Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Lkopo

Members
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Lkopo

 1. 3 miliardy eur minimálne...
 2. V.I.P Systém - Counter Strike 1.6

  Síce už staré, ale nejak to tu nežije, takže len príspevok keby si to tu náhodou OP (original poster) prečítal znova. No, troška menší feedback čo sa týka scriptu. mysql_* je už dávno zastaralé, používaj mysqli_* alebo PDO s preprared statements. tvoj script má v určitých miestach bezpečnostnú dieru voči SQL injection, keby si používal prepared statements, nemal by si s týmto starosti na čase prestať používať ?> v PHP skriptoch. Prináša to potom v budúcnosti problémy s vopred odoslaným outputom, čiže headers already sent mysql_connect("$ip", "$user", "$pass") - prečo tu máš úvodzovky? Mnoho gramatických chýb, napr. súbor "pladby.txt" alebo "Dakujeme Vám za vašu SMS, váš aktivačný kód je" raz vykáš a raz to píšeš hromadne? $row_vip[steam_id] - tu by rozhodne mali byť úvodzovky, len PHP robí kompromisy, že ak daná konštanta neexistuje, tak pohľadá, či to náhodou nemá byť string ( https://eval.in/192794 ) Takisto sa mi nepáči celkovo architektúra toho skriptu, omnoho jednoduchšie by bolo spraviť si jeden bootstrap a nemusíš všade písať include a trocha aj ten kód sformátovať nech je viac čitateľný. Tieto body ber ako objektívnu kritiku, nesnažím sa tvoju prácu zhodiť, len máš nejaký feedback aj z inej perspektívy ako len z frontendu. Samozrejme pokračuj v tom naďalej, chybami sa človek učí .
 3. Sms brana

  Za to si budeš musieť zaplatiť aby ti vôbec "fungovala".
 4. [Hodnocení] První práce WoW designu

  Cufón je dobrá vecička na hrajkanie sa s fontami bez toho, aby ich sťahovalo. http://cufon.shoqolate.com/generate/ - generátor fontu na JS script http://www.cufonfonts.com/ - už nejaké hotové fonty http://davidwalsh.name/cufon - použitie
 5. Kritika Designu

  Nápad pekný rozmýšľam, že aj mne by sa hodil nový webdesign
 6. Deprecated / RBAC Adminer / TC / v.1.0

  Designovo to vyzerá pekne, skoro fully AJAXed, ale ako to tu už bolo spomenuté - toto samozrejme nebude nikto s vyšším projektom riskovať. Stačím, že sa poisťuješ vetou Používání je na vlastní nebezpečí, takže v prípade škody máme poistku. Je to ako keby si sa pokúšal urobiť globálny UserCP pre všetky typy servera, kde stačí iba aby admin nastavil parametre servera (mysql údaje), potom ho uložil pod určitým menom a následne sa môžu návštevníci toho servera prihlasovať. Už len to, zachytiť si čokoľvek treba a problém vyriešený. Ako to už písal Kolinger, vyzerá to podozrivo a ako sa aj hovorí, nesúď knihu podľa obalu (v tomto prípade to vyzerá nádherne a dôvod na to s tým pracovať), no, ale čo sa ukrýva pod kapotou nie je nikomu verejné. Teda, už to, že by administrátori odovzdávali tretej osobe citlivé informácie a nevedeli, ako sa s tými informáciami zaobchádza. Najčastejšie, čo sa tu už s pár ľuďmi stalo je, využitie AUTH DB (áno stačí len read access) na e-mail spam, alebo predaj mailov do určitej firmy na reklamy.
 7. Hledám učitele

  Na to existujú práve kurzy, kde sa učia viacerí naraz. Zas veľký počet tam nesmie byť, lebo nie každý to pochopí ihneď a niekedy je potrebné to vysvetliť individuálne jednotlivcovi.
 8. Hledám učitele

  Skutočný učiteľ určite nebude chcieť niečo z hry, ale priamo peniaze na hodinu. V inom prípade si nájdi internet tutoriály, alebo si zakúp knižku. Na internete je ich mnoho.
 9. A veľkosť finančnej odmeny? Len pre zaujímavosť ľudí, ktorí by mohli o to mať záujem a nezdržovali sa danej otázky.
 10. Programovanie

  V ČR/SR samozrejme
 11. Programovanie

  No skúsim to u Symfony, mám rád výzvy a preto náročnejšie veci rád vyskúšam. U mňa platí pravidlo - čím väčšia náročnosť, tým viac možností. Tej českej Nette dokumentácii začínam chápať menej ako anglickej na Symfony
 12. Programovanie

