Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Clou

Co se doopravdy stane 21.12.2012

Recommended Posts

Jenom k doplnění: Majský kalendář není jediný který předpovídá něco jako "konec světa", Sibila a Nostradamus vám něco říká? Žili v úplně jiné době, přesto se oba shodli na tomto datumu. Mimojiné.... všechno co předpověděl Nostradamus se zatím stalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A proč to trošku nepozměnit z "Konce světa" na "začátek něčeho nového" :-)

 

Blázen nejsem.

 

Zkuste se podívat třeba na portál http://www.zahady.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jako něco na tom, je... Uvidíme co příjde... :) Třeba budou z nebe padat lentilky, třeba meteority, třeba se nestane vůbec nic. :D

Lentilky :D tak to neee :D hmm ale majský kalendář říká že budou velké změny ne že bude konec světa ale všechno je možný :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clou: Stojím za tebou. Bylo by zajímavé kdyby se tato teorie vyplnila... A ano.. není to konec světa, ale začátek nového.

Edited by Wajrous

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele nebude :-)

 

Budou oranžový mraky(nebe) a zemská kůra se trošku pozmění. Do toho se přes Edén prožene velký vír energie, která by měla nastartovat naše mozky aby fungovali na 100%(pro hloupé teďko využíváme necelých 10% mozkové části).

 

Je dost zajímavých věcí a ne nadarmo se nám říká 5. element(alias Anděl)

Jediné co mě doopravdy zajímá je to, proč jsme se propadly z 5. dimenze do 3., co se tam stalo?

 

Další info co by vás mohlo zajímat je to, že dobro se nachází v liché dimenzi a zlo v sudé.

 

Zajímavost : http://www.cestydusi.cz/2008030063-prace-na-sobe-a-meditace-5.-dimenze

A tady máme něco co se stane po r. 2012 : http://www.cestydusi.cz/2007120048-budoucnost-a-2012-jak-to-bude-po-roce-2012

Edited by Clou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bože toto je kravina to tu riešiť.. Iba zas nabalámutite :D Jak u nás v škole jeden sa prestal učiť že načo

šak bude koniec sveta.. :D

 

Už stop, nechcem tento dátum ani vidiet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toto Téma je právě docela dost zajímavá, protože ho nikdy nikdo pořádně neřešil mezi běžnými lidmi(myslím forum).

 

Navíc, proč trošku neprošťourat tu naší historii a přijít pravdě na kloub.

Člověk co se o to nezajímá je pouze důkaz toho, že je ovládán centralizovaným systémem.

 

Proč myslíte, že jsou centrální banky? Evropská Unie apod? Protože lidé věří tomu co slyší a vidí v televize či v rádiu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale pochop to že sem nechodia len dospelí ludia ale aj deti. Takto ich môžeš namotať a môže sa všeličo

stať :D

 

Svet vydrží ešte dlho, Slnko vydrží taktiež dlho.. Máme už modernú techniku, rozdelujeme bunky a iné :D

I keby bude koniec sveta, zašukať si asi stihnem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dendoo presne tak a ked slnko zhasne tak ho zapalime a ukradneme mimozemstanom ich technologie a budeme lietat a nicit skoly :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dendoo presne tak a ked slnko zhasne tak ho zapalime a ukradneme mimozemstanom ich technologie a budeme lietat a nicit skoly :D

Tak tak...

Ale spet k realite.. Slnko nevyhasne pretože tam je vela vodíka čož bude najmenej ešte na 500 rokov kiež nie viac..

Technologie idu do predu a už aj teraz ničia kométy ktoré dopadaju na zem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak já taky přidá dřívko do ohně :D

 

You will hear of the sea turning black, and many living things dying because of it. (indiáni hopi), celkem aktuální

http://www.welcomehome.org/rainbow/prophecy/hopi1.html

 

ale jinak většina těch národů se na to dívá jako na konec jedný éry a začatek další

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neočekávám nic jinýho než druhou šanci lidstvu, žádná katastrofa.Bůh není.A pokud je tak je to jen někdo kdo má "moc"(techonologie) a chvástá se tím.Tahle země už se nenechá ničit.Už se nenechá zneužívat - a kdo za to bude platit ? Naše děti.

Pokud sem to pochopil, tak vlády před námi schovávají tajemství, na který má každej člověk právo.Co když je tam něco i o roku 2012.Nevím jestli Clou to myslel vážně, ale chtěl by sem po něm zdroj.

 

Lidstvo je právě na vrocholu,a právě proto jsme problémem sami pro sebe.

 

Historie:

Nikdo neví jak to vlastně bylo.Jsme si jistej že věci co se stali v minulým století sou pravdivý, dál nevidím.Nemá to cenu, protože do knížky si mohl každej napsat co chtěl.

 

Lidi, všichni jednou umřem a to bez rozdílu.Nic pak není - veškerá naše existence = mozek a ten se pak "vypne".Já se smrti nebojím, nevidim důvod proč se bát nečeho co stejně příjde.

