Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
Clou

[Hulákadlo]Omezení přispívání

  

62 members have voted

  1. 1. Kdy uživatel bude moct přispívat na hulákadlo?

    • 25 příspěvků
    • 50 příspěvků
    • 100 příspěvků
    • 150 příspěvků
    • 200 příspěvků
    • 250 příspěvků
      0
    • 300 příspěvků


Recommended Posts

Abych obeznámil, proč jsem anketu vytvářel tak jednak byla diskuze na hulákadlu a jednak mě o to požádal Xmat, takže máte někdo nějakej problém? Můžeme si to vyřikat, nejsem fakt zvědavej na ty vaše chytrácký keci.

 

Snejk se tu objevý jednou za uherák a už zde rozdává moudra, že on řekl ne a podobně. On jako administrátor by měl respektovat přání uživatelů.

 

Jsem tu skoro 3 roky a chápu, že pro někoho je složité napsat 200 příspěvků ale věř te nebo ne, dá se to napsat během měsíce v pěknejch a čtivejch článcích (o hrách, hw etc...). Když si to vemu jaký je zde na WS život tak si myslím, že můžu mluvit do toho jaké to tu je. Dost chytrých lidí od tuď odešlo kvůli lamám, protože už nebyli schopni zodpovídat na již daná témata.

 

Možná by bylo dobré zuvažovat pozvánkový systém. Pokud by se sem chtěl někdo registrovat musel by být pozván jiným členem fora, který má například víc jak 200 příspěvků. Ale je to opět jen stejně slovo do větru.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možná by bylo dobré zuvažovat pozvánkový systém. Pokud by se sem chtěl někdo registrovat musel by být pozván jiným členem fora, který má například víc jak 200 příspěvků. Ale je to opět jen stejně slovo do větru.

 

Tohle mi nepříjde příliš chytré, někteří lidé zde nikoho ze začátku neznali. Jinak souhlasim s tim omezenim. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tohle mi nepříjde příliš chytré, někteří lidé zde nikoho ze začátku neznali. Jinak souhlasim s tim omezenim. :D :D

 

Asi nechápeš princip toho, proč jsem to napsal, co?

 

Ten kdo je tu dýl (více jak 4 měsíce na jednom acc) tak mě asi možná pochopí :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle mě se počet lam hodně zredukoval, dneska už každej nechce wow server.

Spíš je tu problém s lamkama co se tu toho drží jako klíšťata každý asi ví o kom mluvím..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musím pochválit Cloua příspěvek. Ono je strašně jednoduché sem přijít jednou za měsíc a říkat co je a co není pro fórum dobré viz Sneaka názor o dvoustovce. Všichni dobře víme proč se nenastaví 200. Kvůli 200 se sníží počet přispívajících do hulákadla, kvůli tomu někteří omezí svou aktivitu a popř. sem přestanou chodit. Míň lidí na fóře = míň prokliků reklam. O to tu jde a ne o to, co je pro tohle fórum dobré a co není.

 

Edit: To hejsek : A proč nejsi konkrétní ? To napiš kdo ti tady vadí ať se to konečně řekne nahlas.

Edited by Wladass
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musím pochválit Cloua příspěvek. Ono je strašně jednoduché sem přijít jednou za měsíc a říkat co je a co není pro fórum dobré viz Sneaka názor o dvoustovce. Všichni dobře víme proč se nenastaví 200. Kvůli 200 se sníží počet přispívajících do hulákadla, kvůli tomu někteří omezí svou aktivitu a popř. sem přestanou chodit. Míň lidí na fóře = míň prokliků reklam. O to tu jde a ne o to, co je pro tohle fórum dobré a co není.

 

Edit: To hejsek : A proč nejsi konkrétní ? To napiš kdo ti tady vadí ať se to konečně řekne nahlas.

 

Ti co vesměs vadí ostatním, hlavně teda Deremi. Prostě Deremi group..

Ban na ně neplatí, prostě se připojí přes proxynu a jedou. To s těma pozvánkama je chytré.

Edited by hejsek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teď jestli by ten pozvánkový systém prošel ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen pro info. Změnil jsem svůj hlas z 200 na 50. Promyslel jsem to a přijde mi těch 50 tak akorát.

 

Clou tu napsal hodně dobrej nápad. Pozvete přítele? Fajn, hnedka se z toho udělá třeba i přehledná sociální síť, kde každý bude mít v přátelích ty svoje pozvaný (automaticky) + nějaký získaný na foru.

 

Nevim, jenom tak kecám, možná kraviny, ale chci aby jsme se dobrali k takovýmu řešení, který posune tohle forum na vyšší level. Chce to pořádně promyslet, né jenom skákat po hlavě do možností/nápadů a zkoušet to metodou pokus/omyl.

 

Bylo by fajn, kdyby jsme vymysleli nějaký řešení, který by nikoho moc neomezovalo. Ať už jde o nový uživatele, nebo o ty stávající, nebo ať už jde o ty, co jsou tu několik let. :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti co vesměs vadí ostatním, hlavně teda Deremi. Prostě Deremi group..

Ban na ně neplatí, prostě se připojí přes proxynu a jedou. To s těma pozvánkama je chytré.

 

To máš pravdu,Deremi dostane několikrát ban,pak mu zase dají unban a všechno je v pořádku.Pozvánky nejsou špatné,ale už se z toho dělá takové soukromé místo,nebude to přístupné "naplno" veřejnosti.Musíme myslet tak,abychom neuzavřeli přísun uživatelů fóra.Samozřejmě vím 50-60% uživatelů,kteří se registrují pro fórum mají přinos spam,zbytečné dotazy aj.Lidé co něco dělají, jsou stalí "štamgasti".

