Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Gradencz

WowResource Knížka

Recommended Posts

Napadlo mě.Co takhle vytvořit nějákou wowresource knížku kde by jse napsalo třeba o mangosu ascentu a dalších jiných emulátorech..a třeba ještě o wow a dalších hrách a třeba o popisech na web atd jak dělat grafiku..Vlastně nějáká příručka Kterou by měl mít káždý "Wowresourcák" :) mohl by to být dobrý nápad nevím co vy na to ale mohlo by se to uskutečnit že by se třeba vytvořila nějáká stránka na kterou by se uploadovali naše písemné výtvory..a pak byjsme se třeba vsichni složily a nechali vytisknout atd nějakou knižku jendu kterou by někdo měl:) a mi byjsme si to třeba Vitiskli na tiskárně a šířili dále a dále a tak by se toto forum mohlo i více prezentovat:) tak co vy na to?šlo by to uskutečnit?tak sem pište své napady jak to vitvořit... P.S nenarazejte na moje chiby cvtomhle topicu:) :mid_sword:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdo by si kupoval nějakou blbou knížku, myslím že podstatné věci stačí na forku (popřípadě wiki), kdo by ještě listoval v nějaké blbé knížce a hledal informace mezi cáry papíru? promiň ale další zbytečný topic

Share this post


Link to post
Share on other sites
dalsi zbytocny napad , naco tu je wiki ?

nojo Wiki Wiki:-D ale tohle by byl dobry napad mno..co treba ti co Wiki neznaji:) a vknizce by si nekdo treba rad listoval:-D treba se mu stale nechce cumet do monasu aby ho neboleli oci (patrim mezi ne bo kvuli pocitaci nosim brejle:-D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nerad ti kazim ideu ale takovy napad uz tu byl ... a co myslis ze lidi na to napsaly ?! ... knizku udelat :D a to chces udelat s pevnyma deskama a obrazkama nebo jenom neco jako "skolni cernobily casopis" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nerad ti kazim ideu ale takovy napad uz tu byl ... a co myslis ze lidi na to napsaly ?! ... knizku udelat :D a to chces udelat s pevnyma deskama a obrazkama nebo jenom neco jako "skolni cernobily casopis" ?

S deskama treba:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
já už jen čekám kdy někdo bude chtít prodávat tanga s logem wowresource :P

to by nebylo špatné :D pro moji holky by se to siklo :P docela casto navstevuje wowesource :D (maniacka do WoW) . K tematu: nápad jako takový to není špatný ale i tak se to nezrealizuje v to verim :P jsem realista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nápad hezký, ale k ničemu. Pokud víš stále se něco mění tabulky v db, přechody ze svn na git atd protstě je toho moc a jak chceš aktualizovat knížku ? Tohle nevím jestli projde. Něco jinnýho je knížka z návody na postavy ve wow myslím tím nej talenty, tipy a triky pro určitý class :), ale jinak hodně štěstí

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nvm, nvm net je prostě lepší...Líp se to tam hledá, dá se to zkopírovat, upravit...Knížku nevidím jako budoucnost. Maximálně, že by se tam napsali největší hlášky z wowresource.eu. Např. Dokonalého člověka co zvládá PHP, C#, WoW apod. na 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já nevím co pořád všichni máte s tím "wowresource něco". Prostě něco udělejte, začněte si to prodávat a pak třeba poproste sneaka, jestli vám nedovolí použít do názvu "wowresource". Nejspíš vás s tím pošle k čertu, ale to už je věc jiná. ;)

 

edit: zase typo :(

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno já si teď pomalu ale jistě sepisuju různý příkazy , struktůry, ID atd. a pak si to hodlám nechat vytisknout jako knihu :) Až to dodělám (asi až bude 3,0,x verze rozšířená jelikož se liší od BC) tak sem dám nabídku jestli by někdo chtěl výtisk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
já už jen čekám kdy někdo bude chtít prodávat tanga s logem wowresource :P

Náhodou to není blbý nápad xD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mno já si teď pomalu ale jistě sepisuju různý příkazy , struktůry, ID atd. a pak si to hodlám nechat vytisknout jako knihu :) Až to dodělám (asi až bude 3,0,x verze rozšířená jelikož se liší od BC) tak sem dám nabídku jestli by někdo chtěl výtisk :)

 

ja bych si to precital .. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blbost, ked niecomu clovek nechape na fore sa aspon opyta a podla komentarov a reply postov sa dozvie viac ako z blbej knihy, kde autori stale pisu len jedinu spravnu moznost a na vedlajsie problemy nepozeraju. Dalej spominali Wiki, mas tam navody vsetkeho mozneho a dalsia vec, ak niekto robi server (lebo neviem co ine v tej knihe moze byt) tak je lepsie si to pozriet tu. Inak povedane, blbost a zbytocnost a vobec by sa to nepredavalo.

