Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
swiftblade

Zdrojový kód a výstup

Recommended Posts

Já nejsem žádný programátor, ani neznám ostatní části tvého programu, ale jednu věc v tvém kusu kódu wolfe nechápu - proč v každém cyklu inicializuješ "basehp" a "basemana". Nepovede to časem k memory overflow?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já nejsem žádný programátor, ani neznám ostatní části tvého programu, ale jednu věc v tvém kusu kódu wolfe nechápu - proč v každém cyklu inicializuješ "basehp" a "basemana". Nepovede to časem k memory overflow?

 

K memory overflow nedojde, tyto proměnné jsou po celou dobu běhu aplikace (pokud jsou viditelné, pokud je program v jiné metodě, kde nejsou platné, tak na stacku nebudou) umístěny na stejném místě na stacku. Pouze se v každém cyklu do nich znovu dosadí hodnota nula.

Edited by bLuma
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

....

EDIT2: aktualizujem spoiler dávam to do toho prvého nebudem zbytočne robiť nový :D

Zadajte 1. známku: 1
Nesprávna hodnota
Tvoj priemer je: -1.#IND

tu je výpis programu po odstránení týchto chýb v prvom spoileri.

A co sem dát zdroják?

Nesprávná hodnota? Zdá se že máš špatně podmínky. Nemusíš to řešit jako já.

Za výsledek "-1.#IND" může dělení nulou (jak jistě víš, nulou dělit nelze). Vzniká to nejspíš tím, že nedojde k přičtení počtu zadaných hodnot - tak ta chyba pravděpodobně vzniká.

 

EDIT: typo

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nooo opäť som tu z jednou otázkou existuje samostatný príkaz, ktorý mi zopakuje určitú časť kódu??

Podarilo sa mi to "zpodmienkovať" ale je to dosť dlhé.

Spravil som to cez while (1) ale dal som užívaťeľovi na výber či chce zopakovať zadávanie alebo nie.

Napísal som niečo na štýl

cout <<"Chcete vypočítať nový priemer?" <<"(a/n)"<<"\n";
cin >> nové;
	if (nové == n)
	{
	system("pause");
	}
	else if (nové == a)
                  sem som dodal cyklus ale je to dosť dlhé...

Len chcem vedieť či taký príkaz existuje. Len tak pre info ja som to už navrhol ale bolo by to sním ľahšie

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

    bool opakovat = true;
   while(1)
   {
       char otazka;

       cout << "Chcete vypočítať nový priemer? (a/n): ";
       cin >> otazka;

       if(otazka == "n")
           break;

       // zde zbytek kódu nebo volání funkce
   }

 

EDIT: ~ NEBO ~

 

_getch() se zdá být vhodnější (nezobrazuje volbu a nečeká na stisk klávesy ENTER - prostě jenom vezme jeden znak a vrací ho jako int). Ikdyž pak #include <conio.h> se zdá být nevyhnutelný..

 

#include <conio.h>

.
.

   while(1)
   {
       cout << "Chcete vypočítať nový priemer? (a/n): ";
       int klavesa = _getch();

       if(klavesa == 78 || klavesa == 110) // 110 = "n", 78 = "N"
           break;

       // zde zbytek kódu nebo volání funkce
   }

 

A slyšel jsi už o tomhle? :D

do
{
   ...kód...
} while (podmínka);

Je to skoro stejný jako to samotný while, ale dělá to přecijenom trošku něco jinýho. Při použití while(podmínka) (bez do), se podmínka testuje hned na začátku (před tím než se provedou příkazy v cyklu). Při použití do {...} while (podmínka); se nejdřív provede to co je v závorkách {} za slovem do a pokud sedí podmínka v závorkách () za slovem while, tak se celý cyklus bude opakovat (dokud podmínka bude platit). Snad jsem to moc nezamotal, nejde mi to moc dobře vysvětlit..

 

Shrnutí:

do {...} while(); - cyklus se provede jednou, bez ohledu na podmínku, potom se případně opakuje, do té doby, dokud podmínka platí (je pravdivá).

while() {...} - do té doby, dokud podmínka platí (je pravdivá), cyklus se opakuje.

Jak už asi víš, cyklus lze ukončit ("zlomit") pomocí break; (často se to vidí spíš u switch(){case .. :}

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dá sa operátor == použiť aj v prípade znakov a nie číslic? Teda pokiaľ mám deklarovanú premennú ako char alebo string?

//EDIT\\ No takže skúsil som to s char a vyhodilo mi chybu: error C2065: 'n' : undeclared identifier čo znamená ten undeclared identifier

Edited by swiftblade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dá sa operátor == použiť aj v prípade znakov a nie číslic? Teda pokiaľ mám deklarovanú premennú ako char alebo string?

//EDIT\\ No takže skúsil som to s char a vyhodilo mi chybu: error C2065: 'n' : undeclared identifier čo znamená ten undeclared identifier

 

nedeklarovany identifikator :)

u char se to pouzit da...

 

char a = 'a';
if (a == 'b') {
... }

 

je nutne pochopit rozdil mezi zapisem a a 'a'. To prvni se odkazuje na obsah promenne, to druhe je vlastne cislo - asci kod znaku a.

 

Pro string tusim == neni pretizen, je nutno pouzit metodu compare() tridy String

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ariczek, říct někomu že překlad "undeclared identifier" je "nedeklarovany identifikator", to snad nemyslíš vážně. :D (ZA TÍM SI STOJÍM)

 

A jak už Ariczek nastínil, tvůj problém pramení v tomhle:

cout <<"Chcete vypočítať nový priemer?" <<"(a/n)"<<"\n";
cin >> nové;
	if (nové == 'n')
	{
	system("pause");
	}
	else if (nové == 'a')
                  sem som dodal cyklus ale je to dosť dlhé...

