Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
megi

Nejcastejsi Ascent problemy

Recommended Posts

Problem 1.

 

Screenshot: http://www.bazim.hustej.net/obsah/soubory/antrix_chyba02.jpg

 

Reseni:

<LogonServer DisablePings = "0"
                     RemotePassword = "change_me_logon">

 

Problem 2.

 

Screenshot: http://www.upnito.sk/imggal.php?directImag...f4fc34b89ee6ecc

 

Reseni: V ascent.conf smazete

#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#
# Die Directive
#
# If this triggers it means you didn't read your config file!
# Just comment it or remove it when you've read this.
#
#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#
<die msg="I am a newb who didn't even read half my config file!"> = ';

 

 

 

Problem 3. : Ascent hazi chybu: Správná inicializace aplikace (0xc0150002) se nezdařila

 

Reseni: nainstalujte si New.Framework 3.5

 

 

 

Problem 4.

 

Screenshot: http://img360.imageshack.us/my.php?image=erorekka1.jpg

 

Reseni:

 

# Host Directive
#
# This is the address that the server will listen on.
# To listen on all addresses, set it to 0.0.0.0
# Default: 127.0.0.1 (localhost)
#
<Listen Host = 0.0.0.0>

 

 

 

 

Problem 5. : Nepadaji Q Itemy

 

Reseni: do Db nahrajete TUTO OPRAVU na nepadani Q itemu

 

 

 

Problem 6. Nejsou na serveru žádní NPC?

 

Reseni: staci nahrat do world db updaty z http://www.arcemu.info/svn/trunk/sql/world_updates/

 

Problem 7.

 

 

 

 

logongn5.png

 

Riesenie :

v logonserver.conf nastavit

             AllowedIPs = "127.0.0.1/24"
          AllowedModIPs = "127.0.0.1/24"

 

 

 

 

 

 

Tak to by bylo z tech nejcastejsich problemu asi vse.Kdyby ste meli nejake pripominky nebo chteli neco doplnit tak to sem do topicu napiste :) .Rad si poslechnu kritiku ale aji pochvalu .Doufam ze sem vam pomohl B)

Edited by Dead F. Angel
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Můžu přispět? :D

 

Problém 6. : Nejsou na serveru žádní NPC?

 

Řešení:

 

1) Do textového editoru napište tento text

ALTER TABLE  `creature_proto` ADD COLUMN `money` INT (30) DEFAULT '0' NOT NULL  AFTER `boss`;

2) Uložte to třeba jako oprava.sql

 

3) Execnutěte do databáze Antrixu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad Host = 127.0.0.1, pokud bude nastaveno toto nastavení, nepůjde se připojit z internetového rozhraní..

A když už tak si ji uprav do nové podobny této direktivy. ve tvaru <Listen Host...>

 

Hodilo by se doplnit problémy s MySQL: unable to connect, chybné heslo, atd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahojte, pls poradte mi: Mam problem: ze niektory vendori si funguju a niekory ne, viem bugy - treba opravit lenze otazka znie-AKO?????????

Bol by som vam zo srdca vdacny za pomoc. Tiez by som chcel vedet ako vytvorim daku npc v hre dam vlastnosti-napr vendora, alebo taky staly portal napr do org zo undercity. Som bez pomoci strateny, pls help!

 

PS: ak to nepatri do toho topicu tak do akeho, bo mi to uz v 1 povedali :D ? bo som si 1 vytvoril ale ten tu zmizol, pls aspon maly help kde je na to daka stranka alebo cislo na icq cloveka okolo toho

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ad Host = 127.0.0.1, pokud bude nastaveno toto nastavení, nepůjde se připojit z internetového rozhraní..

A když už tak si ji uprav do nové podobny této direktivy. ve tvaru <Listen Host...>

 

Hodilo by se doplnit problémy s MySQL: unable to connect, chybné heslo, atd..

 

 

uz je to v poradku bLumo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ahojte, pls poradte mi: Mam problem: ze niektory vendori si funguju a niekory ne, viem bugy - treba opravit lenze otazka znie-AKO?????????

Bol by som vam zo srdca vdacny za pomoc. Tiez by som chcel vedet ako vytvorim daku npc v hre dam vlastnosti-napr vendora, alebo taky staly portal napr do org zo undercity. Som bez pomoci strateny, pls help!

