Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Eessencia

[Univerzální návody] na vytvoření a obsluhu serveru

Recommended Posts

NecroVisioN ked otvorím Sqlyog a idem dat connected tak mi piše že

ERROR NO. 2003

Can´t connectet to MySqL server on localhost(10061)

čo mam robit? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Píše ti to že sa nemôže pripojiť na tvoj localhost server máš pravdepodobne zlé napísané prihlasovacie údaje skús si to ešte raz pozrieť

Share this post


Link to post
Share on other sites

nevieš čo mam robit? zaregistroval som sa na stranke myslq ale tam slo viplnit len heslo a email ale prihlasovacie heslo nie a ked otvorim SQLyog furt to nejde nvm mozno to pišem zle alebo čo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš nainstalovanej MySQL?a nakonfigurovanej?

Jestli ti to nejde,zkus odinstalovat a nainstalovat znova MySQL nebo nakonfigurovat znova..


Doplněno:

On myslel přihlašovací údaje MySQL,ne?Když instaluješ a konfiguruješ MySQL,tak tam zadáváš jaký chceš jméno,heslo,atp..

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

poviem to takto som noob :D a neviem jak to mam konfigurovat nainstaluval som ho uz 2 krat a furt nic

 

tak teda do Username som zadal lubovolne meno tak ze?

do password heslo

port mam 3306

a MySLQ host addres tam mam localhost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co máš za Windows,pokud máš Win?

Jestli máš třeba Win 7,tak dej do "Startu" vyhledávání dotazu "MySQL".. A pak spusť "MySQL Server Instance Config Wizard" .. Nebo to najdi i jinde,teď nevím :D

A to spusť,to je konfigurace,tam nastavíš pár věcí.. Tady máš přeci na WS spoustu návodů jak nakonfigurovat MySQL,viz. Google...


Doplněno:

Takže.. Nechceš pomoct skrz program "TeamViewer" ? .. Znáš?

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo,dobře..A nedělej ty double-posty nebo tě tu někdo zkamenuje! :mid_sword:


Doplněno:

Pošli mi údaje + heslo Soukromou zprávou ..

Edited by Shadowhack
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ja nevím... nahral sem vše jak to je udelane v tom videu a napsane v infu proc mi furt pada ten mangosd.exe a realmd.exe??

Edited by lukomet

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrý den spoluobčané na ws

mám zde chybu v kompilaci s scriptdev :(

zde je fotka

http://img189.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img189/2044/beznzvuhm.png&via=mupload

 

prosím jak by se to dalo opravit a nebudte hned na mě zlý pokud by někdo mohl tak kontakt skype

bendik88

a přes team viewer to nějak pokusit opravit

mám verzi 2.4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejdřív zkompiluj mangos, pak teprve scriptdev. Nutno podotknout, že musí být kompilovaný ve stejných režimech (například win32 release). ScriptDev musí být s tím 2.4.3 mangosem kompatibilní. Pokud to tak máš a dělá ti to stále, nejspíš to máš na blbým místě. Čti soubor README u ScriptDevu.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejdřív zkompiluj mangos, pak teprve scriptdev. Nutno podotknout, že musí být kompilovaný ve stejných režimech (například win32 release). ScriptDev musí být s tím 2.4.3 mangosem kompatibilní. Pokud to tak máš a dělá ti to stále, nejspíš to máš na blbým místě. Čti soubor README u ScriptDevu.

 

 

díky za tvoji odpověd první jsem dělal mangos ale dobře děkuji.

 

stále to hází tu chybu nevím čím to je prosím mohl by ses mi ozvat na skype bendik88 ?

Edited by NecroVisioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim potřeboval bych poradit dostal jsem se na konec návod bezvadní , ale problém je v tom že číslo revize mám Revision 11412..... tak jsem házel do mangose updaty a ty končí na 11376. Hledal jsem na fóru další updaty , ale nepovedlo se mi nic najít tak pokud jsem blbě koukal tak mi prosím někdo pošlete link kde seženu nový updaty nebo jestli mám začít dělat server znova se starší revizí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to že je revize třeba 11412 a poslední updaty sou 11376 nevadí... né každou revizi vychází nové orpavy do Databáze. Takže zkus spustit server ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak jsem spustil realmd v poho , ale mangos spadnul v server logu napsal tohle

2011-05-03 15:41:11 ERROR:Cannot connect to world database 127.0.0.1;3306;mangos;root;root

 

když se nemůže připojit tak mě napadá že bych měl jedině blbě přepsanej config ale mám pocit že ten je dobře.... když tak zkusim ho tam dát znova original a přepsat znova jestli tam nemam něco blbe... nebo napadá tě ještě něco jinýho čim by to mohlo být?

 

no tak jsem změnil mangos.conf

 

a teďkon to pro změnu píše tohle

 

 

 

2011-05-03 15:53:39 Using configuration file mangosd.conf.

2011-05-03 15:53:39 World Database: 127.0.0.1;3306;root;root;mangos, total connections: 2

2011-05-03 15:53:39 MySQL client library: 5.1.49

2011-05-03 15:53:39 MySQL server ver: 5.5.11

2011-05-03 15:53:39 MySQL client library: 5.1.49

2011-05-03 15:53:39 MySQL server ver: 5.5.11

2011-05-03 15:53:39 ERROR:SQL: SELECT required_11385_01_mangos_creature_template FROM db_version LIMIT 1

2011-05-03 15:53:39 ERROR:query ERROR: Unknown column 'required_11385_01_mangos_creature_template' in 'field list'

2011-05-03 15:53:39 ERROR:The table `db_version` in your [WORLD] database indicates that this database is out of date!

2011-05-03 15:53:39 ERROR:

2011-05-03 15:53:39 ERROR: [A] You have: --> `11348_01_mangos_spell_bonus_data.sql`

2011-05-03 15:53:39 ERROR:

2011-05-03 15:53:39 ERROR: You need: --> `11385_01_mangos_creature_template.sql`

2011-05-03 15:53:39 ERROR:

2011-05-03 15:53:39 ERROR:You must apply all updates after [A] to to use mangos with this database.

2011-05-03 15:53:39 ERROR:These updates are included in the sql/updates folder.

2011-05-03 15:53:39 ERROR:Please read the included [README] in sql/updates for instructions on updating.

Edited by NecroVisioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

viz. první post -> Vše je psané tak, že se to dá použít u jakéhokoliv patche, jen s použitím příslušné revize a databáze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam je napisane download server.... a v tom 3, 4, 5 mam stiahnut vsetky co tam su alebo iba 1 s toho?

 

Pošle my niekto link tych 3 poslednych veci z toho: download server... tie prve 2 mam ale tie dalsie tri neviem ani nahodov... nerozumiem tohu ci to mam stiahnut vsetko alebo iba cast... pls pomoze my niekto....?

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu mam taky problem... išiel som podla toho ako tam to je napisane ale mne nejde otvorit visual c++ 2008... mam ho nainstalovany a vsetko ale ked ho otvorim tam my nabehne chyba...

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu mam taky problem... išiel som podla toho ako tam to je napisane ale mne nejde otvorit visual c++ 2008... mam ho nainstalovany a vsetko ale ked ho otvorim tam my nabehne chyba...

obdivuju jak nadhernej popis problemu´s vyplodil - preinstaluj si to nebo to registruj pokud nemas a ta chyba je o tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×