 

// a ukaz mi vydavatelstvo, ktore by publikovalo vytlacky herneho fora do ich publikacii, nonsens

Edited by aNGElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

aNGElo existujou tiskárny které ti na zakázku tisknou všechno od plakátu přes ceelé auto po nálepky stejného rozměru, knihy ,časopisy atd. + rodiče se znají s vedoucí jednich novin (a ta zná lidi co znaj lidi kteří znaj lidi....)

Share this post


Link to post
Share on other sites
aNGElo existujou tiskárny které ti na zakázku tisknou všechno od plakátu přes ceelé auto po nálepky stejného rozměru, knihy ,časopisy atd. + rodiče se znají s vedoucí jednich novin (a ta zná lidi co znaj lidi kteří znaj lidi....)

j a muj tatka zna lidi kteri znaji lidi a ti znaji premiera a premier zna prezidenta a prezident se setakl s papežem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knížka klidně, ale určitě ne v tiskové podobě, jelikož WoW emulátory se mění často a vydávat každý xx měsiců nové vydání. Co potom s těma starejma? Nikdo to nebude chtít atd. finačně náročné, takže to nikdo nezaplatí.

 

Za další se musí nejdříve vytvořit. Uděláš jí ty? Knižka dle mého názoru nemůže být sbírka článku. To už je potom lepší označení časopis, což by mohl dobrý nápad? :) Pro někoho? Vydávat zajimavý časopis v PDF verzi s novinky co se daný měsíc staly. Různé návody apod.

 

Ještě k té knížce, tak lidi hledají spíš konkrétní informace a mít knížku, kde bude hromada informací? Stejně nikdo nebude číst celé, ale hledat jen konkrétní věci, takže články či ruzné kusy textu ve Wiki jsou lepší.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostě další utopie. Ano, čas se vsázet co přijde příště. Třeba wowresource autobus.

 

Protože se vše neustále mění, tak jedině nějaký časopis, ale to je podobné jako kdysi se tu řešilo nějaké FTP na věci k wow. Opět totální nesmysl, protože proč to brát někde bokem staré, když se to dá brát přímo od autorů, že.

 

Ale největší sranda je, že s tím nápadem přijde někdo, kdo ani pořádně neumí psát a nejspíše ještě nikdy žádné články nepsal, ale hlavně, když zas uděláme nějakou blbost, že.

 

Chceš knížku? Tak se seber a začni nejdřív psát články pro http://www.portal.wowresource.eu/ Očekávám do týdne první článek, jinak asi půjdeš na odstřel :) No nemusíme si sem tahat vědmu z Matrixu, aby bychom dokázali odhadnout jak to dopadne.

 

Jinak pokud chceš knížku, tak vykopíruj diskuse z tohoto fóra a pošli to do tiskárny a zaplať jim pár desítek tisíc a budeš mít knížek habaděj.

 

Nebo by to mohla být příště wowresource podložka pod myš nebo třeba toaletní papír wowresource. No však nám to Sneaker zaplatí :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemyslel knížku o rozměrech bible :) ale jen něco co mi bude ležet u stolu s gm příkazama, souřadnicema zajímavých míst atd. Resp. abych nmusel tisknout nebo psaát to všechno na žmolky papíru které stejně zapadnou za stůl nebo se záhadně ztratí

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nemyslel knížku o rozměrech bible :) ale jen něco co mi bude ležet u stolu s gm příkazama, souřadnicema zajímavých míst atd. Resp. abych nmusel tisknout nebo psaát to všechno na žmolky papíru které stejně zapadnou za stůl nebo se záhadně ztratí

 

Ty sis prostě umanul, že tu knížku musíš mít...toto je blbost knížku..spiš ten časopis bych udělal...

