Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
STONERSVK

[Patch C++ mangos]Podpora mangosu clienta Cataclysm Alpha+ fixlej Sandbox

Recommended Posts

Maps & DBC for CATACLYSM ALPHA server based on mangos:

 

hele.. jakou mám použít revizi MaNGOS a YDTB..?/UDB

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

pls hod sem navod jak to zprovoznit (pro nooby jako jsem ja) jinak +rep 1

 

Jakej návod prosimtě? Nepotřebuje to žádnou speciální péči.

 

hele.. jakou mám použít revizi MaNGOS a YDTB..?/UDB

 

Tak to je opravdu stupidní. Použij mangos jakej chceš (přehoď na gitu branch na 400), a YTDB si sežeň k tomu mangosu, ne? Sice to bude na pytel a budeš tam mít při startu haldu chyb, ale když si to opravíš, neměl bys mít problém.

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to je opravdu stupidní. Použij mangos jakej chceš (přehoď na gitu branch na 400), a YTDB si sežeň k tomu mangosu, ne? Sice to bude na pytel a budeš tam mít při startu haldu chyb, ale když si to opravíš, neměl bys mít problém.

 

no.. právě proto, že am budu mít hafo chyb.. ale nebude tam problém s version na 4.0.0 ..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam to vše, akorát v serveru když tam hodim jakoukoliv weaponku, tak mi to ukazuje, že má speed 0.00 a damage jen 1

ale spell na worgena mi funguje., akorát mě zlobí spell_chain a všechny class traineři nemají spelli

Edited by DRaGoNbLiZz
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co si jako myslis ze je to s full cataclysm databazy? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam to vše, akorát v serveru když tam hodim jakoukoliv weaponku, tak mi to ukazuje, že má speed 0.00 a damage jen 1

ale spell na worgena mi funguje., akorát mě zlobí spell_chain a všechny class traineři nemají spelli

 

Luuuubo, už jsi trapnej. Přestaň zakládat duplicitní účty kvůli tvojí pohnojený reputaci!

 

 

a co si jako myslis ze je to s full cataclysm databazy? :rolleyes:

 

On není hlavní problém s databází. Sending world packerů je trochu jinak (v jiným pořadí, málo nebo moc položek dat..).. Až bude cata opravdu na ostro venku, bude se to dát jednoduše zjistit sledováním packetů.. Teď je to zatím opravdu k ničemu. Někdo by musel uhodnout na co ten klient čeká například při questu (ty questy a jejich rewardy jsou teď hodně podivný). :D

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Píšu vlastní extractor, zatím to umí extrahovat jen DBC a to ze všech mě dostupných WoW clientů od 3.0.9 až po 4.0.0 - CATA Alpha.

(Možná i TBC by to dalo, ale nemohu to nijak ověřit, nemám ho tu.)

 

Teď začínám psát část exportující (vypočítávající) map data. Byl by o to zájem?

:)

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajem by byl urcite jestli se o to podelis budu jen rad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolf Officious Icon moc te prosim nemohl bys sem hodit tvoji DB? :-( mam nejakou ktera byla u repacku mangos cata co sem nasel na google...ale to se neda tech chyb tam je tolik ze to nacita 10minut :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolf Officious Icon moc te prosim nemohl bys sem hodit tvoji DB? :-( mam nejakou ktera byla u repacku mangos cata co sem nasel na google...ale to se neda tech chyb tam je tolik ze to nacita 10minut :-(

 

10 minut? Co máš proboha za stroj? :D

 

DB musím vyčistit, ale nejdřív musím dodělat ty mapy. <_<

 

..a nevidím už v tom smysl. Přišel jsem k tomu, osahal si to a zjistil, že to ZATÍM nemá smysl moc řešit. Teď moje hlavní úsilí směřuji na vývoj extractoru, který se nám všem do budoucna může opravdu hodit. Vím totiž že s novým formátem MPQ souborů by mohl být problém. Je to třeba řešit hned.

