Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Nareas

100% pro začátečníky, 2.4.3-3.1.3 vlastní server

Recommended Posts

našel jsem pár zajímavých "balíčků" a myslím že by se mohly spoustě lidí hodit

 

předem upozorňuji že to není moje práce

 

<a href="http://forum.ragezone.com/f436/release-mangos-amber-releases-2-4-x-393756/" target="_blank">2.4.3</a>,,<a href="http://forum.ragezone.com/f436/mangos-amber-releases-3-x-x-549955/" target="_blank">3.0.9; 3.1.3</a>

 

do pc si stáhnete instalační soubor který poté stačí už jen spustit

 

1) vyberete instalačí cestu

-instalace vám vytvoří 2 složky pro server s připravenými confy a soubory

-složku s mysql,apache,php

-složku s webem pro danou verzi hry

-zástupce na ploše

 

2) poté se vás instalace dotáže na složku s hrou standartně C:/Program Files/World Of Warcraft

 

3) vyextrahuje mapy,dbc a vmapy a přemístí je do složek pro servery 1 a 2

 

4) spustí přehledného průvodce kde si můžou zkušenější uživatelé nastavit zbytek (porty mysql,ip,raty,spustit server ...)

 

 

to je snad vše doufám že aspoň někomu to pomůže a ubyde pár dotazů stylu " jak si mám udělat svůj server ? "

 

 

Edit by Aristo: Úprava názvu topiku.. Hned to vypadá líp :)

Edited by Aristo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obvykle se stává, že Amber packy obsahují špatné verze MySQL a pokazí přístupové cesty lidem, který již vlastní server mají. Proto si dávejte menší pozor. Doporučuji tyto packy pouze pro lidi který zatím server nemají a server zatím tvořit nezkoušeli

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zde bych se chtěl zeptat na princip, na kterém to pracuje? Server jsem stáhl, nainstaloval, server jsem v pohodě spustil, vse šlo. Druhej den jsem chtěl server spustit a porad klasicka chyba ze se nemuze spojit s databází.. Podle toho, co jsem projížděl confy, vypadalo to vse v pohodě a správně nastavené, at jsem prepsal cokoli, vzdy se nemohl spojit s db.. Byl jsem z předešlých dob zvyklý nahrávat sql pres SQLyog a navicat, na jakém principu pracuje toto, kdyz nic z toho neni treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zde bych se chtěl zeptat na princip, na kterém to pracuje? Server jsem stáhl, nainstaloval, server jsem v pohodě spustil, vse šlo. Druhej den jsem chtěl server spustit a porad klasicka chyba ze se nemuze spojit s databází.. Podle toho, co jsem projížděl confy, vypadalo to vse v pohodě a správně nastavené, at jsem prepsal cokoli, vzdy se nemohl spojit s db.. Byl jsem z předešlých dob zvyklý nahrávat sql pres SQLyog a navicat, na jakém principu pracuje toto, kdyz nic z toho neni treba?

Když ti to píše,že se nemohlo spojit s DB tak se zkus podívat jestli se vůbec mysql spouští po startu jako služba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když ti to píše,že se nemohlo spojit s DB tak se zkus podívat jestli se vůbec mysql spouští po startu jako služba.

 

jo,jo, to mě taky napadlo, koukal jsem a defaultně nastavene tam je, ze se ma spouštet po startu pc. Ve spuštěných aplikacích bylo mysql taky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fůj amber, kdysi sem na něm začínal a opravdu moc velká kvalita to není, jediný co od nich používám je sqlyog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amber je naprd no já jsem to nikdy nepoužil a jsem za to velmi rád :D nechápu proč to lidi neudělaj ručně.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je velmi nepřijemné jak jsi nazval téma topiku.Doporučoval bych ti aby jsi to změnil jinak tě budu WARNovat (+25%).

 

A lama dle mého názoru jseš ty, protože Amber repacky tu jsou minimálně 10 krát ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A doporučil bych TC2 rozhodně větší funkčnost než mangos obecně.A stabilita je dost podobná

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hledal jsem tu, ale nikde jsem nenašel klasicky dělanej navod na 3.1.3.. našel jsem jen tyhle balíčky.. Jinak bych se asi taky pustil do rucního.

Omg na co 3.1.3 je to jedno jestli ti poradí návod na 2.4.3 nebo 3.0.9 všechno se dělá stejně jen budeš potřebovat vecičkyn a 3.1.3 (DB, Revku, Extractor)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak seš jednoduše lama.

