Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Pecak

[návod] Jak se stát kvalitním Gm

Recommended Posts

Ahoj,už mě unavuje každý den číst nové topicy od lidí, kteří chtějí být Game Master (Gm), ale neumějí správně vyjádřit své schopnosti a vůbec celkově se neumějí vyjádřit na úrovni.

 

Co by Game Master měl umět :

 

- Vyjadřovat se.

- Ovládat se.

- Znát příkazy.

- Být samostatný.

- Umět řešit problémy hned na místě.

- Psát alespoň tak, aby se hned každý nezhrozil.

 

Pokud máte tyto předpoklady, čtěte dál!

 

Práce Gm je velmi časově, ale i psychicky náročná a proto si žadatel musí položit zásadní otazky a to :

 

- Mám dost času?

- Proč chci dělat Gm?

- Mám nervy na to, abych vydržel nadávky?

 

Tyto otázky si musíte položit, protože Gm není jen o Supportování svých postav a kamošových. Je to stezka odvahy na kterou se musí každý řádně připravit. Je to zkouška trpělivosti, nervů a spolehlivosti.

 

Podání žádosti o Gm. Tato žádost je ve 3/4 případech rozhodující a neměla by se podcenit. Musí být napsána co nejlépe tzn: Přehledně, spisovně (hlavně Y ; I když nenapišete někde haček nebo čarku, tak vám hlavu nikdo neutrhne)

 

A jak by to tedy mělo vypadat :

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj, muj nick je Pecák mám zájem stát se Gm.

 

Něco o mě :

 

Je mi 16 let.

Studuji na SoŠ a SoU automobilní.

Moje zájmy jsou auta, motorky, výpočetní technika, programování, World of Warcraft - "zakulisí free serverů"

Poté co příjdu ze školy mám každý den cca 8 hodin času. Jsem ochoten obětovat polovinu pro práci Gm.

 

Moje reference :

 

Pracoval jsem na serveru Fantasy World jako Gm/Am a také na serveru MystiQ.cz jako Gm.

Když jsem byl na Fantasy World pořádal jsem různé eventy.

 

Ukázka mé práce.

// Neberte vážně začínal jsem jako Gm.

 

Co umím :

- Html - ovládám ho jen z 1/2.

- SQL a práce s Db (database) - rád pracuji přes Phpmyadmin.

- C++ - mám jen velice malé základy.

- In-game příkazy pro emulátor Mangos + část příkazů na ArcEmu.

 

Tady předkládám svou ukázku práce.

 

Příklad je Sql, které jsem vytáhl z updatu. (není moje práce, ale nyní po ruce nic nemám)

 

DELETE FROM spell_affect WHERE entry IN (30017,30280,44373) AND effectId = 0;

 

Proč chci být Gm?

Chci pomáhat hráčům a vytvořit kvalitní server.

 

Pokud máte zájem pište na :

ICQ 199-524-197

Skype nick Peecak

Email [email protected]

Zde na foru Wowresource pomocí Pm nebo do tohoto topicu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak asi nějak takle by to mohlo vypadat. Není duležité psát prosím nespamujte nesmysly typu "prosím nepište připominky, nadavky" apod. Pokud bude váš styl vyjadřování dobrý a nebudete se urputně bránit kritice,tak vám žádné připomínky popřípadě nadávky nehrozí. Důležitá a to poměrně hodně,je pokora. Pokud budete drzí a budete jak se říká "válet machra", tak si admini řeknou "Ježiš to je v*l toho nechci." A s postem se mužete rozloučit. Není od škody být upřímný. Dost adminů to ocení a je to lepší než lhát,že umíte todle a todle a když přijde na věc, tak mu poslat okopirovaný text z netu.

 

To je asi tak vše, co bych vám mohl poradit. Přeberte si to jak chcete. Je to na vás.

 

Hodně štěstí při náborech. ;)

 

To moderators team : Omlouvám se, že to píši sem, ale myslím, že právě sem to patří, pokud to bude špatně poprosil bych o přesun.

To Wowresource member's : Pokud by jste mě v něčem chtěli doplnit, tak do tohoto topicu nebo přes Pm.

Edited by Pecak
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

píšeš že by se uchazeči měli umět vyjádřit a pak napíšeš

Příklad je Sql, které jsem vytáhl z ubdatu

Updatu,ne ?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
píšeš že by se uchazeči měli umět vyjádřit a pak napíšeš

 

Updatu,ne ?:D

 

Děkuju za upozornění. Asi jsem se upsal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím si, že by lidi měli přesto vycházet ze své vlastní osobnosti a nehrát si na něco, co vůbec nemají v povaze.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslím si, že by lidi měli přesto vycházet ze své vlastní osobnosti a nehrát si na něco, co vůbec nemají v povaze.

