Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Eessencia

Internet - jak propojit XP s Vistama? :-(

Recommended Posts

Zdravim, mám problém, snad mi tu někdo poradíte, když tu krom WoW emu máte znalosti o HW/SW.

 

Bratr si koupil nový PC s Vistama, máme net od UPC, kabel vede ke mně (Win XP) a já připojuju bratra pomocí mého PC na net... takže odemně vede druhý kabel k němu (Win Vista)... předtím měl Xp to nebyl problém, otevřel sem si nastavení, nastavil síť pro domácnost a vše šlo... jenže Vista ni ic takového nemá, má jen VPN, a různá jiná připojení přes telefon, bezdrát. atp... :-/ nějak se mi povedlo už 2x ten net rozjet, jenže po restartování PC internet opět nejde... :-/

 

Neporadil by mi někdo jak nastavit na jeho PC (Win Vista) aby se připojoval k internetu pomocí jiného (tedy mého) počítače? ...

 

Mnohokrát děkuji za rady...

Edited by nEcr(o_V)isiOn
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jedině koupit si router :-)

doporučoval bych router s wifinkou :)

skus : Ovladací Panely, Síť a Internet a tam si třeba hrát:)

Edited by Pepes

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jedině koupit si router :-)

doporučoval bych router s wifinkou :)

skus : Ovladací Panely, Síť a Internet a tam si třeba hrát:)

Naco bych si kupoval wifinu? internet mám jen nevim jak propojit vistu z xp... :-/ a jestli todle vista nepodporuje tak ji mažu... a hodim tam XP -.-'

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

no já mam Vistu , ale formát ani další ...... nepomohlo abych se dostal na XP instalaci :)

Edited by Pepes

Share this post


Link to post
Share on other sites

no já mam Vistu , ale formát ani další ...... nepomohlo abych se dostal na XP :) instalaci

promiň, ale todle mě nezajímá, založil jsem ten topik abych dostal radu jak to rozjet.. ne že si mám koupit router s wifi... a že ti nepomohl formát k instalaci XP ... lol

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mas jako na tom XP dve sitovky ? nebo jaka je topologie site ? (modem do usb a propojeny pc lankou ?)

 

v XP nastavis sdileni internetu, v Viste pak prolezes nastaveni a nekde najdes pripojit na internet pomoci jineho pc, myslim ze pres centrum siti/pripojit k siti :P jistej si nejsem nedelam to kazdej den a jestli ti to pujde tak si zatim nechci doma predelat celou sit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno pokavaď je to ADSL což pochybuji o ADSL od UPC, takže nejspíš kabelovka, a ta ti přiděluje IP což vylučuje použití switche, mno v tomto případě je opravdu nejvýhodnější nějaký levný router, jak již bylo zmíněno a 350,- tě snad nezabije s praktickou možností kdykoliv připojit další dva PC, pokavaď uvažuješ o notebooku kup si rovnou WiFi router pokud ne kup si ten co ti nabídl kupkoid, a popřípadě můžeš dokoupit levné APčko =)

Edited by Strop

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nepremyslel jsi nad Windows 7 ? Jestli koupil Vistu ted nekdy tak by mel mit zdarma prechod na 7 a ted je stejne testovani zdarma.

Ja byt tebou tak si stahnou Windows7 a dam je na oba PC ... Ted jak je to zdarma jeste ktomu. Z Visty jde dokonce primy update na Windows 7 pokud vim.

A ve Windows 7 je to uz jednoduche... kliknes pravym na Připojení k místní síti -->> Vlastnosti -->> Sdílení ( horni lista ) -->> a tam uz to najdes.

 

Ja mam Windows7 build 7260 Multilanguage a jsem spokojeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

vy ste mě asi špatně pochopili, já nechci kupovat router, ... až dovčerejška měl bratr PC s Win XP, můj PC má 2 síťovky, takže kabel z Modemu od UPC vede ke mě, tudíž já jsem připojen přímo k internetu a z mého PC, z druhé síťovky vede kabel k bratrovi, a ten mu pomocí mého PC dodá net...

