Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
freeman17

WoW pod Linuxom

Recommended Posts

No pred tym ako zacne na vas chrlit info si zhrnme preco je lepsie mat server pod linuxom ako pod windowsom. No je to asi preto, ze linux je na hardvare omoc menej narocnejsi ako windows a to sposoby to ze na server mozete radovo (podla vykonu PC) pripojit o 10-20 pocitacov viac a server pojde stale stabilne a bez lagov. Jedina nevyhoda je ze sa emulatory spustaju pomalsie ako pod windowsom. Je to sposobene programmy mono a wine ktore simuluju windowsove spustacie prostredie, ale po spusteni emulatora tato nevyhoda odpada.

Testovane na servrovej platforme (Intel P3 600MHz, 128MB-RAM) s systemom Linux DEBIAN. Naraz pripojenych 75 hracov pingy 100ms - 300ms (len po lokalnej sieti).

 

------------------------

Simulatory pre linux:

------------------------

Ak chcete pouzivat ,,Wowemu,, budete pouzivat simulator ,,wine,,.. :mid_sword:

Ak chcete pouzivat ,,WowwoW,, budete pouzivat simulator ,,mono,,. :mid_pickaxe:

 

--------------------------

Instalacia simulatorov:

--------------------------

 

Instalacia ,,wine,,:

---------------------

-su dva sposoby ako nainstalovat ,,wine,, bud si ho stiahnete zo stranky alebo nainstalujete za pomoci prikazu apt-get.

 

Simulator ,,wine,, si mozete stiahnut zo stranky: http://www.winehq.com/ . Potom ho nainstalujte.

Simulator ,,wine,, si mozete nainstalovat aj za pomoci prikazu apt-get install wine. To je ale za predpokladu ze mate pripojenie na internet a nastavenu databazu apt-get (robi sa to pri instalacii systemu).

 

Instalacia ,,mono,,:

----------------------

-mono sa da jedine stiahnut z internetu pretoze je vyvijany inou spolocnostou ako linux.

 

Simulator stiahnete na adrese: mono-installer

No a potom ho nainstalujete. Mozno sa nebude chciet nainstalovat tak na subor pouzite prikaz (chmod -R 7777 ,a nazov suboru,)

 

--------------------------

Spustanie emulatorov:

--------------------------

 

Spustanie cez ,,wine,,:

--------------------------

Spustite konzolu (poznate u windowsu ako prikazovy riadok). U debianu ste v konzole stale (lebo nemate graficke prostredie). Preklikate alebo cez konzolu presuniete k priecinku (zlozke) s wowemu.exe. Potom napisete do konzoly: wine wowemu.exe a potom stlacite (ENTER). Emulator by sa mal spustit. !!! Davajte pozor na male a velke pismena !!!

 

Spustanie cez ,,mono,,:

---------------------------

Spustanie cez mono je podobne ako u wine. Len spustite konzolu, preklikate sa k suboru wowwow.exe a napisete prikaz: mono wowwow.exe a potom spustite Enterom. Emulator by sa mal spustit. !!! Davajte pozor na male a velke pismena !!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nehodil by mi sem někdo link na fakt kvalitní emu pro linux,ale myslim fakt nějakej vychytanej.No a když mi sem přihodíte i nějakej link na pěknej emu pod win tak se taky nebudu zlobit :-DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale to si moc nepomůžem tohle je jen spuštění standartního emu pro win.takže vlastně to běží na stejnym principu a ping si nezmenšim!!!!Pokud by byla verze přímo pro linux a byla by dobře napsaná tak to by bylo něco jinýho.Kdo by měl odkaz na nějakou verzi přímo pro linux tak mi dejte vědět.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechci kritizovat tvuj clanek, nicmene pokusim se ho upresnit a vychytat par nedomyslenych veci.

 

1) To jestli je Linux mene narocnejsi nez Windows zalezi na konfiguraci Linuxu. Kdyz mas naistalovany narocny Xserver, tak Winy budou behat sakra rychleji. Na druhou stranu kdyz Xka nemasvubec bude vyrazne rychlejsi Linuch.

 

2) Naskyta se otazka proc vytvaret prostredi windows pod linuxem? Staci nainstalovat winy a mas to. Vysledny vykon ciste pod win je tedy lepsi (a proto rychlejsi).

 

3) Co se tyce instalace Wine. Aptitude (apt) je nastroj na instalaci balicku JEN A POUZE v distribuci DEBIAN. Pod jinou distribuci musis zvolit instalaci z binarky nebo jinou variantu...

 

Jinak zasadni otazka. Proc provozovat windowsovsky server pod linuxem? Neni lepsi provozovat emulato primo pro linux (nevim tedy jestli existuje, o tom nejsem informovan, ale pokud sezenete nekde opensource emulator pro windows, staci ho prekompilovat pro linux).

 

Tot vse.

¨

Have a fun! :nw2_guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

apt je i v jiných distribucích ne pouze v Debianu je v Debian klonech, ale pak se dá najit hodně dister co máj přidanou podporu apt-get

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testovane na servrovej platforme (Intel P3 600MHz, 128MB-RAM) s systemom Linux DEBIAN.

Jestli opravdu stačila tato sestava tak to musím ozkoušet :P

Edited by fea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×