Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Aristo

Projekt nonTBC server

Recommended Posts

Takže, jakože jsem se rozhodl napsat tento topik z jednoho důvodu... byl uzamčen ten předtím z jednoduchého důvodu který se tady doufám nebude opakovat.

 

Abych navázal na to co tam bylo.... Nevím jestli by bylo dobrá ta rovnost, raděj bych aby tam byl jeden přece jenom admin který by rozhodl když by se ti ostatní nedokážou domluvit. Jelikož s SQL umím asi tak dost málo tak se nabýdnu jako GM na server který by vznikl. Jako GM mám celkem dost zkušeností a jsem hlavní GM tam kde ted domlouvám PC. Sice bych nebyl k ničemu v developingu ale staral bych se o jiné věci jako třeba přijímání nových členů GM týmu atd...

Prosím, pokud se tu budete zase hádat tak nemá smysl aby se vůbec nějaký projekt dělal, vypadalo by to asi stejně jako tady.

Pokud nemáte nic proti tomu aby to prozačátek organizoval tak by mi to nevadilo :)... Nechci to vést ale někdo to do kupy dát musí.

 

P.S. Ne že bych byl ten bezpáteřní člověk co se tam psalo, ale tohle celé byl můj nápad :whistling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napíšu sem jen něco málo co se týče emu.

 

Záleží na tom jestli byste chtěli mít skutečný pre-TBC server, což by znamenalo žebyste si vesele šlapali na patchi 1.12.1 nebo menším. Pokud byste chtěli jen pre-tbc tím stylem že se zakáže outland a vymažou se itemy z TBC tak si vyberte jakékoliv dnešní emu, v případě že si vyberete první možnost tak bych asi doporučil buď wowemu pokud chcete blizzlike server only for fun, pokud už byste ale chtěli něco trošku funkčnějšího tak v té době asi ten mangos no...ale zase ty pády... co si pamatuju bylo to každých 10 minut pád...wowemu alepsoň drželo.

 

Mnoo možná pokud někdo z vás umí alespoň trochu C++ mohli bysme najít buď starší mangos core, nebo jsem v PC vyhrabal WoWD (z něhož vychází jak mangos tak ascent) mohla by být celkem sranda rozjet to na úplně mrtvém EMU a začít ho upravovat :) . Jo a ještě jedna věc , wowemu asi bude dost těžké opravovat protože jsem nikde nenašel zdrojáky ... myslím že wowemu vycházelo vždy jako "balíček" už zkompilovanej a hotovej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

se mnou můžete počítat, jak jsem už řekla. Počkej npc ale podmět nebo impulz jsem ti dala já :D Btw. jak to vypadá stou mašinou?

 

Já umím sql a tabluky, takze bych vám píchla 1000 s databází, když seženem někoho kdo umí c++ není wowd špatný nápad.

Edited by Adrifinel

Share this post


Link to post
Share on other sites

WoWEmu bych nedoporucoval uz z toho duvodu, ze by se muselo jet na patchi 1.8x protoze kazdy novy patch nad 1.8x by pro WoWEmu znamenal aplikaci tzv. hack patche ktery upravi klienta, ale zanecha build #4735 na ktery je vydana posledni verze WoWEMu nez byl jeho vyvoj zastaven. Dale by bylo nutne sehnat spell.dbc kvuli funkcnosti kouzel, LACD ochranu proti hackerum, spirit honor pokud by jste chteli funkcni honor (v te dobe jeste ranking) system atd. vetsina techto a jinych souboru obsahuji repacky jako UWC, NextGen,... ty ma v dnesni dobe uz malokdo a linky na stazeni byvaji uz mrtve. Navic by vam WoWEmu pojal max +- 100 hracu, to uz je na vas jestli to vidite jako vyhodu ci ne.

 

Co se tyce stability MaNGOSe tak v poslednich tydnech pred datadiskem uz byly celkem sabilni revky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trvalo mi nějakou dobu dokopat mesoxe aby taky přispěl, co říkáte na ten jeho WoWD? Bylo by dobré mít emu se kterým by uměl mangos i ascent developer... z WoWD vychází oba tyhle emu. Pokud by se našlo dost lidí tak by nebylo marné WoWD oživit a vyzkoušet ho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebolo by najlepsie pouzit dnesny mangos? zavret OUT atd

 

pretoze na dnesnom mangose uz pre-tbc dungy sa daju krasne spravit ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jenže to nebude pre-tbc... nebudeš mít původní honor ranking system a podobně (to je to co mně na tom bavilo nejvíc :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites
nebolo by najlepsie pouzit dnesny mangos? zavret OUT atd

