Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Cybe

[Antrix][Návod]Jak ho rozjet

Recommended Posts

Na úvod si stáhněte

-databázi

-revizi antrixe

-dbc

-ad.exe(map extractor)

 

1) Instalace MYSQL

1.1) Stáhnout MYSQL 5 z linku

http://rapidshare.com/files/17373986/mysql-essential-5.0.27-win32.msi

1.2)Nainstalovat(přesně podle instrukcí zde!-v příloze tj. další příspěvek, nešly tu narvat všechny obrázky..)

 

2) Tvorba databáze

2.1) Stáhněte si program pro správu mysql a to buďto:

NAVICAT:

http://filebeam.com/3b1a46004cbdef1b4316d411abc5ff85

SQLYOG(včetně keye):-tento mějte pouze pro nahrávání db pokud se sekne v navicatu

http://filebeam.com/8dc6b91830fd33ceea27ecf4763584a3

2.2) Tvorba samotné databáze(pro Navicat)-nainstalujte ho, cracknete a spustte-to tu snad nemusim rozvadet

a) Připojení k databázi MYSQL

42471751hr6.jpg

B) Tvorba databáze

33845489ac1.jpg

c) Nahrávání databáze

10408620qx6.jpg

d) Vyhledání databáze na HDD

21142589fo3.jpg

e) Takto probíhá nahrávání databáze

40353825dq1.jpg

f) Pokud nahrávání proběhne BEZ problémů objeví se toto

successme3.jpg

 

3) Nastavení konfiguračních souborů(v revizi Antrixe)- záměrně neházím celé configy, ale pouze důležité části pro rozjetí serveru!!!

 

3.1) antrix.conf

<WorldDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "vase heslo do mysql" Name = "antrix" Port = "3306" Type = "1">
<CharacterDatabase Hostname = "localhost" Username = "root" Password = "vase heslo do mysql" Name = "antrix" Port = "3306" Type = "1">

<AllowExpansionRaces = 1>-přidejte někde tento řádek pro aktivaci nových ras

Musíte nastavit poté u všech acců v databázi antrix->accounts flags na 8- jinak nebudou moci používat nové rasy!!!!!!

 

3.2) realms.conf

<Realm1 Name = "Název serveru"
        Address = "vaše veřejná IP nebo IP generovaná v hamachi:8129"
        Icon = "PVP"
        Colour = "1"
        Population = "1.0"
        TimeZone = "1">

 

3.3) logonserver.conf

<LogonDatabase Hostname = "localhost"
               Username = "root"
               Password = "vase heslo do mysql"
               Name     = "antrix"
               Port     = "3306"
               Type     = "1">1

 

Nastavení kdyby to házelo že máte blbou verzi

MinClientBuild = 1
MaxClientBuild = 999999

S tímto nastavením se připojíte teoreticky s jakoukoliv verzí klienta(nedoporučuji se připojovat s nižší než uvádím u revizí antrixe.Jinak to číslo je vzdycky ten build te vaší verze WoW- najdete vlevo dole když zapnete WoW...

 

Tady najdete váš aktuální build:

buildtl8.jpg

 

4)Vycucnutí map z klienta

ad.exe zkopírujte do složky s klientem(s wowem) a vytvořte zde složku maps, poté zapněte ad.exe a vyčkejte..

 

5) Umístění map a dbc ve složce revize Antrixe

Aby vám to všechno frčelo musíte zkopírovat dbc do revize a mapy tam kde jste uvedli cestu v configu antrixe.

19792019so5.jpg

 

Vytvoření accu GM na Antrixu:

 

10kn1.jpg

 

11wl6.jpg

flags 8 platí pro zpřístupnění blood elfů a drenejů u určitých accountů...

-----------------------------------------------------------

A to je vše. Připomínky a dotazy zde do topicu..

Edited by Cybe
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Příloha k bodu 1.2) Návod na instalaci MYSQL

 

1mks2.jpg

 

2mpg0.jpg

 

3mmm2.jpg

 

4muq7.jpg

 

6mpa2.jpg

 

7mbd3.jpg

 

8mop7.jpg

 

10mqi4.jpg

 

11mrz2.jpg

 

12mtw5.jpg

Edited by Cybe
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13mtf3.jpg

 

14mhv6.jpg

 

15mye6.jpg

 

16mpt2.jpg

 

17mxu5.jpg

 

18mob5.jpg

 

Pokud by se stalo toto, tak budete muset odinstalovat mysql a odstranit MYSQL složku z počítace, jak je uvedeno v následujících ukázkách, pokud proběhne vše hladce, přejděte k poslednímu obrázku...