 

přesně tak... Zkrátka když si nějaká bedna okopíruje od tebe "formlulář" a pak ho použije, tak se v prvním momentě nedozvíš, jaká lama to je. Až později, když už může být pozdě. Proto je lepší že to tu spamují topiky na té úrovni. Alespoň si tak administrátor provádí automatickou selekci těch, kteří jsou na příslušné úrovni.

 

Proto nemá smysl psát takovéhle návody (a už jich tu je plno), protože, jednak si je nikdo nepřečtě jakmile zmizí z "Aktuální témata" a zadruhé, znesnadňuješ tak adminům výběr, protože maskušej lamy a blbce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
přesně tak... Zkrátka když si nějaká bedna okopíruje od tebe "formlulář" a pak ho použije, tak se v prvním momentě nedozvíš, jaká lama to je. Až později, když už může být pozdě. Proto je lepší že to tu spamují topiky na té úrovni. Alespoň si tak administrátor provádí automatickou selekci těch, kteří jsou na příslušné úrovni.

 

Proto nemá smysl psát takovéhle návody (a už jich tu je plno), protože, jednak si je nikdo nepřečtě jakmile zmizí z "Aktuální témata" a zadruhé, znesnadňuješ tak adminům výběr, protože maskušej lamy a blbce.

 

Děkuju v tomto připadě to mužeš smazat ;)

 

Odkdy se HTMl deli na poloviny ??? Tohke by me celkem zajimalo.

 

Víš, že já umim tak jednu polovinu prostě, že nezvládám na 100%. Html se nedělí na poloviny to vím. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Děkuju v tomto připadě to mužeš smazat ;)

 

Takhle sem to nemyslel. Vážim si toho, že jsi ochoten pro wowresource něco dělat a ještě víc si vážim toho, že děláš něco proto, aby odtud zmizel ten nejplevelovatější plevel... ale nevím jestli tohle je ta správná cesta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Má představa GM? Nemusí umět příkazy, nemusí ovládat ani jeden programovací/scriptovací jazyk. 2 dogmata položena na lopatky. A co by teda umět měl? Hledat, být samostatnou jednotkou a perfektně vládnout psaným slovem. Což Pecaku se vší úctou ani ty sám v žádném případě nesplňuješ.

... ale neumějí správně vyjádřit své schopnosti a hubec celkově se neumějí vyjadřit na urovni.
Snad víš, co jsem tím myslel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Má představa GM? Nemusí umět příkazy, nemusí ovládat ani jeden programovací/scriptovací jazyk. 2 dogmata položena na lopatky. A co by teda umět měl? Hledat, být samostatnou jednotkou a perfektně vládnout psaným slovem. Což Pecaku se vší úctou ani ty sám v žádném případě nesplňuješ.Snad víš, co jsem tím myslel.

 

Co jsi myslel vím, ale musíš uznat, že mezi mnou a 3/4 lidí, kteří žádají post Gm je poměrně veliký rozdíl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz si ani nepamatam kedy mi naposledy niekto napisal takuto ziadost. Je faktom, ze vacsina ludi mi chce hned napisat na ICQ a zabit tak minimalne 30 minut mojho casu a niekedy aj viac, pripadne musim cakat pol hodinu na jeho vyjadrenie. Kiezby ludia konecne zacali rozmyslat hlavou a nie zadkom.

 

Inak dobry navod a odporucam mladym aby sa nim riadili.

 

Navrhujem dat tuto temu [sticked]

Edited by xube

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže to čo si tu teraz napísal je úplne zbytočné a poškodil si veľa ľuďom , ktorý vlastnia serveri v tom , že teraz bude každý tak trochu ideálny aj keď toho nebude veľmi veľa ovládať . To čo si tu napísal , môže každý prekopírovať a pozmeniť si svoje vlastné údaje .

 

Každý hráč , každý človek , ktorý chce byť GameMaster (GM) musí s týmto všetkým počítať , aj bez tohto . Myslím že GM má byť taký a taký , predsa to už človek musí byť a ty si im navrhol tip , ktorý môžu využiť k tomu aby sa charakteristykovali podľa toho , čo niesu .

 

Ale aj tak ťa chválim za snahu ...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×