Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Shiro

[Návod] Vlastné NPC

Recommended Posts

Takže... Tu nájdete kompletný návod ako si vytvoriť NPC pre noobov :)

Návod je robený pre WOTLK.

Emu: Mangos

 

POTREBNÉ VECI:

Prístup do DB

Quice

Web prehliadač

 

1. krok

Bežte na wow-v.com a zaregistrujte sa.

Potom sa prihláste a v hornom menu kliknite na ikonku CREATE.

Otvorí sa vám ponuka editorov kliknite na MOB/NPC.

v77u7zbruznnzsk9dpugszz4kpqjtfyc.jpg

 

2. krok

Name: Meno vašeho NPC

Subname: Subname NPCčka

Rank: Úroveň Npcčka

Entry: Zvolte si Spawn ID

Display IDs: Dispay ID

 

MOB TYPE

 

Faction: Frakcia

Type: Druh

Family: Vetva

Civilian:

Boss: Určuje či NPC bude BOSS

 

MOB BEHAVIOR

 

Model Size: Šírka NPCčka

Walk Speed: Rýchlosť kráčania

Run Speed: Rýchlosť behania

Fly Speed: Rýchlosť Lietania

 

Respawn Timer: Po zabití sa NPC respawne za:

 

MOB STATS

 

Armor: Určuje Armor NPCčka Mana: Určuje manu NPckčka

Health Min: Určuje min. HP Max: Určuje max. HP

Level Min: Určuje min. level Max: Určuje max. level

 

MOB ATTACK STATS

 

Damage Min: Určuje min. DMG Max: Určuje max. DMG

Speed: Určuje rýchlosť útoku napr: 1000 (udrie raz za 1 sec)

 

MOB RESISTS

Snad nemusím dodávať?

Holy Fire

Nature Frost

Shadow Arcane

 

MOB NPC OPTIONS

 

Gossip: Určuje či sa s NPC dá rozprávať. resp: NPCčko vas pri kliknutí pozdraví

Vendor: Určuje či NPC môže predávať itemy

Armorer: Určuje či NPC môže opravovať veci

Innkeeper: Určuje či si môžete u NPC nastaviť house (Hearthstone)

Banker: Určuje či NPC bude BANKÁR

Auctioneer: Určuje či NPC bude Aukcionér

Stable: Určuje či si môžete u NPC odložiť peta

Guild Bank: Určuje či NPC bude Guild Banker (Aspoň tak som to pochopil :D)

 

MOB LOOT

 

Money: Určuje koľko peňazí z NPCčka spadne.

 

3. krok

Teraz NPC musíme stiahnuť a dostať do DB.

Úplne na spodku kliknite na SUBMIT.

Potom sa vám otvorí CHARACTER INFO a DOWNLOAD.

Kliknite na DOWNLOAD a zvolte MANGOS.

Keď NPC stiahnete otvorte si QUICE.

Prihláste sa do DB.

Potom zvolte ITEM a následne SCRIPT.

Do horného riadku vložte obsah súboru ktorý ste stiahli.

Následne kliknite na EXECUTE.

HOTOVO...

Ak vám to nefunguje alebo neviete čo ďalej napíšte mi na: ICQ: 342-399-543

SKYPE: srnec97

r78gt2g9w2s6x5uvn3f8ky6macuwmwq3.jpg

Prosím komentujte :)

Edited by Shiro
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosím komentujte :)

 

Měl by jsi přidat pro jakou verzi to je, pro jaký emulátor to je, co dělat s tím když to někomu hodí error apod , pak bys možná dostal +1 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měl by jsi přidat pro jakou verzi to je, pro jaký emulátor to je, co dělat s tím když to někomu hodí error apod , pak bys možná dostal +1 ;)

 

Jo, doplním... A čo sa týka Emu si snáď domyslí každý ne? (resp: Sekece)

Upravené + Na riešeniach problémov bude makať večer keď znovu nahodíme server :) (resp: Nepamätám si aké tam boli problémy)

Edited by Shiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže... Tu nájdete kompletný návod ako si vytvoriť NPC pre noobov :)

 

 

Mne sa zdá, že noob si ty keď robíš NPC cez "noob" web aplikáciu, pán dokonalý..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne sa zdá, že noob si ty keď robíš NPC cez "noob" web aplikáciu, pán dokonalý..

 

Angelo je to navod pro začatečniky tak se zklidny kdo řikal že to děla přes to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angelo je to navod pro začatečniky tak se zklidny kdo řikal že to děla přes to

 

 

On nazval začiatočníkov noobmi, ja kľudný som, len sa mu snažím vysvetliť, že keď sa to niekto učí nemusí byť za každú cenu noob, tak si svoje rady nechaj pre ľudí bez rozumu, mne radiť nemusíš, som dosť inteligentný na to, aby som vedel čo povedať mám a čo si ozaj myslím.

