Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Wolf Officious

[3.3.5a] Základní Wlčí MaNGOS

Recommended Posts

Pozor na obsazenej port 80. Spoustu aplikací ho obsazujou a Apache2 se díky tomu nespustí a pak nic nefunguje. Vysvětlím to. Celý ten starter je postavenej na tom, že se udělá virtuální disk W, spustí se MySQL, Apache2 a pročistí se log MySQL.

Jenže tohle všechno má jeden obrovskej háček. Vrátím se ke startu Apache2. Pokud je obsazený port 80, tak se nespustí a skončí s errorlevelem 1. Apache se spouští pomocí aplikace "miniserv.exe". Když je port 80 obsazený jinou aplikací a apache nenaběhne, tak "miniserv.exe" spustí jiný batch soubor, který ukončí MySQL. (jednoduše řečeno)

 

Je to tam proto, aby se spustil sakum-prdum server včetně apache. Pokud vám to tedy nadále nejde a nevíte kudy kam, tak nahraďte obsah souboru !01_START_MySQL.bat tímto obsahem:

@echo off
MODE CON cols=65 lines=10
TITLE MySQL + Apache2 [sTART]
COLOR F0
ECHO MySQL + Apache2 [sTART] by Wlk Wlezley
data\home\admin\program\pskill.exe Apache.exe
IF NOT ERRORLEVEL 1 goto started
SET Disk=%1
IF "%Disk%"=="" SET Disk=W

ECHO.
ECHO 1. Vytvoreni vyrtualni diskove jednotky %Disk%
SUBST %Disk%: "data"
IF ERRORLEVEL 1 goto hint
SET apachepath=\usr\local\apache2\
SET apacheit=%Disk%:%apachepath%bin\Apache.exe -f %apachepath%conf\httpd.conf -d %apachepath%.
SET programit=%Disk%:\home\admin\program\
SET closeit=%programit%close.bat %Disk%

%Disk%:
CD \usr\local\php

ECHO 2. Start MySQL serveru..
START /MIN \usr\local\mysql\bin\mysqld-nt.exe --defaults-file=/usr/local/mysql/bin/my-small.cnf
PING -n 2 127.0.0.1 > null.str

ECHO.
ECHO [-OK-]
PING -n 3 127.0.0.1 > null.str
GOTO exit

:hint
CLS
COLOR FC
ECHO CHYBA: Virtualni diskova jednotka %Disk%:\ jiz existuje!
GOTO pause

:started
CLS
COLOR FC
ECHO CHYBA: MySQL server je jiz jednou spusten! Pouzijte stop.bat

:pause
ECHO.
PAUSE

:exit
DEL null.str
EXIT

ALE POZOR! Tímto přijdete o Apache2 (web server) a tudíž i o možnost registrace nových ůčtů na adrese http://localhost/

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtel sem se jen tak oryentačne zeptat jo nemas nahodou k te SQL FULL DB upravenyho teleportera do zakladnich lokaci ?? ktere jsou vedcinou v teleporterech jen se ptam :):whistling:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtel sem se jen tak oryentačne zeptat jo nemas nahodou k te SQL FULL DB upravenyho teleportera do zakladnich lokaci ?? ktere jsou vedcinou v teleporterech jen se ptam :):whistling:

Pokusím se vytvořit SQL teleportera, ale neslibuju. Lepší by byl scriptovej (C++/SD2), ale to už zde nelze, leda že bych udělal upgrade. :D

 

EDIT: Ještě jsem si nenašel čas.

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUMP! Nová revize (včera v noci stažená :D), nový SD2 r1839 a takový ty kravinky.. Hodně štěstí..

Ču$ :beach::diablo: jsem skromnej člověk. :D

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

proc mi to pise ze databaze na IP adrese 127.0.0.1 nenalezena?

 

proc mi to pise ze to nenaslo DB an mem PC?

EDIT: Pardon tohle je takzvanej preklep :D

Edited by Aristo
sloučení

Share this post


Link to post
Share on other sites

proc mi to pise ze databaze na IP adrese 127.0.0.1 nenalezena?

 

proc mi to pise ze to nenaslo DB an mem PC?

