Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

sabath

Members
 • Content count

  655
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

sabath last won the day on April 3 2013

sabath had the most liked content!

Community Reputation

110 Přínosný uživatel

About sabath

 • Rank
  Mrtev
 • Birthday 10/20/1995

Contact Methods

 • Skype
  isaacanthelion

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Projekt
  ARES
 1. Objective-c?

  Nevím jak a co by ses měl učit, ale pokud umíš například C#, pak zkus Mono Develop. Aplikace vytvoříš přímo v C# spustitelné na Mac OSX. Případně pokud se chceš přesunout k vývoji aplikací pro mobilní zařízení s iOS tak stáhni Xamarin (taky C#)
 2. Banování na tomto fóru

  DOD: neušlo mi jak jsi(možná omylem, možná chtěně), tak lehce označil vedení fóra za hlupáky . Ono Ntdrt je ignorant první třídy. Tím chci říct, že ač neschvaluji to, že nebyl důvod uveden, plně chápu moderátory a vedení fóra. Prostě s člověkem, jako je tady pan Kolinger je to těžké. Ano, vědomosti má, dokáže pomoct, ale chová se arogantně a to ne jen k členům fóra jako takovým, ale i k vedení a dělá že je něco víc. Občas bych řekl, že se vyjadřuje stylem "já jsem bůh a vy jste nuly, tak mi laskavě polibte mnou nastavenou hnědku a jděte pryč". Je to těžké. Každopádně, důvod by měl vždy být uveden bez ohledu na to, o koho se jedná, jestli je to Ntdrt nebo nějaký jouda. Je to neseriózní a i když je to člověk typu Ntdrt, měli by jste se chovat jakožto VZORY neboť na fóru plníte také funkci jakéhosi vychovatele . Přeci jen, spoustě z členů fóra je méně než 15 let. Můj názor. Očekávám kameny...
 3. PC Sestava

  Znovu děkuji, a co se týče GK, myslel jsem spíš "PROČ AMD" a ne NVIDIA - já osobně jsem zastáncem NVIDIE takže se omlouvám, ale jsem otevřený ostatním názorům, takže do mě
 4. PC Sestava

  Děkuji moc Essencia jen se chci zeptat, a neber to zle, proč jsi vybral zrovna Sapphire HD 7870 Ghz Edition OC 2GB DDR5 ? Proč i5ku? Jaký je rozdíl mezi i7 a i5? (Rád bych se o HW něco dozvěděl, přeci jen jak už jsem psal, ačkoliv studuji IT, tak se v HW nevyznám ). Děkuji mnohokrát.
 5. PC Sestava

  Dobrý večer, chtěl bych poprosit dobré duše, které se zajímají o hardware, zda-li by byli ochotní a pomohli mi "sestavit" PC. Na co má být určen? Jsem vášnivý hráč a rád se učím novým věcem - programování, kompilace, etc. Rozpočet je do 20 000 Kč, rád bych aby - pokud mi pomůžete - jste se drželi pod touto hranicí. Sám jsem se pokoušel o jakýsi návrh sestavy a dopadl jsem bídně: Procesor: Intel Core i7-3770K, MB: GIGABYTE Z77-D3H RAM: ADATA 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Gaming Series GK: GIGABYTE N650OC-2GI (NVIDIA GeForce GTX650, 2GB DDR5) Možná že jsem vám to moc neusnadnil, každopádně jsem Hardwarový analfabet, tak mě nelynčujte... Budu rád když mi někdo poradí Předem velice děkuji za jakékoliv "návrhy". S pozdravem Vít Prokop.
 6. Noví projekt...Pojdme do něho

