Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
!diot

Správa MPQ archivů

Recommended Posts

Má dotaz na všechny, kteří rýpali WoW soubory...dotaz zní: Který soubor načítá .mpq archivy respektive ve kterém souboru jsou zapsány hodnoty pro načítání .mpq archivů?

Děkuji za pomoc !diot

Share this post


Link to post
Share on other sites

MyWarcraftStudio... Download

 

Zdroj: www.emu-tools.slowvirus.cz

 

Umí to zobrazit, vytvořit, upravit .MPQ soubor.

Pokud budeš chtít upravovat víc, doporučuji dostáhnout CryectsTools, Noggit, BLPconvertor, WoW model Viewer atp.

 

Oh promiň, špatně jsem pochopil otázku... načítá je WoW.exe, proto pokud chceš použít vlastní, musíš ho nahradit "cracknutým" wow.exe či wowhellem

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

MyWarcraftStudio... Download

 

Zdroj: www.emu-tools.slowvirus.cz

 

Umí to zobrazit, vytvořit, upravit .MPQ soubor.

Pokud budeš chtít upravovat víc, doporučuji dostáhnout CryectsTools, Noggit, BLPconvertor, WoW model Viewer atp.

 

Mnohem lepší MPQ editor je Ladik´s MPQ editor v 3.2.0.588

 

Zdroj: Zezula.net

DOwnload: http://zezula.net/en/mpq/download.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když už jsme u WoW s MPQčkama tak bych se docela rád zeptal...upravil jsem DBC..nové ID..přidal cestu k modelu který WoW už má v sobě hodil ho na stranu serveru a nic..tak jsem vytvořil patch a taky nic..čím to může být?A je opravdu nutná uprava klienta?V DBC docela dost experimentuju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když už jsme u WoW s MPQčkama tak bych se docela rád zeptal...upravil jsem DBC..nové ID..přidal cestu k modelu který WoW už má v sobě hodil ho na stranu serveru a nic..tak jsem vytvořil patch a taky nic..čím to může být?A je opravdu nutná uprava klienta?V DBC docela dost experimentuju :D

 

Ano, vzhledem k tomu, že dbc jsou vyextrahovány z klienta, opravdu musíš klienta patchnout... jinak nedoporučuji upravovat dbc u serveru a v klientovi zvlášť, spíš uprav klienta, a vyextrahuj znovu dbc -> pokud je vše správně, měl bys tam svůj dbc obsah mít vyextrahovaný...

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to snad nemyslíš vážně?? :D Je tam psáno že po scrollnutí dolu je to anglicky :) a taky když sjedeš níž je to tam přeloženo do AJ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to snad nemyslíš vážně?? :D Je tam psáno že po scrollnutí dolu je to anglicky :) a taky když sjedeš níž je to tam přeloženo do AJ :)

 

oh ta moje slepota... :rolleyes::D sry za opruz :D

 

by the way obávám se že tu provozujeme OT.Otázka byla sice na dané téma, ale touhle diskuzí dotyčnému moc nepomáháme, tak bych to přibrzdil...

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

oh ta moje slepota... :rolleyes::D sry za opruz :D

:D v pohodě :D jen jsem si myslel, že když je tam nápis hned po nýzvem topicu, že to každej uvidí :D ale tak ještě jednou pro ostatní:

Když se tam sjede níž, je to tam přeloženo do AJ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm Miningu...možna něco nevíš ale uprava u server side je docela dobrá věc...patchovaní klienta...nikdy ti hráč na 100% nestáhne patch a je to opruz podle dosti lidí...takže bych chtěl vědět volbu server side...nicméně měnění graveyardu, spellu, spell dur.... a dost dalších u server side je opravdu dobrá věc a hráč nemusí nic dělat..jen neuvidí pravý věci co tam jsou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm Miningu...možna něco nevíš ale uprava u server side je docela dobrá věc...patchovaní klienta...nikdy ti hráč na 100% nestáhne patch a je to opruz podle dosti lidí...takže bych chtěl vědět volbu server side...nicméně měnění graveyardu, spellu, spell dur.... a dost dalších u server side je opravdu dobrá věc a hráč nemusí nic dělat..jen neuvidí pravý věci co tam jsou

Když budeš mít nápad a bude stát za to a pěkně hráče na to navnadíš a zaujmeš je..tak si ten 2GB patch klidně sosnou :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm Miningu...možna něco nevíš ale uprava u server side je docela dobrá věc...patchovaní klienta...nikdy ti hráč na 100% nestáhne patch a je to opruz podle dosti lidí...takže bych chtěl vědět volbu server side...nicméně měnění graveyardu, spellu, spell dur.... a dost dalších u server side je opravdu dobrá věc a hráč nemusí nic dělat..jen neuvidí pravý věci co tam jsou

 

špatně jsi mě pochopil, říkám, že pokud si upravuješ dbc, je lepší nejdřív patchnout dbc v klientovi a pak teprv dbc vyextrahovat a hodit je na server side. Samozřejmě se ti nesnažím říct že to na server házet nemáš.

