Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
bLuma

[MaNGOS] Wou Wuf!

Recommended Posts

wuf34vw4.th.png wuf40lh9.th.png wuf33mh6.th.png wuf38ql1.th.png

 

Download: http://www.MegaShare.com/478557 (zabaleno v 7z, licence GPLv3)

 

Postup instalace:

1) složka blpconvert, soubor wowsettings.ini na první řádek přijde adresa ke složce k wow.exe a na druhý jazyková lokalizace klienta. Poté spusť blpconvert a vyextrahují se všechny ikony (trvá to). Poté přesuň vše z blpconvert/icons do images/icons. Soubor dbimport.php přesuň do složky importers. Soubor defines.php presuň do kořenového adresáře (tam kde to má index.php)

 

2) vytvoř si volnou db a nahraj do ní poslední čistou UDB, potom na ni aplikuj soubor sql/indexy.sql.

 

3) nastav config.php pro připojení k db

 

4) jdi do složky importers a nahraj sem soubory: AreaTable.dbc, Map.dbc, Spell.dbc, WorldMapOverlay.dbc, WorldMapArea.dbc a spusť importall.bat (bude to trváááát dlouho. během tohodle procesu se nahrají do db informace o mapách, zaindexují se spawn npc - zóna, vytvoří se quest chain tabulka, naimportuje se spell.dbc)

 

5) a teď by to mělo být hotový a jít do browseru spustit index.php.

 

Netestoval jsem ten instalační proces snad jsem někde neudělal chybu, pokud ano napište tady, odpověď, ale nečekejte - preferuji samosnahu a nehodlám lamám vysvětlovat co s tím :P

Neuvažuji o pokračování vývoje v současném stylu zdrojového kódu. Uvolňuji to pod GPLv3 (i když to tam nikde není napsaný), protože až se přejde na nový systém referencovaných lootů tak to lamám stejně přestane fungovat, protože já už to updatovat nehodlám a musel bych to celý přepsat.

 

PS: Má to nějaké stylistické chyby a můžou se vyskytnout i další problémy, parser spellů není hotový, protože si v blizzardu moc vymýšlej a já sem línej a už mě nebaví v tom pokračovat. Testováno především na FF. Ale mělo by vše snad jít i v ostatních prohlížečích

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jelikož mám teď extra pomalý internet, mohl by jsi mi pomoc s souřadnicemi NPC? Myslím tím, převéct příklad: 4761,97 na 43... něco jako addon, který ti dá souřadnice 47,67... Nevím si rady :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby jsi to mohl převést potřebuješ znát přesné souřadnice x,y a mapu. Poté stačí vyextrahovat dbc WorldMapArea.dbc a tam je vše potřebné. Nejdřív najdeš vhodnou lokaci tj do které ti sedí tvé koordináty a mapa a pak je nutné akorát přepočítat. Pokud to chceš celé napsat tak stačí říct, ale teď se mě tím nechce zdržovat.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aby jsi to mohl převést potřebuješ znát přesné souřadnice x,y a mapu. Poté stačí vyextrahovat dbc WorldMapArea.dbc a tam je vše potřebné. Nejdřív najdeš vhodnou lokaci tj do které ti sedí tvé koordináty a mapa a pak je nutné akorát přepočítat. Pokud to chceš celé napsat tak stačí říct, ale teď se mě tím nechce zdržovat.

Jj, to mi je docela jasný. Stačí mi ten vzorec pro přepočítání.. A kdyby jsi se extra nudil, tak by mě nevadilo kdyby jsi to udělal :-D.

Kždy by jsi to udělal stačilo by mě přepočítaní x do dvoumístného čísla.. to samé y.. zbytek bych zvládl :)

Edited by .eLhomer0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj všichni mám problém když zpustímt program blpconvert.exe tak to vypíše že nelze načíst ***.dbc a vypíše jich to hromadu nevíte čím to je? Klient je verze enGB patch 2.4.3 + datadisk tbc a mám ho umístěn v F:\wow a wowsettings.ini mám napsáno

F:/wow/

enGB

 

Nevíte čím by to mohlo být že to nejde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak se pošli co přesně máš v tom wowsettings.ini, co je v té složce, kterou tam máš nastavenou a co přesně ti ten blpconvert napíše.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to opravdu nevím, proč ti to nejde. Pokud je ta cesta v pořádku a nejsou ty soubory používány tak to musí jít otevřít bez problémů.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak s tímhle ti fakt nepomůžu, jediné co můžeš zkusit je updatovat .NET framework na verzi 3.5. A zkontrolovat jestli u toho blpconvertu máš také ty ostatní dll knihovny.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemohl by někdo uploadnout ty ikony a to co má vyhodit blpconvert? Zaboha to nemůžu rozchodit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemohl by někdo uploadnout ty ikony a to co má vyhodit blpconvert? Zaboha to nemůžu rozchodit.

HH to si piš že uploadnu. :-D Aspoň na 10 hostingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×