Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Sany

[Navrh] Zakaz postovani serveru pres hamachi

Chcete zakazat postovani serveru, jejichz hraci se pripojuji pomoci hamachi?  

90 members have voted

  1. 1. Chcete zakazat postovani serveru, jejichz hraci se pripojuji pomoci hamachi?

    • Ano
      71
    • Ne
      19


Recommended Posts

Väčšina hamachi serverov nemá budúcnosť a je to len týždňová záležitosť, len dva až tri z desiatich serverov sa dokážu vzchopiť a kúpiť si verejnú IP atď. Z toho vyplýva, že postovanie hamachi serverov veľký zmysel nemá. Až keď server bude vo fáze kedy má verejnú IP, tak ho sem môže admín postnúť, inak nie... to je môj názor. Hlasujem za áno.

Edited by Laky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chci byt proti vetsine, jsem razantne proti zakazani hamachi serveru!

 

Delam si srandu, je to dobry napad a doufam, ze to projde. Servery pres hamachi jsou k nicemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Som za.

Aspoň to bude mať nejakú úroveň.

úroveň ?? když tu jsi ty ??? možná až odejdeš ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vetsina hlasuje ve prospech zakazani postovani hamachi serveru, ale rozhodnout musi Sneak.

 

EDIT: Zadam o vyjadreni tech 6-ti lidi, kteri hlasovali pro ne

Edited by Sany

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak ze souhlasim s ararara protoze proc si maj lide ktery chtej rozect server hned porizovat verejnou IPtak maj mnohem vic prace nez lide ktery si to rozjedou napred pres hamachi upravi bugy,atd a pak verejnou tak takhle to vidim ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gogi, na doaldění bugů a na připravení je hamachi dobré, ale neni potřeba se s tím chlubit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veřejná IP není takový problém. Dá se buď za mírný poplatek pořídit a nebo už je v ceně internetu u některých firem ;) A taky komu by shtělo si instalovat do počítače ten bordel (Hamachi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím,ale lama sem příde vyplní si nutné info a u kolonky "Linka" bude schopná napsat i takovou blbost jako HamaTchi :whistling: xD LaMa si vždy najde prostor ;-)

 

 

/// Takže tomu nezabránite. :P

Edited by Torch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozhodně nesouhlasím, všichni jste tady chytří že máte veřejnou IP a buhví co ještě, ALE ne kařdý provider poskytuje Veřejnou IP a "za to že jsem u špatného providera mi chcete mazat reklamu na můj server". A ne všichni kdo mají server na hamachi jsou 12-leté děti a ne všichni kdo mají veřejnou IP jsou 20letí borci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je hezké že každý musí nějak začínat, na druhou stranu vezmu-li to z pohledu hráčů, tak mě servery přes hamachi OPRAVDU nezajímají, ovšem stejně tak mě nezajímají servery s populací pod 200...ale co, mě je to v zásadě jedno ;)

 

reason for edit: č ;)

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

MYslím že by se to fakt mělo zrušit protože většina jsou děcka a jeto zbytečnné total nechci do toho kecat sneakerovi,ale tak nevím proč nezdůvodní něaký padný důvod hned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na druhou stranu mas Sneaku pravdu, ale prece jen 95% lidi, kteri zalozi server pres hamachi, tak se jejich vek pohybuje okolo 11-ti -13-ti let. Zbylych 5% bude mit do 2 mesicu verejnou IP (nebo tak aspon slibuji).

 

Je to Tvoje rozhodnuti a vsichni bud jestli chceme nebo nechceme ho musime akceptovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aspon subforum Hamachi servery.