19mbu1.jpg

 

Zde se nachází složka MYSQL

30mws5.jpg

 

Pokud vám nejde odstranit složku MYSQL(piše že je používaná nebo nepovolen přístup či co) z PC tak dejte ctrl+alt+del a najděte v task manageru toto a ukoncete úlohu a po odstranění složky opakujte instalaci MYSQL

31mcg6.jpg

Takto vypadá správně nainstalované MYSQL

32mnl6.jpg

Edited by Cybe
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusny navod :):thumbup1:

Je to trosku pre lamky ale ok..postup je v podstate taky isty ako mango....

Edited by world

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slusny navod :):thumbup1:

Je to trosku pre lamky ale ok..postup je v podstate taky isty ako mango....

trosku? :D to by snad mel uz zvladnout kazdy retard nainstalovat podle toho :D i dite, podrobneji se to uz psat neda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slíbená kritika : Jestli se ještě nějekej dmnt zeptá co a jak, tak ho rovnou zastřelte pro výstrahu před budovou městského úřadu. :D

GJ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jen bych dodal ze mapy (aspon zatim) nejdou extrahovat z EnGb patche :huh:

To nemohu posoudit, protoze pouzivam US

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přesně tak na každou verzi klienta potřebuješ jiný ad.exe takže kdyžtak tam hoď ještě zkompilovaný extraktor pro enGB ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Přesně tak na každou verzi klienta potřebuješ jiný ad.exe takže kdyžtak tam hoď ještě zkompilovaný extraktor pro enGB ;)

 

J jdu to uploadnout, sem nemohl vedet pac porad smazim na en/us....

 

edit: http://filebeam.com/251aa53e0240b94df21aec0a277adb59 to je on, sosejte

 

edit2: kdyby byly nejake zmeny tady ten ad.exe cpat nebudu, bude zde: http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=4680

Edited by Cybe

Share this post


Link to post
Share on other sites
je tam realmd ???? nebo neco takoveho kdyz neco jineho pls odkaz THX

 

omfg....udelej to to podle navodu a neptej se blbe je tam vsechno, zadny realmd neni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nefariane ty ses koren. Se ani nemusis jmenovat Nef... kazdej te stejne pozna, protoze takovy otazky jako ty nikdo jinej nekydne. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

goodie kdyz si taky chytry tak mi porad budu vdecny takze misto tlachani bys mohl pomoct!!! a este kdyz spustim antrix tak asi po 10 sec mi nahodi chyba a odeslat a neodesilat

Share this post


Link to post
Share on other sites
goodie kdyz si taky chytry tak mi porad budu vdecny takze misto tlachani bys mohl pomoct!!! a este kdyz spustim antrix tak asi po 10 sec mi nahodi chyba a odeslat a neodesilat

 

kdyz nekdo neumi rozjet antrix, tak at to radsi nedela ze neferiane? Nespammuj mi tu topic kravinama, kdovi co mas za revizi a databazi, pokud si stahoval to co sem upnul tak by nemel byt ani nejmensi problem, testoval sem to osobne asi 50x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdarec.... Sice nemám dotaz ohledně návodu ,pač už mi doma jede antrix hodně dlouho , ale jde mi o to jestli (Cybe) nevíš jak zhmotnit výtahy např. v Undercity a Thunder Bluff :D . Na Antrixu 2.0.12 na ně nastoupíš a vzápětí se propadneš. Tak jestli náhosou nevíš jak je dát do kupy ,protože už si nevím rady. THX B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdarec.... Sice nemám dotaz ohledně návodu ,pač už mi doma jede antrix hodně dlouho , ale jde mi o to jestli (Cybe) nevíš jak zhmotnit výtahy např. v Undercity a Thunder Bluff :D . Na Antrixu 2.0.12 na ně nastoupíš a vzápětí se propadneš. Tak jestli náhosou nevíš jak je dát do kupy ,protože už si nevím rady. THX B)

