Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Aerlin

Výběr školy

Recommended Posts

Dobrý den,

Je čas abych se rozhodl na jakou střední školu jít, rozhodně mě baví PC, programování a všechno kolem toho, ale potřeboval bych poradit kterou školu vybrat :)

Měla by to být škola která sídlí někde ve Zlínském kraji, má Maturitní obor, je zaměřená na IT a hlavně aby tam byla sranda xD

 

Tak jsem se díval po různých školách a celkem mě zaujali tyhle dvě :

 

http://www.roznovskastredni.cz/informace.php

 

a

 

http://www.oauh.cz/index.php?id=266

 

Kdyby jste byli tak laskavi a postli mi sem ještě pár škol abych měl z čeho vybírat byl bych moc rád, případně i za vaše názori na ni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dny otevřených dvěří a zkoumám tolik škol co to jde!

Jde o to aby se ti tam líbilo. A nenech se zlákat!

takhle se moc poradit nedá, snad jen to, že si opravdu promysli kde co a jak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povím ti krutou realitu, všude je to stejný. "Kdo to umí ten to dělá, Kdo to neumí ten učí." A všude se najde "debil" ať už spolužák, nebo učitel, který ti nesedne.

Edited by Hosinga

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D :D Roznovska stredni !! ou je :D :D tam ted jsem a sem zatim spokojeny ;) ucitele vpoho IT se da prostea jednoduse bych ti ji doporucil :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koukam, ze se zde mluvi o predni stredni skole, z ktery vychazej samy notori :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koukam, ze se zde mluvi o predni stredni skole, z ktery vychazej samy notori :-D

 

Pravá škola života :D Co by si chtěl? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak to uz je sila nic proti ale rozhodovat se o tom na jakou skolu pujdes z postrehu nejakeho fora to uz je serios WTF

 

 

to se musis rozhodnout sam a ne aby ti do toho kecali jak rodice tak kamosi/ nebo nejake forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

ministerstvo školství bude rušit školy ty co nesplnují některé požadavky na maturitu nebo co... teť nevím přesně ale nevybýral bych si jen nějakou školu--(asi ty když budeš dojdeš 1 ročník) to znamená že by tě mohli vyhodit a co pak?? taky to tak nemusí být třeba ty ročníky nechají dojít ale fakt davej si pozor i naše učitelka z volby povoláni to řiká ;) prej jí na nás zaleží.. kdyby to šlo poznat i naznámkách v chemii :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejlepší je zůstat doma nebo jít někam na nějaký obor, kde to je jednoduché (kuchař). Po zkušenostech, který nyní zažívám se mi zdá o čertech. Fyzika, matematika tyhle dva předměty... hrůza. Teoreticky můžeš s počítačem poté dělat také, stačí se naučit a pokud člověk umí, tak si myslím, že by neměl být problém založit podnik, na který nemáš ani střední školu ;) Toť můj názor.

Edited by Chronix
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

já pujdu an gympl.. unás je takovej gympl že se tam dostane každy blb a vždy je tam nějaký místo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poviem ti jedno ja si myslim (som to nevedel doteraz) ale kazdy mi to hovoril programovat ta nikdo nikde nenauci na ziadnej strednej skole..

Ja som mal tiez velke oci siel som za Grafika Digitalnych medii a teraz co sa tam oni ucia tak ja mam pauzu asi tak do 2 az 3 rocnika..

Pretoze sa tam uci html css a to uz ja viem.. takze len pomaham ostatnym je nas v triede 8 grafikov sme spojeny z 30 babami.. (Ineho odboru)

 

Ale akoze niekedy tam ucitel povie aj to co som este nikdy nepouzival, akoze najde sa tam aj ucitel co vie php, html, mysql, c, c++, java, maya, 3dmax, photoshop, flash, after effects, a take..

ale hravame tam counterstrike :rofl: a niekedy aj dotu :rofl: v prvom druhom len sedis a nic nerobis.. a to budes vsade takto robit..

 

Teraz sa aktualne ucia html, coz ja uz davno viem ucia sa zakladne tagy atributy farby a take blbosti.. Akoze dostal som si do hlavy nieco co som nevedel

ale tie veci sa uz davno nepouzivaju.. I CSS mame az v druhom rocniku..

 

Ak najdes taku skolu ze ked stade vyjdes ako programator tak si macher :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak poradiť či 1 alebo 2 vrstevný wc-papier by si nechcel

Už sa spamätajte a zoberte život do rúk a spravte vlastné rozhodnutie pre ďalšiu etapu života ...

 

EDIT: zmena výrazu

Edited by Jamira
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poviem ti jedno ja si myslim (som to nevedel doteraz) ale kazdy mi to hovoril programovat ta nikdo nikde nenauci na ziadnej strednej skole..

