Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Clant

[Hledám práci] Developing?

Recommended Posts

Zdravim,

 

nabízim se jakémukoliv* World of Warcraft free serveru, který shání pomocnou ruku.

 

Aneb co umim?

  • MySQL - úpravy/opravy mangos-world databáze (EventAI se teprve učím)
  • php scripty

 

To co jsem výše zmínil jsou takové moje přednosti, jinak nejsem líný člověk, rád se něčemu novému přiučím.

 

Jaký server hledám?

Abych pravdu řekl, rád si vybírám podle nabídek, nesejde mi na nastavení serveru, na počtu online hráčů** ale na přístupu vlastníka serveru...

 

Reference:

Aeternitas Project (bohužel už skončil)

Rumpel WoW (taky už skončil)

Stormcaller (stále žije a mám na svědomí s jednim GM spawnutí a otevření 2 nových dungeonů v Northrendu, jen tak pro info že opravdu umim.... :rolleyes: )

 

 

Reaguji na PM (zde na fóru) nebo email [email protected], dotazy rád zodpovím

 

 

 

 

 

*varuji předem lidi s hamachi servery,že ti mi psát nemusí

**minimální počet online hráčů 20

Edited by Clant

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se často nevidí nabídka spolehlivého člověka, kterému se dá věřit, což považuju za nejduležitější věc, jelikož znalosti si člověk může doplnit, ale člověka samotného moc nelze ovlivnit.

 

Škoda, že nevedu nějaký server, to bych po tobě hned šáhnul :) i když pravda, že jsem nedávno nad tím uvažoval spustit nějaký server, jelikož mám po zkouškovém, takže času zatím hodně a i druhý semestr bude volnější, ale bohužel sám bych do toho nešel a moc lidí, s kterýma by se do toho dalo jít není.

 

Každopádně hodně štěstí v hledání správného místečka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clante, vím že já o tom nerozhoduju... ale zkus napsat method-manovi z http://kalgul.eu/ třeba by tě vzal, zkušení lidi se hodí, ale předem tě upozorňuji že method-man je typu "Ignore" takže ti bude odepisovat jen z řídka, ze začátku možná dost, ale později ne = )) Kalgul patří mezi velmi kvalitní servery, dovolím si říct že mezi ty nejvíc kvalitní, jediné co schází je populace serveru, špička je 100 na každém realmu ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arara,už sem mu nabídku hned poslal já na Kal'gul odsouhlasil sem to s Methodem, a Clant to vzal :) na 50-75% uvazek na Kal'Gulu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahoj clante, neni mi ted nejak dobre, ale chtel bych ti rict, ze jsi u nas v teamu vitan. myslim, ze s tebou by se tomu uz konecne mohlo zacit rikat Team s velkym t. take je zde to, ze ja na serveru kuli maturite nemohu tolik makat, takze bys klukum pomohl.

 

diky moc, jestli se nam ozves

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Kalgul patří mezi velmi kvalitní servery, dovolím si říct že mezi ty nejvíc kvalitní, jediné co schází je populace serveru, špička je 100 na každém realmu ...

 

No, nevím podle čeho srovnáváš, ale pokud nejvíce kvalitní servery píšou na webu takové informace jako "server bude odted do odvolani offline, dokud se nerozhodnu jak situaci dal resit. mohlo by temito pady dochazet k problemum s databazi a to si nemuzu dovolit. ... ", tak pak teda nevím. Jedna věc je, že se admin snaží a druhá věc je dělat práci kvalitně a zajišťovat maximální dostupnost, stabilitu a funkčnost a solidní technickou podporu. Technické zázemí má dnes dobré kdekdo a neznamená samo o sobě dobrý server. Method se možná snaží, ale aby server byl kvalitní, tak by to muselo vypadat poněkud jinak.

