Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Fiki

[Hledám] Spoluhostitele

Recommended Posts

Koukam, ze se to tady rozjizdi nejak uplne mimo. Takze abych uvedl veci na pravou miru. Server je muj. Veskery SW na severu je legalni, vcetneho w2k3 Enterprise. Narazky na nelegalitu jsou opravdu hodne vtipne, kdyz se tady vsichni bavi o WOW emulatorech, coz je nelegalni samo o sobe. Doporucuju smazat cele forum a ti pokrytci at se zamysli hlavne sami nad sebou a legalitou svych OS a pritomnosti filmu a mp3 je jejich HDD.

 

Je to server radove za stovky tisic, takze nabidky na odkoupeni mi prijdou docela naivni :)

 

Komentare o stabilite window serveru snad radeji ani nebudu komentovat, je videt, ze ti lide to nevideli ani z jedouciho vlaku a nechapou, ze domaci plecka s cinskyma kondenzatorama a SIS chipsetem neni zelezo vhodne pro stabilni server.

 

Tak a tedka vazne. Asi asi kladete otazku, proc chci nekomu dat za naprosto smesny poplatek v podstate nijak neomezny vykon. Ono je to totiz vsechno trosku jinak.

 

Vytvarim herni portal a nabizim hosting za v podstate symbolicky poplatek PERSPEKTIVNIM projektum, ktere by se rozhodly stat se soucasti toho portalu. Co by to pro ne znamenalo?

 

-spolecna registrace (registrace do vasi hry pres muj portal)

-oficialni forum vaseho projektu by bylo na tom portalu (je to lehce modifikovane phpbb3.0, takze muzete mit klidne vlastni template, samozrejme prava pro adminy dle libosti....bylo by to na adrese stylu xxxx.cz/forum/vaseforum - coz neni nijak horsi, nez kdyz to ma vetsina lidi na hostingach stylu ic.cz)

-Portal nikdy nebude zasahovat do vasich webovek, ci do hry samotne, to je ciste vase zalezitost.

 

Co z toho budete mit vy?

a) hosting za smesnou cenu, DB atd... (bez ohledu na to, kolik vykonu budete potrebovat, pokud nekdo sezere 4 jadra a 8GB ram, je mi to jedno, podstatne je, aby ten projekt rostl. RAM se da klidne rozsirit na 256GB, misto ctyrjader by tam sly dat i nova sestijadra, takze je i kam vykonove rust)

B) zdarma forum a dalsi kravinky jako galerie, vyveska a podobne

c) tim ze je to hracsky portal, tak samozrejme vas projekt bude automaticky v komunite hracu, coz vam muze dost zvednout navstevnost

 

Co z toho mam ja?

 

Navstevnost pro muj portal. Hraci budou mit jak forum, galerie, tak dalsi funkce, ktere si myslim ze budou pro hrace MMO her velmi zajimave.

 

Proc chci prispevek na hosting? Abych oddelil zrno od plev a eliminoval patnactilety decka, ktery umaji pocit, ze kvalitni server se da udelat za dve hodiny a jejich nejvetsi know how je v tom, ze narozdil od konkurence nahraji updaty ne jednou mesicne, ale 2x.

Nejedna se o zadne kraceni dani, na tom, kdyz se par lidi slozi na hosting neni nic nelegalniho.

Pokud bych chtel vydelavat hostingem, tak nastavim uplne jiny model, hlavne takovy, aby se mi vratila ta prvni investice do HW, ktera nebyla mala. Btw, jak vite, ze bych to nedanil? To jste vestci?

 

Co je pro me idealni stav?

 

Kdy budu hostovat treba 10 zajimavych projektu, ktere jsou kvalitne vedeny (tzn predpokladam dospely GM team, ktery ma profesionalni pristup), rostou a dohromady zaplati hosting serveru a zaroven si vzajemne budeme generovat navstevnost.

 

Pokud by mel nekdo zajem o hosting bez spoluprace s portalem, tak se take muzeme nejak dohodnout, ale to uz me samozrejme bude zajimat zatez a traffic.

 

2xmat a zechy: Pokud mate za techto podminek stale zajem, tak napiste a treba se nejak dohodneme.