Souhlasím protože to vyřeší oba problémy. Ti co hlasujou pro ANO budou mít v normálni sekci "pořádek" a ti co hlasujou pro NE budou mít stále možnost reklamy, ikdyž opravdu nevím jestli tu podsekci někdo někdy navštíví :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chronos sa to snažil napísať dosť múdro ale predsa sa len spýtam. Aká je to vlastne hamachi konkurencia? Myslím že nulová každý kto chce to hodi na verejnú a až potom je to vlastne server. Ako si ďalej naznačoval, je to pre pár kamošov a admin sa niečomu priučí, no to je taktiež možné ale prečo by to mali zverejňovať medzi všetkých keď sa na tom chcú len učiť :D Ale najviac ma dostalo to s tým za rok za dva ... to bolo akože moc... myslíš že keby každý kto sa chystá založiť wow server to skúša rok dva na hamachi?? to je absurdné však WoW či chceme alebo nie tu nebude navždy a kto sa púšťa do nejakého väčšieho projektu ten musí rátať s nejakými nákladmi či finančnými alebo časovými, to proste k tomu patrí a celá free wow komunita je založená na hŕstke ľuďoch ktorí poskytujú hranie zdarma a išli do toho dobrovoľne či už s VIP účtami alebo bez vždy to bude stratové...

 

 

to je môj názor na vec a tým pádom nesúhlasím ani so sneakerom ani s chronosom. Hamachi serveri nepatria medzi komunitu ľudí ktorí do toho dávajú všetko a majú so svojimi projektmi nejaké dlhodobejšie plány:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak myslíte že jsem začínal já? No samozřejmě jako admin a velký "borec" serveru na hamachi. No a můžu říct že jsem celkem slušně postoupil kupředu. Tím nechci říkat že jsem dokonalý, ale kdybych ten server nedělal nebo bych všude kolem sebe vidět Hamachi = fuj, tak bych nikdy nepokročil a nemohl odvádět nějakou "kvalitní" práci.

 

Toť můj názor, rozhodně NE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak já třeba začínal rovnou na veřejné IP, protože jsem ji hned měl. Snad během týdne tam bylo 30 lidí online. Kdybych tu adresu neměl, tak bych to přirozeně tenkráte zpřístupnil přes hamachi. Byl by snad nějaký rozdíl v samotném serveru? Nikoliv, hamachi je pouze prostředek, jak zpřístupnit server hráčům bez veřejné adresy. Logicky neznalý hráč raději sáhne po jednodušší variantě s veřejnou ip než po stahování nějakého speciálního programu a přihlašování se do nějaké virtuální sítě. Ale taková je prostě realita, jsou to dvě různé cesty jak dosáhnout požadovaného cíle.

 

Díky tomu, že veřejnou adresu nemá každý majitel počítače a je potřeba si ji nějak zajistit a to vyžaduje jisté úsilí, tak veřejná adresa se stala do jisté míry ukazatelem toho, na kolik to majitel serveru myslí vážně. Server na stejném počítači, kde majitel hraje nebo provoz jen po část dne, či časté resety databáze, fun instant 70, to vše je spojeno s "začínajícími" adminy, kteří to prostě chtějí jen zkusit. Většina z nich možná nemá budoucnost a dělají to jen, aby si mohli hrát na bohy a měli všechny možnosti ve hře nebo prostě aby zamachrovali před kamarády. Ale třeba nějaké procento z nich ta hra zaujme a rozjednou to za pár let (tím myslím, že spouštět server v 10-12 letech není zrovna vhodné) spustí solidní server na veřejné adrese nebo se z nich stanou dobří GM. Nakonec mít u sebe rozjetý server na zkoušení bývala jedna z mých podmínek pro žadatele o místo GM. Spolehlivě to vyfiltrovalo většinu těch rádoby GM co nic neumí a to přestože jsem na webu měl ke stažení samoinstalační balíček komplet wow serveru. No a aby splinili moji podmínku, když neměli veřejnou ip, tak museli zpřístupnit server přes hamachi, abych se k nim připojil a demonstrovali své dovednosti jako GM.

 

Samozřejmě někdo namítně, že pokud mají hamachi, tak ho nemají zveřejňovat a hrát si sami. Ale kdo jste, aby jste jim to zakazovali? Jste tu v roli adminů jiných serverů nebo v roli běžných hráčů, kteří jsou rádi, když existuje konkurence a mají možnost si vybírat kde budou hrát? Přece je na hráčích, aby si vybrali, zda budou hrát na hamachi serverech, nebo na větších kvalitních serverech se stálým GM týmem a nepřetržitým provozem.