 

Ale chápu, že věcně nepodložené přikrášlené výroky se píší jednoduše :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky jsem podal nabídku, ale to není na "hlavní pracovní poměr", takže se Kalguláci nemusíte bát že vám ho vyfouknu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, nevím podle čeho srovnáváš, ale pokud nejvíce kvalitní servery píšou na webu takové informace jako "server bude odted do odvolani offline, dokud se nerozhodnu jak situaci dal resit. mohlo by temito pady dochazet k problemum s databazi a to si nemuzu dovolit. ... ", tak pak teda nevím. Jedna věc je, že se admin snaží a druhá věc je dělat práci kvalitně a zajišťovat maximální dostupnost, stabilitu a funkčnost a solidní technickou podporu. Technické zázemí má dnes dobré kdekdo a neznamená samo o sobě dobrý server. Method se možná snaží, ale aby server byl kvalitní, tak by to muselo vypadat poněkud jinak.

 

Ale chápu, že věcně nepodložené přikrášlené výroky se píší jednoduše :)

Hmm, "dovolil" jsem si to říct proto, že opravdu, když něco nejde, začne se pracovat na opravě, do oprav se zapojují i sami hráči, kteří chtějí, v GM teamu nenajdeš nikoho typu "Dám si super věci a budu machrovat před lidma"...

 

A to že byl cca 3 hodiny server offline? mno pokud se naskytne komplikace, která každých pár sekund schodí server, je namístě radši server vypnout než čekat, na chybu v DB, která by měla za následek rollback...

 

Method se snaží, i dělá práci kvalitně, zatím co já spím on do 3 do rána řeší pády, chyby, ... tomu já říkám kvalitně...

 

Server po technické stránce je dobrý, linka 100 Mb/s nesdílená zaručuje velmi nízkou latenci... tomu také říkám kvalitně...

 

Je pravda sice že poslední dobou má server problém s pády WotLK revizí, ale celý team se snaží na vyřešení...

V dobách tBC býval uptime 12+ dní, s tím že se updatovala DB, vydržel by dýl...

 

---------------------------------------

 

Toto není reklama, jen ti chci říct, že o tomdle si já myslím "kvalitně" ne jako ostatní server "Sargeras, Narnias, Mystyq" kde je každý GM neochotný, půlka talentů nefunkčních, a samej nesmyslnej bann ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ani jsem nečekal že bude tolik nabídek, očekával jsem tak jeden nebo dva servery (ješte nějaké low) a opa je pravdou, ozvali se mi majitelé špičkových serverů, které mají budoucnost a ví co chtějí.

 

Takže bych poprosil všechny co mi psali zde nebo na mail, aby vyčkali. Potřebuju si vše probrat.

 

 

 

Jen pro zajímavost mi přišlo 7 nabídek na slušné servery + SPECIAL Xmat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

chronosi, ja vim, ze me nemusis, co si budem nalhavat. pisu to tak, jak me zobak narost a aby to lidi pochopili, nebudu jim psat zdlouhavy popisy neceho, cemu sam poradne nebudu rozumet ;)

 

nejsem zadnej super mega typek co umi vsechny programovaci jazyky, mam ted dost problemu s tim stihat skolu, je mi uz 14 dni blbe z ruznejch chripek aj. a do toho me pada server, nemam uz tolik sil se v tom tak patlat, ale presto jedu na maximum.

 

me je fuk co si o me mysli devove jako jsi ty, hlavni co si mysli obycejni hraci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Však proti tobě nic nepíšu. Psal jsem, že se snažíš, ale to se snaží všichni a to že třeba ty víc a sedíš u toho do rána nebo někdo třeba jede přes půl republiky do práglu, z toho nevyplývá, že server je lepší než ostatní. Spíše možná naopak. Jsem pouze reagoval mimo téma na klasické výroky typu náš server je nejlepší nebo alespoň my jsme jeden z nejlepších serverů.

 

Ono ty vaše detailní infa o tom, jak zrovna to nejde, pak zase jo, pak to píše chyby, pak to padá a pak se obnovuje atd. to už z principu bych na hlavní stránku nepsal. Na jednu stranu hráči chtějí být informování a na druhou to akorát kazí dojem a ukazuje, že si s tím hrajete a nejste schopní provozovat server nonstop.

 

Hmm, "dovolil" jsem si to říct proto, že opravdu, když něco nejde, začne se pracovat na opravě, do oprav se zapojují i

 

"mno pokud se naskytne komplikace, která každých pár sekund shodí server" jak píše Arara, tak toto se může stát, ale právě proto je potřeba vše testovat důkladně bokem na testovacím serveru a nahazovat až hotové funkční řešení. Takové ty ostré aktualizace nejnovějších revizí to opravdu ke kvalitnímu serveru nepasuje. Kvalitní a nejaktuálnější to dost dobře nejde do sebe.

