Jump to content
  • Announcements

    • Xmat

      Pravidlo pro postování v TTT

      Do sekce Tipy, triky, tutoriály nepatří žádné dotazy.   Postujte sem vaše návody, tipy a různé další věci jež uznáte za vhodné sdělit zdejšímu osazenstvu, ale veškeré dotazy směřujte do sekce Všeobecná diskuse.
    • Replik

      Seznam návodů a důležitých témat v této sekci

      Pro lepší přehlednost jsem vytvořil tento seznam, který vás, méně zkušené, lépe provede touto sekcí. Věřím, že zde najdete, co hledáte. Vypsané jsou návody, které jsou oficiálně uznané jako návody. Běžné diskuze, které neposkytují postupy a rady zvěřejněny nejsou.   Instalace vlastního MaNGOS Serveru Díky těmto návodům budete (měli by jste být) schopni vytvořit a následně spustit váš vlastní server. Nastavení je pro verze s i bez datadisku.   Instalace MaNGOS Serveru (bez datadisku TBC) - Autor Benny Instalace MaNGOS Serveru (s datadiskem TBC) - Autor Malfik Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor charlie Instalace MaNGOS Serveru v prostředí Linux - Autor kupkoid   Chyby a jejich řešení při přihlašování k serveru - Autor Cybe   Zálohování uživatelských dat   Dávkový soubor (BAT soubor) pro vytvoření SQL záloh - Autor Replik   Kompilování - tvoření vlastních release (revizí)   Tvorba kompilací pro Win32 (MangoScript) - Autor bLuma   Ostatní - těžko zařaditelné, ale neznamená to, že nejsou dobré   VIP Systém - Autor charlie Tvorba Webových stránek pro MaNGOS - Autor zahuba Tvorba teleportačních NPC (MangoScript) - Autor Replik Registrační web (původně předělaná SPORA) Funkční pro Antrix i MaNGOS - Autor Replik Nastavení a spuštění Minimanager pro MaNGOS - Autor BlackMartin Nastavení MaNGOS Website - Autor Artorius   Samozřejmě jsou zde i jiné návody, ale tyto jsou nejvíce používané, proto věřím, že vám budou nápomocné. Tuto sekci budeme upravovat podle potřeby. Pokud by jste něco nenašli nebo si nevěděli rady, hledejte na fóru a teprve potom založte vlastní topik. Pokud nějaký autor vytvoří kvalitní návod a chtěl by ho zveřejnit i v tomto seznamu, doporučuji, aby mi napsal zprávu skrze PM.   Díky a přeji hezký den na WoWResource   Replik
    • Aristo

      Příspěvky tam, kde nemají co dělat

      Dodržujte zákaz přispívání do topiků s repaky pokud si to zakladatelé nepřejí!! Opakované psaní příspěvků bude trestáno warnem.
    • Aristo

      Používání spoilerů

      Poslední dobou má většina uživatelů fora zvláštní nutkání postovat extrémně dlouhé texty nebo kódy, které zabírají v nejedenom případu i 80% obsahu celé stránky a hodně tak zvedají nepřehlednost v topiku. Chtěl bych všechny uživatele požádat, aby při postování citací, jakýchkoliv kódů, errorů, atp... delších než 30 řádků používali funkci spoileru.   Funkci vyvoláte příkazem [spoiler] text [/spoiler]   Ukázka:  
Sign in to follow this  
luky191

Jak vyrobit oběkt? help :)

Recommended Posts

Ahoj dnes jsem si řekl že potřebuji objekt který splňuje moje požadavky ale neumim ho vyrobit :huh: myslím že to bude užitečné ne jenom pro mě. Přejdu teda k věci Chtěl jsem si vytvořit oběkt ve kterym bude napsán můj text.Prostě vás moc prosím jestli budete tak hodní a někdo mi udělá takoví oběkt v sql.text si už napíšu sám :) Děkuji moc obrázek-->

objekt1.jpg

Edited by luky191

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj dnes jsem si řekl že potřebuji objekt který splňuje moje požadavky ale neumim ho vyrobit :huh: myslím že to bude užitečné ne jenom pro mě. Přejdu teda k věci Chtěl jsem si vytvořit oběkt ve kterym bude napsán můj text.Prostě vás moc prosím jestli budete tak hodní a někdo mi udělá takoví oběkt v sql.text si už napíšu sám :) Děkuji moc obrázek-->

objekt1.jpg

 

v DB stačí najít ID Objectu a nactavit text ne? Myslím teda..dlouho sem se v tom neorientoval, ale příjde mi to logické :teehee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

v DB stačí najít ID Objectu a nactavit text ne? Myslím teda..dlouho sem se v tom neorientoval, ale příjde mi to logické :teehee:

v tomhle oběktu je quest a navíc chci prostě udělat svůj :) nahrát sql a hotovo a neprďet se stim takhle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obávám se, že ti asi nic jinýho nezbyde. Zkus se to naučit, koukni na wiki jak je to v tý zatrollený DB.

Rozepsal bych se tu o tom víc, ale jsem dneska fakt už hrozně línej.