 

Na samotných serverech přes hamachi není nic špatného. Je to především o majitelích a jejich zodpovědnosti.

 

Jinak ještě poznámka k servery.wowresource.eu. Po delší době jsem to trochu pročistil a můžu říct, že v tomto seznamu hamachi servery nemají co dělat z toho důvodu, že nelze dost dobře zjistit jejich online status ze serveru. Na tomto webu se totiž zobrazuje užitečná infomrace jednak o latenci v milisekundách a jednak o procentech dostupnosti, z toho vše lze mimo jiné zjistit, zda server již neskončil nebo zda vůbec jede. Samozřejmě je potřeba správně vyplnit ip a port. Zde hamachi servery nemají co dělat, protože na webhostingu hamachi není a tudíž nelze tuto sít pingovat. Navíc když hamachi server nemá webové stránky na freehostingu ale přímo u sebe, tak bez hamachi nelze ani zjistit, jestli ten web vůbec jde, jakože já hamachi nepoužívám. A přestože je v registraci serverů napsáno, že je zakázáno tam vkládat hamachi server, tak se tam běžně za měsíc jich několik objeví. Prostě pokud to tu chcete zakázat, tak by to musel někdo neustále kontrolovat a tedy dělat dlouhodobě zodpovědného moderátora (zadarmo :).

 

Osobně nehlasuju ani pro ani proti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chronos je vidět že jsi rozumný člověk a tipuji rozhodně ne pod 18 let. Tvůj názor je střízlivý a rozhodně vystihuje tuto "problematiku". Nemá smysl servery na hamachi zakazovat a omezovat jejich administrátory. Vždyť kdybych tehdy před rokem dostal smyčku kolem krku a bylo by mi řečeno "ne, máš hamachi, nelez na wowresource", tak bych dnes rozhodně nemohl říct že umím to co umím. A takto je to možná u mnoha lidí.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chronos je vidět že jsi rozumný člověk a tipuji rozhodně ne pod 18 let. Tvůj názor je střízlivý a rozhodně vystihuje tuto "problematiku". Nemá smysl servery na hamachi zakazovat a omezovat jejich administrátory. Vždyť kdybych tehdy před rokem dostal smyčku kolem krku a bylo by mi řečeno "ne, máš hamachi, nelez na wowresource", tak bych dnes rozhodně nemohl říct že umím to co umím. A takto je to možná u mnoha lidí.

Jak píše Xmat většina z nás nějak začínali já osobně hamachi moc v oblibě nemám,ale pravda je že též jsem na hamachi začínal(20-30 hráču) ale do týdne jsem měl veřejnou ip a vše bylo v pohodě,myslím ,že by měli dostat určitě šanci tak jak i my jsme dostali šanci .

Edited by Trudrig

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam server přes hamachi a nemam veřejnou ip pro nedostatek penez jak nekde schrastim 2500 budu mit veřejnou ip a to bude asi do pár mněsíců

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vždyť kdybych tehdy před rokem dostal smyčku kolem krku a bylo by mi řečeno "ne, máš hamachi, nelez na wowresource", tak bych dnes rozhodně nemohl říct že umím to co umím.

Tady nejde o to, že používáš hamachi a proto nesmíš navštěvovat toto fórum. Zde je debata ohledně zákazu postovaní WOW serverů běžící skrz hamachi.

Mimochodem, píšeš, že jsi se na tvém serveru dosti naučil. Když by ti tam nehráli hráči, tak se tolik nepřiučíš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hamachi server může bejt stejně kvalitní jako server s veřejnou IP. nějak se začít musí a poskytovatel není vždy schopen vám veřejnou IP zajistit ;)

a není rozdíl mezi tím když si pustí nějaká lamka mangos na svém localu s veřejnou IP a nebo s neveřejnou. Proto hlasiji ne!

 

Co za anketu založíte příště? Zákaz postování serveru s mangos webem atd? :P

(Pro příště je lepší kontaktovat nějakého moda navrhnout mu danou věc a on to pak prodebatí v klidu v mod sekci..)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×