Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Adrifinel

Horká linky podpory WoWresource

  

48 members have voted

  1. 1. Myslíte že by se měl nápad uskutečnit?

    • Ano, je to dobrý nápad a foru by pomohl
      27
    • Možná
      9
    • ne, radči vymyslet něco jiného.
      13


Recommended Posts

Mě se líbí jak tu mluvíte o "lamkách". Každý z vás všech je vněčem lamka. Samozřejmě i já! Každý nějak začínal, né každý má to nadání a ten talent a proto navrhuji aby jsme místo lamky noobky atd. psaly např začátečník atd., není to tak agresivní a méně to vyvolává hádky. :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pokud bychom tu rozebírali pojem lama a noob, tak to co jsem četla má znament: noob, něco jako začátečník a lama má být někdo, kdo je začátečník, ale hraje si na odborníka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No pokud bychom tu rozebírali pojem lama a noob, tak to co jsem četla má znament: noob, něco jako začátečník a lama má být někdo, kdo je začátečník, ale hraje si na odborníka.

Samozřejmě ale i já radši vidím když mi někdo řekne ty se ještě máš co učit než když na me vyvalí ty jsi noob. Význam to má skoro stejný ale je to přeci trochu jiné :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nebylo by lepší spíš udělat nějakou blbuvzdornou prezentaci která by pomáhala jak při vytvoření serveru tak i při řešení problémů? Mohla by to bejt klidně i nějaká video prezentace a pod.... Myslím si že by to bylo o mnoho užitečnější než nějaká linka podpory která vydrží max tejden...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No o tohle bychom se mohli mi z "podpory" postarat, zkusili bychom něco takového vytvořit a postnout vedení, co by s tím udělalo :) Ale zase na druhou stranu, udělat něco blbuvzdorného je nemožné, oni jsou ohroměn vynalézavý (murphyho zákon)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo ale kdyb se udělala poměrně kvalitní prezentace tak si myslím že by to spoustu lidem pomohlo.

A mohli by ste to dohnat do takového extrému že by ste vytvořili script kterej by po nahrání logu dokázal vyplivnout postup řešení což by zase nemuselo bejt tak těžké... Prostě by analizoval chybovou rádku daného emu a vyplivnul by podle toho i řešení ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No je tam méně sekcí a řekla bych, že cizinci jsou o něco méně "hloupešjší" než mi češi, kteří kolikrtá nedokážem nic přeložit ani když máme slovníky.

 

Tak jo, kdo by se do toho dal, popř. přidal do týmu, Co bychom tam, tak podle vás měli vše udělat.

Edited by Adrifinel

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm to nieje zly napad s TS a ventrilom a cotak TeamViewer s nim tym zaciatocnikom to sa dat urobit rychlejsie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

já bych řekl, ře veškeré věci tu jsou už zodpovězeny, jediné co Nooficí potřebujou naučit je používat hledat na foru a hledat na googlu (a někteří angličtinu....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

já bych řekl, ře veškeré věci tu jsou už zodpovězeny, jediné co Nooficí potřebujou naučit je používat hledat na foru a hledat na googlu (a někteří angličtinu....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu tady ani moderátoři a lidi co něco věděj nemusej, spamu mají io tak dost, přečti si můj podpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A chcete někomu spíše poradit nebo si chcete pokecat a dokázat, že to umíte líp než on nebo se s někým přímo seznámit? Znáte wikipedii? Použili jste ji někdy? Zdála se vám užitečná? Přece takové stránky existují i zde, kde je možné najít a dopsat vše co by kdo mohl potřebovat a pěkně přehledně a ne formou nepřehledné diskuse ve fóru. A ruku na srdce, kdo z vás byl schopný tam vůbec sepsat nějakou stránku a před tam své zkušenosti.

 

Jako zažil jsem tu už plno podivních psycho nápadů, ale tohle je fakt absurní utopie. Dávám tomu tak týden.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podle mě se wiki prezentuje málo, protože se mi zdá, že o ní pomalu nikdo neví.

