Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
8andrej8

Summon creatury a jej zabitie summonerom

Recommended Posts

ZDravim spravil som si creaturu s ID=1 a chcem aby napr. v 50% summonla creaturu s ID=2966 a napr. v 20% tuto summonutu creaturu zabila skusal som action_type 33 nastavil ID 2966 target 1 a dal som si tam pre kontrolu aj action type say aby som videl ci sa event odohral ale creatura-1 say povie ale napriek tomu summon-2966 stale zije. Viete poradit ako na to?

tu je moj script:

DELETE FROM `scriptdev2`.`eventai_scripts` WHERE (`creature_id`=1);
INSERT INTO `scriptdev2`.`eventai_scripts` VALUES 
( 1, 1, 2, 0, 100, 0, 50, 0, 0, 0, 12, 2966, 1, 0, 1, -1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, ''),
(2, 1, 2, 0, 100, 0, 20, 0, 0, 0, 33, 2966, 1, 0, 1, -2, 0, 0, 0, 0, 0, 0, '');

Dakujem

Share this post


Link to post
Share on other sites
alebo nejaky iny sposob aby som dosiahol ze po smrti summonera summonnuta jednota umrie?

 

Mozna by to slo pres to pres event 14 -

 

14 = EVENT_T_FRIENDLY_HP: Expires when a friendly unit in radius(param2) has at least (param1) hp missing. Will repeat every (Param3) and (Param4) .

Parameter 1: HPDeficit

Parameter 2: Radius

Parameter 3: RepeatMin

Parameter 4: RepeatMax

 

a akci das treba 37 bo cast spellu ID 7 na target 0 nebo neco...

Podstatne je ze to nebude ve scriptu bosse ale ve scriptu toho moba. Mob se spawne a bude sledovat HP bossa ( pozor - nejen, i vsech pro nej friendly creatur okolo ) a kdyz mu bude chybet nejake cislo tak se event naplni a muze zarvat a chcipnout.

 

Event 33 o kterym pises slouzi k plneni questu hracum co sem pochopil z popisku, ti asi moc nepomuze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakujem za pomoc cez EVENT_T_FRIENDLY_HP to funguje

este by som sa chcel opytat ci na par otazok:

1.)mohol by mi niekto vysvetlit co znamena: RepeatMin a RepeatMax pri EVENT_T_HP

chapem ze HPMax% a HPMin% je interval v ktorom sa bude event opakovat ale repeatu moc nerozumiem viem ze je v tom urcene kolko krat sa bude opakovat ale neviem ako

2.) Parameter 2: Radius - to je range v yardoch??

3.) Event_flags viem ze 0 je ak sa event nema opakovat, 1-ked sa ma opakovatl , 2-normal dung, 4-heroic dung, ale neviem co znamena 3

Edited by 8andrej8

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls potrebujem len trosku polopate vysvetlit: HPMax% HPMin% RepeatMin RepeatMax a kedy pouzit ake flagy

Dakujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze som si nasiel ze event flags takze sa scituju: ak chcem repeatable a normal mode tak dam flag na 1+2 cize 3

ale stale neviem ako spravne pouzivat HPMax% HPMin% RepeatMin RepeatMax

napr: chcem aby creatura vyvolala evenent v 5min a potom kazdych 10min. Ako na to?

Dakujem

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 = EVENT_T_HP: Expires when HP is between (Param1) and (Param2). Will repeat every (Param3) and (Param4).

Parameter 1: HPMax%

Parameter 2: HPMin%

Parameter 3: RepeatMin

Parameter 4: RepeatMax

 

RepeatMin a Max znamená, jak často se bude daný ACTION opakovat v intervalu HP. Nebo - li Pokud nastavíš např. Parametr1 90, Parametr2 10, Parametr3 10000 a Parametr4 20000, bude ti NPC od 90% - 10% každých 10s - 20s opakovat ACTION který mu zadáš. Nezapomenout na opakovací event_flags.

 

0 = EVENT_T_TIMER: COMBAT ONLY! - Expires first between (Param1) and (Param2) and then between every (Param3) and (Param4).

Parameter 1: InitialMin

Parameter 2: InitialMax

Parameter 3: RepeatMin

Parameter 4: RepeatMax

 

Pokud teda myslíš v COMBATU. V tvém případě bude InitialMin 300000, InitialMax 300000, RepeatMin 600000 a RepeatMax 60000. Samozřejmě event_flags 1, 3 nebo 5. Záleží kde máš to dané NPC.

Edited by Woraft

Share this post


Link to post
Share on other sites
bude ti NPC od 90% - 10% každých 10s - 20s opakovat

to bude nahodne od 10-20sec?

je nejaky rozdiel ked dam:

repeat min: 60000 a repeat max: 60000

a

repeat min: 60000 a repeat max: 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Náhodně ne. Minimálně každých 10s a maximálně 20s. Dám ti příklad... Představ si, že hráč například použije na NPC stun, nebo cokoliv co mu znemožní zacastit daný spell po 10s, tak ihned po stunu, který netrvá déle jak 10s, jelikož jsi ještě v intervalu 10-20 zacastí nebo udělá to co má.

 

Druhý dotaz nelze, vyhodí ti to error. Zkus trošku logicky uvažovat. Maximum musi být rovno nebo větší minimum ;)

Edited by Woraft

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim mam este otazku na Za pamatam si ze volakedy cca rok dva do zadu som si spravil server (neviem ci Mangos alebo Arcemu) a bol tam v pohode nascriptovany ZulJin menil formy atd... speavil som si vcera njnovsi mangos (nieco okolo 7600) a SD2 (1001) nahodil som tam ACID 0,8 ale ZulJin vobec nic necastil ani nehadzal spelly (ale napr. JanAlai castil v pohode) tak sa chcem spytat ci som spravil ja niekde chybu alebo acid nenascriptoval (ak nenascriptoval kde sa dostat k nascriptovanemu ZA?)

Dakujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×