  Raz kedysi dávno som sa Nette chcel skúsiť venovať, ale tutoriál stál za prd, vysvetlenia neboli skoro vôbec poriadné, iba veci typu - tu doplníme toto a toto lebo to tak má byť. A bifliť sa, aby som vôbec nechápal, prečo tak to nie, radšej niečo iné.
 13. Programovanie

  Tieto väčšie projekty už nerobí iba 1 osoba a v takýchto prípadoch fakt uvažujem, či nepremýšľať v budúcne o založení firmy, kde si budem brať čo najvyšší zisk, ako iba zamestnanec, ktorý dostane iba určitú časť spraviť za nie plnú cenu, ale zasa naopak za stály plat. Ja by som v danej veci, tú našu "bojovú sekeru" zakopal, z oboch strán je kúsok pravdy a názory sme si vymenili. Môj názor už bol, vedieť frameworky je dobrá vec, ale okamžite s ním začínať pri učení PHP nie je podľa mňa ten najlepší príklad. Aby tu z toho nebolo OT, tak v prípade ďalšej konverzácie mi prosím píš do PM
 14. Hľadáme SQL Developerov, C++ Developerov a GM!

  Skôr by ľudí zaujímalo, v čom budete iní ako ostatní, prečo by už mali prechádzať z už známych projektov na ten váš. Zasa si hádam uvedomujete, že by ste z toho, čo vám budú hráči platiť mali odvádzať dane, teda mať živnosť.
 15. Programovanie

  Môžu používať aj svoje vlastné poprípade, ak sa nejedná o firmu, ktorá tieto veci vyvíja. Väčšie projekty používajú vždy FW, o tom by som dosť zapochyboval
 16. Programovanie

  Preto je stále dobré si držať svoj systém up-to-date. To isté to máš aj s Windowsom. Ale ako som spomínal, nehovorím, že nechcem používať framework, to nie, ale hovorím, že si ten aspoň mini-framework postupne vyrobím sám a získam pritom mnoho skúseností do budúcna, ako iba pracovať na niečom, čo už je. To ja určite nechcem. Už som to tu spomínal, rád sa radím medzí tými, čo tvoria, ako medzi tými, čo to vytvorené už používajú.
 17. Programovanie

  To už ale nie je chyba daného CMS, keďže tam vkláda neoficiálne moduly, ktoré môžu samozrejme poškodiť systém. To je logické.
 18. Programovanie

  Vo výslednej fázy to jedno je. Keďže zákazník sa nezaujíma ako to naprogramuješ, on chce toto a toto. On sa z veľkej časti do kódu ani nepozerá, takže k tomuto, či použiješ svoju vlastnú prácu, alebo zapredáš niečo, čo je FREE a on o tom znalosť nemá, tak nič nepovie. To už je zasa drzosť zo strany tvorcu, na ktorú som absolútne alergický. Človek, ktorý sa naučí pracovať iba vo FW, s tým, že nič okolo seba už nerieši, keďže to spraví celý FW namiesto neho, ako napr. ochrana dát, záťaž, správna hierarchia ostane závislým na týchto možnostiach a nebude môcť už nabrať aj dosť praxe, čo sa týchto vecí týka. Je dobré sa učiť tvoriť na základných veciach, ako prechádzať na Frameworky, keďže tie základné otázky ty už máš zodpovedané, poprípade, ich neriešiš. Netrápi ťa, čo správne zabezpečiť, ako zostaviť správne kód, čo sú do budúcna určite správne znalosti tam, kde Framework nie je. Ono napadol ma teraz jeden príklad - manuálna a automatická prevodovka. S maunálom potrebuješ sa zaujímať, kedy môžeš preradiť (už podľa suchu), starať sa, aký máš práve stupeň na križovatke, pracovať so spojkou, pričom na automate (ako FW), kde sa o to starať už nemusíš. No a aký je medzi tým rozdiel? V Amerike je automat samozrejme u nich klasikou, tam auto s bežným manuálom je niečo celkom iné a keď raz má zasadnúť Američan do európskeho auta s manuálom, horko-ťažko sa vôbec niekam dostane. Tým chcem povedať, že učiť programátorov hneď aby pracovali vo FW určite nie je najlepšia voľba, keďže by mali sa učiť na chybách a aj premýšľať sami, narozdiel ako sa o to nestarať a robiť iba ostatné veci. Potom, keď až naberie nejaké tie zručnosti, vtedy by si mal vybrať cestu, či chce ísť pod Framework, alebo si vybrať tú druhú, ťažšiu cestu, kde si dané veci poskladá sám a pochopí princípu, že to nie je nemožné. Ja som sa rozhodol pre tú druhú, zrejme ty pre tú prvú a preto aj dávaš odporúčania, ktoré si ale myslím, že začiatočníkom nie sú najvhodnejšie.
 19. Programovanie

