Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

hisgrak

Members
 • Content count

  846
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

hisgrak last won the day on June 20 2016

hisgrak had the most liked content!

Community Reputation

147 Přínosný uživatel

About hisgrak

 • Rank
  Offline
 • Birthday December 21

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydliště
  Brno

Recent Profile Visitors

20994 profile views
 1. Převod postav [TC2]

  Vyhrabal jsem původní kód a nahrál na Github. Docela zajímavé to číst po takové době https://github.com/WoWEmulation/TrinityCharacterTransfer
 2. Převod postav [TC2]

  [LEGACY] reuploadnul jsem screeny a změnil e-mail na který mi můžete psát. Je to cca 4 roky stará věc tak je funkčnost dost s otazníkem :-) Kdyby to někomu k něčemu ještě bylo ..
 3. nejdu dungy 2.4.3

  Zkusil bych nastavit expansion hodnotu 1 Potom nějakej reset serveru / realmd ...
 4. nejdu dungy 2.4.3

  Musíš mít aktivovaný TBC u svého accountu. Myslím, že se to dělalo v realmd -> accounts -> expansion = 1 Něco v tom smyslu ale jistě se dovtípíš .
 5. Automatické přehrávání hudby na webu prosím (skoro) NIKDY! Je to ta nejvíc otravná věc co může být a většina lidí ti ze stránky hned uteče .
 6. Account Manager 2.0

  Lze do složek zapisovat? Jestli to spouštíš v prostředí Mac OS X, nebo Linux musíš upravit práva ... chmod -R a+rw temp log
 7. Funkce s polem může vyhodit E_NOTICE, když už používat pole a dělat "neprůstřelnou" funkci, tak prohnat key přes array_key_exists(). Edit by Wolf Officious: Tak ošetřím 9 a 10 (u první funkce 10, u druhý funkce 9), hodím tam zavináč a jdu od toho.
 8. zkus ".getClass(xy)." ... ta funkce je mi nějaká povědomá, ale tak asi se mi to jen zdá
 9. Ahoj, => Nemáte. Tohle vypadá na něco dost starýho. Použijte něco novýho co je updatovaný, nebo se pak nedivte že to nefunguje. Odesílá se to přes mail() -> je to přes localhost. Na Wedosu mail funguje naprosto standardně, jediný omezení je v počtu emailu za určité období.
 10. Jakej má smysl ukládat config jako .ini a ještě si ho nijak nechránit třeba přes .htaccess? Tohle je ideální cesta jak si nechat nabourat databázi ... tento výtvor nedoporučuji ani zkoušet.
 11. Vypadá do na pohled moc pěkně, Prál jsi si feedback ... Projdi si strukturu HTML stránky -> meta tag by měl být vždy uvnitř <head> css styly až na výjimky do vlastního souboru zamyslel bych se nad použitým kódováním, nebude lepší UTF-8? Přečti si o tom něco ... je tento dotaz opravdu nutný? // Alliance $asql = "SELECT (online) FROM characters WHERE race IN(1,3,4,7,11)"; $asqlquery = mysql_query($asql) or die(mysql_error()); $amemb = mysql_result($asqlquery,0,0); Z logiky věci by se mi v dotazech více líbil COUNT místo SUM (nevím ted z hlavy jak je na tom výkonově, ale podle selskýho rozumu na tom bude count lépe), ikdyž bude výsledek v TOMTO případě stejný. jak už tu psal Hamless ... vypisuje ti to warning pokud je 0 online hráčů, zkus to vymyslet tak aby ti to nic nevypisovalo (pokud se ti error neukazuje zkus si dát na začátek stránky error_reporting(E_ALL); zkus kód lépe formátovat a trochu lépe pojmenovávat proměnné, až budeš psát něco většího tak se z toho zjevíš Možná by se toho našlo víc, ale myslím že s tímto se na chvilku zabavíš když budeš chtít . Jinak, nepovažuju za nutné aby se do tebe někdo navážel, já nevidím důvod. Každý sám ví jak začínal a tohle je způsob jak se zdokonalovat. GO ON jaykiss , pak se s námi poděl o to jak jsi pokročil ;-)
 12. Dubble server upgrade ?

  Kolik máte hráčů? Docela by mě zajímalo jakej je u tohoto traffic, když jich hraje online třeba 2K.
 13. Dubble server upgrade ?

  To, že by to vyžadovalo dost drastický úpravy v core neznamená že to není možný, takže odpověď je ANO - jde to.
 14. Dubble server upgrade ?

  No, TC2 server se skládá z World server Auth server DB server Teoreticky můžeš mít každý na jednom počítači a pokud je budeš mít propojeny nějakým datovým spojem s dostatečnou propustností tak to může být výkonnostně hodně poznat. "báj voko" bych hodil AUTH+WORLD na 1 server a přes gigabit ethernet připojil 2. server s Databází ... třeba. Otázka je proč to dělat? Budete mít tolik hráčů že vám to pc1 nebo nedej bože pc2 samostatně nedá? Akorát budete platit zbytečně za elektřinu. Edit.: určitě by nějak šlo rozdělit na samostatný server instance a world, nebo battlegroundy ale to by bylo trochu jiný kafe ;-)
×