Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
SneakerXZ

Odstavení Hulákadla a WoWResource serverů

Recommended Posts

Hmm určitě by to chtělo clear protože je tady dost postů dementějšího rázu i to promazání uživatelů by nebylo tak špatný . A k registraci bych přiložil IQ test a tak pod 50 bych nepouštěl

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz dlhsi cas pozoruju jen jev nevim jestli to dela jen mne nebo i jinym uzivatelum fora,

 

 

forum je znacne pomalejsi jako ktomu bylo kdysi, vyhazuje to na mne eror s diskem neco takoveho refresh vzdy pomuze

 

 

nemuze bejt nejak zehlcena db forka?

 

nebo by to chtelo nejakej clean up

zmazat treba stare prilohy topici nekolik let treba 2 nebo vsichni potrebujete ty posty :-)?

 

Hej je to celé spomalené... Aj mne vyhadzuje ten Erorr refresh pomôze ale dosť ma * to spomalovanie..

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok to sem jen tak nahlas premyslel asi to byla blbost tak nic :-)

 

ale ten refresh toho hulakadla by se mnel nejak resit no, mozna i ten script na pingovani serveru a bylo by po problemu

 

treba ten ping 1x za tyden nebo nevim jak to tam je

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok to sem jen tak nahlas premyslel asi to byla blbost tak nic :-)

 

ale ten refresh toho hulakadla by se mnel nejak resit no, mozna i ten script na pingovani serveru a bylo by po problemu

 

treba ten ping 1x za tyden nebo nevim jak to tam je

 

Ping na servery mi příjde zbytečnej.. A hulákadlo by stačilo na index jako je to na native warezu např. Aby se to refreshovalo jen na indexu a ne pořád.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cron je script ,který umožňuje refresh hulákadla po určitém čase, v případě tohoto fóra je to každým klikem na cokoliv tady, vždy se refreshne hulákadlo.

 

To si pleteš potom co je Cron.

 

Pustil jsem tedy Hulákadlo pouze na hlavní stránce s tím, že výkřiky starší 10 dnů jsou automaticky mazány. Stejně se nikdo nehrabe v historii a je zbytečné to ukládat do databáze.

 

Mohl bys mi Wladass-i zase poskytnout report zatížení?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přemýšlel jsem o externím pingeru na servery. Můžu se pokusit něco vymyslet. Třeba jednoduchej pingující program co by na základě dat z MySQL vyhazoval zpět do MySQL výsledky. WSS by pak jen házelo data IP:port do tý vzdálený DB, na základě čeho by po sléze pinger pracoval a vyhazoval zpět do DB výsledky.

Edited by Wlk Wlezley

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si pleteš potom co je Cron.

 

Pustil jsem tedy Hulákadlo pouze na hlavní stránce s tím, že výkřiky starší 10 dnů jsou automaticky mazány. Stejně se nikdo nehrabe v historii a je zbytečné to ukládat do databáze.

 

Mohl bys mi Wladass-i zase poskytnout report zatížení?

 

Jj pustím to a pak ti to pošlu.

 

 

Přemýšlel jsem o externím pingeru na servery. Můžu se pokusit něco vymyslet. Třeba jednoduchej pingující program co by na základě dat z MySQL vyhazoval zpět do MySQL výsledky. WSS by pak jen házelo data IP:port do tý vzdálený DB, na základě čeho by po sléze pinger pracoval a vyhazoval zpět do DB výsledky.

 

Pinger by se mohl uplně smazat,bohatě by stačilo zda je server online/offline po 10 minutách dotazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pinger poběží už jinde. Clou posktnul hosting a dnes to tam nasadím a vše zas pofrčí jako dřív.

 

Wladass: Dík.

 

Nechápu jak bys chtěl zastoupit funkcionalitu pingeru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahájil jsem monitoring + jsem tě přehodil na jiný server,který je stavěn na tyto individuální případy.

Já osobně bych byl pro kompletní předělání wss, at už z pohledu admina nebo uživatele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Život je změna, chce to nějaké oživení tady. Bylo tu dost návrhů na zlepšení, tak z toho něco využít.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsem pro přechod na jiný hosting. Je plno hostingů v české republice, kteří mají kvalitní zázemí a jsou levné.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wladass : Ten monitoring je někde veřejně přístupnej? Pokud ne, mohl by jsi ho poskytnout alespoň mě? :-)

 

Jinak přechod na jiný hosting není zas tak jednoduchá věc. Je to hodně práce a já už hosting chtěl poskytnout ale není čas přejít na lepší :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak môžem poznamenať "prechod na iný hosting" nič nerieši a hned poviem aj prečo...keď raz script zaťažuje server tak ho bude zaťažovať aj na inom hostingu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak môžem poznamenať "prechod na iný hosting" nič nerieši a hned poviem aj prečo...keď raz script zaťažuje server tak ho bude zaťažovať aj na inom hostingu...

 

Konečně to někdo pochopil, kecy o tom jak je station špatnej.. hostujeme vetší a rozsáhlejší weby než je tohle a taky jsou zákazníci spokojeni..Ale co , každého názor..

 

Clou : ne není přístupný, resp. já ho neuvolním nikomu kdo by ho mohl zneužít.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taky si myslim ty crony by zatezovali hosting i jinde, preci jen takovej PING na nekolik stovek serveru uz neco udela, a taky ten refresh hulakadla kdyz se loadoval na kazdy strance fora na indexu to staci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak môžem poznamenať "prechod na iný hosting" nič nerieši a hned poviem aj prečo...keď raz script zaťažuje server tak ho bude zaťažovať aj na inom hostingu...