  Na otázku proč psát něco, co je již napsané? sa môžem, rovnako spýtať na stránky, ktoré sa bežne programujú - eshopy, portfólia, blogy, firemné stránky. Veď na všetko si vystačia už vytvorené CMS (WordPress, Joomla, PrestaShop ...), ktoré su taktiež overené a otestované. Tak isto ti môžem odpovedať na tvoju otázku. Je to jednoduché. Ja určite sa chcem zaradiť medzi skupinu, ktorá tvorí, nie tá, ktorá už to vytvorené používa.
 20. Samozrejme že by to šlo. Počas while loop môžeš odoslať každému mail na daný GUID s textom (poprípade itemom) tak, ako si to zadáš vo formulári. Len si nie som istý, či pri väčšom počte hráčov to neovplyvní záťaž servera do takého stavu, že to pocítia aj hráči. Rozhodne tam, by som niekde v UserCP napríklad, vytvoril možnosť s tým, že chcem prijímať poštu IG.
 21. Programovanie

  Určite nesúhlasím s tým, že pri znalosti každého jazyka je potrebné mať znalosť aj nejakého už vytvoreného FW. Napr. pri PHP. Na to, aby som vytvoril väčšiu webovú aplikáciu nepotrebujem mať znalosť známeho FW, v pohode si môže človek svoj vlastný mini-framework, ktorý si vystaví na mieru a nemusí sa učiť myslenie niekoho iného, kto taký FW vymyslel. Mnoho populárnych webstránok nepoužíva známe Framework (Nette, Zend, CakePHP, CodeIgniter ...), keďže to nie je nutnosť na danú webstránku. Ono ti to v určitých oblastiach tú prácu zjednoduší, to áno, ale prv, než tomu vôbec začneš chápať myslenie autora (resp. autorov) chvíľu trvá a zas na druhú stranu sa musíš prispôsobovať možnostiam a požiadavkám daného FW. Nechcem tu zhadzovať známe Frameworky, to nie, majú svoje dobré využitie, ale chcem len podotknúť na to, že aby stránka, ktorá nie je nejaký malý projekt, vyslovenie nemá povinnosť byť vytvorená pomocou Frameworkov, v ktorom pracujú ďalší jedinci. Tým programátor, ak sa naučí sa iba učiť na myslení iných, prestane zmýšľať hlbšie o tom, keby dostal prácu vytvoriť základné jadro systému, ktoré si bude chcieť použiť svoj vlastný framework, podľa ich potrieb.
 22. To je Fusion CMS. K tomu dodávaš aj platný licenčný kľúč, alebo je to free download, teda nezaplatená verzia?
 23. Pre bežných ľudí, ktorý sa v tomto nepohybujú a veľmi šetria peniaze, nedokážu pochopiť, prečo chcú za stránky viac ako 4,000kč. Kvalitné firmy robia drahé stránky, ľudia im samozrejme zaplatia, lebo sú spokojní, custom e-shopy sa pohybuju v cenách až 500,- € a viac. Samozrejme, aj veľmi náročné stránky sa vyšplhajú na vysoké ceny, zvlášť také, ktoré obsahujú "milión funkcií", alebo vynášajú dosť veľký balík peňazí. Zasa na svete sú aj jednotlivci, už tiež aj firmy, ktoré zneužívajú neznalosť zákazníka a pýtajú si za jednoduchý projekt (napr. jednoduchý design, jednoduchá správa obsahu) nemalý peniaz (aj vyše 1000€+) a samozrejme, oni im to zaplatia. Takéto "okrádanie" sa často stretáva u tých, čo majú dosť peňazí a vedia o tom nič, len chcú funkčný web, alebo aj u štátnych (aspoň slovenských) galérií, alebo nejaké regionálne veci (neviem to zlúčiť na 1 slovo ), ktorí dajú sa stránku aj 20 000€ K téme: za 1.000kč ti to fakt nikto robiť nebude. Max. sa ti ozve niekto, kto ti nainštaluje CMS, hodí free šablónu a povie ti, že to spravil on, pričom to bola práca na 10 minút.
×