Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

Google Wave

Recommended Posts

Jsem si jistý že tento nový komunikační přostředek předběhne všechny ostatní programy ( ICQ, SKYPE )

Jinak přidávám český článek o Google Wave - ZDE

Edited by Augustus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mě osobně nejvíc zaujala ta otevřenost, že kdokoliv si bude moct vzít zdrojáky od Google a pustit si vlastní server, takže pokud se to stane populární, tak určitě český portály jako Centrum Holdings či Seznam spustí své vlastní Wave servery :), což umožní daleko větší rozšíření jelikož jsou lidi co Google nemusí a radši preferují Seznam či jiný portál.

 

Zajímavost, že celý protokol, kterým to komunikuje je extension pro XMPP Core (čti Jabber protocol), takže to umožní tvorbu hromadu klientů, který nemusejí být nutně webový.

 

Samozřejmě, že API, které nabídne webová verze je taky super :) a ten realtime překlad z angličtiny do francouštiny je super věc nebo spell check, který nemá žádný slovník, ale řídí se tím jak lidé daný jazyk používají, což vytváří Google boti z toho jak indexují internet. V jednom videu je zmíněno, že to běží na obrovské farmě serverů ten spell check.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ICQ mi už leze na nervi to má každý noob a ostatní nemá nikdo (v ČR teda..) já se na to těším :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

icq je nejlepsi mozna v cechach... jinak google wave hodne fandim vypada to paradne

Share this post


Link to post
Share on other sites
ICQ má skoro každý protože je v současné době nejlepší ;)

 

Ani prd :D ICQ je takhle hodně rozšířeno jen v čechách na slovensku nvm ale zkus si to nabídnout v polsku :D

jak nejlepší? vždyt v ICQ original programech je reklama.... ... a podle licenční smlouvy kterou uzavíráš při vytvoření UIN nesmíš používat žádný jiný messenger používající ICQ protokol než ICQ X

Share this post


Link to post
Share on other sites
ICQ má skoro každý protože je v současné době nejlepší ;)

Dovolim si značně nesouhlasit.

 

Pokud by jsi nebyl lenoch a podival se na netu a na zahrnaičních fórech na různé statistiky, uvidíš že pouze v ČR převažuje ICQ nad ostatními protokoly tak radikálně. V zahraničí je stále používánější Skype, Jabber, MSN a jiný, rozhodně to neni icq.

 

A o bezchybnosti ICQ protokolu by se taky dalo hodně povídat, tim je jak je uzavřený a jeho oficiální klient představuje spammerky omalovánky mi osobně nepřijde jako nejlepší.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakliže se chcete bavit s někým jiným, nejen s čechy, tak se neobejdete bez MSN nebo Jabberu... když jsem se ptal angličana jestli má icq, on na mě "wtf?" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím, jestli někdo jen reaguje bez toho, aby věděl o co go, ale Google Wave není podobný ICQ, ale komunikační prostředek. Něco co mixuje diskuzní fórum, wikipedii, instant messaging, blog, email, twitter do jedné služby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ano, je tam i instant messanging, takže zastoupit ICQ zvládne... takže je to diskuse o jedné jeho části :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ano, je tam i instant messanging, takže zastoupit ICQ zvládne... takže je to diskuse o jedné jeho části :)

 

Google Wave má něco typu vlákna - wave. Pokud ti nevadí, že po každé když si budeš chtít povídat se svým kamarádem budeš muset vytvořit novou vlnu a pozvat ho tam, tak potom v pohodě. :) Je to podobné jako kdybys k instant messagingu používal mail :) jen s tím rozdílem, že tohle má daleko víc vlasností.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já shlédl celou 1h20m prezentaci, fakt me to zaujalo ;) moc se na to těšim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ano..vyzerá to lákavo... určite skúsim

 

dúfam,že to bude lepšie....

sám používam ICQ,skype(iba na volanie niekedy),msn .....

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skúsi to určite veľa ľudí, ale veľa ich pri ICQ ostane. Či ti bude lepšie, o tom môžme polemizovať až po nejakom teste.

 

Prvá dobrá vec je, že je to Open Source, takže vidím ďaleko lepšiu funkčnosť.

Edited by aNGElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sem se snažil to taky skouknout celý, to vytvooření vlny a "email chat" se určitě dá využívat jako IMko ;) libí se mi že je to dělaný mejlově..ICQ strašně degradovalo češtinu a formát textu... řekl bych že krom webové aplykace někdo ať už google nebo někdo jiný udělá třeba plugin do mirandy... dostal mě ten "replay" zpráv :D

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nebo net send v CMDčku.... :D ta WAVE bude velice zajímavá, doufám že pro ni bude i desktop aplikace ne jen webová.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi tu není někdo, kdo má taky přístup do Google Wave jako já a má v plánu vyvíjet Robota nebo Gadget či něco pomocí embed API?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vítej na internetu Sneaku!

 

Myslím si, že vymýšlet nějaké komunitní služby v době vlády Facebooku je jen mrhání penězi a je jedno zda jsou z pokladničky Google (Wave) nebo MS (Live), obě služby jsou IMHO odsouzeni k živoření na pokraji zájmu, navíc zde hraje i fakt, že obě zmíněné firmy nebudí (ohledně soukromí) v uživatelích důvěru, což není v případě budování komunitní sítě asi to pravé ořechové

Edited by Threat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Threat: Je vidět, že si nepochopil smysl služby Google Wave. To doopravdy nemá být sociální síť typu Facebook či Twitter, ale pouze komunikační prostředek jako je dnes e-mail či IM. S tím, že bude více dovedeno do dokonalosti.

 

Srovnávat Google Wave a Microsoft Live je opravdu mimo. Jelikož Live je celá skupinka služeb, ale Google Wave je jen jedna služba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×