Jump to content
 • Announcements

  • Xmat

   Pravidlo pro postování v TTT

   Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
  • Replik

   Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

   Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
  • Aristo

   Příspěvky tam, kde nemají co dělat

   Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
  • Aristo

   Používání spoilerů

   Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
bobisu

Základní práce v Sony Vegas.

Recommended Posts

Rozhodl jsem se udělat základní tutoriál pro Sony Vegas, jelikož sem si všiml, že tu nic takového není a většina serverů chce své vlastní můví. Tak vám tu udělat tutoriál.

 

Tutoriál bude dělán za pomocí Sony Vegas 10e, ale je možné to aplikovat i na starší verze.

 

Obsah tutoriálu:

Markování,Práce s více vrstvami,jak renderovat,animace,masking.

 

Pracovní plocha

post-6866-026941400 1309544659_thumb.jpg

Toto jsouejdůležitější věci na pracovní ploše.

 

Vystřižení videa. Oddělení video stopy od audio stopy a naopak.

Klikneme pravým na dané video, které jsme si hodili do Sony Vegasu a ,vybereme hned první možnost "Open in trimmer"

post-6866-016428600 1309545045_thumb.jpg

Poté si vybereme určité časové období na časové ose, označíme a Stikneme TAB. To znamená, že sme si právě vybrali pouze Video. Pokud TAB zmáčkneme zovnu tak vybereme pouze zvukovou stopu. A nebo jen klikneme pravým a vybereme jakou stopu, chceme vysřihnout.

post-6866-029060600 1309545209_thumb.jpg

Poté "označené políčko" pouze přetáhneme na časovou osu níže. Nic těžkého.

 

 

Nyní klikněte pravým a vytvořte novou VIDEO STOPU. Defaultně Hot Keyem Shift+Ctrl+Q dané video zkopírujeme a vložíme do nového video tracku. A nactavíme "volbu prolnutí" na "Hard Light"

 

Masking

Co je masking? Masking je jedna ze základních pomůcek. Využíváme jí, když chceme vystřihnout postavu z jiného záběru a vložit do jiného. Nemusíme dlouze renderovat 2 různá videa etc. Stačí vystřihnout. Hrubý popis níže.

 

Nyní jakmile to máme hotovo, můžeme vytvořit masku. Vytvoříme úplně jednoduchou jelikož jsem liný tvořit něco hezčího.

81418876.jpg[/img]

Nyní klikneme na "Media Generators" vybereme "mázlej čtvereček". Volbu prolnutí necháme na Source Alpha.

Čtvereček nactavíme tak aby nešli vidět ty škaredé okraje.

 

Markování

Co je Markování? Využívá se zejména při těžké stoptáži, kde je využito mnoho rytmů a vy se potřebujete zorientovat. Např máte part, kde chcete přesně v tu dobu strčit nějaký efekt/jiný záběr či obrázek. Proto využíváme marky, neboli značky.Defaultní Hot Key(M.

 

Dále tu máme označování celých polí nebo-li "Region Marking" Defaultně Hot Keyem ®

Využívá se především o označování v Delších videích, kde potřebujeme označit různé party abychom se neztratili. Já osobně příliš nevyužívám.

 

 

Animace

Asi nejdůležitější, ale né tak těžké animování efektů. Jedná se o jednoduché machinace na pracovní ploše, kde stačí posunovat "kosočtverečky" počasové ose abychom vytvořili efekt. V této části se držte hlavně obrázků jelikož, slovně se to popisuje vcelku špatně.

 

Vybereme "Video FX" a na samotné video přetáhneme efekt, který bychom rádi využili.Já osobně jsem zvoli "Gaussian Blur"

 

Novější verze mají políčko animate. Tak ho rozklikněte.

45465355.jpg[/img]

66329452.jpg[/img]

A jak vytvořit animovaný efekt?

Vytvoříme hodnoty v panelu "nactavení efektů" poté se přesuneme na "časovač animace" a posuneme kurzor kamkoliv.

33221036.jpg[/img]

 

Nyní máme zaděláno na první animaci.

 

 

Správný render

Render je vlastně konečné "vypuštění movie" Kdy ho máte hotové a chcete ho někam hodit. Není nic lehčího než jít File -> Render As. A vybrat daný formát. Osobně volím většinou wmv HD 730p jelikož je to kvalitní a není to ani moc velké v konečném výsledku. Ale zase je to jen na vás.

 

 

Doufám, že jsem vysvětlil základní pojmy, získali jste alespoň základní náhled na Sony Vegas a, že mě za tohle neukamenujete. Snažil jsem se to udělat Opět pro Začátečníky a vysvětlit jim Co a Jak. I kdyby to pomohlo byť jedinému člověku, udělá mi to radost. Děkuji za přečtení, přeji krásný zbytek večera :-)

 

 

Pokud tu něco chybí řekněte rád doplním.

Edited by bobisu
 • Upvote 2
 • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sony Vegas je dobrý ale Warez je na sračku lebo zle renderuje neviem či to je aj pri originalu ale renderuje dosť casto čierne pozadie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sony Vegas je dobrý ale Warez je na sračku lebo zle renderuje neviem či to je aj pri originalu ale renderuje dosť casto čierne pozadie.

Jednoduché...neumíš renderovat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosím, chcel by som sa opýtať či by ste mi nemohli dať web skade sťahujete Sony Vegas lebo to nemôžem nájsť. A keď to aj nájdem na chce odomňa nejaké registrácie a tak ..

 • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×