 

EDIT by Aristo: +25 WARN - Příspěvky s nulovým přínosem pro forum a krom toho jsem tě už jednou varoval

Edited by Aristo
WARN
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klidně bych ti pomohl s tvorbou serveru - pouze přes PM - už tu mám minimálně 30 lidí kterých absolutně neznám.

 

Nebo zkus stáhnout můj repack, je trochu starší ale klidně ho aktualizuji

Edited by lukas7533
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten název mi trochu vadí,ale mam stejně problém :-D jak extrahovat Vmaps,maps,dbc spíš kterej soubor tam extrahovat?..pls poradte:( a taky poté se vás instalace dotáže na složku s hrou to se mi vubec nedotázala.. nic..zkusim to ještě nějak pospravovat uvidím no..vyřeší se to az budu mit novej HDD:(.. jinak ne...

EDIT:Aha už sem to asi našel pokusim to se to nějak udělat :-D našel sem ty extractory.. takže pohoda ale asi mam slabej PC uvidim a dik za Návod..to je nej navod co sem kdy viděl :D fakt..dik

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten název mi trochu vadí,ale mam stejně problém :-D jak extrahovat Vmaps,maps,dbc spíš kterej soubor tam extrahovat?..pls poradte:( a taky poté se vás instalace dotáže na složku s hrou to se mi vubec nedotázala.. nic..zkusim to ještě nějak pospravovat uvidím no..vyřeší se to az budu mit novej HDD:(.. jinak ne...

 

Pokud jsem tě dobře pochopil, tak chceš vědět s jakými programy máš vyextrahovat mapky :P Mýslím, že to ale je amber takže by mapy a vmapy už měli být hotové

 

AD.exe =====> Tímto vyextrahuješ DBC a Mapy ... ( Nezapomeň to dát do složky s hrou a poté přetáhnout do složky serverem )

Make_Vmaps.exe (nebo něco podobného) =====> Tímto vyextrahuješ Vmapy a přeneseš je do složky Vmaps kterou vytvoříš v adresáři se serverem

 

Btw k tomu názvu ... koukli jste, kdy byl topic vytvořen

Edited by Augustus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud jsem tě dobře pochopil, tak chceš vědět s jakými programy máš vyextrahovat mapky :P Mýslím, že to ale je amber takže by mapy a vmapy už měli být hotové

 

AD.exe =====> Tímto vyextrahuješ DBC a Mapy ... ( Nezapomeň to dát do složky s hrou a poté přetáhnout do složky serverem )

Make_Vmaps.exe (nebo něco podobného) =====> Tímto vyextrahuješ Vmapy a přeneseš je do složky Vmaps kterou vytvoříš v adresáři se serverem

 

Btw k tomu názvu ... koukli jste, kdy byl topic vytvořen

Díky za radu ale psal sem v EDIT že už jsem to našel našel jsem soubory ExtractDBC,ExtractVmaps,Extract Maps,Make Maps a Extr all.. dal sem Extract Vmaps Extr all toho sem si nevsim jinak bych to dal ale ted se mi extrahujou Vmap

______________________________________________________________________________________________________________________________________

EDIT:Mam vše ale kdyz spustim server ukaze se mi ze musim nastavit Raty meno atd (4) spustí přehledného průvodce kde si můžou zkušenější uživatelé nastavit zbytek (porty mysql,ip,raty,spustit server ) kde to najdu toho pruvodce nebo tak?....help:)

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele kdyz si zapnu log v AmberGUI tak kdyz dam Realms ukaze se mi Acces denied'MaNGOS'@'localhost' (using password: YES)co s tim jo

a kde se nastavujou ty Porty mysql,ip,raty?..:D:D takže mě to nepude protože sem tu mělmysql az bude novej hdd tak to pude bohužel..

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, potrebujem pomoc, server mám fakčí ako patrí. NO snáď je jasné že tam nechcem hrať sám, ale postupne zvišovať popularitu serveru. Mám takíto problem. MangosWeb mi vie pripojiť len môj PC a žiadny iný. Web stránky tiež čudný http://localhost/index.php ako to zmeniť aby šlo hrať aj na iných PCs atp.? Je to súrne.

Viem že som lama ale pls pomôžte. Mám Notebook a ani na tom mi to nejde, neako nejde Realm či čo. Ale Realm ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klidně bych ti pomohl s tvorbou serveru - icq:418746470

 

Nebo zkus stáhnout můj repack, je trochu starší ale klidně ho aktualizuji

 

pls nenapsal bys mi navod na wotlk server na 3.1.3 dik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

PLS může my někdo poradit apache a mysql se spustí realm taky ale World 1 ani 2 ne nevím co sem udělal špatně když tak odpověste na ICQ 463962749

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×