Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
kamtar

Další microsoftmil?

Recommended Posts

PowerShelll umí hodně a někomu může vyhovovat víc než bash, jelikož je to ucelené. Na Linuxu co přikaz to jiné chovaní...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tohle je zase diskuse na úrovni. Předmětem je demence toho uživatele co postnul narážku na linux a obhajoval windows, či se diskutuje o demenci kamtara? Kamtare, horkotěžko chceš stále něco postovat, tak nepostuj kraviny.

 

No a můj názor je asi takový, že ti co posílají Windows do kytek jen kvůli tomu, že ho vydává nerenomovaný a bohem zatracený Microsoft, jsou neinformovaní a takohéhle debaty by vést neměli. Každý system má své výhody a nevýhody, nedá se říct Windows je špatný, Linux je nej. Windows je kvalitní už jen pro to, že je za peníze a zpravidla co je za peníze je (z 90%) lepší než to co je free. Windows má vyšší podporu, širší rozsah poskytovaných služeb a programů, vyšší konektivitu a kooperaci se světem okolo. Linux je ve své podstatě profesionálním systémem spíše pro zkušenější uživatele, nedokážu si představit někoho kdo by začínal s jakoukoliv distribucí Linuxu a neměl předchozí průpravu systémem Windows. Poskytuje mnoho věcí které Windows nikoliv (hardware optimalizace aj.) ale na druhou stranu postrádá tolik potřebnou konektivitu se světem okolo a stále jste nuceni hledat alternativy a mnoho win aplikací na něm nejde; třeba některé hry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
stále jste nuceni hledat alternativy a mnoho win aplikací na něm nejde; třeba některé hry.

 

Já nevim neměl jsem problém z žádnou aplikací pro windows pod Wine a Cedegou...

Edited by swordik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já beru windows a linux jako jablko a trnku, obojí můžeš hodit do bečky nechat vykvasit a vypalit dobrou kořalku ale každému bude více chutnat to druhé a nebudou schopni se dohodnout která je lepší.

 

" Stejný názor mám i na mangos a ascent "

 

PS: Mne chutná jakákoliv kořalka :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S Linuxom som nikdy nemal tu cest pracovat, takze aj ked mi uz CD Ubuntu a Kubuntu lezali jedneho casu na stole, nemozem ho s Windowsom porovnavat.

Pouzivam Windows Server 2008 Standard 64-bit a az na jeden nepodstatny problem s VGA driverom ziadne problemy nemam, preto ma Linux z pohladu uzivatela nezaujima.

Naopak, musim pochvalit stabilitu Win servera. Stabilnejsie Winy som este nevidel. Mozem ho odporucit aj ako desktop, jeho uprava pre desktop PC Vam nezaberie ani 5 minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Načo takúto tému vôbec otvárať? Užívatelia Linuxu si budú za ním stáť a odsudzovať Windows a zase naopak. K čomu dospejete? Ukáže sa, že jeden je lepší ako druhý? Nie, nedohodnete sa na ničom. Každému vyhovuje niečo iné a tak to zostane...

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmm jak může někdo takový existovat není duševně postižený?

 

To si spíš ty. Nevím co ti na tom příjde postižené. ten chlap má pravdu. Dneska je móda nadávat na Microsoft, ale ruku na srdce..kde bychom bez něj byli teď? Snad každý od něj používá nějaký produkt, ať se ti to líbí nebo ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To si spíš ty. Nevím co ti na tom příjde postižené. ten chlap má pravdu. Dneska je móda nadávat na Microsoft, ale ruku na srdce..kde bychom bez něj byli teď? Snad každý od něj používá nějaký produkt, ať se ti to líbí nebo ne.

 

bavíme se o tom že si nejspíš vyzkoušel slackware a tím tvrdí že linux na desktop není vůbec vhodný což není pravda

Share this post


Link to post
Share on other sites
bavíme se o tom že si nejspíš vyzkoušel slackware a tím tvrdí že linux na desktop není vůbec vhodný což není pravda

 

Podívej s Linuxem jsem měl jednou čest. Konkrétně s UBUNTU. Přítelkyně to chtěla nainstalovat, nainstaloval jsme to celkem v pohodě (před tím jsem v životě s Linuxem nic nedělal).

Ale přišel bod zlomu...chtěla nainstalovat TV kartu. No vážení..to byl porod :D

Tak mi musel radit její kamarád z Vysoké školy jak na to. To bylo jen hrabání se v příkazovém řádku, používání příkazů atd. Řeknu Vám, že LINUX není pro mě :) A taky není pro uživatele, co začínají s PC nebo chcou na něm dělat běžné věci. Je prostě pro lidi, co už jsou zkušení "ajťáci".

