Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  

Recommended Posts

[cenzurováno] ten Noggit je nanic nic v nom nejde omg. Mam TBC a asi 3 hodiny som prerabal krajinu uz som mal all prerobene a stlacil som K aby sa mi to nezmazalo a idem skopirovat stromy Xkom a zrazu lag a program prestal pracovat vypne noggit zapnem ho a nic tam neni all pocas tych troch hodin prace sa mi vratilo naspat OMG to drbem ako je to mozne ked som to ulozil a mam aj vo wowku subor World a tam mam s noggitu tu mapu ci co.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[cenzurováno] ten Noggit je nanic nic v nom nejde omg. Mam TBC a asi 3 hodiny som prerabal krajinu uz som mal all prerobene a stlacil som K aby sa mi to nezmazalo a idem skopirovat stromy Xkom a zrazu lag a program prestal pracovat vypne noggit zapnem ho a nic tam neni all pocas tych troch hodin prace sa mi vratilo naspat OMG to drbem ako je to mozne ked som to ulozil a mam aj vo wowku subor World a tam mam s noggitu tu mapu ci co.

NERD RAGE DETECTED

 

 

ty jako neco upravujes a ani jednou si to medzi fazemi prace neukladas? jako brain on, upravujes clienta s nejakym datovym toke ani noggit neni ve final verzy na to musis myslet kdyz neco delam ukladam to postupne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak konkretne upravujem gilneas :D ale na tbc cize ta rovna plocha za greymane wall jedine co som spravil je kus zdvihol pohoria zmenil farbu textury pridal kvety a travu dokoncil cestu dal skalnaty povrch na pohoria potom som stlacil K a ulozil mam ulozene dve subory Azeroth formatu ATD. Ale po ulozeni celeho terenu som chcel skopirovat strom z toho prostredia aby som dokoncil ako keby les a zrazu stlacim X a lagne mi to a program prestal pracovat. Som si myslel ze mi ulozilo aspon to co som si ulozil na tie subory ale ni ako keby bol ROLLBACK ako na wowku ked spadne server tak nekedy je rollback a vrati sa cas a to iste sa mi stalo.... Tak mi poradte ako mam kopirovat objekty tak aby mi nezmrzol program...DIKI

 

Uz som nato prisel :D ked urobim zmeny ako farba textury a dvihanie textury v poho ulozi ale akonahle tak pridam object to je jedno ci strom alebo budovu tak akonahle stlacim K tak mi hodi ze program prestal pracovat..... takze chyba bude v noggite ze nechce ukladat objecty. Nwm ako to napravit proste nedaleko je dedina skade som skopiroval budovu jeden kostol a vlozil som si ho tam na upravenu texturu a zrazu ked dam K tak program prestal pracovat... poradte ako mam vkladat objecty do noggitu tak aby sa mi ulozili.

Edited by NecroVisioN

Share this post


Link to post
Share on other sites

čau, rád bych se zeptal jestli pomocí Noggitu lze z objektu, který si vyhlédnu udělat Gobject, který můžu pomocí příkazů ve hře spawnovat. Popřípadě jak. Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jde to.

 

1)Najdeš si cestu k souboru určitého objektu

2)Stáhneš si DBCEditor

3)Vyextrahuješ DBC

4)Otevřet GameObjectDisplayInfo.dbc

5)Přidáš položku

  • Na první kolonku zadáš ID které si označíme jako DisplayID
  • Na druhou kolonku si dáš cestu. (Pokuď je to .m2 dáš koncovku .mdx pokuď .wmo dáš .wmo, v DB pak dej objekt typu 13 jestli to je WMO, jestli mdx tak nejlépe 5)

6)Uložíš

7)Vytvoříš Patch

8)Vytvoříš v Patchi složku DBFIlesClient

9)Vložíš do DBFilesClient soubor GameObjectDisplayInfo.dbc

10)Uložíš

11)Dáš patch do Data

12)Dáš do složky DBC u Serveru ten samý soubor jako do Patche

13)Vytvoříš objekt v DB s ID jakýmkoliv apod....a do DisplayID dáš naše DisplayID

14)Uložíš

15)Restartujeme server

16)Přihlásíme

17)Teleportujeme se kde je prázdné místo

18)Uděláme bod 19

19)

.gob add "ID Z DB BEZ ZAVOREK!!!"

20)HOTOVO máme objekt

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nexi, díky za návod. Bohužel jsem nikdy v DBCEditoru nepracoval a tak je "Vyextrahuj DBC" pro mě úkon, pro mě nový. A podobné to bude asi i u dalších z těch bodů. Mohl by jsi to prosímtě trošku víc rozepsat? Nerad bych aby to vypadalo, že ti nejsem za ten návod vděčnej, jen si s tím nevím úplně rady.

Edited by BestBert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to už jsou další návody tady na foru. :) Je zbytečné dělat něco co už tu je. Ale řeknu dva postupy : Buď vezmeš Ad.exe od Emulátorů nebo si vezmeš MPQ editor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×