Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Eessencia

[Univerzální návody] na vytvoření a obsluhu serveru

Recommended Posts

1. Nepochopím jak někdo může napsat "Mi" s "y" .. :sleeping:

2. Když už nic jinýho tak si to hoď do překladače -> Unable to find a volume for file extrasion. Pleas verify that you proper permission. Znamená, že se nepodařil najít svazek pro soubor extrasion (nevím co je ..). Prosím zkontrolujte zda máte správné povolení.

3. Hrůza, Hrůza, Hrůza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ani tu chybu neumíš opsat. Správně ta chybová hláška zní: "Unable to find a volume for file extraction. Please verify that you have proper permissions."

Když si tohle vygooglíš, zjistíš že nejsi sám a určitě ti nějaký forum pomůže..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mám tu menší problém :/...

Keď kompilujem scriptVC90.sln (vo Visual C++ 2008 Expres Edition) ako je v návode, tak mi nabehne

 

1>ScriptDev2 - 2262 error(s), 0 warning(s)

========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

Mám stiahnutý ten čo je v návode. Môže to byť tým, že SD2 nie je kompatibilný s MaNGOSom?

Ak hej, neupnete mi sem prosím niekto kompatibilný SD2 pre 3.3.5a? Bol by som moc vďačný. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Môže to byť tým, že SD2 nie je kompatibilný s MaNGOSom?

Ak hej, neupnete mi sem prosím niekto kompatibilný SD2 pre 3.3.5a? Bol by som moc vďačný. :)

3x hadej

 

nechces to nahodou stahnout primo od SD2 pro tvoji revku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

3x hadej

 

nechces to nahodou stahnout primo od SD2 pro tvoji revku :D

 

Tak našiel som asi tak kde hľadať (http://scriptdev2.svn.sourceforge.net/viewvc/scriptdev2/?sortdir=down&pathrev=), no mám ešte jednu otázočku k tomu: ako mám vôbec zistiť tie pošahané číslá (myslím tým čísla revízií)?... Ja som, čo sa týka tohto, lajk xD...

 

tak už nič netreba už všetko ide :)... Len jedna vec ešte xD... všetci mobovia sú "žltý" a keď na nich zaútočím, tak si ma ani nevšimnú :D....čo s tým?

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak už nič netreba už všetko ide :)... Len jedna vec ešte xD... všetci mobovia sú "žltý" a keď na nich zaútočím, tak si ma ani nevšimnú :D....čo s tým?

 

Vypni server a začni se zajímat o programování a databáze, prostě si to dokoumej sám panobože, kam ten svět spěje?

 

K problému:

Sice se ve WoWku už delší dobu neorientuju, ale není to špatnou frakcí NPCček?

Edited by Fiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vypni server a začni se zajímat o programování a databáze, prostě si to dokoumej sám panobože, kam ten svět spěje?

 

K problému:

Špatná frakce NPCček?

 

o programovanie sa zaujímam, no nie o C++...okrem toho ten server som spravil len pre vlastné potreby a nie preto, že chcem spustiť niekde server... Zase taký pako nie som ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o programovanie sa zaujímam, no nie o C++...okrem toho ten server som spravil len pre vlastné potreby a nie preto, že chcem spustiť niekde server... Zase taký pako nie som ;)

 

Dobře, vypadáš vyrovnaně. Musím připomenout že se o to nezajímám (už), ale může to být

a) špatnou revizí (chyba od vývojářů, musíš si to někde fixnout)

B) špatnou databází (špatně nastavený factiony)

Edited by Fiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobře, vypadáš vyrovnaně. Musím připomenout že se o to nezajímám (už), ale může to být

a) špatnou revizí (chyba od vývojářů, musíš si to někde fixnout)

B) špatnou databází (špatně nastavený factiony)

 

jop....tak ja sa s tým trochu pohrám :)...zatiaľ ďakujem :)

 

tak už to ide :)...

ešte jedna otázočka (snáď posledná) Týka sa BG.

Tie sa musia nejakým spôsobom zapnúť? Lebo keď sa chcem lognú do, napr. WSG, tak tam jednoducho nemám žiadnu ponuku...

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne sa naskytol problém. Keď som to chcel spraviť do zložky ACID tak mi nenašlo tú aplikáciu, cez ktorú som to mal otvoriť. V resp. mi to nenašlo. Pomôže mi s tým niekto? Už som to skúšal aj inštalovať, ale nenašiel som to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mne sa naskytol problém. Keď som to chcel spraviť do zložky ACID tak mi nenašlo tú aplikáciu, cez ktorú som to mal otvoriť. V resp. mi to nenašlo. Pomôže mi s tým niekto? Už som to skúšal aj inštalovať, ale nenašiel som to.

co si chtěl spravit do složky ACID? pořád nechápu co potřebuješ pomoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

co si chtěl spravit do složky ACID? pořád nechápu co potřebuješ pomoct

 

No vo video návode ukazoval ako skopíroval link jednej adresi, a potom to otvoril cez program tortoise SNV v prázdnej zložke. No ale mne to nenašlo. Mal som tam mať v možnostiach, že otvoriť cez torotise SNV ale nebolo to tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravím mam malou prozbu nevim si rady s SD2 při kompilaci mi to píše

ScriptDev2 - 1 error(s), 0 warning(s)

========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

 

prosím přivítám každou dobrou radu dík moc

Edited by argonias

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám trušku problém. Riadim sa presne podľa návodu a zasekol som sa na ,, Přikompilování ScriptDev2 ,, kompilácia MaNGOSE prebehla v poriadku no ale ked som išiel kompilovať SD2 v zlozke src/bindings/WTF ? žiadna zložka ako scriptdev2 tu není.

