Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
woodoo

Pomozte - iPhone vs HTC Diamond

iPhone vs HTC Diamond  

20 members have voted

  1. 1. Který si vybrat???

    • iPhone 3G 8Gb -- 12 977 Kč
      5
    • HTC Touch Diamond -- 11 577 Kč
      8
    • Jiný
      7


Recommended Posts

Jelikož nevím kam se mám obrátit a jsem pravidelný návštěvník WoW Resource tak se zeptám tu. Chci, jsi právě koupit nový mobil a vždy jsem byl na názoru vše jen Apple a chtěl jsem iPhone. A tet jsem poznal i HTC a nejsem si zcela jistý který si vybrat. Každý má svoje pro i proti tak mi pomožte vybrat. Popřípadě poraďte jiný. Hlasujte do ankety a pýše své názory vše uvítám.

 

Dopředu děkuji....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jelikož nevím kam se mám obrátit a jsem pravidelný návštěvník WoW Resource tak se zeptám tu. Chci, jsi právě koupit nový mobil a vždy jsem byl na názoru vše jen Apple a chtěl jsem iPhone. A tet jsem poznal i HTC a nejsem si zcela jistý který si vybrat. Každý má svoje pro i proti tak mi pomožte vybrat. Popřípadě poraďte jiný. Hlasujte do ankety a pýše své názory vše uvítám.

 

Dopředu děkuji....

pockej si na nokii N97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebo skus vyzkoušet Samsung Omnia . Kámoš si ji nedávno koupil. Sice na 5 megapixelový foťák ty fotky nejsou nic extra ale po stránce funkčnosti je srovnatelný s iphone a HTC ..... a myslím, že se pohybuje i v nižší cenové hladině.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung omniu moc nemusím ně to připadá jako taková nevýrazná šedá a také nelíbí se mi její 3,2palcový displej má malý rozlišení. Palm Treo pro se mi vcelku zalíbil jako alternativa vypadá vcelku dobře. A Nokii moc nechci, nelíbí se mi software provedení.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednoznačně HTC. Začněme třeba tím, že Apple"Soft" nenabídne svou podporou zdaleka to co Windows mobile. Ano, najdou se lidi, kteří mi tady budou dokola klavírovat, že Apple si diktuje vlastní politiku a stojí si za svým. Bohužel Windows Mobile nabídne zdaleka více využitelnějšího a způsobilejšího ať už pro používání pro zábavu nebo práci. HTC s Applem ajPhonem nemůžeš ani srovnávat. To je jakoby si srovnával Nejnovější Mercedess XLS třídy se Škodou Fabia. [čekám a ustojím kritiku od jabkářů :P ] navíc dokonale to vystihuje pár článků Radka Hulána na MyEgu nebo Mobilmanii (hlavně článek "HTC Touch HD má to, co iPhone nikdy nenabídne"). Ne že bych s tímhle člověkem příliš souhlasil, ale v tomto má 100% pravdu.

 

Ale ono nejde jen o WM. Jde o hodně hardwarových "chyb" u Apple. - po vybití baterie v iPhone prostě končíte (sám ji nemáte šanci vyměnit) a displej iPhone o polovičním VGA rozlišení nestačí na slušné zobrazení žádného moderního webu. Buďte si rovněž jistí, že s iPhone dříve či později budete muset do servisu, běžná baterie po roce provozu má totiž sotva 60% původní kapacity, nevydrží tedy ani jeden den a je potřeba ji vyměnit.

Zatímco u HTC (novější série zejména Touch HD (WVGA), Touch PRO, Touch diamond) si můžeš užívat rozlišení VGA, podporu WM (a množství podporujících aplikací, podporu OpenSoftware, vlastní naprogramované aplikace s Visualu, programy na řízení serveru, remote přístup, možnost stylusu, u některých modelů QWERTY nebo QWERTZ hardwarovou klávesnici, popřípadě skvělé dotykové klávesy.) skvělé foťáky, kvalitní konstrukci, mnohonásobně větší rozlišení displaye, integrované GPS antény, 3G připojení k internetu, HTC Touch HD (3,5G), nesrovnatelně rychlejší procesor a mnohonásobně víc RAM obecně u novějších HTC x Apple...)

HTC dělá Windows mobile už šestou generaci a věř mi, že jsou na poli komunikátoru jedni z nejlepších vůbec.