Ve win XP nastavíte pouze "Nastavit síť pro domácnost" kde je na výběr (připojen přímo k internetu, nebo připojen pomocí jiného počítače)... Dnes (vlastně už včera) si bratr koupil nový PC s Win Vista, a tam nic takového není k nabídce... tedy nenašel jsem to... tak bych potřeoval poradit jak to udělat i na Vistách...

Nejsem zastánce Vist a tak když mi někdo s jistotou řekne, že toto na Vistách nejde, Visty smažu a nainstaluju XP ;)

 

Jinak o těch Win 7, mám starší PC, takže se bojim že by mě sebrali velkou část výkonu...

 

(neříkám o všech, že jste mě nepochopili, ale u některých mě to tak připadalo)

- předem se omlouvám pokud jsem Vás špatně pochopil moc se v tomdle nevyznám (routery, modemy,adsl... co já vi)

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450872U92UADOD a máš po problémech. Výhody? Bratr se může k internetu připojit, i když ti nepojede PC. Nevýhody? Cena, ale 350Kč snad problém nebude.

tomudle už tuplem nerozumim... vysvětlil bys mi to? nebo to myslim správně? kabel z modemu připojim k tomuto a z tohoto budu moc vést další kabely do počítačů?

Edited by nEcr(o_V)isiOn
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řešení tvého problému : Stáhni si program WinProxy(free) a naistaluj a zapni.Tvuj bracha si nastaví tvoji IP PC a internet mu pujde no problém..

 

Nic víc se řešit nemusí :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řešení tvého problému : Stáhni si program WinProxy(free) a naistaluj a zapni.Tvuj bracha si nastaví tvoji IP PC a internet mu pujde no problém..

 

Nic víc se řešit nemusí :)

os: 98/ME/NT/2000/XP

bude to na vistách funkční?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, mám problém, snad mi tu někdo poradíte, když tu krom WoW emu máte znalosti o HW/SW.

 

Bratr si koupil nový PC s Vistama, máme net od UPC, kabel vede ke mně (Win XP) a já připojuju bratra pomocí mého PC na net... takže odemně vede druhý kabel k němu (Win Vista)... předtím měl Xp to nebyl problém, otevřel sem si nastavení, nastavil síť pro domácnost a vše šlo... jenže Vista ni ic takového nemá, má jen VPN, a různá jiná připojení přes telefon, bezdrát. atp... :-/ nějak se mi povedlo už 2x ten net rozjet, jenže po restartování PC internet opět nejde... :-/

 

Neporadil by mi někdo jak nastavit na jeho PC (Win Vista) aby se připojoval k internetu pomocí jiného (tedy mého) počítače? ...

 

Mnohokrát děkuji za rady...

 

Udělat si místní síť mezi tebou a bratrem, a postavit si pěkný síťový most mezi tvým připojením k netu a vaší lokální sítí? Nebo by snad mělo stači zaškrtnout v nastavení toho připojení "umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu toho to počítače", nebo tak nějak to tam je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

os: 98/ME/NT/2000/XP

bude to na vistách funkční?

 

Není to 100% ale mělo by, problém by mohl být to spíš dostat na 95ky....

 

a když si koupíš ten http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450872U92UADOD tak na to mužeš připojit asi 4 další počítače a bez nastavování každého počítače by to mělo šlapat.

Edited by jinora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvuj bracha si ti na PC vůbec neistaluje.To si jen naistaluješ ty.Pak ještě přemostíš nastavení jak již řekla Axxxa a půjde to bez problémů. Horší pro něj bude,že nebude moc hrát onlinovky a chodit na stránky kde je zakázaná proxyna(e-banking)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvuj bracha si ti na PC vůbec neistaluje.To si jen naistaluješ ty.Pak ještě přemostíš nastavení jak již řekla Axxxa a půjde to bez problémů. Horší pro něj bude,že nebude moc hrát onlinovky a chodit na stránky kde je zakázaná proxyna(e-banking)

Mno jenže on hraje WoW... takže takhle to nepujde...