  No zvrtlo se to tu v pěkný off-topic, nicméně... Diff: ti lidé tady, se ti snaží poradit. WoW Serverů je plná prdel, originalita není, a nedokážu si představit tým vedený člověkem, který se gramatice vyhýbá jak jen to jde. To prostě nejde. Takový člověk nemá respekt, úctu... Spíš ho lidé mají za "blbečka" - čili jakožto majitel/admin nějakého serveru jsi absolutně nepoužitelný (všimni si, že píši absolutně ). Co se týče kritiky, jak už psal kupkoid toto je diskusní fórum, a cílem takovýchto fór je diskutovat. Do diskuse patří i kritika - pozitivní, negativní... Jestliže je ti 16 - o čemž silně pochybuji, měl by ses opravdu zaměřit na školu a nedrancovat kapsu rodičů každý měsíc ZBYTEČNĚ kvůli serveru, který nemá budoucnost(admin, který neovládá gramatiku;informace o "projektu" jsou neúplné, nevíš co chceš, chceš toto ale nevíš jako co by to jakože mělo bejt). Všichni se tě snaží odradit a z dobrého důvodu. Ačkoliv to teď nevidíš a snažíš si žít vlastním životem, tak škola je důležitá, mnohem důležitější, než jsi schopen si připustit a rozhodně důležitější než nějaké super-cool-mega projekty, které skončí dříve než začaly. Konkurence na poli free serverů je obrovská a poslední dobou wowko stále více lidí opouští. Práce na serveru je náročná a jak se mi tak zdá tak ty si to představuješ jako hurvínek válku. Vím co říkám, sám jsem se o server už nesčetněkrát pokoušel, bohužel jsem narazil - škola. Předpokládám, že ti to bude financovat tatínek nebo maminka. Dřou do úmoru a ty přijdeš ještě skrouhnout rodinný rozpočet o dalších pár stovek na server, no to snad ne. Nejspíš se ale už motám v "kruzích" a píšu furt to samé. Důležité je, že tě nepovažuji za hlupáka, nýbrž za lehce omezeného a paličatého člověka. Někdy je to dobře, ale tady narazíš. Dej na rady lidí odsud - přeci jen, mají trochu více zkušeností než-li ty.
 7. Velká spousta lidí, která hraje na oficiálních serverech se podle mě nechce vzdát svého "vloženého" času a peněz (opravte mě a nelynčujte mne pokud se mýlím). Já osobně o nějakém hraní na oficiálním serveru uvažoval, jenže tak nějak nebyly peníze a když už tedy byly tak nebyl čas . K likvidaci populace WoWka na oficiálních serverech ale taky značně přispívá spousta vydaných datadisků, které si člověk musí koupit, aby byl plnohodnotným členem komunity a mohl se zapojovat do všeho co oficiální servery nabízí... Co se týče free serverů, tak je JEN pár, které stojí za to (mám na mysli Molten WoW a nebo české Twinstar servery, které vedou lidi, kteří o tom něco vědí. Ne jak v současné době, každý druhý stáhne hotový repack a ihned je super-uber-admin) - tím chci říct, že komunita Free Serverů upadá, hráči se soustřeďují pouze k velkým objektům jako jsou výše zmíněné herní portály. Hráči na free serverech jakoby se začínali probouzet z ohromné kocoviny a uvědomovat si že toto není to pravé ořechové, že na to nemají čas, nemají náladu, přestává je to bavit - a to ne kvůli tomu, že by hra časem nějak zevšedněla nebo upadala, spíš že ten největší BOOM mělo wowko hned po vydání Classicu, tzn. už asi 8 - 9 let zpět a tehdejší hráči jsou nyní už povětšinou na cestě k dospělosti - né-li dospělí, přehodnocují priority, zaměřují se na osobní život, školu, holky (pokud to nejsou asociálové ). Tím ale nechci říct, že se to děje jen na FREE SERVERECH, děje se to globálně. Sice pomalu, ale děje. Populace lidí ve WoW klesá. To je můj názor pokud máte výtky, sem s nimi, rád debatuji má-li to význam.
 8. gt 9800

