Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Kolcek

Zprovoznění serveru s TrinityCore

Recommended Posts

Zdravím,

jsem co se týče tvorby a správy WoW serveru naprostej nováček a chtěl bych se zeptat, co budu potřebovat a jak rozjet server s emulátorem Trinity Core? Budu to zkoušet jen doma, takže na systému Windows XP 32bit. Tady na fórku jsem nějak nenašel téma zabýavjící se tvorbou serveru pro patch 335a. V tuhle chvíli mám na kompu nahozený MySQL jenom. Našel jsem tu totiž vícero packů a nevím podle čeho vybírat.

Předem díky za rady a za to, že pochopíte, že jsem v tomhle směru celkem lamka :)

//edit tak nakonec jsem sosnul TrinityCore2 Revision Build 9132 (x32)(http://filebeam.com/6378f99a874d095ffc5f13b14b65583f ). Teď co?

Edited by Kolcek

Share this post


Link to post
Share on other sites

No sosnul jsem tohle http://filebeam.com/6378f99a874d095ffc5f13b14b65583f, ale jak se tak do toho dívám, tak jádro tam zjevně není? Vidím tam extractor(mapextractor, vmap3assembler, vmap3extractor, makevmaps3_simple - doufám, že to je ono?) a asi DB(složka SQL?). Na filebeamu si s vyhledávačem moc nerozumím :( Mohl bych poprosit o link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu na fórku si nájdi repack :), je ich tu hrozne moc :D a server sprav podľa návodu. Mimochodom, budeš potrebovať jadro, DB, mapy, DBC a MySQL :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nějakej pack jsem sosnul(link výše). Podle návodu? Kde tu je?

Mapy - ty vyextrahuju pomocí těch mapextractor, vmap3assembler, vmap3extractor, makevmaps3_simple?

DB - To je ta složka SQL?

MySQL - mám nainstalovaný nějaký starší, protože nejnovější mi nejde dokončit instalačka

Jádro - jak je poznám?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK už na tom pracuju :) Něco jsem našel na TCWiki(kam jsem se díval na tom trinitycore.org, že jsem to neviděl hned?). Teď zatím stahuju TDB. Když zase něco zkoním, tak napíšu. Stay tuned! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolcek když už chceš server.. jaký datadisk? WoTLK /TBC? abys nechtěl WoTLK a neudělal TBC server... =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kompu mám WotLK, tak chci i WotLK :) Teď extrahuju vmapy. Zatím jsem to snad zvládl bez problémů. To se dozvím, až se to budu pokoušet spustit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vmapy sou nadlouho pro začátek by stačili jen dbc/maps :-)

Edit : když už děláš ty mapy tak doufám že víš že musíš upravit konfig?

Edited by Sapphirex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vmapy sou nadlouho pro začátek by stačili jen dbc/maps :-)

Edit : když už děláš ty mapy tak doufám že víš že musíš upravit konfig?

 

 

Kvalitní server je jenom s Vmapama.Hrači nemají radi když jim běhají přez texturu mobové a nebo v BG chodí do texturu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže hotovo. Valí jak worldserver, tak i authserver. Tvorba uživatele probíhá v MySQL předpokládám(kde konkrétně?)?

Jak upravit konfig? Upravoval jsem

vmap.enableLOS = 1
vmap.enableHeight = 1
vmap.ignoreMapIds = "369"
vmap.ignoreSpellIds = "7720"
vmap.petLOS = 1

mám upravovat ještě něco?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže už se mi povedlo vytvořit acc i postavu. Teď bych potřeboval poradit, jak ze sebe udělat GM?

 

DB realmd, tabulka account_acces

 

nastav GM level

Share this post


Link to post
Share on other sites

dej 3 nejvyšší je 4 ale to je server ty příkazy nepotřebuješ.

Edited by Xanaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

dej 3 nejvyšší je 4 ale to je server ty příkazy nepotřebuješ.

No trojka tam je, ale i tam mám jen základní příkazy typu .account .save .start .commands. Kdyžtak tady je screen

gmlevel.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže? Poradí někdo jak nastavit ty GM práva?

 

jžš dke to jsi? nainstaloval si mysql a sqlyog/navicat? jestli ao jdi do databáze realmd dej account_acces a nastav gm lvl..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jžš dke to jsi? nainstaloval si mysql a sqlyog/navicat? jestli ao jdi do databáze realmd dej account_acces a nastav gm lvl..

Ano nainstaloval. Tohle je PHPMyAdmin čili správa MySQL serveru v prohlížeči. Tohle je account_acces na tom screenu. Jinak když to nějak pomůže, tak tady je account_acces z SQLyog

gmlevelsqlyog.png

jet o úplně to stejný co je na tom screenu předtím...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano nainstaloval. Tohle je PHPMyAdmin čili správa MySQL serveru v prohlížeči. Tohle je account_acces na tom screenu. Jinak když to nějak pomůže, tak tady je account_acces z SQLyog

 

jet o úplně to stejný co je na tom screenu předtím...

 

 

 

Heh hochu ty si zase vedle :-P tohle je struktura tabulky:haha

udělej něco dobře nainstaluj NAvicat

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh hochu ty si zase vedle :-P tohle je struktura tabulky:haha

udělej něco dobře nainstaluj NAvicat

Takže nainstaloval jsem si navicat, dal jsem Open Table a mám tam tohle

gmlevel.png

Nuže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×