 

Dělat do tří do rána znamená vysoké nasazení a schopnost se obětovat pro nevděčné hráče. To s kvalitou nemá co dělat. Kdyby si to uměl zařídit, tak by toto nemusel dělat. Ale řekněme si na rovinu, Blizzard taky přece neaktualizuje servery v nejvyšší špičce. Nikde kde je očekávána vysoká dostupnost se nemění nic ve špičce.

 

Technická stránka je základ, který má velké množství serverů, díky tomu by musely být logicky servery jako jmenované "Sargeras, Narnias, Mystyq" ještě lepší než ten váš.

 

Kvality technické podpory nemohu posuzovat, protože nemám zkušenosti, ale víme jak to chodí, že.

 

Holt každý pod slovem kvalitní chápeme něco jiného. To pak může i začínající hamachi server prohlašovat, že je kvalitní a jeden z nejlepších. Jistě, že člověka to svádí svou práci nadhodnocovat.

Mít server, tak tady asi začnu psát, že ten můj je nekvalitnější :)

 

Nakonec právě hráči jsou ti, kteří posoudí atraktivitu serveru a ta nemusí být měřena jenom onou relativní kvalitou. A kalgul už tu s námi je nějaký patek a zatím nic moc. Čímž se dostávám obratem k jistému nápadu na spojení serverů, který asi zatím taky nikam nevedl, ale to by bylo veřejně o neveřejném.

 

 

Každopádně dobře, že jste Clantovi poslali své nabídky a on si vybere nejvhodnější server a bude moci se snažit pozvednout úroveň některého kvalitního free serveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AHoj jestli chces byt u me gm tak mi napis na icq 472-920-186 ale mam ted problemy s pripojeninm koupil jsem router a z verejny mi udelal neverejnou ale myslim ze se to co nejrychlejs spravi

Share this post


Link to post
Share on other sites
"mno pokud se naskytne komplikace, která každých pár sekund shodí server" jak píše Arara, tak toto se může stát, ale právě proto je potřeba vše testovat důkladně bokem na testovacím serveru a nahazovat až hotové funkční řešení. Takové ty ostré aktualizace nejnovějších revizí to opravdu ke kvalitnímu serveru nepasuje. Kvalitní a nejaktuálnější to dost dobře nejde do sebe.

 

Dělat do tří do rána znamená vysoké nasazení a schopnost se obětovat pro nevděčné hráče. To s kvalitou nemá co dělat. Kdyby si to uměl zařídit, tak by toto nemusel dělat. Ale řekněme si na rovinu, Blizzard taky přece neaktualizuje servery v nejvyšší špičce. Nikde kde je očekávána vysoká dostupnost se nemění nic ve špičce.

 

Technická stránka je základ, který má velké množství serverů, díky tomu by musely být logicky servery jako jmenované "Sargeras, Narnias, Mystyq" ještě lepší než ten váš.

 

Kvality technické podpory nemohu posuzovat, protože nemám zkušenosti, ale víme jak to chodí, že.

 

Holt každý pod slovem kvalitní chápeme něco jiného. To pak může i začínající hamachi server prohlašovat, že je kvalitní a jeden z nejlepších. Jistě, že člověka to svádí svou práci nadhodnocovat.

Mít server, tak tady asi začnu psát, že ten můj je nekvalitnější :)

 

Nakonec právě hráči jsou ti, kteří posoudí atraktivitu serveru a ta nemusí být měřena jenom onou relativní kvalitou. A kalgul už tu s námi je nějaký patek a zatím nic moc. Čímž se dostávám obratem k jistému nápadu na spojení serverů, který asi zatím taky nikam nevedl, ale to by bylo veřejně o neveřejném.

 

 

Každopádně dobře, že jste Clantovi poslali své nabídky a on si vybere nejvhodnější server a bude moci se snažit pozvednout úroveň některého kvalitního free serveru.

 

Chronos ty jsi ke všemu děsně kritický.Nic proti tobě nemám a vážim si tě,ale jsi děsnej pesimista :D

 

Clant přeju hodně štěstí ve výběru správneho serveru ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×