Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
ZechY

Počítač odmítá spolupracovat

Recommended Posts

jak všichni víte že odešla deska? problém může bát někde jinde.Já jsem spravoval PC s podobnými problémy a důvod byl že pod chladičem byl bordel takže to nedoléhalo na procesor.

A jinak za předpokladu že case slouží jako ukostření (samozřejmně že je tam zem ale aby byl MB navržen tak aby nebyl schopný provozu bez case když je GND připojená rovnou ze zdroje je kravina) řekni mi Clou jaký vliv má na jakoukoliv teplotu???

 

EDIT:zkus to nechat 10 minutek vyplý a pak zase zapnout pokud to vydrží déle než teď problém je v chlazení CPU

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přesně jak píše Kamtar.. Navíc mnohý nový desky mají v balení i plastový kulatý "plíšky" kterými se má odeska "odkostřit" od case..

 

Edit: i/y .. Píšu jako prase..

Edited by troska

Share this post


Link to post
Share on other sites

No takže jsem odmontoval chladič vyndal procák profouknul, vyměnil dokonce i tu pastu na chladiči a zase zadělal a výsledek? Pořád stejný...

 

EDIT: Kamtar, ty to asi nechápeš, ten PC se ani nezapne. Normálně zmáčknu tlačítko start a on nezareaguje, max. jenom když vypnu zdroj, chvíli počkám, pak zapnu a zapnu PC tak to jenom jako by tak poskočí a pak nereaguje. Zkoušel jsem nechat vyplej zdroj i přes noc a ráno to zkusit, bez výsledku.

Edited by ZechY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Máš ATX konektor na desce správně zapojen ? I ten XP ?

 

Ano mám ho zapojený správně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Má základka integrovanou grafiku ? Popř. zkus dát nějakou obyčejnou ( může to byt grafikou.. )

EDIT: nechapu proc lidi kupujou Asus a MSI jsou nejvice reklamovany..

Edited by troska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkus minimum samotnou desku jenom s CPU (případně i bez něj), jestli ti naběhne zapíská. Pokud ne, nemá smysl pokračovat. Problém by mohl být i v napájení, máš zapojenou jen polovinu osmipinového přídavného konektoru.

 

troska: nechápu, kde lidi berou tyhle informace, já osobně jsem nikdy s Asusem ani MSI problémy neměl. To se týká MB i notebooků...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nn tohle je deska od desky některé naběhnou zapípají a některé bez cpu vůbec nesepnou ani zdroj

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to napájení jsem taky koukal. Nicméně, desky mají plošně spojený všech 8 pinů ( 4+ 4 ) je to pouze 12 voltů "roztrhlejch" na pinech kvůli vyšší propůstnosti ampér. To by mu naběhlo, ale v případě problémů by to bylo nestabilní..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkoušel jsem zapojit CPU s Deskou a grafárnou (protože nemám integrovanou) a dostat se čistě do biosu, ale nejde prostě zapnout pořád.

Share this post


Link to post
Share on other sites

změřit kondíky pomocí baterky a ledky ono je sice pravděpodobnost malá ve srovnání s tím jak jsou CMOS náchylné na statickou elektřinu ale čipy nijak jednoduše nezměříš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkoušel jsem zapojit CPU s Deskou a grafárnou (protože nemám integrovanou) a dostat se čistě do biosu, ale nejde prostě zapnout pořád.

 

Pískat to opravdu umí i bez grafiky a RAM. Navíc tam máš stavové LEDky, tak by nebylo od věci je pozorovat, pokud něco signalizují.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Při prvním zapnutí to chvíli běželo, pak se vypnul z ničeho nic asi po 15 Sekundách a od té doby protestuje. 

Tohodle jsem si nevšiml, asi to bude ve zdroji. MB se sám od sebe nevypne !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nechal jsem teda jen CPU a čistě základovku a nic. Prostě když zmáčknu čudlík na start PC, tak to je jako bych nic nezmáčkl, prostě nereaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

troska:cože? to mohlo být cokoliv mohl odejít kondík mohlo se něco odvařit cokoliv

ZechY: Znovu se ptám multimetr asi mít nebudeš tak máš nějakou ledku a optimálně rezistor?

Edited by kamtar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na desce se jen tak neco nepodela, musis vzdy hledat zaminku. Nedavno jsem v Alze kupoval Asus MB + Grafiku Asus.. Obe jsem reklamoval i za to ze cena desky byla 2600 a Grafika 5600,- ! Prasata.. Na graficke karte byl nalomenej pin a zakladka vubec nestartovala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

na zakladovce se jen tak něco nepodělá? nic není jen tak právě že ve zdroji je menší pravděpodobnost že se pokazí

Share this post


Link to post
Share on other sites

proud kolísat fakt nemůže jediný co může být je přepjetí který by buď vyhodilo pojistky a nebo pokud by bylo schopný poškodit zdroj tak by to s největší pravděpodobností schytalo ještě něco v domě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupkoid:a proč ne čím se máme jinak zabavit? :D

Je vždycky dobrí když víš proč ti něco odešlo aspoň ze zvědavosti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

troska:cože? to mohlo být cokoliv mohl odejít kondík mohlo se něco odvařit cokoliv

ZechY: Znovu se ptám multimetr asi mít nebudeš tak máš nějakou ledku a optimálně rezistor?

 

Řekl bych, že asi nebudu mít ani jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×