Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
hisgrak

Co to utáhne?

Recommended Posts

Kdybych teoreticky disponoval tím to HW

 

AMD athlon X2 4800+ 2gb ram

 

Kolik lidí by mohlo fpoodě hrát kdyby to bylo na 100mb netu?

dík

Share this post


Link to post
Share on other sites

fuuu podla mna to nieco utiahnut utiahne ale nwm presne kolko a pocuj hisgrak ty si admin darkpowers servera sak ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
hh 800 on tak to by neutáhlo

proc myslis ze e? ascent je ohodne lepsi oproti mangosu, co se tyce online hracu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretoze kopec veci tam nejde (neobsahuje ich), tak ako bol mangos malucky casom narastol, to iste bude aj u ascentu. Pre bezproblemove pouzivanie tak 100 ludi viac nie a to myslim vazne (pocitam s vmapama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No myslím že s tou koupou věc íseš vedle. Podle mě tam těch much vychytaly hodně a můžou mangosi minimálně konkurovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nazor cloveka, ktery nikdy s ascentem nic nedelal. Stabilita je jedna vec, ale ze tam nejede opravdu NIC, to je horsi. A MaNGOS a stabilita je uz take super. mame UpTime 1den a 20 hodin pri 60 online. Mystiq pada (padal nevim jak je na tom ted) jednou za dve hodiny a to je tam 500.. tak si to pronasob.

A CPU naroky jsou tak male, protoze v nem opravdu nic neni.. je to prazdny EMU.. nema neco jako mangos vmaps ci doplneni..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslím že toto by mohlo do těch 500 lidí ale teda 800 ? to se mě zdá moc moc. No nevím

když bo to byla taková mašina tak to těch 650 utáhne ale 800???,to si myslim že ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevím nevím ale když jsem viděl jinej nejmenovanej server na čem valil a kolik měl online players tak stímhle byhc teoreticky utáhl davy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

njn ale mna nikto bnepresvedfci ze vic ako 230 ludi to neutiahne a ete ked ces mat fakt kvalitny server zaobstaraj si lepsi PC to je moja rada ja budem mat tiez vlastny server ale to len tak 4fun lebo mam strasne slaby PC na vlastny server moj server bude len tak ze zahrame aj s kamosmi... :mid_bow_arrow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dojedeš na RAM, v procesoru problém není. Bez vmap to chce aspoň 3GB na těch 500-600 lidí, s vmapama počítej x1,5 až x2 (spotřeby paměti). Jen mít tolik hráčů...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to fajn kompl, ale kdyby ses rozhodl pro Ascent, tak by bylo lepsi investovat vic do pameti, protoze Ascent zere hlavne RAMky. Btw... jak uz tady bylo receno... ty nazory jsou od lidi, ktery nikdy poradne s Ascentem nedelali, tak tvrdi, ze tam NIC nejde. Pojem NIC si predstavuju zaprve uplne jinak (spis jako wowemu) a netvrdte mi, ze je Mangos uzasny kdyz pri 60ti lidech vydrzi treba den up. Jeste aby nevydrzel... to uz by bylo hodne zoufaly. Ascent ti vydrzi se dvema stovkama den jak nic. A podle me tam uz facha temer vsechno jako na mangosu. Krome Q. To je muj nazor... kdo si mysli, ze ne, tak s ascentem dlouho nepracoval, protoze od prvni uvolnene revize na verejnost se toho uz hodne zmenilo.

 

Rekl bych 400lidi bez problemu. Pri vic uz by to nejspis delalo neplechu. Zkus Linux a aspon 3Gb ramky kombinovany s ascentem. (Na Linux vivinul Burlex specialni jadro, takze o to lepsi stabilita, ale potreba skouknout emupedii na Linuxovy jadro.) To by pak tech 800 lidi nemel bejt problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě pamatuju dobu, kdy zas někteří s nadšením mluvili o MaNGOSu o kolik víc lidí to utáhne oproti WoWEmu na stejné mašině. A teď se tady zase srovnává Ascent s MaNGOSem :) No může to být i tím, jak dobře je to naprogramované, ale oba systémy jsou psané v C++ a oba vychází historicky z podobných zdrojových kódů od jiných týmů, takže o výkonu opravdu hlavně vypovídá to, kolik toho musí server počítat. Pokud Ascent utáhne více, tak určitě provádí méně výpočtů. Každopádně já Ascent nikdy neprovozoval a ani nemám důvod dokud bude probíhat vývoj free & open projektu MaNGOS stejně svižně jako nyní.

Moje doporučení je prostě zkusit obě varianty a porovnat si je sám. Zatím jsem neviděl nějakou tabulku, ve které by byly srovnány funcke Ascentu a MaNGOSu. Třeba se nějaká objeví časem na stránkách wowresource, kdo ví. Všichni, kdo se tu vyjadřujeme stejně děláme s jedním víc jak s druhým, takže je těžko můžeme objektivně srovnávat.

 

Mám tu pár praktických měření serveru s MaNGOSem.

Počet hráčů: průměrně špičkově 70

http://game-server.zdechov.net/statistic/?...k&Measure=5

 

Procesor: AMD Athlon 64 3800+, 2,4 GHz

http://game-server.zdechov.net/statistic/?...k&Measure=4

 

Paměť: 2 GB, zapnuté vmapy a aktivní grid unloading.

http://game-server.zdechov.net/statistic/?...k&Measure=3

 

Mě limituje hlavně sdílená odchozí linka 1,5 Mbit/s. Těžko říct, kolik by utáhl samotný server maximálně. Řekl bych, že těch 200 by i dal.

 

Jinak oba emulátory mají určitě svoje chyby a čím víc funkcí mají, tím větší šance je, že v nich někdo udělal chybu.

Taky záleží výrazně na čistotě databáze, který se zhoršuje při provádění aktualizací. U nás server páda různě, většinou tak třikrát denně. Záleží na tom, jak hráči narážení na problematická místa a vyvolávají pád serveru.

http://game-server.zdechov.net/statistic/?...k&Measure=6

 

Až ten server rozjedeš na jednom z těch emu, tak si sežeň nějaké statistiky vytížení, ať se s náma můžeš podělit o své výsledky.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kdybych teoreticky disponoval tím to HW

 

AMD athlon X2 4800+ 2gb ram

 

Kolik lidí by mohlo fpoodě hrát kdyby to bylo na 100mb netu?

dík

 

mam na serveru ten samy HW. 100 lidi online, zatizeni procesoru 20-30 procent max 50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co na to říct prostě pokud by to bylo na mangos tak si sice zahraje min lidí, ale vše bude fungovat líp :) ale tohle spíš patří do diskuze mangos VS. ascent :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co na to říct prostě pokud by to bylo na mangos tak si sice zahraje min lidí, ale vše bude fungovat líp :) ale tohle spíš patří do diskuze mangos VS. ascent :D

Není to tak úplně pravda, viz. MyISAM vs. InnoDB (znalí ví, neznalí se dou klouzat ... ). Jak jsem zmínil výše - jen tolik online hráčů mít.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×