Jinak se stažením patche to nemá nic společného, když to extrahuješ z patchlého klienta je jedno kolik lidí to má. Navíc mi přijde demence hrát na serveru s custom patchem a nestáhnout si ho :D to spíš ti hráči půjdou jinam když nechtěj stahovat...

Edited by minig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když budeš mít nápad a bude stát za to a pěkně hráče na to navnadíš a zaujmeš je..tak si ten 2GB patch klidně sosnou :)

2GB to zrovna nebude heh...cca 20mb..mám zkušenost že na jednom serveru kde se musel stahovat patch tam GMka pořád je museli upozorňovat aby si to stahli...další věc..že pro koho to dělám..tak nesouhlasí s custom patchem

 

špatně jsi mě pochopil, říkám, že pokud si upravuješ dbc, je lepší nejdřív patchnout dbc v klientovi a pak teprv dbc vyextrahovat a hodit je na server side. Samozřejmě se ti nesnažím říct že to na server házet nemáš.

Jinak se stažením patche to nemá nic společného, když to extrahuješ z patchlého klienta je jedno kolik lidí to má. Navíc mi přijde demence hrát na serveru s custom patchem a nestáhnout si ho :D to spíš ti hráči půjdou jinam když nechtěj stahovat...

 

 

Dát to do klienta?No..já to přímo upravuju v server side DBC...mám na to kvalitní Editor a většína z toho funguje až na to že bohužel ten GameObject se tam neukázal...prostě jsem udělal v DBC novou kolonku přidal ID 789456 a přidal cestu k modelu...následně jsem v DB přidal do Gameobject template ID 777777 s typem 14(Map Object) a DisplayID 789456 dal jméno spawl na serveru a nic..bílo..:/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dát to do klienta?No..já to přímo upravuju v server side DBC...mám na to kvalitní Editor a většína z toho funguje až na to že bohužel ten GameObject se tam neukázal...prostě jsem udělal v DBC novou kolonku přidal ID 789456 a přidal cestu k modelu...následně jsem v DB přidal do Gameobject template ID 777777 s typem 14(Map Object) a DisplayID 789456 dal jméno spawl na serveru a nic..bílo..:/

 

To se ti snažím vysvětlit že nejde... ten object prostě musíš nacpat do wowka, to nejspíš neošmelíš... protože jak jsem řekl, dbc extrahuješ z klienta, takže pokud chceš, aby úprava dbc byla OK, musíš upravit dbc v klientovi i na serveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vytvořil jsem patch s GameObjectDisplayInfo.dbc přímo DBFilesClient\GameObjectDisplayInfo.dbc DBC jsem dal i na stranu serveru...do db přidal displayid a bohužel nic kde by mohla být chybka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nexi, nekope se ti tam náhodou component.wow-enGB.txt (popř. component.wow-enUS.txt)?

Smaž cache i wtf. Zkontroluj to ještě jednou. Koukni se, jestli při startu core není problém s tím, co máš v DB (displyID v DB nesouhlasí s DBC?). Prostě to zkontroluj.

A bez cracklýho wow.exe ti to nesežere další patch-x.mpq (jak už tu psal minig). Ale nevím jak jsi to dělal, protože ses zeptal blbě - nepopsal jsi svůj postup.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry vecer, omlouvam se ze obnovuji takto stary topic, ale rad bych chtel chvilku komunikovat s nekym kdo ma zkusenosti s upravou klienta (dbc) hledam hlavne navod na to jak sprovoznit Serverovy patch ktery by spravne zobrazoval staty.. jsem ochotny zaplatit slozenkou az 400Kc pokud patch spolu sprovoznime a ujistite me ze jste ho uz nekdy delal a nejste zacatecnik... Dalsi komunikace na WS je asi zbytecna.. kontaktujte me bud na skype : thekukasisko nebo na mailu: [email protected]

 

Vsem lidem co by chteli zneuzit me nabidky, radim ani nepsat. Dekuju za pochopeni Wazzup

 

PS: prednost dam samozrejme rychlejsim

Edited by Wazzup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×