 

Ale jak jsem ti psal v předchozím postu, tahle věc jde řešit úplně jinak. :)

 

EDIT: oprava, my fail..

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebo dáš nekonečný cyklus a dokud nenapíše že to nechce zopakovat tak to bude opakovat.. :D

 

char opak;
for (;
{
 cout >> "Chces to zopakovat? (yes/no)" 
 cin << opak;
 if (opak == "yes")
 break;
}

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ari, nech to na mě prosímtě. Říct někomu že překlad "undeclared identifier" je "nedeklarovany identifikator", to snad nemyslíš vážně. :D

A používají se uvozovky (to je tohle " ) a apostrof (to je tohle ' ). Jen aby bylo jasno. Stringy bych do toho zatím nemíchal, to tady není potřeba.

 

Aby bylo jasno, blbosti tu plácáš ty. Ariczek mluvil o znacích, tedy o datovém typu char a to použití je naprosto korektní. Navíc tvoje tvrzení "Stringy bych do toho zatím nemíchal" je právě další blbost. To co píšeš ty nové == "a" má smysl jenom, pokud je nové string. S charem ti tohle fakt fungovat nebude.

 

2 Ranis: Jednak máš otočené operátory u cin/cout, chybí ti tam středník a hlavně opak by musel být std::string, aby to mělo smysl.

Edited by bLuma
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

18:30 - ~odstraněno~ :) Uvědomil jsem si že jsem idiot. :D

 

EDIT: Neplácám blbosti, chybovat je lidský. A "nenavážej se do ostatních", ikdyž jejich řešení NENÍ správné. :P

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolfe necham ti to :)

 

jen detail... pri pouziti

char a = "a";

 

ti zarve compiler

error: invalid conversion from ‘const char*’ to ‘char’

 

protoze zapis "a" vlastne jsou 2 znaky... 'a' a '\0'

kdyz to zavres do uvozovek, tak se to bere jako retezec a automaticky se to ukonci nulovym znakem :)

 

takze jedina korektni moznost je pouzit apostrofy... ktere tak nemas rad :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neplácám blbosti, jen se štítím používat apostrof, namísto uvozovek.

Apostrof a uvozovky mají v C/C++ sakra velký rozdíl ve významu a funkčnosti. A psaní přímo ascii hodnot znaků místo přímo toho znaku to je na probodnutí tupým mečem.

 

Podívej se o pár postů nahoru, konkrétně na kód pisatele. Konkrétněji ZDE.

Dozvíš se původ toho kódu a možná ti dojde to, jak jsem ten post myslel; hlavně snad to, jak jsem ho myslet nechtěl.

A opravdu nevím, proč bych měl nováčkovi motat hlavu stringem, když neumí použít uvozovky a základní operátory.

Pochop, je to část programu, zbytek tu nikdo z nás nezná, protože pisatel se o něj očividně odmítá podělit.

 

Ano je to část kódu na kterou jsi nejdříve reagoval svým kódem a poté něčím, o čem jsi tvrdil, že jsi opravil jeho kód. Ovšem to by fungovalo jenom se stringem. Když už to chceš opravovat tak jsi měl doplnit i deklaraci oné problémové proměnné, aby bylo jasno.

 

Pokud ti jde o použití diakritických znaků v názvu proměnné, na to jsem v tu chvíli nemyslel.

Mimojiné, ty snad víš, jaký typ tam on používá, když on sem napsal jenom tak krátkou část? Pochybuji. :ermm:

 

Vážně tu mám ospravedlňovat každý svůj post? :lol:

 

O diakritice si myslím své a radši to ani nekomentuji. Ospravedlňovat nic nemusíš, ale nenavážej se do ostatních, když jejich řešení je korektní.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, máte pravdu, jsem vůl, opravím to po sobě. :)

 

EDIT: já se do nikoho nenavážím, jenom jsem myslel že to je chyba. Kdybych se "navážel", vypadalo by to úplně jinak.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže tu je kompletný kód programu... teraz zase potrebujem dostať funciu void výber() do void výpočet() s tým že keď užívaťeľ zadá do hodnotu 'a' do premennej ukončiť program sa ukončí bez akéhokoľvek výpisu typu press any key to continue... alebo proste ukončenia určitým klávesom.

 

#include <iostream>

 

using namespace std;

void výpočet(); //prototypes

void výber();

int main ()

{

výpočet();

return 0;

}

//Start of definition

void výpočet()

{ locale::global(locale(""));

double počet = 0.0, spolu = 0.0;

int známka;

cout <<"Postupne zadaj tvoje známky.\n"

<<"Ak chceš zadávanie ukončiť zadaj 0.\n\n";

while(1)

{

cout <<"Zadaj "<<počet + 1<<". známku: ";

cin >> známka;

if (známka == 0)

break;

else if (známka <= 5 && známka > 0)

{

++počet;

spolu = spolu + známka;

}

}

 

cout << "Tvoj priemer je: "<< double (spolu/počet) <<"\n\n";

výber();

}//End of definition

void výber()

{

locale::global(locale(""));

char ukončiť;

bool koniec = false;

cout <<"Prajete si program ukončiť?(a/n)";

cin >>ukončiť;

if(ukončiť == 'a')

{

koniec = true;

}

else if (ukončiť == 'n')

{

výpočet();

}

 

}

 

Najprv som chcel využiť boolovskú premennu ako logickú ale došlo mi že nepoznám príkaz na ukončenie.

//EDIT\\ vyriešené teda ani neviem ako :D

Edited by swiftblade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×