 

Wiki prezentuje řešení problémů věcně a úplně. Samozřejmě to, že o ni nikdo neví je klasický problém vejce a slepice. Materiálů tam zatím není příliš mnoho, ale kde jinde přehledně sepsat komunitní knowhow? O wikipedii by bylo možné také napsat, že tam nic není nebo nebylo, ale dnes stačí zadat běžné heslo do vyhledávače a wikipedii se se svými encyklopedickými údaji objevuje vždy na předních příčkách. Nakonec i wikipedie pokud vím má za cíl vydávat i tištěnou encyklopedii. Podobně ze zdejší wiki by se dalo vygenerovat nějaké to PDF upravené pro tisk brožury. A jedna z velkých výhod wiki je právě v tom, že přispívat a aktualizovat a doplňovat informace může kdokoliv.

 

Samozřejmě je to otázka postoje. Jako klidně se pusťte do vašeho záměru. Každá zkušenost je dobrá i z neúspěchu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Víš i kdybychom ji zdárně aktulizovali, což podle mě silně potřebuje, bude problém přionutit lidi tam jit a použit, nebot je problém je donutit i hledat zde na foru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja som za, nie kazdy sa narodil mudry a aj ked tu je uz asi vsetko vyriesene, je tu stale plno ludi, ktorym by to fakt pomohlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Víš i kdybychom ji zdárně aktulizovali, což podle mě silně potřebuje, bude problém přionutit lidi tam jit a použit, nebot je problém je donutit i hledat zde na foru.

 

Když se mě někdo na něco ptá, tak se vždy snažím neodpovídat přímo a dělat za něj tu práci, ale ukázat mu cestu a třeba místo kde to najít nebo třeba odkaz na google s patřičnými hesly. Prostě máme všichni mozek a ten má schopnost se učit. Pokud někdo chce řešit ty servery, tak se to musí naučí sám a ne to za něj dělat. Wiki je jediná rozumná cesta jak umístit mnoho informací přehledně na jedno místo, kde se časem neztratí. Odpovídat na dotazy lidem, kteří mají 12 roků a nedokáží ani napsat do nadpisu co vlastně chtějí to nemůže vést k ničemu dobrému. A nejde o to nikoho nutit, ale ukázat jim cestu. Jít po ní už musí sami.

Jak jsem už psal, jděte do toho. Rozjeďte to ve velkém stylu a pomozte lamám nebo spíše udělejte za ně to co potřebují a časem uvidíte jaký to mělo smysl :)

 

Osobně třeba nechápu, že doteď nikdo nepřeložil hru do češtiny. To je věc, která má smysl a užitek a přesto to zatím nikdo nedokázal.

 

Ale dělejte co vás baví.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš pravdu a přitom před roky, kdy nebylo wow až tak zažité se bůhví jak povídalo jak na tom nedělá CDprojekt a dneska? Spousta věcí není dosud přeložených, sice tvrdili jaká je to práce ale za ty roky, mohli byt třeba přeložené hlášky nebo něco. Pokud máme ukazovat lidem cestu, měli bychom se nejdříve mi sami naučit odkazovat na officální zdroje. Nechápu lidi, co hodí např. phpadmin na uložto.cz když si jej můžu klidně stáhnout ze stahuj.cz jako officiální program. Víš my jsme ta skupina lidi, která si řekla jednoho krásného dne: dost. Lamy nebo chcete-li začátečníky ze dne na den nenaučíme, aby vyhledávali informace jako my. Je proto lepší je shlukovat dovolím si říct do stáda, kde je bude "vyučovat" než se tu pozastavovat nad každým jedincem a vidět v kategoriích 20x help, 30 pomoc atd. Co jsem tak koukala, tak mě udivilo, kolik lidí je pro tento nápad, takže to možná nějaký smysl má. Už třeba jen to, že díky naší práce bude z další lamy normální uživatel, který tu bude schopen foru pomoci svojí tvorbou, protože už bude něco umět.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrý nápad....

Zapojil bych se také...ovšem jak již kdosi zmínil člověka to po pár dotazech přestane bavit...proto

by byl dobrý nápad dát tam nějaké trpělivé lidi....

 

A Zapojím se také pokud to tu bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

abychom přešli trochu k technickému řešení viděla bych to takhle:

 

odkaz třeba vedle pravidel fora, po otevření by tam bylo jednak odkaz na sekci, a jednak seznam "rádců" a k nin připsané v čem radí, kontakt na ně. Pokud by se projekt rozšířil, tak odkazy na ts, vt.. doba kdy je mžoné, koho zastihnout atd. ale to je jen, aby se vědělo, jaký mám tak zhruba organizační plán.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×