Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Mathew007

WoW na pipni.cz

Recommended Posts

Ahoj napadlo me ze by jsme moohli s kamosema jet prez to pipni.cz prez hamachi se mi nechce a zajimalo by me jak vlastne rozjet ne pipni.cz wow dekuju za navod (a nezlobte se za moje noobovtvi hold kazdej tak zacinal :-) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj napadlo me ze by jsme moohli s kamosema jet prez to pipni.cz prez hamachi se mi nechce a zajimalo by me jak vlastne rozjet ne pipni.cz wow dekuju za navod (a nezlobte se za moje noobovtvi hold kazdej tak zacinal :-) )

 

jakej navod myslis?neco konkretniho..jak rozjed server?nebo ja nwm co na tom nechapes...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakej navod myslis?neco konkretniho..jak rozjed server?nebo ja nwm co na tom nechapes...)

 

No protoze tady vsude je navod jak si to nainstalovat (mysql, atd...) na svoje PC a potom bych musel mit zapnuty HAMACHI a mohli by jsme to hrat jenze ja bych chtel navod kterej ukazuje co musim nakopirovat prez FTP na server pipni.cz jak potom spustit mysql atd :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chces rozjed server jen tak pro kamarady a nebo na ostro?...ja nevim jake OS maji pipni servery ale pokud budes mit winy tak tam neni problem vzdalene plochy,jinak linux nevim,z tim ja nedelam takze fakt nevim,ale jestly to chces jen tak pro kamarady a pokud mas dobrej net a pc tak si obstarej verejnou ip,pokud ti to pujde tak si potom rozjed vlastni wow server na ostro

Share this post


Link to post
Share on other sites

chces rozjed server jen tak pro kamarady a nebo na ostro?...ja nevim jake OS maji pipni servery ale pokud budes mit winy tak tam neni problem vzdalene plochy,jinak linux nevim,z tim ja nedelam takze fakt nevim,ale jestly to chces jen tak pro kamarady a pokud mas dobrej net a pc tak si obstarej verejnou ip,pokud ti to pujde tak si potom rozjed vlastni wow server na ostro

 

aha ale to bych musel mit furt zapnutej komp ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha ale to bych musel mit furt zapnutej komp ne ?

 

Existuje několik cest, jak si udělat vlastní server, kterej může být v provozu nonstop:

 

1:

Jednou z možností je, že to rozjedeš doma na svojí IP (jak již zde bylo zmíněno, musí být veřejná!). Potom bys musel mít PC na kterém to pofajčí zapnutý taky non-stop.

 

2:

Další možností je, domluvit se s někým kdo server má a napříkald by potřeboval pomoct s placením nákladů za provoz. To by tě stálo nejmíň, ale záleží na domluvě a kvalitě služeb, který ti dotyčný nabídne.

 

3:

Pak je snad jen jediná, poslední možnost. Koupit (nebo jinak si sehnat :D ) server, v podstatě nějaký novější kus železa, nemusí to být nutně racková záležitost (Rack = rozvaděč do kterého se umisťují servery), protože to má sice výhody, ale i svoje úskalí a nemusí se to vždy vyplatit. Klasickou mašinu můžeš snadněji upravovat, ale zase né všechny server housingy mají "regálový" místa. V tom je výhoda rackových serverů, můžeš vybírat skutečně z široké škály poskytovaletů server campingu (hOUsingu).

 

Máš ještě nějaké další otázky?

 

EDIT: Mimojiné, co tohle téma dělá tady? :lol:

Edited by Wolf Officious
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pipni ho prostě nerozjedeš ! :D

 

Já myslím že si řekl celkem řádnou blbost.. :) pokud si zaplatí "lepší" virtual.. tak to rozběhne.. (sice nevím jestli by mu to nelagovalo nebo něco tak ale určitě by to jelo )

 

Bylo by to uplně to stejny jako zapínat server pod Linuxem - Debianem - Ubuntu (nevím ktery os tedka davají.. ja měl kdysi Debian.. a ty ostatní byly na vyběr..) Winy tam nemají. Dostaneš jen SSH , FTP a vstup do administrace.