EDIT: Pardon tohle je takzvanej preklep :D

  • První věc: Pozor na doubleposting!! :angry:
  • Druhá věc: FULL repacky mají v sobě předinstallovanou MySQL databázi s nahranými daty. LITE repacky to neobsahují - musíš mít vlastní DB.. SQL soubory jsou ke stažení extra. :lol:
  • Věc třetí: Přístě si přečti, co je k tomu napsáno. ;) Na závěr pár citátů: :whistling:
    • "Hloupost je lenost ducha a lenost hloupost těla." - Seneca
    • "Lenost a ješitnost nejsou ctnostmi hodnými podpory, nýbrž neřestmi zasluhujícími vyplenění." - George Bernard Shaw
    • "Lenost, jak známo, je neodolatelná chuť odpočinout si ještě dříve, než se člověk unaví." - Jules Renard

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Múžu se zeptat ? ... Funguje to na Win 7 32bit ???

Ano..funguje..ja Mám vistu 32 bit a taky mi to běží :rolleyes:

Edited by <S€fr!x>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasně, v pohodě. Tohle je zdroják toho MaNGOSu, rev.10599 včetně SD2 rev.1839

http://czshare.com/1520467/TjBh/WO_REPACK___MANGOS10599_SOURCE%28with_SD2%29.ZIP

 

Mělo by to bejt bez problémů kompilovatelný. ALE POZOR! Já jsem odstranil ze složky WIN ty projekty pro VC80 a VC100, takže jsou tam projekty a solution jenom pro MS Visual C++ 2008. :) Na žádost dodám zbytek. :D

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasně, v pohodě. Tohle je zdroják toho MaNGOSu, rev.10459 včetně SD2 rev.1816

http://czshare.com/1520467/TjBh/WO_REPACK___MANGOS10599_SOURCE%28with_SD2%29.ZIP

 

Mělo by to bejt bez problémů kompilovatelný. ALE POZOR! Já jsem odstranil ze složky WIN VC80 a VC100, takže jsou tam projekty a solution jenom pro MS Visual C++ 2008. :) Na žádost dodám zbytek. :D

kdyžtak sem hod mangos 10599 eště dík :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omlouvám se, blbě jsem to shora okopíroval.. Je to revize 10599 :D

Takže: MaNGOS rev.10599; SD2 rev.1839

 

Ještě jednou sorry za omyl. :D

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omlouvám se, blbě jsem to shora okopíroval.. Je to revize 10599 :D

Takže: MaNGOS rev.10599; SD2 rev.1839

 

Ještě jednou sorry za omyl. :D

jj xD i mistr tesař sa někdy utne :D

Lovu zdar! :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=YVYEVYnuuME

 

EDIT\\

 

je zkompilovavá, plně unkční :D

du si s nů trošku pohrát :D

Edited by Sifilis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravim , prominte že rušim :D ale mám problem ... jak sem stáhl tak sem ho trochu uprvil pro moji Ip atd ... No jak zapnu realm chvilku zústane a pak se hnet bez mojí pomoci vypne

 

 

Tu je moje nastavení Realmu

Moje Ip je : 178.40.41.225

Prosim vás ukažte mi kde mám chybu

 

############################################

# MaNGOS realmd configuration file #

############################################

[RealmdConf]

ConfVersion=2010062001

 

LoginDatabaseInfo = "178.40.41.225;3306;root;root;realmd"

LogsDir = ""

MaxPingTime = 30

RealmServerPort = 3724

BindIP = "0.0.0.0"

PidFile = ""

LogLevel = 2

LogTime = 0

LogFile = "LOG\Realmd.log"

LogTimestamp = 0

LogFileLevel = 0

LogColors = "13 10 11 9"

UseProcessors = 0

ProcessPriority = 1

WaitAtStartupError = 0

RealmsStateUpdateDelay = 20

WrongPass.MaxCount = 0

WrongPass.BanTime = 600

WrongPass.BanType = 0

Edited by majstr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepřipojí se ti to do DB, protože pomocí uživatelského jména root a hesla root se k MySQL lze připojit POUZE z localhostu (127.0.0.1). Účty k MySQL jsem tak nastavil schválně. S tímhle nastavením si nehraj, to nemusíš měnit když chceš server zpřístupnit okolnímu světu. Takže ještě jednou. IP pro databázi prostě neměň, nech tam 127.0.0.1 rozumíš tomu? :D

Já nevim proč každej má chuť lézt do nastavení, kterýmu nerozumí. :rolleyes:

 

◙ Jak teda na to? Databáze realmd, tabulka `realmlist`: změň hodnotu sloupce `address` na prvním řádku (dej tam tu svojí IP)..

 

◙ Nebo proveď SQL (pro databázi realmd, nebo realm - já už nevím jak jsem jí v tom repacku pojmenoval)

UPDATE `realmlist` SET `address` = '178.40.41.225' WHERE `id` = '1';

Jestli tomu nerozumíš, kašli na to. :shy:

 


A pro ostatní mám jednu novinku..

