Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Admin_MIrra_3server

3server.cz hledá pomocného Dev C++ [Core]

Recommended Posts

Zdravím vás,

 

3server.cz hledá developera, který bude spolupracovat na vývoji core (C++). Sql fixerů je zatím dost, nicméně pokud však máte zájem, můžete se ozvat.

 

C++ developer jádra musí splňovat tyto základní požadavky :

 

1) Umět se +- zorientovat ve zdrojácích Trinity core 2.

2) Být registrován na trinity core forums, zvládnout si skompilovat vlastní revizi a umět ji updatnout. (základy)

3) Umět googlit, být nekonfliktní povahy. Zvládat nahazovat core fixy z trinity core projektu výhodou.

 

Umět s GIT hubem výhodou. Dřívější zkušenosti a více než 16 let taky výhodou.

Pokud máte 75% výše uvedených vlastností, můžeme se vás pokusit zbytek zaučit (práce s linuxem, GIT, VMware, KVM atd..).

Zájemci pište na [email protected] Předmět zprávy : Developer C++ .

 

 

###########

SQL fixer :

1) Základy SQL

2) Zvládnout si vůbec zprovoznit Mysql server u sebe doma.

3) Umět googlit, zvládat základy práce se kterýmkoliv prográmkem typu Sqlyog, Navicat, HEIDI SQL (nebo s jakýmkoliv podobného typu).

4) Spolehlivost, nekonfliktní povaha, znalosti GM přikazů Trinity core 2.

Zbytek případně zaučíme.

 

Věk více než 16 let a případné dřívější zkušenosti výhodou. Zájemci pište na mail [email protected] předmět zprávy : Sql fixer

 

 

Edit :

Nabízíme pro usnadnění práce hned 2 testovací servery. Jeden na kompilaci a zkoušení nových revizí, druhý na pokusy všeho druhu a pro další sebevzdělávání. Zkušební doba se odehrává právě na těchto 2 serverech, kde je potřeba uspět. Po úspěšném zaučení a zvládnutí zkušební doby na testovacích serverech může developer pracovat na ostrém serveru. Samozřejmě úspěšné fixy, které developer provede během zkušební doby mohou být poté aplikovány na ostrém provozu. Dále nabízíme možnost podílet se na projektu Myth-core se Španělskými a Litevskými kolegy se kterými vyměňujeme fixy.

 

 

Děkuji a přeji hodně štěstí

 

Pro zájemce, kteří o 3serveru doposud neslyšeli, tak přidávám tento link: http://blog.3server....namena-3server/

 

Mnohem důležitější je pro mě MENTALITA a životní postoj člověka, který se k nám hlásí, než nějaké našprtané znalosti, kterým sám nerozumí.

Edited by Admin_MIrra_3server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obnovuji nabídku, každý dev se vždy hodí a my potřebujeme cca. 4 c++ devy.

Přidávám k odměnám i možnost vlastního virtuálního serveru + pokud bude požadavek, tak vlastní subdoména na našem hostingu pro své účely dalšího rozvoje a neměl bych zapomenout na kreditovou odměnu. Kredity můžete vyměňovat v našem promyšleném systému odměn + je můžete případně prodat jako akcie jinému hráči.

 

Děkuji za nabídky

Pěkný den

Admin MIrra

Edited by Admin_MIrra_3server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koukám, že od posledního příspěvku před více než 2 lety topic zapadnul mezi nenavštěvované. Taky jsem si všiml, že většinu lidí nabídka tím, co po nich chceme spíše vyděsila, než motivovala. Nabídku jsem upravil a tímto nenápadně BUMPuji post nahoru.

 

 

Děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problém bude hlavně v tom, že lidí co umí C++ je málo a ještě míň jich chce pracovat zadarmo :). Zajímalo by mě, kolik se dohromady za ty dva roky ozvalo na tenhle post vývojářů, kteří opravdu uměli něco psát v jádře.

Edited by Tomáš Kolinger
 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problém bude hlavně v tom, že lidí co umí C++ je málo a ještě míň jich chce pracovat zadarmo :). Zajímalo by mě, kolik se dohromady za ty dva roky ozvalo na tenhle post vývojářů, kteří opravdu uměli něco psát v jádře.

 

Tome, shodnem se na tom, že čím méně lidi na pomyslném trhu práce ve WoW komunitě, tím i méně nabídek. Nepamatuji si přesně kolik lidí upoutal tento příspěvek, ovšem odhaduji tak, že 3, možná 4 lidé na tento topic zareagovali určitě. Dnes razíme úplně jinačí cestu. Všiml jsem si, že spousta serverů nabízí a nikdo se moc neozývá (možná mi to potvrdíš), takže jsem poslední měsíc převzal iniciativu já a za uvedený měsíc jsem posbíral 3 nové členy teamu.

 

Když jsme řešili možnost placení devům, tak jsme po čase narazili na následující zádrhely:

1) Jak ohodnotíš kvalitu kódu? Dobře, mějme časovou i paměťovou složitost každého algoritmu, to beru. Ale tohle posoudíš spíš v korporátním světě, než ve světě free wow komunity, která to většinou nedělá kvůli penězům.