Ja som mal tiez velke oci siel som za Grafika Digitalnych medii a teraz co sa tam oni ucia tak ja mam pauzu asi tak do 2 az 3 rocnika..

Pretoze sa tam uci html css a to uz ja viem.. takze len pomaham ostatnym je nas v triede 8 grafikov sme spojeny z 30 babami.. (Ineho odboru)

 

Ale akoze niekedy tam ucitel povie aj to co som este nikdy nepouzival, akoze najde sa tam aj ucitel co vie php, html, mysql, c, c++, java, maya, 3dmax, photoshop, flash, after effects, a take..

ale hravame tam counterstrike :rofl: a niekedy aj dotu :rofl: v prvom druhom len sedis a nic nerobis.. a to budes vsade takto robit..

 

Teraz sa aktualne ucia html, coz ja uz davno viem ucia sa zakladne tagy atributy farby a take blbosti.. Akoze dostal som si do hlavy nieco co som nevedel

ale tie veci sa uz davno nepouzivaju.. I CSS mame az v druhom rocniku..

 

Ak najdes taku skolu ze ked stade vyjdes ako programator tak si macher :D

 

 

OffTopic

Dendoo ja som tiež na odbore: Grafik Digitalnych medii prvý rok a je to tam zaťial dobré... Aj keď vačšiny vecí viem ale nevadí. A CS 1.6 a W3 tam ide kedy sa dá odíde profesorka a už to ide :P Aj keď nám to niekedy správca siete vymaže z diskov ale vždy sa to tam niekde nájde :D

EDIT: Kde chodíš na školu? :whistling:

Edited by Tom4s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já se samozřejmě rozhodnu sám, ale chci slyšet i názor ostatních kde jsou dobré školy atp. :)

BTW: pochlubte se na jaké školy chodíte :) (zajímají mě střední)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsem jediný kdo si myslí že sem toto nepatří ?

 

Jo.

 

Jinak myslím, že řešit střední myslím nemá cenu. Osobně jsem zjistil, že to byly 4 roky úplně k ničemu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejlepší je zůstat doma nebo jít někam na nějaký obor, kde to je jednoduché (kuchař). Po zkušenostech, který nyní zažívám se mi zdá o čertech. Fyzika, matematika tyhle dva předměty... hrůza. Teoreticky můžeš s počítačem poté dělat také, stačí se naučit a pokud člověk umí, tak si myslím, že by neměl být problém založit podnik, na který nemáš ani střední školu ;) Toť můj názor.

Abych řekl pravdu,mám stejný názor jako Chronix.Záleží na tom,co člověk umí,ne jestli má VŠ a umí ho-uby..Ale zase,lidem záleží i na vzdělání.. :D Někdo dává na střední,někdo na znalosti :D ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

S výběrem školy neporadím, nicméně jen si neber příklad z místních slabomyslnějších. Vzdělání je nenahraditelné a otevírá ti dveře do lepší společnosti. Sice Franta bude umět programovat a založí si nějakou firmu (podle návodu z google a po nesnesitelném otravování na MÚ), ale tím to hasne. Kdo si od Franty totiž bude chtít něco koupit? Nevystudoval, za sebou minimální reference, ISO nevede... Chudák Franta tedy bude vyžívat ze zakázek za pár tisíc. Kdyby ovšem nebyl hloupý a místo počítače se věnoval ve škole matematice, fyzice a dalším důležitým předmětům, pracoval by dnes ve velké firmě za ne zrovna malý plat a pomalu by si budoval svou budoucí klientelu na dobu, kdy se mu znelíbí být někým zaměstnáván. Prostě nevěř na pohádky, bez vzdělání to dneska nejde. A práce sama o sobě je jen jeden z mnoha aspektů, kde se právě vzdělání dá uplatnit.

 

 

 

 

PS: Gymnázium mě sice nedovedlo k finančnímu zisku, přineslo mi však intelektuální bohatství nevyčíslitelné hodnoty. K tomu si ale musí asi každý dojít. 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

S výběrem školy neporadím, nicméně jen si neber příklad z místních slabomyslnějších. Vzdělání je nenahraditelné a otevírá ti dveře do lepší společnosti. Sice Franta bude umět programovat a založí si nějakou firmu (podle návodu z google a po nesnesitelném otravování na MÚ), ale tím to hasne. Kdo si od Franty totiž bude chtít něco koupit? Nevystudoval, za sebou minimální reference, ISO nevede... Chudák Franta tedy bude vyžívat ze zakázek za pár tisíc. Kdyby ovšem nebyl hloupý a místo počítače se věnoval ve škole matematice, fyzice a dalším důležitým předmětům, pracoval by dnes ve velké firmě za ne zrovna malý plat a pomalu by si budoval svou budoucí klientelu na dobu, kdy se mu znelíbí být někým zaměstnáván. Prostě nevěř na pohádky, bez vzdělání to dneska nejde. A práce sama o sobě je jen jeden z mnoha aspektů, kde se právě vzdělání dá uplatnit.