Pokiaľ sa pýtaťe či som si stiahol ,, ScriptDev2 (MaNGOS scripty) -> http://scriptdev2.svn.sourceforge.net/ ( je zde možnost vyhledat si i starší revize, stáhneme po kliknutí na Download GNU Tarball ) ,, Áno stiahol, a áno vložil som rozbalený súbor do zlozky src/bindings. V podstate ked sa snažím otvorit priečinok ScryptDev2 cez Visual C++ studio takým istým sposobom ako aj u MaNGOS, ten priečinok tam neni, a neni tam ani ziadny VC90 ako je u MaNGOS.

Vedel by mi niekto poradit čo s tím ?

Vopred Ďakujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám trušku problém. Riadim sa presne podľa návodu a zasekol som sa na ,, Přikompilování ScriptDev2 ,, kompilácia MaNGOSE prebehla v poriadku no ale ked som išiel kompilovať SD2 v zlozke src/bindings/WTF ? žiadna zložka ako scriptdev2 tu není.

Pokiaľ sa pýtaťe či som si stiahol ,, ScriptDev2 (MaNGOS scripty) -> http://scriptdev2.svn.sourceforge.net/ ( je zde možnost vyhledat si i starší revize, stáhneme po kliknutí na Download GNU Tarball ) ,, Áno stiahol, a áno vložil som rozbalený súbor do zlozky src/bindings. V podstate ked sa snažím otvorit priečinok ScryptDev2 cez Visual C++ studio takým istým sposobom ako aj u MaNGOS, ten priečinok tam neni, a neni tam ani ziadny VC90 ako je u MaNGOS.

Vedel by mi niekto poradit čo s tím ?

Vopred Ďakujem.

Tu složku si tam vytvoříš a stažené scriptdev2 do něj extrahuješ, co je na tom k nepochopení?

Je taky možné, že MaNGOS změnil scriptovací systém, ale o tom silně pochybuju, problém bude mezi monitorem a židlou :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokiaľ sa pýtaťe či som si stiahol .... http://scriptdev2.svn.sourceforge.net/

POZOR! Je ti jasný, že stahuješ starou verzi? Repozitář na SourceForge už nepoužívají asi 8 měsiců.

Aktuální repozitář je zde: https://github.com/scriptdev2/scriptdev2

Stahuj zde: https://github.com/scriptdev2/scriptdev2/zipball/master

 

Uvnitř toho ZIPu najdeš třeba složku pojmenovanou scriptdev2-scriptdev2-e04ba00, tak to prostě rozbal, přejmenuj tu složku na scriptdev2 a zkopíruj do složky src/bindings/

Pak otevři src/bindings/scriptdev2/scriptVC90.sln (pokud máš Visual C++ 2008)

nebo src/bindings/scriptdev2/scriptVC100.sln (pokud máš Visual C++ 2010)

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu složku si tam vytvoříš a stažené scriptdev2 do něj extrahuješ, co je na tom k nepochopení?

Je taky možné, že MaNGOS změnil scriptovací systém, ale o tom silně pochybuju, problém bude mezi monitorem a židlou :D

 

Asi to bude tím čo napísal Wolf Officious. Ked som stiahol ten scriptdev2 z URL co mas v navodu ... stahlo mi to 1 subor ktory sa snad nedal nicim otvorit.

Wolf Officious +1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi to bude tím čo napísal Wolf Officious. Ked som stiahol ten scriptdev2 z URL co mas v navodu ... stahlo mi to 1 subor ktory sa snad nedal nicim otvorit.

Wolf Officious +1

No, ono je to hlavně tím, že se ti to z toho starýho repozitáře (asi) uložilo jako scriptdev.tar a má to být scriptdev.tar.gz. Pak rozbaluješ z GZ ten TAR a nakonec rozbalíš TAR, kde je složka s tím obsahem. Stejně by ti to ale na novém MaNGOSU nefungovalo, protože je to outdated (starý).

 

Používej ten novej repozitář na githubu a bude to v pohodě.

 

BTW, NecroVisioN: Měl bys to téma asi aktualizovat. :blink:

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry že znova otravujem ;) ale vyskytol sa další problém. SQLyog hlási chybu ,, Error No. 2003 cant connect to MySQL server on localhost (10061)pri vytváraní nového pripojenia. To isté mi hlási Navicat.

Za akékoľvek odpovede k tejto téme budem vďačný.

 

EDIT: vyriesené :rolleyes:

Edited by anonympunkac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím všechny

 

Vytvořil jsem si server podle návodu, který napsal NecroVisioN, Server log je bez chyb, realmlist mam nastavený ale když se chci přihlásit na vytvořený účet tak se mi to sekne na "Authenticating", anebo hodi disconnect.

 

Jestli někdo víte co s tím, prosím poraďte mi. Předem děkuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím všechny

 

Vytvořil jsem si server podle návodu, který napsal NecroVisioN, Server log je bez chyb, realmlist mam nastavený ale když se chci přihlásit na vytvořený účet tak se mi to sekne na "Authenticating", anebo hodi disconnect.

 

Jestli někdo víte co s tím, prosím poraďte mi. Předem děkuji.

 

 

Prva zkus vypnout firewally,resp. antivirak cely,me to norton taky nechtel pustit,nevim jak ostatni systemy. A realmlisty mas nastaveny v DB i klientu ??? Pokud ne ucin tak a melo by to jet......cuzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×