 

Bratr dneska bez mího vědomí koupil D-link Dl-524 bezdrátový směrovač bo co...

Vypadá to skoro jako to co jste mi tu psali vy...

http://www.dlink.cz/cs/Satellite?c=Product_C&childpagename=DLinkEurope-CZ%2FDLProductCarousel&cid=1197319373570&packedargs=locale%3D1195806934967&pagename=DLinkEurope-CZ%2FDLWrapper

Jenže, zapojím, Ethernetovým kiabelem spojím Router s tím modemem od UPC... a kabel z PC, dám do LAN 1-4 (jednoho znich). Jenže internet nikde...

Dělám někde chybu nebo je to uplně něco jiného?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nikde jsi tu nenapsal jak jsi to měl předtím, jestli jsi měl na svém pc statickou adresu nebo přes DHCP přidělenou. Podle toho nejdříve ten router musíš nastavit. Jak se na něj dostat je obvykle v návodu a je to přes webové rozhraní (nejspíš tomu budeš muset přizpůsobit nastavení ip adresy svého pc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nikde jsi tu nenapsal jak jsi to měl předtím, jestli jsi měl na svém pc statickou adresu nebo přes DHCP přidělenou. Podle toho nejdříve ten router musíš nastavit. Jak se na něj dostat je obvykle v návodu a je to přes webové rozhraní (nejspíš tomu budeš muset přizpůsobit nastavení ip adresy svého pc)

Joo tak to vůbec nevim, IP se měnila takže to je dynamická, žádný přihl. údaje jako IP a DNS sem nedostal, bylo to vše automatické, k nastavení toho routeru jsem se dostal, a zkoušel tam něco ponastavovat podle PDF návodu, ale spoustě věcem nerozumim, takže nevim...

:-/

Edited by nEcr(o_V)isiOn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno tak jsem použil Restart nastavení do továrního nastavení, a spustil Run wizard nastavení a nic... :-/ DHCP se mi nespouští a neudělí IP PC v LANu... nvm no... nemám něco nevyplněné nebo špatně vyplněné?

IP od UPC mám dynamickou, mění se mi a vyhledává se automaticky, tudíž v TCP/IP protokolu nenastavuju nic, krom automaticky vyhledat...

--------------------------------------------------------------

DHCP.PNG

--------------------------------------------------------------

dynip.PNG

--------------------------------------------------------------

status.PNG

--------------------------------------------------------------

Edited by nEcr(o_V)isiOn
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No podle toho screenu ti přidělil v lanu ip adresu 192.168.0.101. A pokud jsi to tedy předtím měl přes DHCP a router vypadá, že nereaguje zkus si vypsat MAC adresu a zkus použít to klonování u WAN části na simulaci MAC tvého pc (Clone MAC address - zde by maximálně, pokud je ten router silně blbej mohl vyskytnout problém, pokud by ta MAC pak platila i pro vnitřní LAN tak by jsi musel změnit svoji síťovou kartu). Taky můžeš zkusit pomačkat DHCP Release & Renew, aby zkusil získat znovu adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem to vyřešil, Visty mažu, instaluju XPčka, a pak si řeknu o Win 7 licenci, kterou nabízejí...

Takže s netem už problém u bratra neuvidim, akorát se budu snažit nějak rozjet ten Router, sice ho nepotřebuju kvůli bratrovi ale jede přes něj bezdrátový net s WEp ochranou takže budu moct na net na PSP ;) a třeba to chytnu i před barákem ;)

 

můžete LOCK a mockrát děkuji všem co se mi snažili pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×