 

vecer se na to kouknu, tedka se snazim "studovat" za 5 dni maturita :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P Tak sem si zas hrál s antrixem :D a zjistil sem ,že mapy k němu vyextrahované z WoWka jsou zbytečné!!! Někdo si s tim začal a každej si myslí že to tam musí být, ale naopak Antrix nepotřebuje složku MAPS s mapkama ! Každému se mapy načítají samy z wowu. Proto asi stabilita antrixu nevím :rolleyes: . Ale ty výtahy sem rozchodil ... sem vydumpoval par sql z databáze na rev141 a jede to i na 2.0.12 ;) . Už někdo přišel jak na dungeony v Outlandu?? nějak se mi nedaří je zprovoznit a docela to potřebuji.. Sem GM na serveru Might & Magic na Test serveru Antrixu a až tam bude kotel lidi tak o outland bude zájem :( pls

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P Tak sem si zas hrál s antrixem :D a zjistil sem ,že mapy k němu vyextrahované z WoWka jsou zbytečné!!! Někdo si s tim začal a každej si myslí že to tam musí být, ale naopak Antrix nepotřebuje složku MAPS s mapkama ! Každému se mapy načítají samy z wowu. Proto asi stabilita antrixu nevím :rolleyes: . Ale ty výtahy sem rozchodil ... sem vydumpoval par sql z databáze na rev141 a jede to i na 2.0.12 ;) . Už někdo přišel jak na dungeony v Outlandu?? nějak se mi nedaří je zprovoznit a docela to potřebuji.. Sem GM na serveru Might & Magic na Test serveru Antrixu a až tam bude kotel lidi tak o outland bude zájem :( pls

 

tak tam ty mapy nedavej a nebude se ti refreshovat nove obevena lokace, to nemusely byt ani u wowemu, ale proste kdyz das mapu tak nic nevidis...takze je kravina co rikas...Ke spusteni antrixe je nepotrebujes, to vim uz davno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je možny to co řikáš že se nerefreshujou lokace , ale kravina to neni .. ten server prostě běží , dosti mě to překvapilo , že na M&M nejsou a tak sem to testnul a bez nich to jedeeee a ke spuštěni nejsou potřeba... jen asi děla to s tou mapou jak si řikal , sem si toho nějak nevšimal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je možny to co řikáš že se nerefreshujou lokace , ale kravina to neni .. ten server prostě běží , dosti mě to překvapilo , že na M&M nejsou a tak sem to testnul a bez nich to jedeeee a ke spuštěni nejsou potřeba... jen asi děla to s tou mapou jak si řikal , sem si toho nějak nevšimal.

 

no vsak o tom tu mluvim, vim ze to bezi, ostatne sveho casu bezelo i wowemu bez map, ale dokaze me fakticky nasrat kdyz nedostanu expu za novou lokaci :D, proste kdyz je ta mapa bez objevovani tak je to takovy pochmurny hrani a blba orientace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo a abych tech dotazů neměl málo :D , fungujou ti Cybe Dungeony v Outlandu ? (např. v Hellfire Citadel ) Co sem studoval tu DB tak tam ty dungny nejsou , jsou tam jen ty v Netherstormu a taky to jsou jediny co v Outlandu jdou :( . Tak jen malinky dotaz jestli někomu jdou ostatní instance :rolleyes: thx

Edited by rivaL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jo a abych tech dotazů neměl málo :D , fungujou ti Cybe Dungeony v Outlandu ? (např. v Hellfire Citadel ) Co sem studoval tu DB tak tam ty dungny nejsou , jsou tam jen ty v Netherstormu a taky to jsou jediny co v Outlandu jdou :( . Tak jen malinky dotaz jestli někomu jdou ostatní instance :rolleyes: thx

 

tak tak nejsou :( pracuje se na tom :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoj vsem asi tak po roce

(predem prosim trpelivost ale ja jsem naposledy delal wowemu takze jsem nejaky ten wow vek prospal)

 

 

nahazuji antrixe a dzel jsem se navodu(myslim celkem presne) udelal jsem databazi(bez problemu) extrahoval mapy(taky v poho) zkopiroval zmenil nastaveni conf a ted se mi to ani nespusti...predem dik za pomoc prikladam screeny..(pls budte k veteranovi schovivavi)

 

see ya

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×