Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Eessencia

[Univerzální návody] na vytvoření a obsluhu serveru

Recommended Posts

Hmm... Dal tam svoji adresu (90.176.104.93), já přepsal realmlist, ale stejně to nejede. Napíše to unnable to connect. Firewall má vypnutý. Tak co teď?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Dal tam svoji adresu (90.176.104.93), já přepsal realmlist, ale stejně to nejede. Napíše to unnable to connect. Firewall má vypnutý. Tak co teď?

a vis jiste ze ta ip je verejna?(ma ji jen on) protoze jestli ne tak musite pres hamachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vis jiste ze ta ip je verejna?(ma ji jen on) protoze jestli ne tak musite pres hamachi

My právě jsme přes hamachi, ale pořád mi to píše že se nemůžu připojit :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak 1. musite mit v hamachi zelenou hvezdu nebo modrou sipku

2. oba vypnete firewall

3. oba zkuste ping test v hamachi (pravym na jmeno a kliknout na ping) kdyz bude odezva zkontrolujte jestli ste zadavali dobrou ip a kdyz bude psany vyprsel casovy limit tak je problem v hamachi (reinstal mozna pomuze) a nebo ma ten komu to nejde zmerit blokly porty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jžš !! člověk chce konečne udelat server , a tak čtu , čtu a jak dojdu ke MySql tak hnet první downloader nejde (Ani drhý :( pro 32bit ) tak to prosim uprav :feminist_en:

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jžš !! člověk chce konečne udelat server , a tak čtu , čtu a jak dojdu ke MySql tak hnet první downloader nejde (Ani drhý :( pro 32bit ) tak to prosim uprav :feminist_en:

Opraveno, a přemýšlej taky trochu sám? to je tak těžký napsat do google "mysql download" ??

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím vás tu žiadavam vás o pomoc čital som viac fór ale nikde som nenašiel riešenie. Mám chybu po spustený mangosd.exe

ked otvorim Server.log vidím toto:

...

2010-12-27 11:13:59 MySQL client library: 5.1.49

2010-12-27 11:13:59 MySQL server ver: 5.5.8

2010-12-27 11:13:59 Realm running as realm ID 1

2010-12-27 11:13:59 Using World DB: UDB 0.12.1 (396) for MaNGOS 10904 with SD2 SQL for rev. 1913

2010-12-27 11:13:59 Using creature EventAI: ACID 3.0.4 - Final Release for Mangos (3.3.2 Client)

2010-12-27 11:13:59 Using DataDir ./

2010-12-27 11:13:59 WORLD: VMap support included. LineOfSight:1, getHeight:1, indoorCheck:1

2010-12-27 11:13:59 WORLD: VMap data directory is: ./vmaps

2010-12-27 11:13:59 ERROR:Map file './maps/0004331.map' is non-compatible version (outdated?). Please, create new using ad.exe program.

2010-12-27 11:13:59 ERROR:Correct *.map files not found in path './maps' or *.vmtree/*.vmtile files in './vmaps'. Please place *.map and vmap files in appropriate directories or correct the DataDir value in the mangosd.conf file.

 

Je zrejmé že je bud chyba v mangos.conf(kontroloval som ho žiadna tam neni) alebo mám inú verziu wow žeby nesedeli potom mapy mám 3.3.5a a mangos verziu 0.17 teda by to malo byt kompatibilne poda NEWS v mangosu ,dir mám nastavený dobre a zložky zmapami dbc a vmaps mám na svojom mieste takže neviem vobec identifikovať chybu . A skúšal som aj ad.exe verziu (4) Ak by ste mali nápady alebo poznali riešenie na moju chybu bol by som naozaj vďačný. Ďakujem.