 

Pokud potřebuješ GO, kterej má co dočinění s questem, nastuduj si toto:

 

 

Pokud to chceš udělat scriptem, což je asi lepší řešení, zkus se kouknout na tohle:

http://wiki.wowresource.eu/index.php/Mangos_world_scripts

(tebe se bude týkat tabulka gameobject_scripts, ty scriptový tabulky jsou stejný)

 

EDIT: Možná to nakonec vyřešíš úplně jinak.. :teehee:

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obávám se, že ti asi nic jinýho nezbyde. Zkus se to naučit, koukni na wiki jak je to v tý zatrollený DB.

Rozepsal bych se tu o tom víc, ale jsem dneska fakt už hrozně línej.

 

Pokud potřebuješ GO, kterej má co dočinění s questem, nastuduj si toto:

 

 

Pokud to chceš udělat scriptem, což je asi lepší řešení, zkus se kouknout na tohle:

http://wiki.wowresource.eu/index.php/Mangos_world_scripts

(tebe se bude týkat tabulka gameobject_scripts, ty scriptový tabulky jsou stejný)

 

EDIT: Možná to nakonec vyřešíš úplně jinak.. :teehee:

Myslel jsem to že chci jenom oběkt v kterým bude text :D promiň blbě jsem se vyjádřil

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, já jsem to pochopil tak, že chceš objekt, kterej vyvolá nějakou akci pri kliknutí na něj. Třeba gossip menu, quest, atd...

Jak to teda vlastně myslíš? Pokud chceš přímo psát na texturu modelu, tak to se bez úpravy klienta neobejde. SQL je na to krátký, to je ti snad jasný, ne?

 

EDIT: typo..

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, já jsem to pochopil tak, že chceš objekt, kterej vyvolá nějakou akci pri kliknutí na něj. Třeba gossip menu, quest, atd...

Jak to teda vlastně myslíš? Pokud chceš přímo psát na texturu modelu, tak to se bez úpravy klienta neobejde. SQL je na to krátký, to je ti snad jasný, ne?

 

EDIT: typo..

jo to jo aby když na něj klikneš ti vypsal text :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostě chci gossip menu kde bude můj text ale smojim vlastnim objektem chápeš mě ? :D

Nejdříve si udělam oběkt kterej bude vypadat jako na tom obrázku a potom do něj chci vložit do něj ten text..

Jenom že to je problé protože to neumim

Edited by luky191

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pane bože! No vždyť ti tu o tom píšu celou dobu už od začátku. Ty jednou tvrdíš že to tak nechceš, pak zase že jo.. Tak si sakra vyber, já končim.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pane bože! No vždyť ti tu o tom píšu celou dobu už od začátku. Ty jednou tvrdíš že to tak nechceš, pak zase že jo.. Tak si sakra vyber, já končim.

Já to sám nezvládnu takle složitě udělat :D (pro mě je to problém :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

page_text, vytvoř si tam novou stránku a napiš text. Potom v gameobject_template zadej type 9 a do go_data dej ID z page_text.

Btw. pokud chceš dělat server v Češtině, nejprve se nauč pořádně Česky ;).

Edited by Zikmo
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

page_text, vytvoř si tam novou stránku a napiš text. Potom v gameobject_template zadej type 9 a do go_data dej ID z page_text.

Btw. pokud chceš dělat server v Češtině, nejprve se nauč pořádně Česky ;).

Děkuju ti :) akorát nechápu kde má být go_data. pokud to má být gameobject_data tak jsem to nenašel :D

edit:mam už ten objekt najedu na něj ve hře a ukáže se mi ta lupa kliknu a nic se neděje.

Edited by luky191

Share this post


Link to post
Share on other sites

page_text, vytvoř si tam novou stránku a napiš text. Potom v gameobject_template zadej type 9 a do go_data dej ID z page_text.

Btw. pokud chceš dělat server v Češtině, nejprve se nauč pořádně Česky ;).

1.Za page_text, vytvoř si tam novou stránku a napiš text (hotovo). Za 2. Potom v gameobject_template zadej type 9 mam. Za 3. do go_data dej ID z page_text nemohu najít pokud je to ve wordu tak tam nic takového nemam a jestli je to v gameobject_templates tak tam to také nevidím..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty jsi naprosto nesamostatně myslící jedinec.

go_data - tím Zikmo myslel pole data0 v tabulce `gameobject_template`! http://wiki.wowresource.eu/index.php/Mangos_world_gameobject_template#data0-23

Vždyť je to tam jasně napsaný, stačí umět číst a nebejt línej. Přečti si co je tam napsáno u typu 9.

Edited by Wolf Officious
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky všem moc jste mi pomohly i přes ty nervy hlavně chci poděkovat Zikmo a Wolf Officious. děkuji vám moc :)

 

 

ještě mam jednu prosbu a dotaz dělam si pvp zonu a napadlo mě že by tam mohlo být něco jako je v ab myslím ty vlajky zkoušel jsem jít do ab a vzít objekt a na spawnovat ho tam kde chci jenom že se spawne jenom ta vlajka a navíc mi to nezobrazí že to zabrala třeba horda pořád je šedá. nejde to nějak upravit nebo udělat nový objekt ?

Edited by luky191
+25w doublepost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×