2) Jak ohodnotíš deva za jeho práci? Zaplatíš mu paušálně za questy, nebo instance? Budeš mu platit od hodiny? To bychom museli být molten-wow s 20 tisíci online a milionovými obraty, abychom s tím neměli problém.

3) Potom, co někdo udělá nějaký fix, ty mu zaplatíš, něco v core se pak změní a rozsype se to tak ten dev nebude dělat práci navíc za peníze. No a posledním hřebíčkem do rakve placení devům za jejich práci je, obří nespravedlnost. Zaplatíš jednomu nějakou částku, další ti budou řvát, že dostal moc, nebo málo, nebo oni dostali málo za jejich práci a už se toho do smrti nezbavíš.

 

Proto říkám každému - nepleťte si wow a c++ core developerování na freečkových serverech s prací v korporátu. V těch pár teamech mám doteď lidi, kteří jsou přes den zedníci a večer vynikající C++ developeři, kteří spolupracují i se zahraničními developery. Máme tam fantastický kuchaře, kteří se ve volném čase věnují C++ fixování a fakt koukám, jak dobře jim to jde. Skladníky, kteří se naučili s SQL a občas něco fixnou v DB, studenty vysoké školy, kteří se chtějí zdokonalit v tom, o čem se učili na přednášce/cvikách a vědí, že nechtějí odsedět 20 hodin týdně na nějaké stáži, ale chtějí to opravdu umět. Zkrátka ti lidi to nedělají kvůli penězům, ale kvůli něčemu úplně jinému.

 

Současně si polož otázku ty - pokud něco děláš JEN kvůli penězům, myslíš, že by tě udělalo šťastným dělat práci, kterou nechceš a dělal bys ji jen kvůli velkejm penězům, obětováním třeba 8 až 12 hodinám denně? Nebo by jsi se raději bavil, nepracoval a dostával za to co tě baví i občas zaplaceno? A v tom je rozdíl, přetože se pro 2 lidi může jednat o stejnou práci.

 

Doporučím přečíst si knížku John C. Maxwell: Zásady vrcholového vedení. John Maxwell, je jeden z nejlepších leaderů na planetě a v této knížce se dělí v podstatě s kýmkoliv o svoje špičkový rady za 40 let své kariéry.

Tam to přesně rozebírá, že ti nejúspěšnější lidi v jakémkoliv oboru, by to co dělají, klidně dělali zadarmo. To privilegium, které se jim dostává je právě to, že se jim za tu stejnou práci dostává více peněz, než 90% lidí v jeho oboru, kteří to dělají jen aby dostali peníze.

A pak je tu další zajímavá věc. Když jsem se některých z nich ptal, proč nenechají třeba té zedničiny a nejdou se živit jako C++ developeři za 40 až 60 měsíčně do korporátu, tak mi řekli, že taková práce za peníze v korporátu by je nebavila, že to mají jako odreagování od jejich současných prací. Dlouho jsem to nemohl pochopit a dnes už to chápu.

 

Proto jsem pochopil, že stačí jen jedna nebo 2 takové věty a já hned vím, že ten člověk nemá správnou mentalitu, aby mohl pracovat pro 3server. Já to co dělám pro 3server taky dělám defakto zadarmo, protože to nedělám kvůli penězům, ale kvůli tomu, že mě to fakt baví. A současně samozřejmě mám i zaměstnání, ve kterém dělám to samé a tam už mě za to stejné platí, ale vděčím 3serveru za to, že jsem se to tady tenkrát naučil a natrénoval tak, aby mi za to stejné mohl někdo jiný i zaplatit, ale zůstanu navždy věrný právě 3serveru, protože tady na tebe nepadne dvoumilionová sankce, nebo půlmilionové pokuty, pokud něco zvrtáš.

 

A na závěr ti povím další věc. Taky jsem si ještě před tím měsícem říkal - no jo, on má asi pravdu, něco na tom bude, než jsem se rozhodl sám aktivně s tím něco dělat. A taky se podařilo. To, že C++ developerů je málo, to je jen iluze. Je to jako když si člověk nasadí černé brýle potom, co se mu něco 3x po sobě nepodaří (příklad) a pak už člověk chodí s těmi černými brýlemi "developerů je málo" a já byl jedním z nich. V mnoha ohledech jsme my 2 stejní, Tome.

Dnes vím, že C++ developerů je opravdu na české free wow scéně spousta, jen málo z nich má takové kvality, jaké požadujeme. Pokud mají aspoň správnou mentalitu a čas, tak se u nás zaučí a získáme kvalitní developery, kteří nám potom dělají slušnou reklamu, protože jsou dobrým příkladem pro ostatní, jak se dá vyrůst. Pokud mají vše dohromady a nechtějí být vázaní tím: "do večera musíš, jinak..." tak o nás opět ti lidi projevují zájem.

 

Každopádně díky, že jsi napsal, co jsi napsal. Moc si toho Vážím. Pokud by tě zajímaly nějaké další užitečné knížky, který tě někam posunou, neboj se ozvat v PM.

 

Hodně štěstí chlape a nikdy se nenech zviklat špatným dojmem. ;-)

Edited by Admin_MIrra_3server
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×