  Omlouvám se za Off-topic, ale musím. Začínám být vyloženě alergický na veškeré příspěvky typu "předhánějte se v tom kdo mi pomůže", kde autor ani nežádá o pomoc, jen říká "řekněte mi v čem je problém". Jen chci upozornit, pište tak, aby jste členům této komunity prokázali alespoň nějakou "úctu" tím, že alespoň o pomoc poprosíte. Je těžké napsat k tomu něco víc, neboť mě to irituje na nejvyšší míru. Ještě jednou se omlouvám za off-topic, bouhžel, nemám čím jiným bych do této diskuse příspěl, s pozdravem Sabath. EDIT: Jsem rád, že sis mého příspěvku všiml. Předpokládám však, že se nehodláš nijak přizpůsobit své chování standardům slušného chování. Nicméně - tvůj boj.
 9. Ovšem, zde se nejedná o nabídku, ale spíše o žádost a prosbu, neboť zde nevidím co nabízíš. Požadavky máš sepsané opravdu pěkně, přijde mi to trochu... no prostě se mi nelíbí to, že po někom chcete aby vám propůjčil server, zajistil jeho chod a ještě si budete diktovat podmínky a nic za to . Dopiš prosím, co nabízíš.
 10. Dobrý den, mám menší problém, který nejsem schopen vyřešit. Jedná se o to, že se mi poškodila tabulka "creature" v databázi WORLD. Proto jsem ji smazal, že ji executnu z původní DB. Bohužel, jaksi chyba lávky. Dotaz, který je použit pro import dat do tabulky, je extrémní. Chybou, kterou dostávám je: ERROR 2006 (HY000): MySQL server has gone away. Na hulákadle jsem již byl několikrát ponoukán do toho, abych upravil configy mysql (my.cnf, my.conf, my.ini... a jiné možné i nemožné soubory), všechny jsem tam přidal, pokud tam nebyly, a narval ho snad všude, kam by se MySQL Server mohl po konfigurácích dívat, bohužel ani po restartování služby MySQL56 se nedostavil výsledek, který by mi dovolil nacpat do databáze co potřebuji. Nainstaloval jsem MySQL Server 5.6.10 Běžím pod Windows 7 Cesty: C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.6\ (bin/, data/, include/, lib/, share/, support-files/, my.cnf, my-default.ini) A pak je tu installer v Program Files (x86). Jestliže, by jste mi poradili co dělat, byl bych vám velice vděčný. Pokud by šel vyřešit tento problém skrze MySQL samotnou, bylo by to pro mě plus. Pokud ne, pak bych uvítal nějaký TOOL na rozdělování INSERTU - pokud existuje. Děkuji mnohokrát za jakýkoliv náznak pomoci. S pozdravem Sabath
 11. WebMaster

  V tom případě se k tomu nevyjadřuj
 12. Nový projekt BattleScrolls hledá BIG Team

  Orangs: protože rodiče to nebudou platit do nekonečna Mimochodem k topicu. Spíš to vypadá jako nějaký vtip. Ta tvá "nápověda" je celkem úsměvná. Aha zajímalo by mě kdo koho přibije . Ale to je jen takový rýpnutí i když... pokud se prezentuješ takto, tak pochybuju, že ti někdo dá aspoň tu stovku na doménu . Pokud nemáš něco, co by přitáhlo lidi - lákadlo co jinde nemají - pak to radši rovnou zabal. Určitě máš sen že vyděláš miliony na VIP -> na to zapomeň. S uplynulými léty zjistíš, že toto je opravdu projekt, který nemá budoucnost. Je jasný, každý tu jen "odrazuje", ale neber to zle. Myslí to dobře. Free serverů je strašně ale opravdu strašně moc.
 13. Problém v HTML

  Fizzik, nebo kdo že to jsi: pokud chceš tvořit (krást) webové aplikace/prezentace nauč se základy (HTML, CSS, PHP) a nepostuj sem každou koko*inu se kterou si neporadíš, co jsem tak koukal tak každé téma co tu v poslední době někdo založil šlo o od tebe. Vzpamatuj se. Mimochodem ten tvůj "přístup" jakože "mě jste všici u řiti a necro smaž to bo je to můj topic a já jsem king" se mi nelíbí a věřím, že nejsem sám (o čemž svědčí i reakce ostatních), pokračuj a jednou si tě někdo najde a neber to jako vyhrožování, ale jako radu.
 14. WebMaster

  Zkušený programátor. SOSMania.eu mě teda pobavila, alespoň tam už nastav pořádně kódování... Co se týče designu na wportalu tak to by zvládl i můj bratr nic proti. Pokud se chceš nabídnout tak sem prosímtě dej něco co je fakt hodné prezentace a co by mohlo eventuelně zaujmout případné zájemce.
 15. Na ZUNO jsem se zaměřil se zájmem už asi měsíc zpět, ale neměl jsem odvahu si u nich otevřít účet . Pokud s ní má někdo ještě zkušenosti, chci se zeptat jaký na ní máte názor - vaše připomínky a jiné. Nechci se rozhodnout na základě jednoho člověka i když se jedná o Necra .
×