Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Chajak

Members
 • Content count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Chajak

 1. [Web] Složenka

  Zdravím, bohužel nemůžu přispívat do sekce Web developing, tak jsem založil příspěvek tady, snad si s tím moderátoři poradí. Odpovídám na příspěvek: http://www.wowresour...showtopic=20345 Vytvořil jsem třídu, která umí pracovat s vypisováním textů na složenku. Prozatím je to prvotní verze, která však umí vyplňovat to, co autor chtěl. Složenku, co uvádí jako příklad jsem vytvořil také já, ale dlouho jsem se dokopával k vytvoření něčeho lepšího a použitelnějšího. Tak proč se o to nepodělit. Odkaz na stažení trídy + vzorové složenky: http://filebeam.com/...4cd308a08b388f1 Nebo jako kód: Poté už jen někde vytvoříte třeba soubor moje_slozenka.php, kde vložíte: require_once("slozenka.php"); $slozenka = new Slozenka(); $slozenka->vepis_castka(1234); $slozenka->zobraz(); A tím se zobrazí složenka, kde bude vepsána částka 1234. Důležité je vždy zavolat to zobraz, které opravdu provede zobrazení. Vyplnění celé složenky jednotlivě: Nebo přes pole (takové pole může být i $_POST nebo $_GET: Jak to ve výsledku vypadá?: Prozatím finální verze!
 2. [Web] Složenka

  Toto je ten GIF, který tam pasuje: http://2i.cz/2i/i/4fb60682/9d71b9674589e491891e147b3a3c3e55/c63a94be6d.f.gif
 3. LikeSystem.cz - Zvýšte si like na FB alebo G+

  No ono když si někdo koupi Like za reálné peníze a nakonec zjistí, že žádný Like nemá, tak to může naštvat. Jak říkám, jen jsem se snažil pomoct proti nepoctivcům. Systém se mi líbí a myslím, že má budoucnost. Jen jsem chtěl upozornit, že tu ta možnost kontroly je a dá se to ochránit. Je jen na vás jestli to zavedete. Odečtení kreditu ihned byl příklad, mohla by se vést databáze nepoctivců, atd ... možností je spousta.
 4. LikeSystem.cz - Zvýšte si like na FB alebo G+

  Možná by šlo pomocí něčeho z tohodle topicu: http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=2146871 ošetřit to, zda někdo dá like a pak unlike. Pamatovalo by si to ID člověka a ID čemu dal like a za co dostal kredit, jakmile by při tomhle testu už neměl like, tak by se kredit odečetl.
 5. LikeSystem.cz - Zvýšte si like na FB alebo G+

  Je tento systém ošetřen proti daní Like a po přičtení kreditu jeho následné zrušení?
 6. Talent calculator 2.4.3

  Jak z tohohle poznám, že to chceš dát na web? No nic, odpověděl jsem ti dle zadání
 7. Talent calculator 2.4.3

  http://www.gamestool.net/tc_red/wow243/ jsou tam i všechny jiné patche .)
 8. Script používaných postav Hází Error

  Zkus s každým query udělat toto: $human = mysql_query("SELECT * FROM characters WHERE race=1", $mysql_sp);
 9. image position

  Zkus, za to body v css dát , img: body, img { margin: 0px; padding: 0px; }
 10. image position

  zkus do CSS stylu dat body { margin: 0px; padding: 0px; }
 11. Kredity na Webu

  Tak on to je komplet DS. U Jinda na projektu. Jenže je prasácky dělanej na míru. :/ Proto ho nechci uvolnit, ale předělávám ho do lepší podoby.
 12. Kredity na Webu

  Pokud se budeš přihlašovat pomocí realmd tabulky, tak by jako zabezpečení mohlo být to, aby měl GM level v herní DB, tím by mohli přidávat jen GM. Nebo že by musel mít určitou hodnotu toho GM levelu, třeba 5 a to by bylo jen admina. Pokud by se přihlásil admin, tak by se mu tam dala možnost toho přidání kreditu.
 13. Kredity na Webu

  Nemohu si pomoct, ale hrozně mi ty obrázky připomínají toto: http://img51.imagesh...43/74615141.png a http://img841.images...1/8443/ds2p.png Bohužel je tohle neveřejná verze, na veřejné verzi pracuji ve volném čase, ale toho moc není. Každopádně pokud by se vám chtělo čekat, i když je možné že se to protáhne v řádech měsíců (i roků), tak takovýto kompletní system mám v plánu vydat. Každopádně jsem ochotný komukoliv, kdo by na tomto dělal, nějak pomoci (nejvíce asi zkušenostmi s podobným systémem), ale opravdu jen radami, ne psaním kódu, toho mám teď plné zuby. Jinak co se týče těch automatických SMS, tak provozovatel vám při každé přijaté SMS bude volat script s těmito parametry (nebo podobnými): sender=420xxxyyyyyy&recipient=9002099&keyword=KEY&identifier=IDENT&text=TEXT ,kde čísla jsou jasná a KEY IDENT a TEXT jsou vlastně třeba: PAY SERVER 123456, někde identifier není potřeba, tak může být tvar SMS: SERVER 123456, kde 123456 jednoznačně určí účet. Čili tvůj script by měl umět přečíst proměnné z GET a podle čísla z text by měl přiřadit kredity danému účtu.
 14. Kredity na Webu

