Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Artorius

Members
 • Content count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Průměrný uživatel

About Artorius

 • Rank
  Level 2
 1. Webdesigner, webcreator

  Dobrý den. Jmenuji se Jan Štěpař, je mi 21 let a zabývám se tvorbou a designem stránek. Momentálně podnikám v oboru webhostingu, tvorby webu a návrhů designu. Ovládám PHP, CSS, okrajove JS a zlehka zvládnu i Flash. Plně umím zacházet s Adobe Photoshop CS3 a CS4. Chtěl bych zde nabídnout své služby pro ty co nemají čas nebo nemají potřebné znalosti. Orientuji se i v MaNGOSu tak i v TC, tudíž tvorba webu pro wow server je možná. Nabídka samozřejmě platí i pro zakázky netýkajcí se webových stránek pro wow server. Nabízím originalitu, nevšednost, kvalitu odvedené práce a bezproblémovou komunikaci. Pokud budete mít zájem o mé služby můžete mě kontaktovat na: E-mail: [email protected] ICQ: 249 093 638 Tel.: 722 266 270
 2. Vmaps help

  Moh by sem někdo pls napsat co dělat stim Vmaps??? Nějak ho nechápu . Stačí napsat co kam napsat, kde co vytvořit a co kam zkopčit kde co zmačknout atd pro někoho kdo to ví otázka cca 10-15 minut to napsat tak moooc plosim edit: jo a jen tak ze zvědavosti už je možné používat GO??? Jako třeba baráky a tak vim že to nešlo , ale ted sem se dlouho nezajímal a je spousta novinek.
 3. Výpis z databáze

  Takže jestli dobře chápu. Mam databázi moje s tabulku Kontakty a vní sloupce Jmeno--Prijmeni--Telefon s těmito údaji --Petr----Trnek----123456789 --Karel---Tuk-------234567891 --Olda----Pech-----345678912 A já budu chtít vypsat všechny řádky které obsahují ve sloupci Prijmeni slovo Trnek tak bych to udělal takhle. <? mysql_connect("localhost","root","heslo"); // připojení k MySQL serveru mysql_select_db("moje"); // výběr DB $moje = mysql_query (SELECT * FROM 'Kontakty' WHERE Prijmeni = Trnek); // do proměnné $moje se mi uloží všechny řádky z tabulky Kontakty kde je splněna podmínka WHERE while ($kontakt = mysql_fetch_array($moje)): // do proměnné $kontakt se mi uloží vešker řádky z $moje v typu array echo $kontakt["Jmeno"]; // vypíše jméno echo $kontakt["Prijmeni"]; // vypíše přijmení echo $kontakt["Telefon"]; // vypíše telefon endwhile; ?> a z tohodle by mělo vylest podle mejch představ TOHLE PetrTrnek123456789 Je to tak, nebo jsem to zase pochopil blbě ????
 4. Výpis z databáze

  JJ je to přesně jak řikáš. Nejdřív jsem si nainstaloval mysql s emu a pak teprve xampp, ale jak to mam udělat aby sy to bralo s té správné databáze??? Tu co je v xampp jsem vypnul ale pořád mi to píše že se nemůže připojit (ta správná ale běží mam normálně zapleho mangose)
 5. Výpis z databáze

  Ahojky. Tak jsem tu zase a mam další stupidní dotaz ale už jsem z toho naprášky Skušenost s MySQL je dost myzerná tak se ptám vás Mam tabulku characters pak mam soubor vypis.php a chci se zeptat jak mam vypsat tabulku characters do souboru výpis.php. (když si otevřu prohlížeč a zadám http://localhost/vypis.php tak aby se mi tam vypsali veškeré ůdaje z tabulky. Upřesnění potřebuju udělat vyhledávač characterů takže když zadám do formuráže jméno chracteru tak aby mi to vše vypsalo, každej sloupek) Zatim sem se bohužel nedostal k tomu aby mi to vůbec něco vypsalo i bez formuláže. Všude jsem se dočet že by to mělo jít přez příkaz SELECT, ale sedim u toho už 4 dny a pořád mi to nejde jediné co jsem zatim zpáchal je toto: <? mysql_connect("localhost","root","heslo"); mysql_select_db("mangosd"); $HlSlova = mysql_query("SELECT * FROM character"); while ($zaznam = mysql_fetch_array($HlSlova)): $slovo = $zaznam; echo "$slovo"; endwhile; ?> a to je slátanina všeho možného co jsem našel všude možně A toto je to co mi to píše v prohlížeči za chyby: Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 3 Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO) in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 4 Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 4 Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO) in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 6 Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 6 Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\xampp\htdocs\hlslova.php on line 7 Mam MySQL 5.0 a XAMPP v1.6.2 je možné že je to způsobeno také špatnou funkčností XAMPP ????
 6. Kompilace ScriptDev2

  Povedlo se díkes moc
 7. Spirit nad telem

  Já si zkouším kompilovat a docela se mi zamlouvá tento nápad, ale nevim jak to upravit. Moh bys tu napsat jenom kde a hlavně jak, a co tam napsat??? Předem dík.
 8. Kompilace ScriptDev2