I přes moji ne moc povedenou zkušenost Linux neodsuzuju a Windows nikomu nenutím. Ale štvou mě lidi, kteří na Windows nadávají a nutí mi Linux a říkají jak se super a že Windows je na hovno (jako jeden kolega v práci). Ale jak slyším jak se s něčím vždy drbe a že mu něco nejde atd...a víte co ten Linuxák?..Cíte v čem vypaluje? V NERU ve Windowsu :D No každý má rád něco jiného, ale někde jsem slyšel, že Windows používá necelých 90% lidí, OS od Appleu 10% lidí a necelé 1% je Linux. Což asi naznačuje jistou opblíbenost.

Linux by možná byl oblíbenější, ale dost lidí odrazuje negativní reklama Linuxáků, kteří mě tímto nehorázně smolí (chtěl jsem použít horší slovo, ale jsem slušný :) ).

Toť můj výlev :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podívej s Linuxem jsem měl jednou čest. Konkrétně s UBUNTU. Přítelkyně to chtěla nainstalovat, nainstaloval jsme to celkem v pohodě (před tím jsem v životě s Linuxem nic nedělal).

Ale přišel bod zlomu...chtěla nainstalovat TV kartu. No vážení..to byl p.................

Toť můj výlev :)

 

No proto já jsem tady vůbec netvrdil že windows je nanic jenom jsem zde citoval jakésy nesmymsly že aby se v linuxu pustila MP3 tak se v něm musíte drbat půl hodiny atd.. což není pravda a že windows je stabilnější atd.. což je naprostá kravina

 

Ale myslím si že tento obrázek vystihuje všechny OS:

linux-mac-solaris-windows.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejdřív začnu kritikou, kamtar - 12-ti leté dítě, které si myslí, že je "cool" když používá jakoukoli distribuci linuxu a snaží se být ještě víc "cool" tímhle stupidním topicem, kde mu o mnoho chytřejší člověk (než on sám) vysvětluje podstatný rozdíl mezi Windowsem a Linuxem z pohledu uživatele a má samozřejmě pravdu.

 

Takoví lidé jako kamtar často podléhají tvrzeními chytřejších lidí, kteří vědí co s linuxem, kde něco jako kamtar to musí mít taky. A v ten moment nastává všemožné spamování tvrzeními linux je nejlepší, já sem nejvíc "cool" když ho používám, ale bez Wine bych si ani nešktrtnul. Kdežto takový člověk nemůže absolutně porovnávát součastnou situaci v Microsoftu a jejich úroveň vývoje s linuxem. Pak nastává otázka, co by měl vůbec PersonalComputer se software přinést lidem do života, pohodlí, kompatibilitu s aplikacemi, jednoduché prostředí, stabilitu, hry? Nebo tlustého tučňáka s terminálem a nálepkou udělej si sám? Windows server 2008 už se pomalu vyrovnává Linuxu na poli serverů, což zaručuje, že o linuxu za pár let pravděpodobně neuslyšíme. Linux spomaluje ve vývoji jak ITprofesionála, tak běžného uživatele PC, který od počítače očekává o mnoho víc než to co mu linux nabídne.

 

A navíc něco jako kamtar stejně používá Windows.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Windows server 2008 už se pomalu vyrovnává Linuxu na poli serverů, což zaručuje, že o linuxu za pár let pravděpodobně neuslyšíme. Linux spomaluje ve vývoji jak ITprofesionála, tak běžného uživatele PC, který od počítače očekává o mnoho víc než to co mu linux nabídne.

bla bla to ti jde co? nevměšuj se do toho když nevíš vůbec o linuxu nic a nikdo tu nikdy neříkal že linux je lepší než windows

tak se sklidni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikdo tu neříkal že je linux lepší než windows...mno, tak to už je k smíchu, zkus si aspoň přečíst některé ze svých starších příspěvků, třeba teď se mi do mysli vkrádá to tvoje Linux > Windows, takže buď si skoč procvičit matematiku, nebo neplácej blbosti :-)

 

Jinak ještě se vrátím o pár stránek zpět, když jsem si ověřovala jestli jsi to opravdu napsal (nerada bych někoho křivě obvinila), tak taková pěkná větička - to není pravda na vše musíš zadat root heslo a tak proto to nemá cenu , předpokládám že ve vztahu k virům. Prostá otázka: už jsi někdy viděl vistu? Já jen, že pokud by někdo byl dostatečný masochista (bez poznámek lidí znalých ;) ) a nechal si zapnuté UAC (což je věc naprosto nehorázně otravná), tak docílí přesně stejného výsledku ;)

 

Omlouvám se za vykopávání topicu, musela jsem si ještě rejpnout, baví mě to ;) A někdo by to snad mohl pomalu zamknout, co vy na to? ;)

 

edit: Jinak než to napíšeš znova, ne do blondýny mám daleko. Přírodně je to taková nehezká nahnědlá, momentálně obarvená; černá + pár decentních, bílých proužků.

Edited by axxxa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×