Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
megi

[Návod]Jak na kompilaci Ascentu

Recommended Posts

Navod na kompilaci Ascentu

 

 

Potrebne Veci

  • Microsoft Visual C++ 2003 (muzete pouzit i treba 2005 ale 2003 je nejstabilnejsi )
  • Tortoise SVN (link ke stazeni ZDE )

 

Postup

  • Stahneme Microsoft Visual C++ 2003 a Tortoise SVN
  • oba programy nainstalujeme
  • pote si nekde na disku vytvorite slozku napr.ascent kliknete na ni pravym tlacitkem mysi a date SVN checkout,kde zadate SVN adresu ascentu ( svn://emupedia.com/svn/ascent )
  • az se vam to vse stahne tak ve slozce /ascent/win/ spustite soubor ascentVC71 a dale budete postupovat podle obrazku prilozenych nize.
Obrazky s postupem

 

Otevreny ascentVC71 v Microsoft Visual C++ 2003.

mvs.jpg

 

Obrazek .1

mvs5.jpg

 

Obrazek .2

mvs3.jpg

 

Obrazek .3

mvs4.jpg

 

Pokud se vam na konci kompilace objevi to co je na 4. obrazku,tak jste uspesne dokoncili kompilaci.Vasi revizi najdete v umisteni /ascent/bin/release/.

 

Ted je potreba jeste skompilovat scripty.

 

 

Postup kompilace scriptu

  • otevrete slozky /ascent/src/scripts
  • otevrete soubor scripts2003 v Microsoft Visual C++ 2003
  • skompilujete scripty stejnym zpusobem jako jadro.
  • kdyz na konci bude Build :succeeded 5 tak se nedivte,je to spravne.
  • po kompilaci najdete scripty v umisteni /ascent/release/script_bin
Delka kompilace zavisi na vykonnosti vaseho PC.

 

Tem kteri tento navod pochopi a skompiluji svuj prvni ascent GRATULUJI. :P

Edited by megi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co říct, než "Dobrá práce" ? :clap::thumbup:

 

Že už by tě přestalo bavit být tu jediný kompilátor? Já bych se přidal, ale mám na to moc slabé PC.

 

Snad až nainstaluju Linux (ubuntu) a budu potřebovat kompilovat pro něj tak tě snad budu následovat :D

 

P.S.: Máš chybu ve slově "výkoný" má to být výkonný. A použití diakritiky by asi taky neškodilo. Ale tojsou jen estetické mouchy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co říct, než "Dobrá práce" ? :clap::thumbup:

 

Že už by tě přestalo bavit být tu jediný kompilátor? Já bych se přidal, ale mám na to moc slabé PC.

 

Snad až nainstaluju Linux (ubuntu) a budu potřebovat kompilovat pro něj tak tě snad budu následovat :D

 

P.S.: Máš chybu ve slově "výkoný" má to být výkonný. A použití diakritiky by asi taky neškodilo. Ale tojsou jen estetické mouchy.

 

diky diky diky :P .mimochodem ja nejsem jediny kompilator,Malfik taky kompiluje :) za opraveni chyb taky dekuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
diky diky diky :P .mimochodem ja nejsem jediny kompilator,Malfik taky kompiluje :) za opraveni chyb taky dekuji.

 

Nojo máš pravdu. Tímto se veřejně Malfikovi omlouvám. Holt Malfik kompiluje jaksi ve skrytosti :lol: sem si toho vůbec nevšim, že zase začal.

 

P.S.: Když tě tak těšej ty chyby, tak ještě přidám.

pochopi a zkompiluji svuj prvni ascent

na konci kompilace obevi to co je

tak ste uspesne

lol ale nechme toho, ta čeština není tak důležitá

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visual Studio.net_2003_pro_full napis do googlu,a je to hned ten prvni odkaz :P

Edited by megi

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe kdybych vedel ze je to tak jednoduchy, tak uz 10 let komplimuju :mid_pickaxe: :mid_pickaxe: :teehee: :teehee:

Edited by Swey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem si stahl to VS C++ 2003 a pri kompilaci scriptu to vyhodi 1 eror

 

------ Build started: Project: AscentStats, Configuration: Release Win32 ------

Compiling...
AscentStats.cpp
\Sources\!! World of Warcraft !!\Ascent\trunk\src\scripts\src\AscentStats\AscentStats.cpp(49) : error C2555: 'AStatThread::run': overriding virtual function return type differs and is not covariant from 'ThreadBase::run'
        c:\Sources\!! World of Warcraft !!\Ascent\trunk\src\shared\Threading\ThreadStarter.h(28) : see declaration of 'ThreadBase::run'

Build log was saved at "file://c:\Sources\!! World of Warcraft !!\Ascent\trunk\src\scripts\projects\2003_int_release_ascentstats\BuildLog.htm"
AscentStats - 1 error(s), 0 warning(s)

 

Nevi nekdo, kde je problem? A jak se ho zbavit? Diky :-)

Edited by Zerken

Share this post


Link to post
Share on other sites

mohl bys tam jeste hodit link na stahnuti Microsoft 2003 R2 Platform SDK Web Install ptz lidi co nemaj ty globalni includy jsou kde? v pr**li :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

v tom visual c++ 2005 mi to nechce skompilovat nvm preco a ten link co mam dat do googlu je na torreny takze nedal by sem dakto normal link na ten 2003

Edited by miki999

Share this post


Link to post
Share on other sites
2008 se mi nezdá jako nejlepší prý je v něm dost chyb a Ascent to blbě kompiluje ;)

 

Microsoft již starší verze ke stažení nenabízí a verze Express 2008 v sobě implementuje Windows SDK (Windows API,...) takže není nutné nic jiného shánět. A co se týče druhé části věty tak to je pouze kravina pronesená blbem, co to v životě neviděl. Nejdřív si něco ověř než to budeš tvrdit. 2005 ani 2008 expressy mi nikdy nespadli, maximálně se mě tak deathlocknula aplikace, ale to nebyla vina vývojového prostředí:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

co mám dělat s tímhle:

e:\antix\svn\openascent\trunk\src\ascent-shared\auth\Sha1.h(18) : fatal error C1083: Cannot open include file: 'openssl/sha.h': No such file or directory

e:\antix\svn\openascent\trunk\src\ascent-shared\auth\MD5.h(17) : fatal error C1083: Cannot open include file: 'openssl/md5.h': No such file or directory

..\..\src\ascent-shared\Auth\BigNumber.cpp(14) : fatal error C1083: Cannot open include file: 'openssl/bn.h': No such file or directory

 

moc díky za radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×