 

k tématu. Mám vlastní teorii o vzniku našeho života na této planetě:

Řekl bych že lidsdká rasa existuje už milióny let, mnohem déle než ty 3 milióny let.Nějaká rasa co vymírala zde nás zanechala v základní formě pro rozvoj.A teď se vracejí -. jen by mě zajímalo zda je tohle možný a jak na ně budem reagovat.(zkrácená teorie).

 

Ty kecy o dimenzích.jestli ste si všimli máme něco z obou "dobro" i "zlo".Je mi jedno co se stance semnou.Ale byl bych rád kdyby přežila planeta.A ta snad ještě nějakou dobu vydrží.

 

Clou:A co takhle toxikace?nebude náhodou zelený nebe ? :D

Edited by lukas7533

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co na to říct... to co psal Clou je zajímavé, ovšem já si myslím že to pravda není. Jak tady někteří píší že je blázen nebo že mu přeskočilo, nevidím důvod proč by mělo. Jsme přece ve svobodné zemi kde má každý právo na svůj názor a pokud je jeho názor to co psal, tak proč ne?

 

K 2012 - Alespoň pro mě to bude normální den, ráno vstanu, večer půjdu spát a probudím se 22. do dalšího normálního dne. Alespoň pro mě. Co se lidí, kteří v toto věří (že bude konec světa) týče, jsem docela zvědavý na jejich chování toho dne. Moje teorie je taková, že kdyby měl být toho 21.12 konec světa, tak to bude způsobeno jen a pouze těmi lidmi, kteří právě v konec světa věří. Kdo ví co kdo provede za kravinu?

Co se oranžového nebe atd. týče - to je podle mě blbost. Sice se dá na internetu dočíst že má toho dne dojít k přepólování Země nebo co (kdyžtak mě někdo opravte), ale jak už někdo psal, příroda je dokonalá a pokud to má být přirozený jev, nemůže to nést důsledky konce světa (vím že Clou o konci světa v souvislosti s tímhle nepsal, ale píšu to k tomu co se dá dočíst na internetu).

 

K dalším věcem které tady padly - Co se mimozemského života týče, stejně jako ostatní zastávám názor že někde jinde jsou různě vyspělé rasy. Také zastávám stejný názor jako Snake - to že pokud existuje vyspělejší rasa, která se dozví o naší existenci, přiletí sem a zabere naši planetu. Pokud někdo četl knížku Hostitel, řekl bych že to bude vypadat nějak tak.

 

Suma sumárum, pokud se člověk déle piplá v nějaké věci, vždycky se najde možnost jak ji překroutit a vymyslet nějakou konspirační teorii. Já si myslím že se 21.12.2012 nic nestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No a co by se mohlo stát onoho 21.12.2012? Skončí Mayský kalendář a co potom? ...

 

Tak to vezmeme hezky od začátku. Z množství astrologických/astronomických metafor v Bibli jedna z nejdůležitějších má co dělat s letopočty. V Bibli je mnoho zmínek o letopočtech. Abychom tomuto porozuměli, musíme být dobře obeznámeni s fenoménem známým jako proces rovnodennosti. Prastaří egypťané jdoucí ve stopách kultur svých předků rozpoznávají přibližně 2150 let východ slunce v den jarní rovnodennosti která nastane v jiném znamení zvěrokruhu. To má co dělat s pomalou změnou úhlu pohledu ze Země, která se otáčí po svých osách. Nazývá se to "proces", protože souhvězdí jdou pozpátku než v průběhu normálního ročního cyklu.

 

Doba, za kterou proces projede všemi 12 znameními trvá to zhruba 25 765 let. Také se to nazývá jako ohromný rok a staré společnosti se toho velmi obávali a uváděli jako každých 2150 let jako "věk". Od roku 4300 př.n.l. do 2150 př.n.l. to byl věk Tauruse - Býka (odtud se vzal i název rasy "Tauren" ve WoW, ale to je teď jedno). Od roku 2150 př.n.l. do 1 n.l. to byl věk Ariese - Beran. A od roku 1 do 2150 je doba Ryb, to je věk ve kterém se nyní nacházíme. A kolem roku 2150 přejdeme do nového věku, věku Vodnáře.

 

Bible odráží široké pojednání o symbolickém pohybu zkrze tři doby zatímco předzvěstuje dále. Ve Starém Zákoně, když Mojžíš sestoupil na Mount Sinai s desíti přikázáními byl vemli zmatený, když viděl své lidi jak pracují na zlatém býku. Popravdě, rozbil kamenné desky a navedl své lidi, aby se navzájem zabili, aby se tím sami očistili. Nejbibličtější badatelé budou tento hněv dávat za vinu, že izraelité pracovali na špatném idolu nebo něčemu podobnýmu. Realita je, že zlatý býk, je býk Taurus. Mojžíš představuje nový věk Ariese - berana. Proto v dnešní době židé stále troubí na beraní roh. Mojžíš představuje nový věk Ariese, a všichni v novém věku musejí shazovat věk starý.