Edited by Demostenes
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro informaci, tento člověk je opravdu ten "kamarád" o kterém sem mluvil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, já nemám. A příště prosím o uvedení přímo důležitých informací, a ne nějaká Fikiho snůška hnoje o tom, jak hledají housing pro server.

Share this post


Link to post
Share on other sites

by ses divil co dokážou 15ti letý děcka... wow servery nejsou o věku, ale jak je vidět, tak ty o tom nic nevíš...

 

 

 

---- Moje Slova ----

Share this post


Link to post
Share on other sites

by ses divil co dokážou 15ti letý děcka... wow servery nejsou o věku, ale jak je vidět, tak ty o tom nic nevíš...

 

 

 

---- Moje Slova ----

čo dokážu?

velké reči a hovno z toho?

 

samozrejme sú aj taký čo niečo dokážu a dá sa snimi normálne pracovať ale takých je naozaj málo, s dospelím človekom je to úplne o niečom inom ale to vy ešte asi nechápete :rolleyes:

 

 

si zober také C# a C++ veľmi málo 15 Ročných to dokáže ovládať na úrovní ktorá je potrebná na vytvorenie niektorých vecí, to že dokážete nascriptovať bossa v céčku z teba C++ deva nerobí a zvlášť SD2 je ta lachšia vec, ale impletácie určítých herných mechaník do core to už začína byť trošku vačší level :mellow:

Edited by Absolution
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

velké reči a hovno z toho?

 

samozrejme sú aj taký čo niečo dokážu a dá sa snimi normálne pracovať ale takých je naozaj málo, s dospelím človekom je to úplne o niečom inom ale to vy ešte asi nechápete :rolleyes:

 

 

si zober také C# a C++ veľmi málo 15 Ročných to dokáže ovládať na úrovní ktorá je potrebná na vytvorenie niektorých vecí, to že dokážete nascriptovať bossa v céčku z teba C++ deva nerobí a zvlášť SD2 je ta lachšia vec, ale impletácie určítých herných mechaník do core to už začína byť trošku vačší level :mellow:

 

Nechci se vydávat za nějakou velkou skillu, ale myslím si že já umím opravovat a scriptovat celkem hodně věcí... Herními mechaniky myslíš co? Vehicly? A jinak, mohli by jsme stopnout OT co ty na to?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

samozrejme sú aj taký čo niečo dokážu a dá sa snimi normálne pracovať ale takých je naozaj málo, s dospelím človekom je to úplne o niečom inom ale to vy ešte asi nechápete :rolleyes:

 

 

Souhlas. Jedna se o naproste vyjimky, navic nejde jen o skill, ale i zodpovednost, spolehlivost, v pripade GM pak "nezkorumpovatelnost", nestranost.....Proste u lidi pod 20 totalni unreal. Proslo mi pod rukama hodne lidi a snad vsichni pod 18 drive ci pozdeji udelali nejake silene prusery. Nerikam, ze prusery nedelaji i starsi, ale to procento je vyrazne mensi. Naopak nejmene problemovi GM byli lide, kterym bylo pres 30. To neni nahoda.

 

Kolik uspesnych projektu v CR ma nactilety GM team? A tim myslim projekty, ktery bezi roky, maji zazemi, maji kvalitu, rozviji se, GM team je profi a nesupporti....Jednoducha odpoved, ANI JEDEN.

Edited by Demostenes
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

suhlasim s absolutionem a Demostenes presne to co tu popsali je svata pravda, ja sem to tu uz nekde psal, kazdej admin kterej to mysli vazne neveme do teamu dite

 

ojedinele se najdou lidi ktery maji mozna 15 ale chovej se normalne, da se snema pracovat a v klidku bavit :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím s váma, ale opravdu se najdou i vyjímky... Když sem začínal se serverem vzal sem Shadowhackera (cca 12. let) psal spisovně a myslím že byl v pohodě, navíc je aktivní dělá eventy, staví skákačky housy, podle logu nikdy nedal support ani sobě :) (teď mu je 14)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Myslím si, že komunita lidí po celém světě tímto měla chuť ukázat velkým korporacím (a jiným), že když se sejde pár lidí a baví je to, dokážou to co tyto korporace. I když jsme hodně po zadu, je neustále na čem pracovat a nikdy nedosáhneme úrovně oficiálních serverů...Kdyby jsme se všichni spojili, dokázali by jsme pracovat rychleji a efektivněji na zdokonalení emulátorů, databází, hratelnosti, etc...

