Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
poiu

vytvoreni SQL

Recommended Posts

Bude to znit asi dost lamacky... ale mohl by mi nekdo nejak polopate vysvetlit jak v navicatu nebo heidiSQL vytovrim z urciteho radku SQL v kterem budou i prikazy(abych ten radek mohl importovat do jiny db) Predem moc dekuju za odpoved.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proste bych chtel neco prenest z jedne db pomoci sql souboru do druhy db.Treba jen jeden radek treba v creature_loot.Nevim jak vzit ten jeden radek a udelat z nej sql ktery bych mohl kopnout do nove db v ktere by to puvodni hodnoty prepsalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

INSERT INTO world1.creatrure_template SELECT * FROM wrold2.creature_template WHERE entry="ID";

 

Mělo by to být ono, s tím že world1 a world2 jsou názvy DB. world1 je DB do které to dáváš a world2 z které to taháš.

 

Snad jsem to napsal dobře :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zechy podle me to neni to co potrebuje :D

 

Psal, že potřebuje přehodit něco z jedné DB do druhé :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psal, že potřebuje přehodit něco z jedné DB do druhé biggrin.gif

 

 

Ale jestli sem to dobře pochopil tak potřebuje vytahnout určitou věc z DB a uložit to do SQL kódu

 

Např NPC s ID 123456 z tabulky creature_template

 

Říkám to správně?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ať si vyexportuje celou tabulku do SQL a najde si věci co potřebuje a ty si hodí do druhý db, když není schopnej si tu SQL querry napsat sám.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi chápu co chce. Jestli to je NPC, item, object, event, quest, fishing loot, page text, game event nebo účet, tak použij quice (jestli víš jak s tím zacházet). A jestli to není nic z výše uvedených, tak si otevři SQLyog (já používám tohle a budu také tohle popisovat). Řekněme, že chceš přenést transport ze Stormwindu do Darkshore. Otevři si teda world1 (nebo prostě jak se jmenuje ta db z které to chceš) a nahoře klikni na "Backup database as SQL dump". V okně "Object(s)" zaškrtni jen "Tables", vyber si kam to chceš uložit a dej Export. Nic jinýho neměň. V místě úložiště si to otevři nejlépe v poznámkovém bloku. Stiskni CTRL + F (u mě to je vyhledávač v bloku), napiš tam Stormwind Harbor and Auberdine, Darkshore a dej hledat. Mě to trvalo asi 10 vteřin než se to našlo, pak si vytvoř nový textový dokument a napiš tam: "insert into `transports`(`entry`,`name`,`period`) values" nebo prostě to co máš v tom odstavci jako šablonu a jeden řádek vynech a na další řádek zkopíruj ty informace o té lodí ze SW do darkshore nebo-li "(176310,'Stormwind Harbor and Auberdine, Darkshore (\"Ship (The Bravery)\")',234510)" a tento dokument ulož pod názvem třeba loď.sql. Tím sis vytvořil script o té lodi. Nyní otevři zase SQLyog, otevři db do které to chceš, klikni na "Restore from SQL dump", vyber dokument loď a dej Execute. Hotovo, nyní jen restartuj server. Sry že je to tak dlouhý ale tohle je můj způsob :nw2_guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tím sis vytvořil script o té lodi. Nyní otevři zase SQLyog, otevři db do které to chceš, klikni na "Restore from SQL dump", vyber dokument loď a dej Execute. Hotovo, nyní jen restartuj server. Sry že je to tak dlouhý ale tohle je můj způsob :nw2_guitar:

 

Nemyslim ze SCRIPT Ale data :) Cize SQL Data

Share this post


Link to post
Share on other sites

On chce vědět na co má kliknout, aby se mu objevilo přímo:

INSERT INTO `creature_template` (`entry`, `difficulty_entry_1`, `difficulty_entry_2`, `difficulty_entry_3`, `KillCredit1`, `KillCredit2`, `modelid1`, `modelid2`, `modelid3`, `modelid4`, `name`, `subname`, `IconName`, `gossip_menu_id`, `minlevel`, `maxlevel`, `exp`, `faction_A`, `faction_H`, `npcflag`, `speed_walk`, `speed_run`, `scale`, `rank`, `mindmg`, `maxdmg`, `dmgschool`, `attackpower`, `dmg_multiplier`, `baseattacktime`, `rangeattacktime`, `unit_class`, `unit_flags`, `dynamicflags`, `family`, `trainer_type`, `trainer_spell`, `trainer_class`, `trainer_race`, `minrangedmg`, `maxrangedmg`, `rangedattackpower`, `type`, `type_flags`, `lootid`, `pickpocketloot`, `skinloot`, `resistance1`, `resistance2`, `resistance3`, `resistance4`, `resistance5`, `resistance6`, `spell1`, `spell2`, `spell3`, `spell4`, `spell5`, `spell6`, `spell7`, `spell8`, `PetSpellDataId`, `VehicleId`, `mingold`, `maxgold`, `AIName`, `MovementType`, `InhabitType`, `Health_mod`, `Mana_mod`, `Armor_mod`, `RacialLeader`, `questItem1`, `questItem2`, `questItem3`, `questItem4`, `questItem5`, `questItem6`, `movementId`, `RegenHealth`, `equipment_id`, `mechanic_immune_mask`, `flags_extra`, `ScriptName`, `WDBVerified`) VALUES (550001, 0, 0, 0, 0, 0, 26789, 0, 0, 0, 'Sarges', 'Neltharion Trainer', '', 0, 80, 80, 0, 35, 35, 17, 1, 1.14286, 0.75, 1, 1755, 1755, 0, 1504, 1, 1500, 0, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 7, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, '', 0, 3, 1, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 2, 'npc_universal_trainer', 0);

i s názvy jednotlivých sloupců a values. Tak přesně tohle chce :-D (Najít si např.: nějaký npc, a prostě někam kliknout a objevilo by se rovnou tento "code")

 

PS: Sorry, že otevírám staré téma, ale taky mě to zajímá, nechci totiž vypisovat ručně `entry`,`name` , potom ty values apod.

Edited by Vícko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neexistuje nic jednodušího, než si dumpnout třeba jen jeden row z tabulky ve SqlYogurtu.. :D Vždyť na tom nic není, stačí pár kliknutí a je hotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×