Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
TommyAnders

[UDB 380][scriptdev2 rev. 1106] - VYDANO !

Recommended Posts

Citace z UDB fóra

 

Update Pack 380 has been released!

Requires: Mangos Core 7894+ / Trinity Core 3564+

 

Biggest changes in 380:

 

* Spawn pools for many rare mobs and waypoints for them

* Some 3.0.9 wdb updates to quest_template

* Heroic stats for northrend instance mobs

* Alot of loot restructuring and improving

* Updates from ACID 0.1.0 and SD2 rev 1106

* Fixes from forums, thanks to all contributors!

 

 

Mangos Installation Instructions:

In order to get from 0.11.5 (371) to 0.11.5 (380), apply these files:

 

* 380_corepatch_characters_7682_to_7894.sql <- apply to character database

* 380_corepatch_realmd_7682_to_7894.sql <- apply to realmd database

* 380_corepatch_mangos_7682_to_7894.sql <- apply to mangos database

* 380_updatepack_mangos.sql <- apply to mangos database

 

 

If you have applied ANY core SQL updates since MaNGOS rev 7681, then DO NOT apply our core patch roll-up files. You will need to continue to apply the individual core SQL updates.

Trinity Installation Instructions:

There is no update procedure from any previous TDB Install: Warning - All custom content will be lost

 

* UDB_0.11.5_Core_7681_SD2_1012.sql <- Apply to EMPTY World Database - Get This From UDB SVN

* 380_corepatch_mangos_7682_to_7894.sql <- Apply to World Database - Get This From UDB SVN

* 380_updatepack_mangos.sql <- Apply to World Database - Get This From UDB SVN

* UDB_380_to_TDB_TC2_3564_Converter.sql <- Apply to World Database - Get This From TDB SVN

* trinityscript_script_texts.sql <- Apply to World Database - Get This From TC2 Repo

* world_script_waypoints.sql <- Apply to World Database - Get This From TC2 Repo

* world_scripts_full.sql <- Apply to World Database - Get This From TC2 Repo

* world_spell_full.sql <- Apply to World Database - Get This From TC2 Repo

 

 

Trinity Database (TDB) SVN

http://svn.assembla.com/svn/trinitydatabase

 

This converter was based on TC2 3564 but if you are upgrading now from TC2 3507 or Older then there are 2 Characters DB Updates you are required to apply:

(3363_characters_characters.sql and 3508_mangos_7887_01_characters_character_pet.sql)

This file is located in TC2 Updates. If you currently are using TC2 3508+ then you do not need to re-apply these files and disregard this step.

Do not also forget to apply any core updates after 3564 (Remember, you REQUIRE at least Core Revision 3564+ FOR THIS INSTALLATION TO FUNCTION PROPERLY)

 

Final Step is to apply any Custom Content SQL's you may have to your DB AFTER you have completed all the above steps and VERIFIED your installation is working.

 

 

-- The UDB team

Note: There are no UDB releases 372-379. They do not exist.

 

CZ

 

Update Pack 380 byl vydán!

Potřebné: Mangos jádro 7894+ / Trinity jádro 3564+

 

Největší změny v 380:

* Spawn a waypoint pools pro nějaké rare moby

* Pár 3.0.9 wdb updatů do quest_template

* Heroic staty pro moby v Northrend instancích

* Zlepšení struktury lootu + jiná vylepšení

* A několik oprav z fóra, děkujeme všem přispěvatelům!

 

Tento konvertor byl založen na TC2 3564, ale pokud jste upgradovali hned od TC2 3507 nebo starší, tak potom existují 2 Characters DB updaty, potřebujete aplikovat:

(3363_characters_characters.sql a 3508_mangos_7887_01_characters_character_pet.sql)

Tento soubor je umístěn v TC2 aktualizaci. Pokud v současnosti používáte TC2 3508, tak potom nemusíte re-aplikovat tyto soubory a tento krok stačí přehlédnout.

Nezapomeňte také aplikovat jakékoli jádro po 3564 (Pamatujte, že budete potřebovat alespoň základní revizi 3564, ABY TATO INSTALACE FUNGOVALO SPRÁVNĚ)

 

Posledním krokem je, že si můžete do své DB vložit jakýkoliv SQL, po dokončení všech výše uvedených kroků.

 

UDB vydaní 372-379 neexistuje.