 

 

pohledej na netu.. a určitě najdeš hodně navodu jak na to.. :) ale vysledek není jasný.. :) ja tam měl server na SA-MP a sekalo se to nehorazně.. i když podle toho co psali jako parametry u virtualu to mělo běhat celkem v klidu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Blbost- :) už se to změnilo.. :) ignorujte to.. :)

 

-Sem myslel že už ty virtualy zrušily.. (celkem dlouho se nedaly registrovat) tak sem bral že je už zrušily :)

Pokud to bude chtít jet na tom "start" tak to je bez šance.. ale jak sem říkal.. na těch lepších by to šlo.. :)

Edited by demolisnman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím co je na tom pravdy ale slyšel jsem že někdo na tom free VPS od pipni.cz založil TC2 server připojilo se 5 lidí a pak to spadlo :D takže to nemá cenu.

 

Výhodné je to pro toho kdo vytváří s malou skupinkou lidí nějakou DB (třeba fun) pro ty to stačí :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím co je na tom pravdy ale slyšel jsem že někdo na tom free VPS od pipni.cz založil TC2 server připojilo se 5 lidí a pak to spadlo :D takže to nemá cenu.

 

Výhodné je to pro toho kdo vytváří s malou skupinkou lidí nějakou DB (třeba fun) pro ty to stačí :D

 

No pokud bych chtel udelat jen ten fan server jak toho mam docilit pls ? :-)

Jestli nejakej navod jak na to nejak jsem hledal ale vsechno je furt na ty spusteni prez hamachi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pokud bych chtel udelat jen ten fan server jak toho mam docilit pls ? :-)

Jestli nejakej navod jak na to nejak jsem hledal ale vsechno je furt na ty spusteni prez hamachi :-)

 

fan? fun! ;) Na hamachi se vys**, to je šmucka pro pár lidí. Když už "server", tak pořádnej. Půl roku jsem jel doma a zjistil jsem že to nemá smysl rozjíždět. Utopíš v tom hodně peněz, zadarmo to rozhodně nebude. Vždycky je někdo, kdo musí minimálně platit energii a připojení.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na pipni není zrovna určené pro wow servery, ale dá se sehnat i solidní hosting s pamětí 1 GB za 400 měsíčně, 2 GB za 600 měsíčně a 4 GB za 1000 měsíčně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ty zase nenecháš toho spamu na hulákadle a doublepostů viď? :):D:rm_sperm:

:offtopic:

Doubleposty krucinál? :D Normálně jsem mu to vysvětlil a teď jen podotýkám, že beo válí.. tak co máš zase za cukání v očích? :blink: Víš kolik pitomejch posthunterů a dablérů tady je? Bych blil, bys nevěřil :lol: Tak to by jsme měli. A teď si představ, že slovo "off-topic" říká připitomělej číňan v restauraci při rozcvičování s mačetou sekajíce do bóó-bika (pes z reklamy). Prostě.. totálně.. ..óóf-topiiiic! :nw2_guitar:

 

chronos: dá se sehnat i solidní hosting? kde? :o

Já jdyž jsem plánoval umístění serveru do serverovny (tedy né hosting, ale housing), tak jsem chtěl sáhnout po datacamp.cz, protože mi to nabídli za cenu, kterou jsem v tý době byl ochotnej za to platit. Nojo, jenže když se na tom dřeš a stejně to kolikrát ani není vidět, nikdo to neocení a časem tě to přestane bavit. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takový hosting můžu nabídnout omezenému počtu projektů za zmíněnou cenu. tedy s virtuálními hostingy se roztrhl pytel a pipni.cz se v tomto řadí spíše mezi málo aktivní neprůbojné firmy. tedy jedna věc je dělat to pro pár klientů a druhá věc je dělat to profi pro stovky klientů se smlouvami a garancemi a platit nájmy a zaměstnance. nízké ceny se dá dosáhnout různými způsoby, např. nemít na tom zisk a jet na pokrytí nákladů nebo třeba provoz s využitím levných počítačů.

 

Zda práci provozovatelů serverů někdo skutečně ocení to už je věcí každého jak si to zařídí. Mnoho serverů zakládají kamarádi co se skutečně v realitě znají, takže ti se oceňují vzájemně. Ale to by bylo na jiné téma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samozdrejmne ze na pipni.cz na tom FREE hostingu bys wow nerozjel... Uz i tak par lidi zkouselo CSS a uz pri 2 lidech byli lagy +500 ale kdyz mas placenej pipni.cz tak neni problem,maji vse OK a vetsina lidi co u nich maji hosting tak jsou spokojeni co jsem aspon slysel....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×