 

ichthus-school-fish-7.jpg

Jiné náboženství bere tyto přechody také, jako před křesťanský bůh Mithra zabil býka. Ježíš je postava, která uvádí věk po Ariesovi - věk Ryb (dvou ryb). Symbolika ryb se hojně vyskytuje v Novém zákoně. Ježíš nakrmil 5000 lidí chlebem a dvěma rybami (tak to bych chtěl vidět). Když začala jeho vláda jdoucí souběžně s Galileem, spřátelil se se dvěma rybáři, kteří ho následovali. Myslím, že jsme všichni viděli "Jesus fish" na zadní straně aut, ale víte vůbec co to přesně znamená? Je to pohanský astrologický symbol pro Slunečné království ve věku Ryb. Prakticky Ježíšovo předpokládané narození je v podstatě začátkem tohoto věku. V Lukáši 22:10, když je Ježíš tázán svými učedníky, kde bude další beránek až zemře, Ježíš odpovídá:

"Pohleďte, když vstoupíte do města, setkáte se s mužem, který ponese džbán s vodou... následujte ho do domu kam vstoupil."

Toto Písmo svaté je zdaleka nejodhalující ze všech astrologických zmínek. Muž nesoucí džbán vody je Vodnář - Posel Vody, který je vždy znázorňován jako muž vylévající vodu ze džbánu. Ten znázorňuje věk po Rybách. A když Slunce (Boží Syn) opustí věk Ryb (Ježíš) přesune se do domu Vodnáře tak jak Vodnář následuje Ryby v procesu rovnodennosti. Vše co Ježíš říká je, že po věku Ryb nastane věk Vodnáře. Nyní jsme slyšeli vše o konci éry a o konci světa. Kreslené podání v Knize zjevení vede k tomu, že hlavní zdroj této myšlenky pochází z Matouše 28:20, kde Ježíš říká:

"Budu s vámi až do konce světa."

Avšak ve verzi od King Jamese je "svět" jednou z mnoha chyb v překladu. Slovo, které bylo užito je "éra", což znamená věk.

"Budu s vámi do konce věku."
Což je pravda, protože až Ježíšovo slunečné ztělesnění Ryb skončí, Slunce vstoupí do věku Vodnáře. Úplný koncept konce éry a konce světa je špatně vysvětlená astrologická alegorie. ..Ale řekněte to těm stovkám miliónů lidí, kteří věří, že konec světa se blíží.

 

Fundamentalizované Křesťanství. Fascinující! Tito lidé v podstatě věří, že svět je starý 12 000 let. Přísahám Bohu! Ve skutečnosti jsem se zeptal jednoho z těchto lidí: "OK, zkameněliny dinosaurů!?" Odpověděl: "Zkmeněliny dinosaurů? Bůh je sem dal, aby zkoušel naši víru."

..Já myslím, že Bůh sem dal tebe, aby zkoušel mojí trpělivost, kámo. :D Bible není nic víc než astrologicky knižní smíchanina, stejně jako skoro všechny náboženské mýtý před tím. ;)

 

Bible se asi tak trochu sekla v tom datu. Někde ještě vyhrabu to, proč to tak vlastně je. Ale z mého pohledu je to blbost. Proště mayové věřili že tímhle dnem to končí (možná). Ale co ostatní víra? Máme respekt z kultury která žila před x tisícema let jenom proto, že udělali celkem přesnej kalendář? Ale... ..nechte toho. ;)

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdá se to jenom mě, nebo i více lidem, že buď tu máme nějako moc "astrologů", nebo tu má někdo slušně vypito.. :D

 

Jinak k tématu:

 

Rozhodně nic z tohoto co tu píšete (o oranžovém nebi, hvězdné bráně atp..) se nedá potvrdit, ale nikdo to ani nemůže vyvrátit, protože nikdo ve skutečnosti neví, jestli to "náhodou" neexistuje. Mayský kalendář přesně popsal, kdy bude slunovrat a kdy úplněk atp.. Docela by mě zajímalo, jak to mohli předpovědět s takovou přesností, když se naše planeta vychýlila trošičku z osy?(opravte mě, jest-li se pletu, ale posunem litosférických desek, při "Tsunami" se trošku vychýlila) Jak to mohli vědět? Jak v té době, mohli i vypočítat přestupný rok? Je nad tím příliš mnoho otazníku a nedokážeme na ně odpovědět a za chvíli tu všichni začneme plácat blbosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám pocit že se sekly s délkou dne "33" s jenom.Ale v těch jejich výpočtech to dělá paseku, pak když se to nasčítá ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No teraz kôli nejakej blbosti nezaspite, nie? :D Načo tu riešite to čo nedoriešite a len tu stále tento topic

je na vrchu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To datum už jednou bylo, a nic se nestalo, samolitr se myslí před naším letopočtem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×