Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Eessencia

Jaký zdroj pro tuto sestavu?

Recommended Posts

Musel jsem porušit svůj slib, že už sem nebudu psát, ale na jiné fóra se registrovat nechci a na maily psát taky ne.. potřebuju rychlou, ale ODBORNOU odpověď

 

Jedná se teda o zdroj, který chci dokoupit na tuto sestavu

MB: Gigabyte GA-M720-US3

CPU: AMD Phenom II X2 550 Black Edition

RAM: Kingston HyperX 2GB (kit 2x 1GB) 1066MHz

Grafika: GeForce GTS250 512mb

DVD Romka: Klasika nějakej sux levnej

+ počítejte s větrákem u grafiky a cpu.. a jednim bočnicovym větrákem který jede na 12V

 

Ptal jsem se lidí na ICQ, bohužel nevím kdo mluví pravdu, jeden říká že minimálně 600W, druhý že 800W, třetí že by to měl utáhnout i 300W a další že 450W

 

Proto prosím o radu nějakého odborníka, který ví co stačí, ale i přesto tam bude něco v záloze...

Poprosil bych rovnou i o link na této stránce

Nezapomeňte napsat i proč zrovna tento a Vaše vysvětlení proč stačí tento zdroj...

Nerad bych koupil něco co stačit nebude, či naopak bude moc a můj účet za elektřinu bude jaksi vyšší než bych kdy myslel :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Říkal mi to Stoky, ten 800W ;)

 

Mno tak ještě počkám jak se vyjádří další... jinak mám ještě 1 otázku...

A to na cenu těchto produktů, které chci rozprodat na Aukru, tak aby je někdo koupil, ale abych alespoň něco trhl do kapsy

 

Processor AMD Sempron 3000+ 1.6Ghz socket AM2 + chladič na něj

 

A pak bych chtěl pojednom prodat:

RAM DDR2 667Mhz 512mb (mám 3x) = (1x A-data, 2x Samsung)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broskvičko jupí ;) ty seš takovej IT odborník ;)

Zdroj hezkej, i ty funkce co má, ale zapomněl jsem říct, že do zdroje můžu dát maximálně 650,-

EDIT -> nebo broskvo řekni, mám si koupit ty 2gb RAM 1066Mhz s tim, že budu mít jen 2Gb, nebo mám koupit 1Gb 667Mhz RAM s tim, že budu mít 3,5Gb ? pokud ta druhá možnost, tak bych do zdroje dal i ten 1.2k

Edited by nEcroVisiOn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bývá zvykem dávat ramky párově (2x ta samá apod.) Je to kvůli nastavení v biosu, voltáži apodobných věcech, jsou li dvě různé je pravděpodobnost že jedna "odejde". Ovšem jak je tomu na novějších deskách, nebo zda-li to je pravda nevím. Ale ten zvyk tu je.

 

Jinak bych se přiklonil pro 1066Mhz ramky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bývá zvykem dávat ramky párově (2x ta samá apod.) Je to kvůli nastavení v biosu, voltáži apodobných věcech, jsou li dvě různé je pravděpodobnost že jedna "odejde". Ovšem jak je tomu na novějších deskách, nebo zda-li to je pravda nevím. Ale ten zvyk tu je.

 

Nejedná se o žádný "zvyk", zavedlo se to pro zvýšení výkonu - Dual channel architecture. Na bios, voltáž nebo šanci, že by ta RAMka odešla to nemá žádný vliv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broskev - eh sry na czc je za 1k+

btw.. já přesně nerozumim těm W, ale 400W bude to 120% stačit? já jen, že většina komu jsem psal byla přes 500W...

Ale tys mi tu proadil vždy, tak ti asi budu věřit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bych dal 667MHz pokud maji lepsi casovani 4-4-4-12 nekde jsem cetl ze jsou stejne dobre jako ramky s mensi MHz ale vetsim casovanim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejedná se o žádný "zvyk", zavedlo se to pro zvýšení výkonu - Dual channel architecture. Na bios, voltáž nebo šanci, že by ta RAMka odešla to nemá žádný vliv.

 

V některém časopisu zabývajícím se HW (ale už je to dooost dlouho) Jsem četl že prostě bios a deska neumí používat odlišné nastavení (voltáž a já nevím co ještě) pro dva sloty. Nicméně díky za link, určitě se rád poučím :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jj já bych radši taky spíš koupil 2x 1gb dual channel .... btw já mám ten zdroj taky... a mám phenom 545 II ... což je stejný TDP a grafiku 4850 což je cca stejný TDP..ale ještě to přetaktovávám.. takže vím že tam jsou velké rezervy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, tak to ještě du znova promyslet.. ten zdroj teda koupim... teď ještě přemýšlim o ramkách, přecejen si pujčuju teď peníze od matky a dohodl jsem se na 3,5k a už sem na 4,3k :-/

 

Když bych prohodil Ty Kingstonky 2x 1Gb 1066Mhz za Zeppelin Gold 2GB (kit 2x 1GB) 800MHz

- ztratim tim hodně výkonu?

 

Mno a jak tady mluvíte o těch, že se daj vždy 2 stejný, ten dual channel...

Když mám teda 4 sloty, a do 2 dám ty zeppeliny 800Mhz, můžu dát do těch druhých 2 slotů ty moje (2x 512mb) Samsungy 667Mhz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no musíš jim upravit časování a takty....takže nejspíš snížíš časování těm lepším a podtaktuješ je...btw ty zepelinky maj CL5 ... zkus najít něco s CL4 se stejnou frekvencí

Share this post


Link to post
Share on other sites

dost by jsi ztratil frekvence 800MHZ mala a Časování: CL5 (5-5-5-18 při 1,8V)

Edited by Ozon3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to si nech... jinak prodáš to tak celkem za 500..ale když si to necháš, tak to můžeš využít jako server..nebo to popřípadně prodat jako server...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×