  Myslím, že to chce mít podobně jako to máme u nás (a i jinde na dalších serverech to mají). Prostě Donate s virtuální měnou (kreditem), a za darování dostane nějaký kredit a ten pak utratí za itemy.
 15. Zdrojový kód a výstup

  Je to tím ++pocet; to zvyšuje hodnotu proměnné počet o jedna. To že v tom kódu co máš je to pocet+1 je kvůli tomu, že základní hodnota promenne pocet je 0, takže by to vypisovalo zadej 0. známku od 0. A je to zpočátku 0, protože jsi ještě nezadal žádné číslo, ale teprve budeš zadávat. Hodnota proměnné pocet vlastně udává, kolik známek jsi už zadal.
 16. Zdrojový kód a výstup

  Protože program projde v porádku. Takže: buď tam přidej něco, co ho nakonci zastaví. Nebo ho spouštěj v cmd.exe (prostě otevřeš cmd.exe a do něj přetáhneš svůj exe a dáš enter). btw. ty lomítka mají být \n a ne /n
 17. Výběr Notebooku?

  No slabší grafikou, kterou má ten tvůj. Když se podíváme, co nejdříve na PC potažmo notebooku zestárne, tak je to většinou grafika, která neudrží chod s nejnovějšími hrami. Takto jsem to myslel. Jinak ve všem ostatním je ten tvůj o něco lepší.
 18. Výběr Notebooku?

  Vím že tento, co postnu je o 1000 dražší, ale výkonostně je na tom velice dobře: http://notebooky.heureka.cz/asus-pro5did-sx237/, popřípadě lepší verze: http://notebooky.heureka.cz/asus-pro5did-sx236/ (má o 1GB ram více) Zkus to promyslet, investování 1000 navíc, ti ušetří spoustu starostí v budoucnu.
 19. [PHP]Výpis komentářů z db

  Vyjde to nastejno, a myslím že num_rows() podle manuálu má v některých případech více problémů než affected_rows()
 20. [PHP]Výpis komentářů z db

  Jestli se nepletu, tak chceš něco takového: <div id="stred" div align="left"> <?php $query = mysql_query("SELECT * from posty") or die("could not select anything from the store."); if(mysql_affected_rows() > 0){ while($row = mysql_fetch_assoc($query)){ echo "<a href='index.php?id=".$row['pid']."'>".$row['p_jmeno']." ".$row['prijmeni']."</a><br>".$row['text']."<br><hr>"; } } else{ echo "Nejsou clanky"; } ?> </div>
 21. Revize PHP kódu

  Zdravím, rád bych vás požádal o pomoc s revizí tohoto kódu. K čemu bude sloužit se možná dá vytušit z jeho obsahu. Nicméně to není podstatné. Jedná se jen o část kódu, nicméně funkční. Je to vše v jednom souboru, pro přehlednost. Později třídy dostanou vlastní soubor. Já bych prosil o kontrolu a připomínky. Určitě se některé věci dají dělat lépe než je dělám. Možná se někde dopouším hrubé chyby, ale jen ji prostě nevidím. (například plánuji jakékoliv SQL nacpat do třídy konkrétní DB, tady to ještě není) Radši se ptám takto zpočátku, abych nezjistil ke konci práce, že tam mám blbosti. Předem děkuji za každý názor, kritiku atd.
 22. Revize PHP kódu

  Super Díky moc. Ty affected_rows fungují dobře. Používám to už dlouho. O tom mysql_result jsem opravdu nevěděl. Jo byla tam jedna zbytečnost s m_f_a. U té třídy pro DB šlo hlavně o to, aby se pokaždé nevytvářela znova její instance. __set, __get pořádně na to kouknu a zvážím, ale takto to zatím vyhovuje. Ty SQLinjecty se budou muset řešit. Každopádně díky za revizi. Dost pomohla .)
 23. [Web] Složenka

  Vydána finální verze, umí nyní vyplnit vše. Zároveň přidán příklad celého vyplnění, jak pomocí pole (jak má vypadat například váš post, nebo get), tak i jednotlivě. Navíc i ukázán obrázek, jak to vše vypadá Funguje odkaz i na filebeam, kde je to také už ve finální verzi .)
 24. [Web] Složenka

  Přidána další funkcionalita, nejdůležitější je asi funkce nacti(), které předáte pole a na jeho základě se na složenku vypíšou hodnoty. Lze tak předat například $_POST, $_SESSION atd, není tedy nutné jednotlivé funkce volat postupně, ale stačí si vytvořit pole například: $pole = Array("predcisli" => 123456, "ucet" => 1234567890, "kod" => 1234, "ss" => 1234567890, "vs" => 9876543210, "ucet_maly" => "", "adresa_mala" => ""); a to poté přes $a = new Slozenka(); $a->nacti($pole); $a->zobraz(); zobrazit .) Aktualizuji vždy jen CODE ve spoileru ve svém přvním příspěvku. Odkaz na filebeam změním, až bude hotova nějaká finálnější verze.
 25. Item přes WEB

  Jasně, pošle na poštu, ale myslím že tohle u velkých serverů nepůjde, protože tohle odesílání na poštu, pokud se nepletu musí mít uplně jiný rozsah guid než co používá hra. Čili ingame je třeba guid další pošty 2, ale tento systém dává od 1000 třeba .) Ale pak je bordel, když se tyto čísla vyrovnají. Nebo jestli tento problém už nějako úspěšně vyřešil, tak bych rád věděl jak .)
×