Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
newster

Problem instalace IPB 3

Recommended Posts

Cau nedávno jsem koupil za poloviční cenu IPB forum 3 a mám problém s naistalovaním vše nastavím vepíšu a jak dam start install běží až do bodu 8 a pak vyskočí toto

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 3984 bytes) in \ipbforum3\ips_kernel\classDbMysqliClient.php on line 1081

 

Pomožte prosím z tímdle forem nemám moc zkušeností :)

 

Edit: Přišel jsem na to že musim nastavit v php v souboru php.in a tam je řádek memory_limit = 8M ale nevím an kolik to mám nastavit aby to šlo :) naistalovat ?

Edited by newster

Share this post


Link to post
Share on other sites

kdyz to nastavis na 16MB tak tim nic nepokazis... je to stejne jako kdyz nastavujes max_allowed_packet u MySQL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doporučuji nastavit více než 16MB, tak 32 MB, ty skripty si mohou vzít ve špičce dost, nicméně jsou to jenom špičky, takže tě to nijak neohrozí a nebude to házet errory. ;)

Edited by Budi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pepes: Od kamoše který už to nevyužíval :)

Budi: Zkoušel jsme tam dát 32Mb a napsalo to ten samý error ale když tam dám těch 16Mb tak to šlo naistalovat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasne no, 16MB je takova optimalni hodnota... Premyslel jsem nad tou 32jkou, ale pak jsem si rekl ze bude stacit tech 16 stejne to poradne nevyuzijes. Nechal jsem se inspirovat max_allowed_packetem, ktery mam take nastaven na 16MB a vsechno mi jede bez problemu ;-)

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Všem co mi pomohly diky problém vyřešen :)

 

Edit: Ješte jedna maličkost kde se dá nastavit kodování diakritiky z UTF-8 na jiné ??

Edited by newster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Všem co mi pomohly diky problém vyřešen :)

 

Edit: Ješte jedna maličkost kde se dá nastavit kodování diakritiky z UTF-8 na jiné ??

V Administraci myslím že System Settings > Server Enviero... je to na SS

post-5495-1257278551,08_thumb.jpg

Edited by Pepes
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×