Seš snílek i kdbys knížku udělal neoplatilo by se ti to chtělo by to cca 3x do měsíce vyměnit...takže je to blbost..

P.S.: Jestli někdo napíše že chce udělat tanga s logem wowresource tak se asi pos*ru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Všude se to hemží projekty... vim, asi nejsem ten pravý kdo to říká, ale zase vím o čem mluvím. Pustil jsem se do Projekt Uterus. Viděl jsem to optimisticky, hrozně mě bavilo vymýšlení těch věcí atd., ale jakmile jsem viděl že zájem kolem mě upadá, začal jsem si uvědomovat, že bez skutečně nadšených a zkušených lidí to nemá cenu. No a taky jsem si uvědomil že i já jsem trošku vychladl, vysušil svou studnici nápadů a tak nějak se na Projekt Uterus zapomělo.

 

Kdybys psal knížku, dopadlo by to stejně. První den, druhý den, týden a pak konec. Přestalo by tě bavit psát, protože chceš mít více času třeba na hraní, nebo na školu či cokoliv jiného.

 

Chronos:

Tvůj příspěvek (jako ostatně vždy) vystihuje přesně situaci. Jen myslím že bys to nemusel psát tak ostře a opovržlivě.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chronos:

Tvůj příspěvek (jako ostatně vždy) vystihuje přesně situaci. Jen myslím že bys to nemusel psát tak ostře a opovržlivě.

 

Vím, ale těch psycho nápadů už tu bylo tolik a většina autorů to myslí docela vážně jako by to i mělo smysl, ale pokaždé se chytám za hlavu co to zas kdo vymyslel a tak nějak se to ve mě stupňuje. Je fakt s podivem, že skoro nikdo nepíšete do wiki, že se doteď nepodařilo přeložit hru do češtiny a vůbec že se to tu hemží neustále nesmyslnými dotazy a naopak už nikdo skoro nic svého netvoří a lidi nejsou schopni zapracovat na něčem smysluplném jako třeba nikdo není schopný přepracovat zdejší wowstatus do nějaké lepší podoby a vyřešit tam mnoho chyb a dohlížet tak jednou týdně na to. Poslední rok se tu fakt už neřeší nic užitečného a spíše to už vypadá na dlouhodobou okurkovou sezónu, kde lidi už neví co by vymysleli.

 

Tištěný časopis? Proboha na co? Na výstavu na poličku? Ta knížka by byla neaktuální už v době, kdy by šla do tiskárny. Ale to vše je vedlejší. Uvědomuje si pisatel, že to stojí peníze a obrovské množství času a úsilí? Vůbec sestavit osnovu, sehnat a napsat články, doplnit obrázky, nasázet to do tisku, zajistit tiskárnu a pak distribuci. To je opravdu mnohem jednoduší stáhnout nějaký blog a začít psát hodnotné články a po čase je třeba dát dohromady a sestavit z nich PDF pro tisk, pokud by někoho omrzela zmíněná Bible. Ale dělat knížku, to je fakt utopie.

 

Tady se podívejte jak může vypadat jednoduchý časopis

http://sps.kn.vutbr.cz/efekt/

A nebo skoro už profesionální barevný http://www.strednik.cz/

Ale toto vydávají vysokoškoláci, kteří jsou schopni do toho jít a dotáhnout to dokonce. Nikoliv hráči WoW co se zrovna chvíli nudí. Neříkám, že to není možné, ale nevěřím tomu a směju se tomu stejně jako tu psal někdo jak udělá projekt wow serveru co unese a bude mít 4000 lidí online. Prostě pouhé utopistické řeči.

 

Opravdu nejlíp uděláte, když napíšete návod do wiki, kde bude přehledně k dispozici pro příští generace v encyklopedické podobě. Nakonec jsem kdesi četl, že i wikipedia má záměr vydávat svou encyklopedii podle wiki. Ve wiki to bude ještě tervalejší než na wowresource blogu a můžete tam dokonce psát ihned po registraci.

 

Nakonec to nikdo není schopná ani sám napsat originální návod na event? http://wiki.wowresource.eu/index.php/N%C3%A1vody_na_eventy

Edited by chronos

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×