 

PS: ak to nepatri do toho topicu tak do akeho, bo mi to uz v 1 povedali :D ? bo som si 1 vytvoril ale ten tu zmizol, pls aspon maly help kde je na to daka stranka alebo cislo na icq cloveka okolo toho

 

1) vendori se opravit daji, ale v tvem pripade bych to neresil, jestli ti muzu doporucit tak sleduj fixy a pridavky do databazi na nejakem forku- mel sem vlastni zlepsovaky a db co sem sem postoval, ale nejak me to uz prestalo bavit to upravovat, zere to moc casu a sam kdyz to zkousim tak to je dost na hovno pac nez to prochodim atp.

2) npc vytvor podle hodnot a modelu nejake jine v databazi a zapomen nastavit i navazne tabulky-osobne sem v antrixu jeste nemel potrebu ani jednu npc vytvaret...Podle me jsou to zbytecny zjednodusovaky a kravinky.

3) stale portaly jsou normalne v databazi, tedka si nevzpomenu id a spawnuji se jako standardni gameobjecty(prikazem)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ahojte, pls poradte mi: Mam problem: ze niektory vendori si funguju a niekory ne, viem bugy - treba opravit lenze otazka znie-AKO?????????

Bol by som vam zo srdca vdacny za pomoc. Tiez by som chcel vedet ako vytvorim daku npc v hre dam vlastnosti-napr vendora, alebo taky staly portal napr do org zo undercity. Som bez pomoci strateny, pls help!

 

PS: ak to nepatri do toho topicu tak do akeho, bo mi to uz v 1 povedali :D ? bo som si 1 vytvoril ale ten tu zmizol, pls aspon maly help kde je na to daka stranka alebo cislo na icq cloveka okolo toho

 

Jestli to nepoznáš tak ses s prominutim dement.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestli to nepoznáš tak ses s prominutim dement.

 

zrovna kdyz ja sem chtel byt jednou slusny :D :D nahradil si me ale perfektne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cawte pls poradte preco ked sa chcem lognut na vytvoreni server ma stale hadze do tabulky realmov ? neviete ako to opravit aby ma normalne loglo ?

 

A kukol som aj ostatne clanky a nic o tom som tam nenasiel

Edited by xp11

Share this post


Link to post
Share on other sites

mno ja to vyresil tak ze sem nahral znovu DB i revizi ale musi to jit i jinak.Skus si projit configy jestli mas vse dobre nastavene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám DB PSr.6 a třeba v MC mě bossové nedropujou vůbec nic(nejdou ani lotnout) je to prostě eče nedodělaný nebo chyba u mě?

edit.... žádnej drop v dungeonech

Edited by hisgrak

Share this post


Link to post
Share on other sites

hele pomuzete ??? mam ten antrix podle toho topicku vsecko faka uplne normalne fakt v poho vsecko se to nacte ale kdyz se connectuju tak dam create char. a vytvorim ale character v tom listu nemam ... newim co to jako ma znamenat :D .. diky za radu... není to databází ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls poradte me ja mam vsecko v poho aji antrix a aji loggon ale kdyz se pripojim tak me to nechce vytvorit char .. prej ho vytvorim ale nezobrazi se v character listu ... pls pomocte :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
pls poradte me ja mam vsecko v poho aji antrix a aji loggon ale kdyz se pripojim tak me to nechce vytvorit char .. prej ho vytvorim ale nezobrazi se v character listu ... pls pomocte :(

co pise log?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pls poradte me ja mam vsecko v poho aji antrix a aji loggon ale kdyz se pripojim tak me to nechce vytvorit char .. prej ho vytvorim ale nezobrazi se v character listu ... pls pomocte :(

 

mno todle mi delala DB .. sem zkoušel ty starši DB ale ty nějak nešli .. Antrix vždy nějak padal a tak... pak sem našel revizi na ktere sem tu DB rizjel .. ale byl tu problem .. nove revize maji nejak jinak delany tabulky oproti starym revizim , a když sem se připojil tak sem si vytvořil novej char , potvrdil sem to a on zmizel ... skus jinaci (novou) DB .. třeba Teranektu 6 / 7 nebo APDB1.6 - tu doporučuji....

Zdarec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cau potreboval bych poradit, nahral jsem do DB vsechny repairy co tu jsou na moji revizi, predtim mi to jelo jenomze asi po 5minutach to napsalo program provedl neplatnou operaci a bude ukoncen nahral sem NET framework 2.0 a stejnak to delalo tak sem nahral ty repairy a ted to dokonce pise todle http://img98.imageshack.us/img98/1833/chybatf6.jpg díky za odpoved skusim jeste jednou nahrat DB ale newim

Share this post


Link to post
Share on other sites

×