Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
radimovecek

kompilace oregon linux

Recommended Posts

tento návod jsem nikde nekopíroval, celý jsem ho psal já podle vlastních zkušeností!

vytvořte složku /home/oregon

§cd /home

§mkdir oregon

 

pokud vám mkdir oregon napíše že adresář existuje, ignorujte to.

přejděte do složky oregon

§cd oregon

 

vytvořte složku build

§mkdir build

 

Stáhněte si zdrojáky

§hg clone http://bitbucket.org/oregon/oregoncore/

 

vytvořte složku oregoncore a přejděte do ní

§mkdir oregoncore

§cd oregoncore

 

kompilace oregon core

§cmake -DPREFIX=/opt/oregon -DACE_LIBRARY=/home/oregon/.sys/lib/libACE.so -DACE_INCLUDE_DIR=/home/oregon/.sys/include/ \-DSSLLIB=/home/oregon/.sys/lib/libssl.so

 

tohle bude chvíli trvat...(max 10 minut)

 

pak napište následující příkazy

§make -j2

§make install

§make clean

 

 

a máte zkompilováno :)

 

 

vše do konzole samozřejmě pište bez znaku §

 

/edit: oprava hrubek

Edited by radimovecek
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
vytvořte složku oregoncore a přejděte do ní

§mkdir oregoncore

Toto vypise, ze slozka jiz existuje :o.

§make clean

Zbytecne druha kompilace potom bude trvat stejne dlouho, jako tato, pokud ten prikaz neprovedes, zkompiluji se znovu jen zmenene soubory a soubory na nich zavisle. Pouziva se to hlavne v pripade, ze pridas novy soubor do projektu (hlavne u MaNGOSu, zatim jsem to u oregoncore nepouzil) nebo kdyz potrebujes znova zkompilovat...

Edited by brseker

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbytečně si tam hraješ se složkami :D a když už vytváříš složku v home tak je lepší vytvořit rovnou uživatele ne že by to vadilo ale lepší je v tom mít pořádek.

A jinak oregon? člověk se tomu rok nevěnuje a hned se tady vyroní nových emu jak po dešti

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen dodám, že je nezbytné mít skompilované knihovny LibSSL 0.9.8k+ a ACE 5.7.0+, návod na jejich kompilaci je o post výše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×