 

No a z pohledu tvého srovnávání. Osobně bych volil raději Touch Pro sérii - Mírně dražší, avšak s HW (QWERTZ) klávesnicí, která se dá taky krásně využít. Ale pokud si koupíš Diamonda, taky neprohloupíš. Možná by mě vadila absence MicroSD a menší výdrž baterie, ale to se dá přežít :P Já osobně budu objednávat Touch HD + externí BT klávesnici (v základu kožené pouzdro, MicroSD 8GB karta - 800x480 rozlišení, WM 6.1, podpora WVGA rozlišení, designově nejpovedenější HTC vůbec a mnoho dalších výhod :D)

 

A co se týče srovnání Apple a HTC. Pokud jde o iPod to beru, iPod patří mezi nejlepší media přehrávače vůbec. Ale co iPhone? iPod s rádoby podporovanými hovory a SMS zprávami. Ale tak, stejně je rozhodnutí jen na tobě, ale za svůj názor, já bych si od rozkousané iHrušky a hlavně od Steva Jobse nekoupil NIC. Toť můj názor.

 

Apple výrobky prostě nemají na součastné výrobce a konkurenty, (vyjímku tvoří možná MacBook a iPod), avšak o tom by se taky dalo hoodně diskutovat.

 

Jabkáři těším se na kritiku a buzerace. Váš Threat :P

Edited by Threat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji ti za vyčerpávající příspěvek, to je fakt super já jsem si myslel že to tak skončí, že mě poradí někdo takhle. Věděl jsem že htc je skvělé ale také jsem chtěl iphone kuli výkonnému procesoru a skvělého ovládání přes multitouch. A navíc do iphone jsem “zamilovaný“ už asi cca od toho kdy ho vydali. Ale jsem otevřen hodně návrhům a stejně ještě si asi cca měsíc počkám a poté si ho koupi dám si čas na rozmyšlenou, ale asi skončím u htc :P .

 

Edit : jestě jsem našel že htc touch pro jen o 1000,- draší a má microSD.

Edited by woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Děkuji ti za vyčerpávající příspěvek, to je fakt super já jsem si myslel že to tak skončí, že mě poradí někdo takhle. Věděl jsem že htc je skvělé ale také jsem chtěl iphone kuli výkonnému procesoru a skvělého ovládání přes multitouch. A navíc do iphone jsem “zamilovaný“ už asi cca od toho kdy ho vydali. Ale jsem otevřen hodně návrhům a stejně ještě si asi cca měsíc počkám a poté si ho koupi dám si čas na rozmyšlenou, ale asi skončím u htc :P .

 

Edit : jestě jsem našel že htc touch pro jen o 1000,- draší a má microSD.

No hele, display je tak jediné co se iPhonu povedlo (možná). A procesor? Zase to dopadlo jako u Mac "počítačů" - Apple pack, Intel Pentium II inside.

Viz. krásný screen z MyLega

epl-pentium.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednoznačně HTC Touch Pro (osobní zkušenost). Diamond bych moc nedoporučoval, má pomalejší procesor než Pro, a i to se občas zakousne (nutný restart).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam iPhone cca 1,5 mesice (predtim SE 700i). Vyhovuje mi - splnuje to, co od nej potrebuji (a i mnohem vice - s free ci placenymi programky z Apple Store).

 

Pochopitelne se da najit spousty nedostatku. Nicmene pokud vam ty nedostatky nevadi (neomezuji vas...)

 

iPhone mam a jsem s nim spokojeny - idealni telefon pro lidi, kteri si s nim chteji "hrat", kteri chteji mit veci jednoduche, snadno mobil ovladat atd.

 

PS: Radek Hulan ma postavenu svou "image" na kontroverzi - vysoka ctenost (kdyby napsal "normalni recenzi", tak ma tak 1/5 ctenost (odhad)). Treba ten trik s tim porovnanim rozliseni - HTC vs iPhone (zduraznene obrazkem)... To vypada, jako kdyz HTC ma obrazovku velkou jak Asus Eee (tedy tak 8x20cm) :)

Edited by Mrako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já myslim, že oba jsou vyhozené peníze. Stačí mobil za pár tisíc, aby s ním člověk mohl volat nebo psát SMS. Pokud chceš dělat něco pokročilejšího, tak to bude na mobilu stejně utrpení.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×