Vzdycky se najde nekdo kdo na tom bude chtit vydelat a ostatni mu bude fuk, a vzdycky se budou lidi o vsem hadat takze se na nicem nedohodnou. To muzes rovnou chtit rovnost, volnost, bratrstvi, celosvetovej mir a jaderny odzbrojeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak už to ve světě bývá, každý může z prvního pohledu vypadat solidně a i tak se chovat. Nezáleží jenom na věku, ale většinou časem každý začne hrabat sám za sebe na vlastním písečku a bude si třeba na GM postu vydělat, tak dá support a může tomu člověku už být dále u ****** .

Share this post


Link to post
Share on other sites

by ses divil co dokážou 15ti letý děcka... wow servery nejsou o věku, ale jak je vidět, tak ty o tom nic nevíš...

 

 

 

---- Moje Slova ----

 

Řekl bych že spíš jde o svědomitý přístup a vlastní účet v bance. 15ti letý "hovada v oboru" sice existují, ale chybí jim rozhodnost, zdravej názor, zkušennosti (pro mě jsou to zobáci, co neviděli nikdy MS-DOS a říkají o něm že je to sračka)...

 

Jestliže to není o věku, tak proč do 15ti let ti nedaj brigádu? a i v tom věku je s tím problém. Nejvíc mě sere, když mi na server přijde totální děcko, nadává, dostane ban a pak si vylejvá svý děcký narušený ego někde na blogu, že můj server je debilní, dementní GMka, arogantní "přestárlej" admin a tak podobně.

 

Ale jak říkám, existují vyjímky. Nechtěl jsem se nikoho dotknout, ale někdy to s otevřeností bezduchých názorů opravdu přeháníte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlas. Jedna se o naproste vyjimky, navic nejde jen o skill, ale i zodpovednost, spolehlivost, v pripade GM pak "nezkorumpovatelnost", nestranost.....Proste u lidi pod 20 totalni unreal. Proslo mi pod rukama hodne lidi a snad vsichni pod 18 drive ci pozdeji udelali nejake silene prusery. Nerikam, ze prusery nedelaji i starsi, ale to procento je vyrazne mensi. Naopak nejmene problemovi GM byli lide, kterym bylo pres 30. To neni nahoda.

 

Kolik uspesnych projektu v CR ma nactilety GM team? A tim myslim projekty, ktery bezi roky, maji zazemi, maji kvalitu, rozviji se, GM team je profi a nesupporti....Jednoducha odpoved, ANI JEDEN.

..no vidíš, reaguju tu na posty aniž bych to dočetl celý a koukám že tys to vystihnul líp.. ;) Souhlasím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vzdycky se najde nekdo kdo na tom bude chtit vydelat a ostatni mu bude fuk, a vzdycky se budou lidi o vsem hadat takze se na nicem nedohodnou. To muzes rovnou chtit rovnost, volnost, bratrstvi, celosvetovej mir a jaderny odzbrojeni...

 

 

Pravdnou je, že jsem to trochu nadsadil. Jen mě štve, že jak to tady sleduju, spousta lidí se tu nedokáže na ničem pořádně shodnout. Každý má o tom jinou představu. Někdy je o své vlastní pravdě na tolik přesvědčen, že svůj názor vnucuje ostatním.

 

Myslím si, že se to ale do tohodle topicku nehodí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím s váma, ale opravdu se najdou i vyjímky... Když sem začínal se serverem vzal sem Shadowhackera (cca 12. let) psal spisovně a myslím že byl v pohodě, navíc je aktivní dělá eventy, staví skákačky housy, podle logu nikdy nedal support ani sobě :) (teď mu je 14)

 

 

Fiki,díky za pozitivní kritiku :-)

Rád se starám o hráče,server atp. Když sem totiž začínal s WoW,tak mi nikdo nepomáhal a ani nevím proč,ale baví mě pomáhat ostatním :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×