 

DOWNLOAD:

http://filebeam.com/f48ba1499684615512813bf1e76b702e

 

SVN:

https://unifieddb.svn.sourceforge.net/svnroot/unifieddb/

Edited by TommyAnders

Share this post


Link to post
Share on other sites

nic extra zásadního..snad to heroic staty :) ale hodí se + ta heisei co vyšla ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakujem za najnovsie spravy z UDB niekedy zabudnem skuknut UDB forum a tak ma tesi ze to spravi niekto za mna

este raz dik ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle mě UDB poslední dobou trochu zaostává. Když se podíváte na YTDB tak oni mají fulll spawn heroic dungy v Northrendu. Proč UDB nespolupracuje s nimi? Navíc YTDB + Hesei funguje nádherně. Ale UDB je starší a používanější. Jen by mohli trochu přidat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podle mě UDB poslední dobou trochu zaostává. Když se podíváte na YTDB tak oni mají fulll spawn heroic dungy v Northrendu. Proč UDB nespolupracuje s nimi? Navíc YTDB + Hesei funguje nádherně. Ale UDB je starší a používanější. Jen by mohli trochu přidat.

 

Spawny nejsou všechno a UDB ty spawny má. UDB dělá mnohem víc, než se může na první pohled zdát, dokonce začali spolupracovat s TDB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To s tou TDB je sice pravda ale když se podíváš na TDB tak je to skoro to samé. Navíc MaNGOS by také mohl trochu přitlačit. Nemyslím tím patch 3.1.x ale myslím tím spelly co nejdou nebo podora questů v Northrendu. Podle mě před rokem byl vývoj o mnoho lepší.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To s tou TDB je sice pravda ale když se podíváš na TDB tak je to skoro to samé. Navíc MaNGOS by také mohl trochu přitlačit. Nemyslím tím patch 3.1.x ale myslím tím spelly co nejdou nebo podora questů v Northrendu. Podle mě před rokem byl vývoj o mnoho lepší.

 

Nesouhlasím s tebou uplně. Nebylo by na škodu přibrat nějaké Devy do MaNGOS týmu, například takový Lightguard ohledně spellů, ale jinak kde byl MaNGOS před rokem a kde je teď? Dovolím si tvdrit, že prostě nepadá, stabilita je suprová a ve spojení s Linuxem server dokáže běžet celé dny. Podpora Questů? To není práce MaNGOSu ale SD2 a DB. Každých pár hodin vyjde nějaký fix. Osobně jsem s MaNGOSem spokojený víc, než kdy jindy. Vidím v tvém podpisu Trinity. Nikdy jsem ho nezkoušel a zatím ani nebudu, stačí si přihodit patche z MaNGOS forka a je to to samé, ba ne lepší. Ještě abych se zastavil u talentů. Každémů classu krom DK nejdou cca 3 talenty v každé větvi, na serveru jsme to testovali a jsme spokojeni. Nedostatky jsou a vždy budou, ale pokud MaNGOSu vydrží toto tempo, Blizzard si bude muset hodit trošku naspěch s dalším datáčem.

Edited by Woraft

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano v něčem máš pravdu. Ale s těmi questy mám poloviční pravdu. Podívej se na quest u DK, kde nefunguje spell aby jsi mohl používat Eye of Acherus. A to už wotlk na MaNGOSu delší dobu je. V podpisu mám trinity ale používám oboje. Spíš bych přibral pár Devů do UDB neboť by to potřebovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ano v něčem máš pravdu. Ale s těmi questy mám poloviční pravdu. Podívej se na quest u DK, kde nefunguje spell aby jsi mohl používat Eye of Acherus. A to už wotlk na MaNGOSu delší dobu je. V podpisu mám trinity ale používám oboje. Spíš bych přibral pár Devů do UDB neboť by to potřebovali.

 

DB má tu výhodu, že naprostou většinu věcí si tam člověk dokáže udělat sám a nepotřebuje nějaké extra znalosti. Práce s DB je spíš časově náročná. Mě osobně se na UDB líbí, že se věnují hodně starému světu, protože na Northrendu pracuji a tím pádem mě UDB skvěle doplňuje. Nicméňě Developerů, ať už UDB nebo MaNGOSu není nikdy dost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj fakt ale nikde jsem neviděl topic. We search more devs. U trinitycore tento topic je. Cose týče db je fakt že oni se starají o starý svět ale musejí pracovat i na novém, protože by ten nový nikdy nedohnali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×