:rofl: ..asi sem do konce týdne hodím novu revizi, když Thor dá. :lol::diablo:


  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

takže tet sem nachl všechno jako mne být . Ale kdys chci zapnout realm , Manogs tak mi to proste Blikne a vypne se to :( proto sem se stím hrál.

 

Nepřipojí se ti to do DB, protože pomocí uživatelského jména root a hesla root se k MySQL lze připojit POUZE z localhostu (127.0.0.1). Účty k MySQL jsem tak nastavil schválně. S tímhle nastavením si nehraj, to nemusíš měnit když chceš server zpřístupnit okolnímu světu. Takže ještě jednou. IP pro databázi prostě neměň, nech tam 127.0.0.1 rozumíš tomu? :D

Já nevim proč každej má chuť lézt do nastavení, kterýmu nerozumí. :rolleyes:

 

◙ Jak teda na to? Databáze realmd, tabulka `realmlist`: změň hodnotu sloupce `address` na prvním řádku (dej tam tu svojí IP)..

 

◙ Nebo proveď SQL (pro databázi realmd, nebo realm - já už nevím jak jsem jí v tom repacku pojmenoval)

UPDATE `realmlist` SET `address` = '178.40.41.225' WHERE `id` = '1';

Jestli tomu nerozumíš, kašli na to. :shy:

 


A pro ostatní mám jednu novinku..

:rofl: ..asi sem do konce týdne hodím novu revizi, když Thor dá. :lol::diablo:


 

 

Já ťe chápu že vypadam že tomu nerozumím , a je to i pravda :D ale proc kdys to chci zapnout CMD jenom blikne a hnet zmizí . Problém je asi tu ukázanej jenom tomu já neroumím :(

 

2010-12-16 07:54:26 MaNGOS/0.17.0-DEV (* * Revision 10459 - *) for Win32 (little-endian) [realm-daemon]

2010-12-16 07:54:26 <Ctrl-C> to stop.

 

2010-12-16 07:54:26 Using configuration file realmd.conf.

2010-12-16 07:54:26 Database: 127.0.0.1;3306;root;root;realmd

2010-12-16 07:54:26 ERROR:Could not connect to MySQL database at 127.0.0.1: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

 

2010-12-16 07:54:26 ERROR:Cannot connect to database

Edited by bLuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemůže se připojit do DB. Zkontroluj, jestli máš správné jméno a heslo pro připojení. Možná ještě jestli není obsazenej port, ale to spíš to heslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takže tet sem nachl všechno jako mne být . Ale kdys chci zapnout realm , Manogs tak mi to proste Blikne a vypne se to :( proto sem se stím hrál.

ťe chápu že vypadam že tomu nerozumím , a je to i pravda :D ale proc kdys to chci zapnout CMD jenom blikne a hnet zmizí . Problém je asi tu ukázanej jenom tomu já neroumím :(

Poradím ti: Začni znova. Koukni se do sekce MaNGOS > Tipy, triky, tutoriály a vyhledej si nějaký návod. Když ti to nejde nastavit, nebo prostě jenom neumíš zapnout MySQL spuštěním souboru !01_START_MySQL.bat tak aby se ti to s ničím nekopalo (skype, atd..), tak nechápu proč se do toho pouštíš. Možná na něco zapomínáš, něco děláš blbě.. ..ale to není důvod sem psát kvůli každý chybě. Uvědomuješ si, kolikrát už jsme tady spolu s ostatními schopnějšími uživateli řešil podobný případ? To už by asi nikdo nikdy nespočítal. Zasadní věcí je myslet hlavou. :idea:

 

Vím, že z toho čpí špetka arogance, ale tohle téma se už jednou od podobných píspěvků mazalo, protože co tu bylo, to byl pravej nefalšovanej bulšit.

 

PS: Nedělej doubleposty! A co ta čeština! Kdo to má číst chlape? :tongue_ss:

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok :)

 

A tá čeština :) sem slovák který býva uplne na okraji a zvyknu mluvit po slovensky -> "PO Zahoracky" a píšem česky :( nevim proč :whistling:

Edited by majstr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrý den, Vlku děkuji moc za velice dobře odvedenou práci. :thumbup1:

Měl bych jen jednu žádost. Poradíte mi prosím někdo co a kde mám změnit aby server jel z mého PC přes hamachi? A co by bylo dobré změnit, aby byl server zabezpečen? Děkuji za odpověd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×