 

 

 

 

PS: Gymnázium mě sice nedovedlo k finančnímu zisku, přineslo mi však intelektuální bohatství nevyčíslitelné hodnoty. K tomu si ale musí asi každý dojít. 

 

Myslím, že máš zkreslený představy. Mi přijde, že si myslíš, že když máš vzdělání, tak ti svět bude lehat k nohám. Vzdělání ti rozhodně podnikání neulehčí. Naopak ti sežere tvá cenná léta. Tvá představa je trochu jak z dob komunismu, kde se prostě na lidi se vzděláním koukalo jinak, ale dnes je už jiná doba, kde jsou důležitější hodnoty. Argument, že nic nevystudoval, tak si nic nevydělá je opravdu směšný. Inteligentní lidé koukají co člověk dokázal a ne co vystudoval. Matematika a fyzika, kterou se člověk naučí na střední škole je s prominutím naprosto k ničemu a jedná se pouze o takový všeobecný základ. Pokud chceš matematiku skutečně používat k tomu čemu byla určena, tak člověk musí jít na vysokou školu a stejně trvá x let než člověk získá dostatečný matematický aparát, aby s ní mohl dělat něco užitečného.

 

Neber to, tak že chci vzdělání hatit, ale trochu ho přeceňuješ.

 

Jinak školství je něco co je trochu nedomyšleno. Člověk se tam vůbec nenaučí to co by správně měl. Proto si myslím, že nejlepší přístup je zvolit jednodušší školu, která dovolí mít více času a ve volném čase se sebevzdělávat, ale samozřejmě je otázka, jestli většina ten volný čas využije k sebevzdělávání nebo k tomu, že ho proflákají, ale to už je jiná kapitola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No a aj ja sa pridám...

Predošlé 2 príspevky majú niečo do seba ale... !

  • Či si blbý na učenie alebo sa ti len nechce a proste len vieš ako na to a vytiahnuť peniažky z každej hovoadiny si za vodou :)
  • Prácu dneska nedostaneš ani keď máš 2 Vysoké školy a vieš matematiku a neviem čo leda tak v školstve skorej sa zamestná klampiar v dnešnej dobe
  • Učte sa podľa svojej potreby ;) a nie podla druhých keď vieš ako na to a nechce sa ti neuč sa tvoje rozhodnutie ak nevieš ako na to a nechceš sa učiť hold si v ... a ak vieš a chceš sa učiť pre teba dobre nebudeš taký blbý a získaš niečo viac
    ako je všeobecné vzdelanie.

To bohužiaľ nič nemení na tom čo som už napísal a bolo tu zmienené. V dnešnej dobe vzdelaným svet už dávno nepatrí majú ho v rukách tí čo majú $ a € ;)

Je to super že si vzdelaný a tak že vieš 4 druhy matematicky a všetky poučky z fyziky ale čo z toho keď budeš makať v škole za minimálnu mzdu (Hold aj to je práca neodsudzujem to niekto na to predsa musí byť)

 

Takže poučenie: Otvorím oči poobzerám sa dám si mienku do 21.st pozriem si Profesia.sk (tj. ponuky práce) a zistím že nie je to zrovna ružové...

 

Uvediem ešte jeden príklad Spol. ESET keď hľadajú zamestnancov koná "súťaž" ak vieš ako rozobrať zdroják a analyzovať ho (disassembling) tak fyzika a 4 druhy matiky sú tu na 2 veci :) a máš plat ako kráľ na dnešní pomer

 

...Svet už nepatrí inteligentným ale bohatým a buď budeš inteligentný alebo bohatý bohužiaľ oboje nejde :-/ lebo peniažky zatmievajú mysle...

 

EDIT: Súhlasím školstvo je nedomyslené a na zlej úrovni neučia ťa to čo budeš potrebovať ... A tento názor mi neskúšajte zmeniť Ďakujem :)

Edited by Jamira

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jinak myslím, že řešit střední myslím nemá cenu. Osobně jsem zjistil, že to byly 4 roky úplně k ničemu.

 

Tak určitě by ji řesit měl, ale souhlasím s tím že: "Co se sám nenaučíš, umět nebudeš" Ve škole tě to nenaučí...

 

Edit: Samozřejmě jsem myslel programování apod. :)

Edited by Hosinga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×