Edited by Paran

Share this post


Link to post
Share on other sites

....

Pozvánky nejsou špatné,ale už se z toho dělá takové soukromé místo,nebude to přístupné "naplno" veřejnosti.

....

Číst forum jde stále.. kdo bude dychtit po informacích, tak si je vyhledá. To se ale zase dostáváme k otázce přehlednosti jednotlivých sekcí.

 

EDIT: Stále zůstává prioritou to, aby se tu nevytvářeli duplicitní účty a aby si členové uvědomili už konečně ten fakt, že za prohřešky budou potrestáni.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Číst forum jde stále.. kdo bude dychtit po informacích, tak si je vyhledá. To se ale zase dostáváme k otázce přehlednosti jednotlivých sekcí.

 

To máš pravdu,tady na fóru se najde takovej počet zbytečných,nefunkčních příspěvků,odkazů apod.To by se mohlo kompletně mazat tyto topicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen tak mě teď napadá. Stupnice varnů po 25% a při 100% ban. Proč to není po 10%? Třeba 25% warn za to že začátečník udělá double-post.. No tak se stalo, no bóže, já to nahlásím a oni to sloučí. Moderátoři, ruku na srdce. Píšete každýmu i do PM upozornění na to, aby si přečetli pravidla, jaký pravidlo konkrétně porušili a odkaz na pravidla? Nechci jít proti vám, moderátorům, ale tohle je třeba dělat. Nehledě na to, že si jednou PM zprávou ušetříte práci - ten člověk může za čas zase porušit pravidla a nebude vědět ani kde je najít.

 

Já jsem pravidla nenašel (a nečetl jsem je) už asi od poloviny roku 2010. Minimálně by se mohlo uživatelům s nějakým levelem (třeba do levelu 2) zobrazovat na každý stránce announce s linkem na pravidla. To myslim že by bylo účinější než cokoliv jinýho.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen tak mě teď napadá. Stupnice varnů po 25% a při 100% ban. Proč to není po 10%? Třeba 25% warn za to že začátečník udělá double-post.. No tak se stalo, no bóže, já to nahlásím a oni to sloučí. Moderátoři, ruku na srdce. Píšete každýmu i do PM upozornění na to, aby si přečetli pravidla, jaký pravidlo konkrétně porušili a odkaz na pravidla? Nechci jít proti vám, moderátorům, ale tohle je třeba dělat. Nehledě na to, že si jednou PM zprávou ušetříte práci - ten člověk může za čas zase porušit pravidla a nebude vědět ani kde je najít.

 

Já jsem pravidla nenašel (a nečetl jsem je) už asi od poloviny roku 2010. Minimálně by se mohlo uživatelům s nějakým levelem (třeba do levelu 2) zobrazovat na každý stránce announce s linkem na pravidla. To myslim že by bylo účinější než cokoliv jinýho.

10% už tu bylo, tuším že se to zvedlo jako varování pro rychlejší trestání... to jsem ještě mod. nebyl..

Jinak při registraci souhlasí každý s pravidly fóra, neznalost neomlouvá, a kdo je ani po roce na fóru nezná, tak je jeho chyba..

 

pokud se uživatel po warnu neobtěžuje pravidla dodržovat, nechť zde není ;) Já osobně za 100% warn nebanuju, a když ano, tak se jedná pouze o zvláštní jedince, typu Luuuba...

 

Vyjádření bych nechal i na ostatních moderátorech, tak snad mě tu teď za můj názor neukamenujete

Edited by NecroVisioN
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já vím že je tu při registraci to, že souhlasí s pravidly. Ale novým uživatelům je třeba dát na jevo, že ty pravidla jsou fakt důležitý. Drtivá většina uživatelů, kteří se zde registrují, jen tupě zaškrtnou políčko, který je potřeba a jdou bezmyšlenkovitě dál. Musí se jim to vpálit do obličeje, teprve pak to přestanou ignorovat. Berte si příklady z reklamních systémů.. Třeba spamy - otravujou miliony lidí po celým světě, ale přesto fungujou..

 

EDIT: A to, že zaškrtnou políčko "souhlasím s pravidly" ještě neznamená, že ty pravidla skutečně četli. Nuťte je k tomu čtení a komunita bude moderátorům vděčná. Veďte si i záznam kdy kdo byl upozorněn na čtení pravidel. Těch lidí bude hodně. A hlavně snižte krokování warnů tak, aby byli po 10%.

Myslím si, že důležitější je vychovat si uživatele k tomu aby se vzájemně respektovali a respektovali pravidla - a né je hned kopat. Koukněte se na to někdy z pohledu nováčků.

 

EDIT2: Zvedání stepingu warnů tomu nepomohlo, co? Další blbost na foru. Když moderujete, tak musíte s novýma uživatelema jednat jako ve vatičce s nově vyklíčenou rostlinkou. Nejde jí hned po vyklíčení hodit do hlíny a myslet si, že vyroste silná rostlina která bude hned plodit to nejlepší ovoce. Je třeba si s ní hrát. Tuhle metaforu přeneste na tohle forum a uzrají vám daleko lepší plody než doposud.

Edited by Wolf Officious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolf: Krásně si to řekl ;). GJ. Ale moderátoři nejsou přeci od toho ,aby někoho učili správně se chovat,to ho měli naučit rodiče.

 

V určitém věku už to ani nezměníš ( puberťáci 14+ ).Mužeš jim to říkat 10x a oni to vypustí z hlavy hned.

" Jedních uchem dovnitř, druhým uchem ven ;) "

Edited by Paran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×