Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Xanaz

PC Sestava

Recommended Posts

Ahoj neznáte nějakou herní PC sestavu z kterou bych mohl rozjet všechny hry pod sluncem?

Nejlépe i z 3D obrazokou (může být zvlášť),myší a klávesnicí ale chci aby bylo PC už sestaveno.

Nějak do 80 000kč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

procesor Intel Core i7-930 (virtuálně 8jádrový, 2,8GHz), přetaktování až 4GHz

chladič procesoru Noctua NH-D14

motherboard Gigabyte X58A-UD3R; USB 3.0, SATA 6G, zvuk, síťová karta

grafická karta Radeon 5970, 2GB

operační paměť RAM 12GB (6x2GB) DDRIII 1333MHz

pevný disk 160GB, SSD Intel X25-M G2, systém a programy

diskové pole 1TB RAID1 (2x1TB, 32MB, SATA2), vysoká bezpečnost, datový

DVD vypalovačka Samsung SH-S223C; SATA, DVD±R/RW, RAM

skříň Thermaltake Spedo + 2x Noctua NF-P12-1300

zdroj Corsair HX 850W

 

http://www.x-computers.eu/35.php

Edited by nEcroVisiOn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tuhle cenu by se dal objednat z USA počítač se 16jádry a 24GB ram + nadupaná grafárna atd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tuhle cenu by se dal objednat z USA počítač se 16jádry a 24GB ram + nadupaná grafárna atd.

 

A kdo zaplatí CLO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten kdo si ho koupí ;-) my jsme objednávali 6 jádrový pc.. s 12GB ram z USA a vyšlo nás to na cca 60tisíc a to je tak 1-2roky zpět.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale já bych chtěl komp i z monitorem,klávesnici a myší v ceně do 80K

Klavesnicu a myšku si kúpiš i v TESCU za 5 eur. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

procesor Intel Core i7-930 (virtuálně 8jádrový, 2,8GHz), přetaktování až 4GHz

chladič procesoru Noctua NH-D14

motherboard Gigabyte X58A-UD3R; USB 3.0, SATA 6G, zvuk, síťová karta

grafická karta Radeon 5970, 2GB

operační paměť RAM 12GB (6x2GB) DDRIII 1333MHz

pevný disk 160GB, SSD Intel X25-M G2, systém a programy

diskové pole 1TB RAID1 (2x1TB, 32MB, SATA2), vysoká bezpečnost, datový

DVD vypalovačka Samsung SH-S223C; SATA, DVD±R/RW, RAM

skříň Thermaltake Spedo + 2x Noctua NF-P12-1300

zdroj Corsair HX 850W

 

http://www.x-computers.eu/35.php

 

Ja by som namiesto tej ATI dal rovno nejakú GTX SLI a pripojil to na 1250W zdroj, počítač by som dal do kuchyne ku chladničke a chladil to mrazákom.

Na mojej starej šunke rozbehnem všetky hry a stálo ma to 700€, neviem načo ti je počítať za 80k .. budeš to musieť meniť tak skoro ako ja, pretože keď si teraz kúpiš ATI 5970 za 13k, o rok bude už crap a bude stáť o polovicu (ak nie viac) menej a na nové hry budeš potrebovať zas niečo nové. Radšej za tie peniaze choď na dovolenku, kúp si notebook za 30k, letenku do Chorvátska a budeš mať chill-out, na ktorý nezabudneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja by som namiesto tej ATI dal rovno nejakú GTX SLI

 

Atíčko je na tom lépe jak nVidia to rozhodně a Atíčko je pořádně ve vývoji a je silnější 2x tolik tak new grafika jak od nVidie normální

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja by som namiesto tej ATI dal rovno nejakú GTX SLI a pripojil to na 1250W zdroj, počítač by som dal do kuchyne ku chladničke a chladil to mrazákom.

Na mojej starej šunke rozbehnem všetky hry a stálo ma to 700€, neviem načo ti je počítať za 80k .. budeš to musieť meniť tak skoro ako ja, pretože keď si teraz kúpiš ATI 5970 za 13k, o rok bude už crap a bude stáť o polovicu (ak nie viac) menej a na nové hry budeš potrebovať zas niečo nové. Radšej za tie peniaze choď na dovolenku, kúp si notebook za 30k, letenku do Chorvátska a budeš mať chill-out, na ktorý nezabudneš.

my jedem do chorvatska all inclusive za 100K a laptop mám ale na něm si nové hry nezahraju GTA4 se mi tam seká...

Share this post


Link to post
Share on other sites

my jedem do chorvatska all inclusive za 100K a laptop mám ale na něm si nové hry nezahraju GTA4 se mi tam seká...

 

A tak si tam vezmeš komp? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

my jedem do chorvatska all inclusive za 100K a laptop mám ale na něm si nové hry nezahraju GTA4 se mi tam seká...

 

Keby ste radšej dali do Afriky tých 100k, mali by z toho zachránené ďalšie životy, nehovoriac o tom počítači.. takto dokáže utrácať len totálny egoista, no offense.

Share this post


Link to post
Share on other sites

my jedem do chorvatska all inclusive za 100K a laptop mám ale na něm si nové hry nezahraju GTA4 se mi tam seká...