 

Proto mě prosím omluvte, já tu DB dám až budu mít na to čas. Poznámky typu "ale vždyť ti to zabere jen 10 minut! ani ne!" budu považovat za provokaci. Netrvalo by to 10 minut. Nedám sem děravou, beprizorní DB, která má tolik much, jako pražský kanalizační systém v dejvicích. ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok neva.za zeptani sem nic nedal..

 

prej na blizzcomu rikaly ze cata bude prave neemuvolovatelnej..

Share this post


Link to post
Share on other sites

prej na blizzcomu rikaly ze cata bude prave neemuvolovatelnej..

 

Pokud nepoužijou nějakou šifru přenosu dat která je neznámá, tak to půjde vždycky. Ale kdyby to udělali, vyžadovalo by to větší výpočetní výkon jejich serverů na každýho hráče, muselo by to bejt dost rychlý. Na straně hráčů by to taky znamenalo větší zátěž na HW. Podle mě to dělat nebudou. Nenapadá mě, jak jinak by chtěli zabránit emulaci.

 

Ještě bych rád něco dodal, pro ty co neví, jak se emulátory vlastně vyvíjí. Emulace je možná díky zaznamenávání přenesených dat na straně hráče připojenýho na oficiální server. Data se vezmou, extrahují, pochopí jejich obsah a na základě toho se pak vyvíjí core. Existují dokonce i programy, který na základě přenesených dat mezi klientem a offi serverem vytváří jistou kostru DB.. Díky tomu se nemusí každej text questu opisovat, stačí ho jen projít.

 

EDIT: V podstatě i komprese (kterou používají dnes) je svým způsobem šifra.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites
Existují dokonce i programy, který na základě přenesených dat mezi klientem a offi serverem vytváří jistou kostru DB.. Díky tomu se nemusí každej text questu opisovat, stačí ho jen projít.

na podobnom princípe pracuje aj môj dumper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Client: CTC 4.0.0.12065
Core: MaNGOS rev. 10006 (CaTaNGOS 400 F)
ScriptDev2:  rev.  1703
WIN32

||__________||

|| DOWNLOAD ||

VV__________VV

Zrušeno, revize nebyla funkční

 

 

Funkční naleznete zde: http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=18356&view=findpost&p=167865

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě +rep

 

Ale me to nefunguje vubec :D

 

No to víš, musíš mít clienta 4.0.0.12065 a z něho vyextrahovanou DBC.. :D Pak to jde.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to víš, musíš mít clienta 4.0.0.12065 a z něho vyextrahovanou DBC.. :D Pak to jde.. :rolleyes:

 

Omg to mam ale nejde spustit core porad to hazi errory... Updatoval jsi to vubec ? :( pac updaty nahrat nejdou :X je to cely nejaky rozbity :X

Ja se tak tesil ze to pujde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omg to mam ale nejde spustit core porad to hazi errory... Updatoval jsi to vubec ? :( pac updaty nahrat nejdou :X je to cely nejaky rozbity :X

Ja se tak tesil ze to pujde :(

 

Jo? A co kdybys sem ty errory napsal? ;) Šlo by to? Nevim o jaký updaty ti jde konkrétně, ale asi si nečetl to co jsem k tomu napsal, že? nebo si to četl, ale nepochopl. I to se může stát. <_<

 

Napiš errory, nebo budu zlej. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo? A co kdybys sem ty errory napsal? ;) Šlo by to? Nevim o jaký updaty ti jde konkrétně, ale asi si nečetl to co jsem k tomu napsal, že? nebo si to četl, ale nepochopl. I to se může stát. <_<

 

Napiš errory, nebo budu zlej. :P

 

2010-06-03 17:52:53 MaNGOS/0.16.0-DEV (* * Revision 10006 - *) for Win32 (little-endian) [world-daemon]
2010-06-03 17:52:53 <Ctrl-C> to stop.