 

Konieckoncov vidím ho prvý krát na fóre a už tu bude * do noobov, takých expertov tu netreba. V mojich témach som nikdy nenazval začiatočníkov noobov aj keď som mal X možností, proste je to smrad, ktorý našiel wow-v stránku a teraz je z neho expert.

Edited by bLuma
mluv slušně!!!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On má i možná trochu pravdu, já jsem s tím začínal a vlastní NPC jsem dal dohromady i sám, návod jsem nepořeboval. Nic těžkého na tom není. Jestli si neumí to NPC vytvořit, i když je začátečník, tak je to neco jako "noob". Kdyby se tomu chvíli věnoval to NPC by dohromady dal.

Říkam jen muj názor

Edited by Usak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja, tak neviem prečo ma furt bombardujete! Je to diskusné fórum, tak hovorím čo si myslím ..

 

P.S.: deti, nezabudnite mi dať -rep, pretože sa vám môj názor nepáči *wink

Share this post


Link to post
Share on other sites

podla mna je to o mnoho lepsie pisat cez nieco ako je Quice ci tato stranka lebo nahodou sa dakde zmilite a mozete hladat chybu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja, tak neviem prečo ma furt bombardujete! Je to diskusné fórum, tak hovorím čo si myslím ..

 

P.S.: deti, nezabudnite mi dať -rep, pretože sa vám môj názor nepáči *wink

 

Ne... Je ti -rep dávať nebudem :P

Koniec koncov máš pravdu...

Ale to ''noobov'' Som nemyslel zle ver mi :)

Edited by Shiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja, tak neviem prečo ma furt bombardujete! Je to diskusné fórum, tak hovorím čo si myslím ..

 

P.S.: deti, nezabudnite mi dať -rep, pretože sa vám môj názor nepáči *wink

 

Ach jo ja se nechcu hadat jen říkam že se něco hodi ok no ale těd si myslím že i přes to je něco rychlejiho třeba nemate na quice tak dete na wow-v.com a udělate to tam a pak to jen pošlete na email a doma to nahrajete do db

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach jo ja se nechcu hadat jen říkam že se něco hodi ok no ale těd si myslím že i přes to je něco rychlejiho třeba nemate na quice tak dete na wow-v.com a udělate to tam a pak to jen pošlete na email a doma to nahrajete do db

 

 

Keď som sa tomuto ešte venoval, tak som ani jeden jediný item ani nič podobné cez tú stránku neurobil a urobil som toho sakra veľa, takže to pomalé nie je, ak sa človek dostane do cviku tak je to brnkačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keď som sa tomuto ešte venoval, tak som ani jeden jediný item ani nič podobné cez tú stránku neurobil a urobil som toho sakra veľa, takže to pomalé nie je, ak sa človek dostane do cviku tak je to brnkačka.

Dobre ale najdú sa ludia čo to proste nevedia xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne sa zdá, že noob si ty keď robíš NPC cez "noob" web aplikáciu, pán dokonalý..

Angelo, ty ses tu začal navážet první. On udělal návod na NPC pro začátečníky, jen napsal pro "nooby", a ty hned pan dokonalí, co třeba uznat snahu, nebo mu slusne říci, aby to přepsal ? Zkus příště více koukat na to, jak se snaží a když se ti něco nelíbí, aspoň to slušně podat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevim jak vy, ale ja delam teda npc pres sql dotaz ze si je pisu sam skritpem nedelam ty blbosti jako quice, webprohlizec staci to trochu umet a je to v pohode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazdy z vás ma v podstate pravdu je to urobene všetko pre ine emu ak si to cete urobit pre emu **0102** tak si to musite urobit ces Navicat,Quice,SQLylog ale toto je v podstate pomocka pre ascent,arcemu,mangos ...

 

nevim jak vy, ale ja delam teda npc pres sql dotaz ze si je pisu sam skritpem nedelam ty blbosti jako quice, webprohlizec staci to trochu umet a je to v pohode :)

 

No :) nwm nwm ci ti niekdo toto uveri :) ze si pametas kazdu tabulku vsetko :) , ale necham to na tebe

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

.npc add ID(to které sis zvolil nazačátku při tvorbě)

to som skušal dalo mi to niaku humanku z defias :mellow:

 

edit: som to v v hre dal takto .npc add 90001

Edited by mishian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×