Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
newster

[Návod] Instalace PHP5 on Linux

Recommended Posts

Cau tak nenašel jsem žádný návod tady na forum který by popisoval jak postupně naistalovat PHP5 na LINUX. Tak tady to je:

 

Budeme nastavovat PHP jako sdílený modul ,naložením do Apache2 dynamicky při spouštění serveru. Tyto pokyny jsou pro verze 5.0.4 až 5.3.1.

 

Předpoklady

V tomto bodě Apache musí být nainstalován. Pokud chcete podporu MySQL v PHP, MySQL server také musí být nainstalován před dalšími kroky.

 

Stáhnout kód

Zdroj ke stažení http://www.php.net/downloads.php .

 

Rozbalit , Nakonfigurovat , Zkompilovat

Přejděte do složky ze staženým PHP 5.3.1 a zadejte :

 

tar -xzf php-5.3.1.tar.gz 
cd php-5.2.1 
./configure --prefix=/usr/local/php --with-
apxs2=/usr/local/apache2/bin/apxs --with-mysql=/usr/local/mysql 

 

Možnosti konfigurace by měla být self-explaining, - prefix určuje místo, kde PHP se bude instalovat, - s-apxs2 se správnou cestu směřující k bin / apxs v instalačním adresáři Apache je povinné pro Instalátor k práci. Vzhledem k tomu, PHP 5, že budete muset zadat svazek PHP s MySQL by - with-mysql směrnice (ujistěte se, že zadání cesty k MySQL, je nainstalován na vašem systému).

 

Tip: Pokud provádíte upgrade, můžete zkopírovat config.nice ze starého instalačního adresáře PHP (je-li k dispozici), kde jste rozbalili nové PHP soubor. Run. / Config.nice místo. / Configure. Tímto způsobem všechny předchozí konfigurační volby budou použity na novou instalaci bez námahy. Jakmile jste zadali. / Configure všechny možnosti, které potřebujete, zkompilovat a nainstalovat software:

make 
make install

 

Uprava httpd.conf

Všechny potřebné změny httpd.conf (Apache konfigurační soubor) by již byly automaticky během instalace, tak obvykle nemusíte dělat nic. Tak jako tak, zda následující řádky byly přidány do souboru httpd.conf:

LoadModule php5_module modules/libphp5.so 
AddType application/x-httpd-php .php 

 

Pokud ne musíte je přidat ručně!!

 

Vytvořit soubor php.ini

Importanly, musíte vytvořit konfigurační soubor php.ini. Vyberte si jeden z vyrobených souborů (nejlépe php.ini-doporučeno) najdete ho uvnitř php-5.3.1 / adresáře (je to složka, do které stažený archiv byl extrahován). Zkopírujte soubor lib / adresáře v instalačním adresáři PHP.

cp php-5.2.1/php.ini-recommended /usr/local/php/lib/php.ini

 

Pokud potřebujete upravit soubor php.ini

 

vi /usr/local/php/lib/php.ini 

 

Ve vetšině případu by měla byt nastavena pro běžnou práci.

 

Reset apache serveru

Poté co je vše nastaveno restartujte server apache :

 

/usr/local/bin/apachectl stop 
/usr/local/bin/apachectl start 

 

Jednoduší způsob:

 

/usr/local/bin/apachectl restart 

 

A to je vše pak už jen přeji hezkou zabavu. Asi za týden jestly bude zájem přidám instalaci MySQL na Linux :)

Edited by newster
 • Upvote 1
 • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A k čemu je toto dobré, když stačí jednoduše provést instalaci

yum install php

a máš to tam hned vše nainstalované (na Fedoře 12 aktuálně php-5.3.1-1)

Share this post


Link to post
Share on other sites

swordik: Todle u všeho nefunguje hlavně když máš špatně nastavené konfigurační soubory k downloadu ze serveru dedian atd..

apt-get install php5

už jsem zkoušel a nešlo to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×