Edited by lastusername

Share this post


Link to post
Share on other sites

musis dat vmapy k exe souborum pokud je nemas extractor je v mangos\contrib\vmap_extract_assembler_bin

mám, mam zložku vmaps medzi subormi exe. Ak myslis obsah zložky vmaps medzi exe subory tak to som neskúšal ale to je blbosť si myslím. ak si myslel to tak to oskúšam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

myslel sem slozku vmaps ale jak to vypada asi mas vmapy na spatnou revizi

muzes je vypnout v mangosd.conf

a tak ze prepises na

vmap.enableLOS = 0
vmap.enableHeight = 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ďakujem za pomoc chyba bola na mojej strane bola v verzii WOW 3.3.5 a 3.3.5a je dost velký rozdiel neuvedomil som si to.

 

Problém sa vyriešil ale vyskitol sa druhý pri zadany mena hesla sa zobrazí Patch required

press the restart button below to exit wow and download the patch. čo stým? chcem si už zahrať.Vopred Ďakujem

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

prepsal si realmlist na 127.0.0.1?

ano prepisal a je jedno čo napíšem ake meno heslo aj tak to napíše že chce patch ,už ma to nebavý stále volačo zle si pripadam ako totalne neschopný

 

 

ut to ide zrazu sa to prebralo nechápem. mna tu šlahne asi :D Ďakujem! ten pc si zomna musí robiť srandu stále

Edited by lastusername

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, rozjíždim server 2.4.3, už to skoro mám ale ve hře při výběru Realmu je problem, nejde se na něj připojit, najde ho ale nejde to viz. screeny

 

90731831.th.jpg

89667994.th.jpg

93953214.th.jpg

51874243.th.jpg

92048250.th.jpg

53826218.th.jpg

 

prosim o radu, nejsem si jistej ale asi bude stacit nová revize a databáze, poraďte pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle screenu se ale na něj připojíš. Akorát nemůžeš vytvořit novej character. Nevím jestli to bude tím, ale podle screenu Mangosu nemáš nahranou databázi, zkus stáhnout třeba UDB (musí sedět k revizi) a pak executnout do world databáze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle screenu se ale na něj připojíš. Akorát nemůžeš vytvořit novej character. Nevím jestli to bude tím, ale podle screenu Mangosu nemáš nahranou databázi, zkus stáhnout třeba UDB (musí sedět k revizi) a pak executnout do world databáze. :)

 

 

:D no to je prave to co nevim, nevim jakou databazi aby sedela k revizi , potrebuju vedet kterej presne mam stahnout

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D no to je prave to co nevim, nevim jakou databazi aby sedela k revizi , potrebuju vedet kterej presne mam stahnout

pouzi SVN nemas tam updaty kukni sa na NecroVisionove navody podla toho to na 100% zvladnes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednoduché riešenie

  • Zapneme hlavu
  • Použijem search riešilo sa to tu milión krát
  • Google Translate

Ale aby som nebol taký nahraj sql updaty na databázu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cawte,

Když pustim mangosd tk mi to vyhodi Microsoft Virtual Studio...

14631463chyba.jpg

Co s tim pls?

 

Teď mi to hodilo tohle 23152315chyba2.jpg

Edited by sathavik

Share this post


Link to post
Share on other sites

sathavik: Zkompiluj to znova, ale tentokrát jako RELEASE. Kompiloval jsi to pravděpodobně jako DEBUG. Chyba to ale vůbec není, jenom tomu výpisu očividně nerozumíš. Nic se neděje. Můžeš si v configu třeba i snížit log level, aby to nevypisovalo každý SQL execute/query, atd..

 

(a možná by nebylo na škodu vypnout VS dbg tools, ale to je na dlouhý povídání)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim, postupoval jsme presne podle navodu (aspon myslim :whistling: ) a kdyz uz mam pouze nahrat data sd2 pro mangos tak me to hodi :

Error occured at:2011-01-05 14:29:09

Line no.:4

Error Code: 1146 - Table 'mangos.scripted_areatrigger' doesn't exist

Nevite co stim ? diky za odpoved :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj mam menší problém vše co bylo v návodu i podle videa jsem opakoval 2x když mi to poprvé nešlo. A stále mi to hází při spuštení mangosd.exe problem. viz screen ale realmd.exe v klidu jak na videu.

post-10893-021723500 1294333467_thumb.jpgpost-10893-067529000 1294333474_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×