MMMMMM        MMMMMMMMMM       MM   MM  MMMMM   MMMM   MMMMM
MMM  MMM       MM  MM  MM       MM   MM MMM MMM MM  MM MMM MMM
MMM  MMM       M   MM   M       MMM  MM MMM MMM MM  MM MMM
MMM                MM           MMMM MM MMM     MM  MM  MMM
MMM       MMMMM    MM    MMMMM  MM MMMM MMM     MM  MM   MMM
MMM      M   MMM   MM   M   MMM MM  MMM MMMMMMM MM  MM    MMM
MMM  MMM     MMM   MM       MMM MM   MM MM  MMM MM  MM     MMM
MMM  MMM MMMMMMM   MM   MMMMMMM MM   MM MMM MMM MM  MM MMM MMM
MMMMMM  MM  MMM   MM   MM  MMM MM   MM  MMMMMM  MMMM   MMMMM
        MM  MMM   MM   MM  MMM http://getmangos.com
        MMMMMM   MMMM  MMMMMM

2010.06.01: Compiled by (c)2010 Wolf Officious
Special thaks: MaNGOS team & tomrus88 


2010-06-03 17:52:53 Using configuration file mangosd.conf.
2010-06-03 17:52:53 World Database: 127.0.0.1;3306;root;root;mangos
2010-06-03 17:52:53 MySQL client library: 5.0.56
2010-06-03 17:52:53 MySQL server ver: 5.1.45-community 
2010-06-03 17:52:54 Character Database: 127.0.0.1;3306;root;root;characters
2010-06-03 17:52:54 MySQL client library: 5.0.56
2010-06-03 17:52:54 MySQL server ver: 5.1.45-community 
2010-06-03 17:52:54 Login Database: 127.0.0.1;3306;root;root;realmd
2010-06-03 17:52:54 MySQL client library: 5.0.56
2010-06-03 17:52:54 MySQL server ver: 5.1.45-community 
2010-06-03 17:52:54 Realm running as realm ID 1
2010-06-03 17:52:54 Using World DB: Mangos default database.
2010-06-03 17:52:54 Using creature EventAI: Creature EventAI not provided.
2010-06-03 17:52:54 Using DataDir ./
2010-06-03 17:52:54 WORLD: VMap support included. LineOfSight:0, getHeight:0
2010-06-03 17:52:54 WORLD: VMap data directory is: ./vmaps
2010-06-03 17:52:54 WORLD: VMap config keys are: vmap.enableLOS, vmap.enableHeight, vmap.ignoreMapIds, vmap.ignoreSpellIds
2010-06-03 17:52:55 
2010-06-03 17:52:55 Loading MaNGOS strings...
2010-06-03 17:52:55 
2010-06-03 17:52:55 >> Loaded 713 MaNGOS strings from table mangos_string
2010-06-03 17:52:55 Initialize data stores...
2010-06-03 17:52:55 ERROR:Found DBC files for build 11927 but mangosd expected DBC for one from builds: 12065  Please extract correct DBC files.

 

 

DBC mam dobře vyextrahovanou... udělal jsem vše asi 3x, množna je to tím že jsem to extrahoval na Win7 pod jinou kompabilitou ale stim nic neudleam... možna je to nejaka jednoducha chyba... newim :D ja se v tom nevyznam moc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2010-06-03 17:52:55 ERROR:Found DBC files for build 11927 but mangosd expected DBC for one from builds: 12065  Please extract correct DBC files.

 

DBC mam dobře vyextrahovanou... udělal jsem vše asi 3x, množna je to tím že jsem to extrahoval na Win7 pod jinou kompabilitou ale stim nic neudleam... možna je to nejaka jednoducha chyba... newim :D ja se v tom nevyznam moc...

 

V tom případě nemáš klienta build 12065

 

Koukni do wow-cata kolik tam máš build..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×