  Zdravím. Tak Mangos se mi povedlo úspěšně zkompilovat stejně jako MangosScript. Ted bych se chtěl naučit zkompilovat ScriptDev2. Proto prosím někoho kdo to umí jestli by zde nemohl vytvořit návod na kompilaci velice by mi to pomohlo a uzčitě nejen mě. Předem děkuji.
 9. Tak už je to tady Jak vyřešit Platform SDK když nemam orogos OS??? A nepište kup si je to už mi někdo radil to udělám časem, ale jak na to do te doby??? Tuto otázku bych chtěl směřovat především na Clant. Ale pokavad ví i někdo jinej určitě budu rád za každou pomoc. Předem dík
 10. Jak udělat vlastní kompilaci HELP ???

  ne k chodu serveru to nutný není, server (mangos) je výsledek "příkladu" (zdrojové kody) kterej se musí nejdřív "vypočítat" (zkompilovat) a ktomu abys to moh vypočítat (zkompilovat) potřebuješ k tomu "kalkulačku" (software: Visual C++ 2005 EE, + PlatformuSDK) a ještě tu "kalkulačku" musíš správně nastavit a to je to co mi nejde. Musim nastavit správnou cestu do několika složek. Bin, Include, Lib. Což o to to bych i zvládnul jenomže já ty složky mam prázdné a aď dělám co dělám tak se mi vnich nechce nic oběvit. Proto prosím někoho kdo cí o co jde a má tu možnost jestli by mi nemohl tyto 3 složky i s obsahem někam uploudovat. Předem dík.
 11. Jak udělat vlastní kompilaci HELP ???

  Moh by mi někdo pls uploudovat někam obsak složky Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2
 12. Jak udělat vlastní kompilaci HELP ???

  JJ podle toho jsem to už taky dělal jenže já mám ty 3 složky Bin, Include a Lib uplně prázdné a to asi nemaj bejt že??? EDIT: 2hogtar > Pokavad bys byl tak hodnej a napsal mi na icq a pomoh mi to vyřešit byl bych ti vděčnej. Moj ICQ je 249-093-638
 13. Jak udělat vlastní kompilaci HELP ???

  Dík za radu už se na tom pracuje na tom kupování Ano mam to nainstalované ale jsou tam 3 složky a jsou prázdné
 14. Jak udělat vlastní kompilaci HELP ???

  A ještě sem proupřesnění napíšu co jsem dělal a jak jsem postupoval. 1) Stahnul jsem si TortoiseSVN 2) Stahnul jsem si Visual C++ 2005 EE 3) Stahnul jsem si Platform SDK 4) Nainstaloval TortoiseSVN a do zložky si stahnul binární soubory 5) Nainstaloval jsem Visual C++ 2005 EE 6) Nainstaloval jsem Platform SDK 7) Pokoušel jsem se o 2. krok na http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/visualc/usingpsdk/ ale tam mě to vyhlásilo že nema origoš OS tak nic šel jsem dál ( nejspíš kámen úrazu, ale jak to mam udělat bez oficiálního OS ???? ) 8) V Visual C++ 2005 EE v Tools > Options > Projects and Solutions jsem nastavil ty 3 řádky 8-1) Executable files: C:\Program Files\Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2\Bin 8-2) Include files: C:\Program Files\Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2\Include 8-3) Library files: C:\Program Files\Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2\Lib 9) Přepsal jsem v souboru corewin_express.vsprops podle tohoto Change the string that reads: AdditionalDependencies="[color="#008000"]kernel32.lib[/color]" to AdditionalDependencies="[color="#008000"]kernel32.lib user32.lib gdi32.lib winspool.lib comdlg32.lib advapi32.lib shell32.lib ole32.lib oleaut32.lib uuid.lib[/color]" 10) Zakomentoval jsem tyto řádky [color="#800080"]// WIN_APP.disabled = true; // WIN_APP_LABEL.disabled = true; // DLL_APP.disabled = true; // DLL_APP_LABEL.disabled = true;[/color] 11) Zapnul jsem si Visual C++ 2005 EE a otevřel jsi projekt mangosdVC80 12)Na horní liště jsem v rozbalovasím seznamu zvolil Release 13)V menu Build jsem zvolim Build Solution EDIT: Už jsem to našel kde se to nastavuje ale pořád to hlásí ten fatal error :-(
 15. Jak udělat vlastní kompilaci HELP ???

  btw: ve 3. kroku je upozornění Note: Alternatively, you can update the Visual C++ Directories by modifying the VCProjectEngine.dll.express.config file located in the \vc\vcpackages subdirectory of the Visual C++ Express install location. Please make sure that you also delete the file "vccomponents.dat" located in the "%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\VCExpress\8.0" if it exists before restarting Visual C++ Express Edition. má to taky něco spolešného s nastavením nebo je to jen alternativa ???? Add the paths to the appropriate subsection: * Executable files: C:\Program Files\Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2\Bin * Include files: C:\Program Files\Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2\Include * Library files: C:\Program Files\Microsoft Platform SDK for Windows Server 2003 R2\Lib A pokavad se to musí taky provést tak co mam udělat nejak to nechápu.
×