 

idem do chorvatska za 100k , laptop mi nestačí tak si tam zoberem ešte počítač za 80k. nejdeš náhodov na dovolenku to tam chceš prehrať celú dovolenku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nač komp za 100litrů... no dobře :D já ti sestavím..s dvouma xeonama... a btw kdo tu cpe nvidii ? .. takovej kšunt nikdo kdo je znalý by nekoupil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2x PowerColor AX5970 2GBD5-MD Radeon HD 5970 (Hemlock) 2GB 512 (256 x 2)-bit GDDR5 PCI Express 2.1 x16 HDCP Ready CrossFireX Support Dual GPU Onboard CrossFire Video Card w/ Eyefinity

$1,399.98

$1,299.98

($649.99 each)

ASUS KGPE-D16 Dual Socket G34 AMD SR5690 SSI EEB 3.61 Dual 8/12 Core AMD Opteron 6000 series Server Motherboard

$439.99

SAMSUNG SpinPoint MT2 HM100UI 1TB 5400 RPM 2.5" SATA 3.0Gb/s Internal Notebook Hard Drive -Bare Drive $119.99

 

Athena Power AP-P4ATX85FE EPS12V Ver. 2.92 SLI Ready CrossFire Ready Active PFC Supports Intel Core i7 & Skulltrail Platform Systems Server Power Supply $139.99

 

Kingston 16GB (2 x 8GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 (PC3 10600) ECC Registered Server Memory Model KVR1333D3D4R9SK2/16G $559.99

 

OCZ Z-Drive R2 P84 OCZSSDPX-ZD2P84256G PCI-E 256GB PCI Express MLC Internal Solid State Drive (SSD)

 

2x AMD Opteron 6174 Magny-Cours 2.2GHz Socket G34 115W 12-Core Server Processor OS6174WKTCEGOWOF

 

$2,598.00

($1,299.00 each)

teda mělo by ti stačit 24 jader v cpu a 4 jádra grafický ne ?

Edited by Broskev

Share this post


Link to post
Share on other sites

TWL ty si blazen ja mam kompa intel core 2 duo a sem rád narval sem do toho i s monitorem cca 7 000Kč. :D a jsem spokojenej naco ti bude komp za 80K to si radci kazdej rok kup novej :D aby to bylo aktualni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když si perfektně umíš vybrat,tak je to fakt bezva.Nemusela by být špatná taky 3D Graf. karta,ale to je "na potřebách" každého...

80,000 Korun,no.Tak za 60,000 bych si vzal komp,a ostatní dokoupil,jako monitor,popř. klávesnice a myš a kdyby ještě něco chybělo,tak dokoupit ..


Edit:Chyba :D:whistling:

Edited by Shadowhack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i7 970 3,2Ghz ale dá se přetaktovat až na 4,5Ghz

Chladič procesoru: Noctua NH-D14

Zdroj: Nexus RX 1100W, 80Plus Gold

Motherboard: Gigabyte X58A-UD7; USB 3.0, SATA 6G, zvuk, síťová karta

Ramky: 8GB (2x4GB) DDRIII 1333MHz (bohatě stačí, kdyžtak si koupíš za pár kaček další 4gb :))

Grafárna: Sapphire ATI Radeon HD 5970 4GB DDR5 11165-02-50R

HDD: SEAGATE Barracuda 7200.11 1.5TB SATA II

Case: Thermaltake VH6000BWS Armor+

 

 

 

CENA: cca 70000kč možná o něco víc

 

+

 

LCD: 24" BenQ V2420H

Klávesnice: Logitech G110 Gaming Keyboard

Myš: Logitech VX Nano

 

A máš nabuchanou sestavu minimálně na 3roky dopředu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechápem ako si niekto môže kúpiť PC za 80k. Radšej by som tie peniaze využil na iné veci nie na PC... (osobný názor). Zachvílu ťa tie hry prestanú baviť keď budeš starší a 80k bude v ... :) Mna už to prednedávnom prestalo baviť lebo som zistil že to nemá budúcnosť sedeť za PC a hrať stále hry :D Mne stačí PS, FTP client, Chrome(prehliadač) :D Ale ako chceš ty :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

latnare ... jen 6 jader... já mu tam vybal sestavu s 24 jádrama :P

What?? :D je to extremně výkonej procesor, kterej se dost hodí na prácí s filmy,programovaní a hraní her a díky technologii Hyper-Threading se sice jeví jako 6ti jádro ale je to 12ti jádro a je mnohem rychlejší a výkonnější ve vícevláknových aplikacích než obyčejný 6ti jádro. V obyčejných aplikacích na tento procesor nic nemá...zvlášť když ho přetaktuje na ze 3,2GHz na 4,5GHz tak z toho má obrovskej výkon. A tvoje 24 jádro?? To už je nepoužitelný pro obyčejnýho uživatele...navíc tydle procesory o 24 jádrech jsou víc na programování a grafiku než paření her :) Navíc tento procesor myslím tím IntelCore i-7 970 stojí na svůj výkon "jen" 19 000kč :)Navíc tam má nejvýkonnější chladič co snad je...ten mu uchladí cokoliv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechápem ako si niekto môže kúpiť PC za 80k. Radšej by som tie peniaze využil na iné veci nie na PC... (osobný názor). Zachvílu ťa tie hry prestanú baviť keď budeš starší a 80k bude v ... :) Mna už to prednedávnom prestalo baviť lebo som zistil že to nemá budúcnosť sedeť za PC a hrať stále hry :D Mne stačí PS, FTP client, Chrome(prehliadač) :D Ale ako chceš ty :sleeping:

Když má na to prachy :) a chce si pořádně užít paření a nejen to :) sestava za takový prachy mu vydří tak 3-4roky dopředu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×