 

pretoze na dnesnom mangose uz pre-tbc dungy sa daju krasne spravit ^_^

A to je ono... upravit stávající, kterékoliv emu? nebo dát do chodu nějaké staré emu. Pokud chcete opravdu starý wow se vším všudy tak nezbývá než upravit staré emu na třeba 1.12.1. Pokud ale chcete aby to fungovalo tak že bude patch 2.4.3 tak není co řešit, stačí rozjed jakýkoliv server a zablokoval outland. Nevím jak ostatní, ale já bych raděj měl opravdu starý wow na 1.12.1 (už jenom proto že ho mám na DVD :D)

 

EDIT: souhlasím s Mesoxem

Edited by N/P/C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možná by nebylo do věci udělat ne pre-tbc server tím stylem, že jej chybí itemy a je zakázanej outland, ale udělat právě pre-tbc jako by dosud hra neznala vůbec nějaké tbc a tím ani systém, změny atd. s ním spojené.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Možná by nebylo do věci udělat ne pre-tbc server tím stylem, že jej chybí itemy a je zakázanej outland, ale udělat právě pre-tbc jako by dosud hra neznala vůbec nějaké tbc a tím ani systém, změny atd. s ním spojené.

Přesně o tom mluvím. K čemu je vám preTBC na 2.4.3 když chcete preTBC a ne TBC se zablokovaným outlandem? Lidí kteří by chtěli z5 wow na 1.12.1 je dost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Přesně o tom mluvím. K čemu je vám preTBC na 2.4.3 když chcete preTBC a ne TBC se zablokovaným outlandem? Lidí kteří by chtěli z5 wow na 1.12.1 je dost.

 

Až na to, že tí ľudia sú leniví a nechce sa im to inštalovať znova a nedajbože patchovať...

 

Edit: Kľudne by to mohol byť iba jeden patch, ale nikomu sa to nebude chcieť sťahovať, keď si pomyslí na kvalitu vtedajšej hry a kvalitu dnešnej... Povedia si, že sa im to neoplatí a zatvoria okno so stránkou servera...

Edited by Laky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co by si chtěl patchovat? Jestli jsou 3 pathce tak je to moc :) ale je pravda že senhat úplně základní wow už nebude hračka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

no hej asi mate pravdu

ale na patchi 1.12.1 boli na to aj talenty velmi velmi zle

 

a tie pady ani nehovorim ale to by sa dalo vyladit

 

a mate pravdu old wow je old wow tbc a wotlk wow poradiadne zmenilo -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
no hej asi mate pravdu

ale na patchi 1.12.1 boli na to aj talenty velmi velmi zle

 

a tie pady ani nehovorim ale to by sa dalo vyladit

 

a mate pravdu old wow je old wow tbc a wotlk wow poradiadne zmenilo -_-

 

To je ale zalezitost emulatoru ne hry, my se bavíme o to jaký EMU zvolíme pro styl hry, talenty jsou spelly a ty se dají opravit, ale upravit v 2.4.3 core aby v něm fungovalo vše na 1.1.2 je asi skoro nemožné, když si vezmu změnu všech packetů , data který se přes ně zasílají a podobně...uff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak se mnou můžete počítat taky s Adrifinel .... A navíc začal jsem to první s Adrifinel tak co mluvíš že je to celé jenom tvůj nápad každý tady co četl ten topic tak ví že ja s Adrifinel jsme s tím začali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechci se hádat, netvrdím že jsem to celé vymyslel sám, ale kdybych nezačal hledat preTBC server tak to nikoho ani nenapadne. Nech toho, prosím.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nechci se hádat, netvrdím že jsem to celé vymyslel sám, ale kdybych nezačal hledat preTBC server tak to nikoho ani nenapadne. Nech toho, prosím.

Hele napadlo to mě a Adrifinel se přidala . A já už na to myslel docela dlouho tebe to ani nenapadlo kdybych to nenapsal tak ani nevis tak nemluv aspoň že jsi to celé vymyslel ty když jsem to vymyslel já a Adrifinel tak se klidni

Edited by Nefer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechci vam brat iluze, ale tech napadu a pokusu o zmrtvych vstani starych casu tu uz bylo. Myslim ze neni namiste se zde hadat koho to byl vlastne napad, ale zrealizovat to. Takze budte tak laskavi a pode neco dokazat nebo vam to tu zase nekompromisne zavrou.

 

 

Edited by Kubas

Share this post


Link to post
Share on other sites

jabych dala to wowd stím, že bychom jej upravovali, tak aby bylo funkční, takžé žadne řečičky o tom, že na tom nic nefunguje, funguje jen stačí to upravit, ještě bych pak jakou db bychom k tomu dali.

 

Nefer: tak si říkam, škoda že si neviděl ten včerejší topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzete zkusit ten WoWd jak MesoX zminil, predstavte si Antrix v ranne forme. Verte mi, budete mit na tom hodne prace, ale pokud jste sikovni v C++ tak by to nemel byt takovy problem. Jako alternativy bych videl MaNGOS, Ascent, WowwoW a v posledni rade WoWEmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×