To sice jo, ale já jsem schopen ho třebas uhostovat v pohodě. Mám 4p desku osazenou Intel Xeon (každý po 3,5 GHz) a 60 GB ram (zatím)a myslím, že to problém dělat nebude.

 

Konečně to někdo pochopil, kecy o tom jak je station špatnej.. hostujeme vetší a rozsáhlejší weby než je tohle a taky jsou zákazníci spokojeni..Ale co , každého názor..

 

Clou : ne není přístupný, resp. já ho neuvolním nikomu kdo by ho mohl zneužít.

Station je špatnej... Z hostingů je nejlepší Active24.cz nebo Tele3 ;)

Edited by bLuma
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sice jo, ale já jsem schopen ho třebas uhostovat v pohodě. Mám 4p desku osazenou Intel Xeon (každý po 3,5 GHz) a 60 GB ram (zatím)a myslím, že to problém dělat nebude.

 

 

Station je špatnej... Z hostingů je nejlepší Active24.cz nebo Tele3 ;)

 

A? Zdá sa ti že nieje spokojný zo Station? Keby nepol tak už ide preč myslím že má dosť výhodnú cenu a ešte keď prihliadnem na to že tam je jeden dobrý človek čo tam pracuje tak ako dobrá ponuka

To že máš Xeony a 60GB ram nič nemení na veci že ten script bude zaťažovať nadmieru server a ako posledné to že ty poznáš len Active24.cz a Tele3 ťa neoprávňuje povedať že Station je zlý webhosting

až budeš mať ty 22 serverov a dokážeš to čo oni potom môžeš vravieť že je zlý ...A ako posledné to že máš server nemení nič na veci že ti raz vyprší konto a ty ten server mať už nebudeš a potom sa bude WoWResource musieť znova vracať na ten **** Station :)

Dúfam že sa ti tu pekne vyjadria aj k tej tvojej samochvále aký máš server ešte povedz že hostovaný v CZ

 

//EDIT ešte aby som dodal tu sa preberalo riešenie problému z webom nie hostingom! Lebo Station len upozornil na problém...a nie to že ty máš 60GB RAM a neviem čo ešte

Edited by Jamira
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A? Zdá sa ti že nieje spokojný zo Station? Keby nepol tak už ide preč myslím že má dosť výhodnú cenu a ešte keď prihliadnem na to že tam je jeden dobrý človek čo tam pracuje tak ako dobrá ponuka

To že máš Xeony a 60GB ram nič nemení na veci že ten script bude zaťažovať nadmieru server a ako posledné to že ty poznáš len Active24.cz a Tele3 ťa neoprávňuje povedať že Station je zlý webhosting

až budeš mať ty 22 serverov a dokážeš to čo oni potom môžeš vravieť že je zlý ...A ako posledné to že máš server nemení nič na veci že ti raz vyprší konto a ty ten server mať už nebudeš a potom sa bude WoWResource musieť znova vracať na ten **** Station :)

Dúfam že sa ti tu pekne vyjadria aj k tej tvojej samochvále aký máš server ešte povedz že hostovaný v CZ

 

//EDIT ešte aby som dodal tu sa preberalo riešenie problému z webom nie hostingom! Lebo Station len upozornil na problém...a nie to že ty máš 60GB RAM a neviem čo ešte

Vše je to o tom umět nastavit hostingové skripty...

Mimochodem, server mi patří, nemám ho pronajatý a hostuji ho doma. Takže peníze jent tak nedojdou...

 

No a k tomu tvrzení, že je zlý, mohu říct to, že jsem měl hodně zákazníků, kteří na station hostovali a stěžovali si na něj. U tele3 a u Active24 vím, že jsou dobří, pretože mám u nich zkušenosti. Je to můj názor a nepokoušej se mi ho vyvracet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa ho ani nebudem pokúšať ale keď si už pritom...server hostujem doma

Keď si to zoberieš toto fórum ma odhadujem 2000UIP za deň a vieš si predstaviť že na to treba aspoň 1Gbps linku aby to poriadne šlapalo

A viem že zohnať 1Gbps linku domov je naozaj problém ako Dowinlaod 180Mbps to dneska nieje problém ale upload to už je iné

To že je station zlý je názor každého ale ok je tu jedna osoba čo v Station pracuje a tak im porad teda ako hostovať scripty

A tu končím z mojim písaním :D lebo nechcem warn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Server mám prozatím doma... Chystáms e to přetáhnout do serverhouse Casablanca...

Jak nastavit skripty? Úplně normálně... Chce si to zjistit, co je zbytečnost a co ne, případně sehnat ekvivalentní náhradu. Je za tím cca týden testování nastavení.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasný station funguje dýl jak týdny, taktéž je hostován v data centru Casablanca, a ty ho budeš porovnávat se svým home kinder webhostingem. Iluzi ti brát nebudu,ale važ slova oproti téhle společnosti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasný station funguje dýl jak týdny, taktéž je hostován v data centru Casablanca, a ty ho budeš porovnávat se svým home kinder webhostingem. Iluzi ti brát nebudu,ale važ slova oproti téhle společnosti ;)

Jednak to není kinder, poněvadž myslím si, že už mezi Kinder dávno nepatřím. Jednak Station jsou latentní homosexuálové a jednak tu nezávisý na délce provozu, ale na anstavení a uzpůsobení... Je žalostný to, co Station.cz je zač...

Jinak endá mi to se nezepoatat "Ty dostáváš firemní benefity za tyhle 'loajální' kecy?" Díky za odpověď.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Station mi pripadá ako jediny spolahlivy hosting aj tie ich ponuky su prijatelné.

 

Onedlho si aj ja u nich objednám hosting aj z dómenou.. Neviem čo je nanich zle.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×